X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 lutego, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, wydaje mi się, że chłopcy chyba są trochę trudniejsi wychowawczo, nie? Tak nawet teraz pracując w przedszkolu widać, że dużo ciężej ich ogarnąć 😀

    Kala, Sarka odcycowała się zaskakująco łatwo 🙉 Pogadalysmy ostatnio, że jest już duża, że mnie już piersi bolą jak ją karmię (przed okresem np😵‍💫)itd. No i tłumaczyłam jej, że nadal będzie przy mnie zasypiać, nadal może się do cycusia przytulić itd, tylko bez ciumkania 😅 Potem wpadłam jeszcze na pomysł, że może wymyślimy coś, co pomogłoby jej zasypiać czy w ogóle, żeby jej się przyjemniej spało. Że może wybierzemy jakąś przytulankę itd. No i kupilysmy pluszaka jednorożca z kocem 😁 jednorożca ostatecznie olała, pod kocykiem śpi 😁 I w sumie tyle 😀 Bez płaczu, lamentów, nic ❤️ W nocy jeszcze woła "mamooo cycy!"😀 ale przychodzę, kładę się z nią, przytula się i śpi ❤️

    Wooow, frekwencja 100%😮 Szacun😮 U nas to chyba więcej w domu niż w przedszkolu dziewczyny siedzą 😐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego, 22:15

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 6 lutego, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to się pochwaliłam 🤦‍♀️ mamy rumień ….

    Później napiszę więcej, bo wysmarowałam posta i poszedł się walić

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 6 lutego, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro, ja jestem styczniówką 2017 i 1019, zaprosiłam cię do przyjaciółek, bo właśnie po teście ADOS 2 dostaliśmy diagnozę wysokofunkcjonującego Zespołu Aspergera u syna i pogubiłam się w dalszych
    procedurach, a wiem, że wy to niedawno przechodziłyscie.
    Za trzy tygodnie mamy wizytę u psychiatry dziecięcego, czy to wystarczy do postawienia oficjalnej diagnozy,czy jeszcze kierowali Lilę na jakieś badania?
    Gdybyś mogła się podzielić doświadczeniem byłabym wdzięczna. Pozdrawiam:)

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 6 lutego, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala współczuję 😞

    Bergamotka, jasne, nie ma sprawy, odezwę się pewnie późnym wieczorem, jak położę dziewczyny 😀

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 6 lutego, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro dzięki, ale juz po rumieniu 😂 jutro idzie … bo z tym rumieniem to było tak, ze od soboty miała czerwone policzki, oprócz tego nic się nie działo, czuła się normalnie, więc nie przypuszczałam, ze może coś być na rzeczy. Dopiero w przedszkolu w poniedziałek mnie usmiadomili, ze panuje rumień i Kalina też ma na bank. No ale została, miały dzwonić jakby co.
    No a dzisiaj w domu zostawiłam ją w oczekiwaniu na wysypkę … a tu ani widu ani słychu … policzki też juz mniej różowe …
    Ale przynajmniej miły babski dzień spędziłyśmy i wieczorem powiedziała, ze było fajnie jak byłyśmy same.

    Super, ze tak gładko poszło wam odstawienie. Mała mądrala


    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 6 lutego, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do chłopców, to faktycznie częściej chyba są trudniejsi do ogarnięcia, a dziewczynki bardziej ułożone. Chociaż są wyjątki … dziewczynka diabełek, a chłopiec aniołek 😉
    Ale czy są trudniejsi wychowawczo? Nie wiem… mi osobiście łatwiej z chłopcem, chociaż trudniejszy … ale tu nie mam oporów w stawianiu granic, taka bardziej stanowcza jestem jakby pwychowawczo. A przy Kalince … to tak nie umiem, zawsze boję się, ze ją skrzywdzę jakoś, ze ona taka wrażliwa itp. i miękka buła jestem … żeby to się wychowawczo za kilka lat nie odbiło 🤦‍♀️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 8 lutego, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala spokojnie, czytałam kiedyś wywód jakichś mądrych głów, że niekonsekwencja wobec dziecka jest czymś pozytywnym, daje dziecku poczucie miłości, tego, że nawet jak zrobi coś nie tak, to rodzic go kocha, jest po jego stronie, potrafi się ugiąć a nie trwać w danym założeniu dla zasady itd😊 Często stosuję.😂

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 8 lutego, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się w takim razie rozgrzeszona 😂

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 26 lutego, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak u Was wygląda sprawa zerówki? Zostawiacie w przedszkolu czy szkoła? Kalina była nastawiona na szkołę…. no ale w Gdańsku na dwa tygodnie przed rekrutacją dostaliśmy informację, ze w 40 szkołach (w tym niestety naszej osiedlowej) zerówek nie będzie 🤷‍♀️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 27 lutego, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Hej, jak u Was wygląda sprawa zerówki? Zostawiacie w przedszkolu czy szkoła? Kalina była nastawiona na szkołę…. no ale w Gdańsku na dwa tygodnie przed rekrutacją dostaliśmy informację, ze w 40 szkołach (w tym niestety naszej osiedlowej) zerówek nie będzie 🤷‍♀️

    U nas jest po prostu kontynuacja przedszkola i Lila idzie z grupą, w której jest dalej 😀

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 2180 2181 2182 2183 2184
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ