X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 6 listopada 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala :O jesteście z Frankiem szczepieni więc może się uchroniliscie.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 6 listopada 2021, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie i dlatego ten COVID u niej wydaje się prawdopodobny 🤔 jakby to była normalna infekcja to któreś z nas (oprócz Franka, bo on jest z żelaza chyba) na bank by coś podłapało

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 6 listopada 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bostonka naprawdę jest paskudna..mój też chodził parę dni do przedszkola,bo nie miał gorączki,dopiero jak go wysypalo na rękach to przedszkolanki zauważyly,że to to,tym bardziej,że przed Tomkiem parę dzieci odeslali z gorączka.Poki co już trochę lepiej z owrzodzeniami w buzi,zaczyna jeść,dziś sukces bo zjadł pół naleśnika. Generalnie jest zmeczony,juz wyeliminowal drzemki,a teraz w tej bostonce to potrafi spac po 3 godz.W czwartek wyjeżdżamy nad morze,mam nadzieję,że się wykuruje.

    Co do Covid,to u nas polowa szkół uczy się zdalnie lub hybrydowe,ciągle jakieś dzieci na kwarantannie.Mysle że ta fala covid niestety uderzy w dzieci.Bede obserwować sytuację i jak się bardziej to nakręci,to Tomka zostawię u babci,przynajmniej będę mieć pewność,że jest "czysty",bo jak nas złapie kwarantanna to nie będę mieć z kim go zostawić,a pracować muszę😐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2021, 19:30

  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 7 listopada 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi, a orientujesz się czy są jakieś ciężkie przypadki zachorowań u dzieci? Ehh cały zeszły rok się izolowaliśmy, w tym roku planujemy normalnie spotykać się z rodziną…
    Kuba teraz tak się nudzi w domu.. nawet strach iść na jakaś sale zabaw.

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 7 listopada 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj jakieś święto lasu… starsze wzięło młodsze samo z siebie na spacer i na boisko 😲😅 hmm… może chce więcej rodzeństwa, ze tak starych w domu samych zostawia 😂

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Mavi Autorytet
    Postów: 727 381

    Wysłany: 7 listopada 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja się nieśmiało zareklamuje z moim startującym biznesem 🤭 Zapraszam was po personalizowane metryki waszych szkrabów:

    Facebook: https://www.facebook.com/sketchwithlovepl/
    Instagram: https://www.instagram.com/sketchwithlovepl/

    Może coś wam się spodoba ❤️

  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 7 listopada 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czeresniowa,córka mojej współpracownicy miała zespół pocovidowy,wylądowała w szpitalu i dzięki immunoglobulinom nie ma trwałej wady nerek i serca.Covid oczywiście przeszła bezobjawowo,rodzice zaszepieni,bardzo się izolowali,ale w przedszkolu najprawdopodobniej złapała wirucha.
    O samym ciężkim przebiegu objawowego covid u dzieci póki co nie słyszałam.
    Tomek miał covid równo ze mną na końcówce marca,prawie bezobjawowo przeszedł,ale to nie była delta..
    Tak porównując,to bostonke przeszedł ciężej niż wtedy tego covida.Ale tak jak wspomniałam wtedy to nie była delta.

    Kala,korzystajcie póki możecie z wolnej chaty😜ja nawet jakbym mogła korzystać,to sił nie mam,a s*** to ostatnia czynność na którą mam siłę i ochotę😬

  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 7 listopada 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi luuuz … ze mnie też żaden demon s… 🤦‍♀️ te 2 min kilka razy w tygodniu dla higieny, zdrowia psychicznego i zapobieganiu permanentnemu wkurwowi to jak najbardziej 😂 ale na żadne romantyczne wieczory, przytulanki, gry wstępne itp. to nie mam specjalnie ochoty (aż mi czasem szkoda tego mojego chłopa 🙈) … szczerze to wolę coś w tv obejrzeć, poczytać książkę albo iść spać 😉
    Mam tylko nadzieję, że mój mąż przypadkiem nas nie podczytuje 🤦‍♀️

    Co do COVID, to ja się bardzo boję właśnie zespołu pocovidowego u dziecka … będę małą obserwować. A po jakim czasie może coś wyjść?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 9 listopada 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj i u nas z tym całym se...średnio. tzn mój mąż ma mega potrzeby ale ja jakoś nie umiem ich zaspokoić. Wolę iść spać. Albo tv oglądać. Serio nie mam ochoty... Jak już to raz na mc !

    Dziś dostałam maila o 15 że jutro dzieci mają być na galowo. Nosz później się nie dało ?? Dobrze że sklep mam w miarę blisko i udało mi się kupić odpowiednie ubrania bo akurat to co miał w lecie już za małe. Ehh

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 10 listopada 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też dzisiaj w pełnej gali … na szczęście miałam białą bluzkę, czarne legginsy i tyle 🤷‍♀️ nie lubię teraz cudować z sukienkami czy spódniczkami, Kalina nie cierpi rajstop i zaraz by marudziła, ze mają ją rozbierać.
    Za to w piątek jak wróciła po chorobie, dałam ciała, bo był dzień bajek i mieli przyjść poprzebierani za postacie bajkowe … nie sprawdziłam na stronie i du… na szczęście dostała jakiś przedszkolny strój - wybrała pirata 🙈 ale i tak było mi głupio …
    Zakupiłam już dyżurny strój Elzy, żeby nie było takich sytuacji - niech sobie leży, przyda się na karnawał czy nawet na Jasełka obleci jakby ją na Maryję wzięli 😂

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 listopada 2021, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no to nie źle. My za tydzień w pt mamy dzień dziecka z UNICEF i mają być dzieciaki na niebiesko także już coś szukam jakieś ubranie odpowiednie :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 10 listopada 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina od powrotu z przedszkola chodzi z flagą i śpiewa hymn 🤦‍♀️ już wymiękam … bo jeszcze nam każe stać na baczność i śpiewać

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 listopada 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dowiedziałam że uczyły się hymnu od innych mam pod przedszkolem jak czekałam żeby go odebrać po obiedzie 😂🤦 no takie to moje dziecko nic nie powie...
    Mamy wyznaczony termin na pasowanie na przedszkolaka na koniec listopada. Będę piekła tort dla dzieciaków 💪

    Totoro lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 11 listopada 2021, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia wow 🙂 podziwiam

    Edwarda Ty się kiedyś pytałaś o książkę dla znajomego… no więc kilka łyknęlam w temacie i chyba najlepsza jest Jasper Juul „ Nastolatki - kiedy kończy się wychowanie?” Tylko ona jest bardzo pro … coś w stylu Gonzalessa, tylko stricte o nastolatkach. Nie chce zapeszać, ale u nas ostatnio jest bardzo dobrze …

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Blueberry Autorytet
    Postów: 382 166

    Wysłany: 11 listopada 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nam 3 tydzień w przedszkolu właśnie minął, chociaż końcówka już z katarem. Zaczęłam od razu działać, woda morska do nosa, Wit C, syrop z miodu, cebuli i czosnku i zobaczymy.
    U nas ogłoszenia muszą być z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem więc mam czas żeby coś Jagodce ogarnąć.
    A stroje to powiem wam, że po lumpeksach szukam.
    Na andrzejki z racji, że przedszkole katolickie, chociaż powiem wam, że wcale za dużego nacisku wcale nie widzę, mamy: Bal zwierzątek z Arki Noego ;)
    Jagódka zazyczyla sobie być gepardem, więc też już coś ogarniam.

    gyxwjw4zacghqnnc.png
    dqprx1hp7acrrb8g.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 11 listopada 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry no to super że macie z wyprzedzeniem. Ja z tym strojem galowym to się wkurzyłam... No ale dobrze że udało się ogarnąć.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 listopada 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się 😅 Żyję w jakimś niedoczasie, doba jest dla mnie za krótka, nie ogarniam 😵

    Moje dziewczyny póki co zdrowe. Zaczęliśmy przygodę z basenem, byliśmy na razie 2 razy, w ten weekend wybieramy się znowu :) Dziewczyny zachwycone, Lila się rozbrykała, pływa w kółku, kica bez, czasem z deską, Sara siada w kółku jak w fotelu, nóżkami majta zadowolona, brakuje jej tylko drinka z palemką i prawie jak Malediwy😂
    A tak poza tym mamoza level nightmare, Sara tylko mama i mama. Strasznie przeżywa moje wyjazdy na treningi. Bawi się, bawi, ryk i mnie szuka ☹️ Jak wychodzę to aż mnie w dołku ściska ☹️ Potem wracam, zazwyczaj są już wykąpane, myję im tylko zęby i kładę spać. Rano jak wstaję z Sarą, idziemy do salonu i pół ranka pokazuje na drzwi do przedpokoju i mówi z takim smutkiem "mama". I tak "rozmawiamy"
    - Mamusia wczoraj pojechała brum brum, tak?
    - Ta..
    - I płakała Sarusia za mamą?
    - Ta.
    - Dzisiaj mamusia też pojedzie jeszcze, a jutro juz bedzie z wami w domku.
    - Yy. (i kręci głową, ze nie 😅)
    W ogóle tak się rozgadała 🙉 Tyle słów już mówi, że nie ogarniam. Oczywiście nie wszystkie brzmią jak powinny, ale my juz wiemy o czym mówi 😀 Najwięcej zna zwierzątek - oka (orka), kjab (krab), kjet (kret), jeś (jeż) i moje ulubione - humbak (wieloryb taki, dla niewtajemniczonych 😁) - bumba😂. Oprócz tego sporo innych słów, generalnie fajnie się juz możemy porozumieć. Trochę powie, trochę pokaże, reszta to tak i - yy z kręceniem głową i wszystko jasne 😂
    Lila nadal zrażona do przedszkola (i teściów 😂). Podpytuję raz na jakiś czas czy chciałaby jeszcze kiedyś wybrać się do przedszkola - zazwyczaj mówi, ze nie albo, ze rano jak wstanie to mi powie czy idzie czy nie. 😁 Złapała bakcyla jeśli chodzi o czytanie, próbuje po troszku sylabami czytać takie proste wyrazy typu lala, Tola, lama, mama, tata, Sara, sala itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2021, 22:14

    Kala, edwarda20, Czereśniowa lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 12 listopada 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale gadułka kochana ❤️

    U nas na razie niewypał z basenem … w tamtej szkółce, co chciałam ją zapisać nie ma niestety miejsc. Szukam w innych, ale albo za daleko albo godziny beznadziejne popołudniowe w tygodniu. Chciałabym w weekend w godzinach porannych najlepiej …

    U nas tez mamoza niekończąca 🤨 tylko mama i mama … chociaż obiecała, ze już nogi się nie będzie trzymać 😂
    najchętniej by wszystkich wystrzeliła w kosmos, a Franka to już w ogóle do domu nie wpuszczała. Straszna dla niego jest, aż mi fo szkoda, bo naprawdę jest dla niej dobry. Tłumaczymy, rozmawiamy … a nawet Mikołajem się zdarza postraszyć 🤦‍♀️ to progres jest taki, że przestała go lać …

    A młody ląduje po weekendzie na zdalnych … uwaga na 1 dzień 🤦‍♀️ paranoja … na szczęście kwarantanna go nie dotyczy ze względu na szczepienie, ale kurcze wystarczy jedna osoba w klasie niezaszczepiona i już cała klasa solidarnie musi uczyć się zdalnie 🤨 maskara

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2021, 18:25

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 12 listopada 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no nie źle. U nas szanse już się wyrównały i teraz i Kacper potrafi Bartka uderzyć i się biją nawzajem... Masakra 🤦

    My siedzimy w domu bo katar zielony i trochę kaszel. Póki co ratuje się inhalatorem i kroplami do nosa syropem na kaszel. Zobaczymy może mu przejdzie. 24 maja pasowanie na przedszkolaka więc fajnie jakby był.
    Wczoraj mnie odwiedziła koleżanka z synami (13 i 12 lat ) i przywiodła mi 3 siatki zabawek ale takich fajnych bo puzzle gry edukacyjne nauka liczenia czytania książki nic nie zniszczone super się ucieszyłam. Zajęcie miały przynajmniej od wczoraj. Bartek się zakochał w gadającej marchewce bo tam jest zestaw 50 gier z tą marchewka co odpowiada czy dobrze czy źle. Super. Zamówię mu na mikołaja 1000 pytań będzie zadowolony. Dostaly jeszcze taki duży parking i całe pudełko samochodzików więc razem się bawiły dziś 😍 20 min ale dobre o to 😅

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 13 listopada 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro pisz częściej!
    Mąż przekonał sie do basenu? Świetna sprawa 🙂 na wiosnę też zaczniemy chodzić tylko niech Tymek usiądzie 😀
    Powiedz z praktycznego punktu widzenia, Ty w szatni je sama ogarniasz? Zastanawiam się czy to coś dziwnego jak chłopcy wejdą ze mną 😅

    Tymek jutro kończy pół roku… kiedy to zleciało… ❤️ Zaczął właśnie pełzać 🙂 natomiast Kuba staje się strasznie humorzasty, histerie ciągle i w ciągu jednego dnia zadrapał oko, rozciął wargę i brodę.. w ogóle jakby złapał jakiś regres. Chyba bunt 4 latka.. Podpowiedz Totoro co Ty całymi dniami robisz z dziewczynami?

    Kala nie wiedziałam, że Kalinka jest aż tak zazdrosna. Dobrze, że Franek jest aż o tyle starszy, ale i tak pewnie mu trudno? Powiedz co zmieniłaś, że macie teraz taki super kontakt (tak pisałaś).

    Agusia niezła niespodzianka z tymi zabawkami! 🙂😀

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
‹‹ 2135 2136 2137 2138 2139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ