X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt ze maja najlepszy sprzęt i dziewczyny z calej Polski tu zjezdzaja

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • oli123 Autorytet
    Postów: 604 436

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliskaa wrote:
    to już jutro, ten wielki dzień ;) dzięki dziewczyny za wsparcie. Jutro punkt 7.00 fryzjer...i pewnie dopiero odezwę się w poniedziałek.
    Co do fotek to będzie fotograf, postaram się wrzucić coś jak będą zdjęcia gotowe ;)
    Najbardziej to się boję tego jak będzie w kościele...
    a na błogosławieństwie rodziców to pewnie będę ryczeć...
    boje się, że pierwszy taniec nie wyjdzie...
    Stres mnie już zaczyna zjadać...

    Będzie taka adrenalina że raczej nie powinnaś płakać, ja jestem okropnym płaczkiem i też tego sie obawiałam, jedynie na przysiędze w kościele sie popłakałam! Tak to prawda, stres mija dopiero po 1 tancu ale u nas wyszło idealnie mimo że wcześniej taniec ani razu sie nam nie udal,
    na szczescie mielismy ładna pogode, bo mialam dlugi tren w kosciele, trzymam kciuki!

    mhsvi09k63nasq33.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie żeby się trochę odprężyć zrobiłam sobie kawkę, zjadłam kawałek ciasta i zaraz będę czytać. lekarz do którego teraz chodzę to znajomy mojej mamy i już słyszę jaki to dla niej wstyd że tak zmieniam, ale chyba przestanę się przejmować aby zadowolić innych cały czas! a mam wrażenie że braknie w tym mnie...
    mąż coś chce żeby było mu wygodnie, matka ciągnie w swoją stronę. tylko moja teściowa zadowolona ze wszystkiego. kto by pomyślał!

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    To fakt położna jest najważniejsza przy porodzie, to ona będzie z nami kilka lub w niektórych przypadkach kilkanaście godzin podczas trwania porodu, lekarz będzie tylko zaglądał od czasu do czasu. Jednak też jestem zdania, że lepiej mieć swojego lekarza w szpitalu, w którym rodzimy, bo mają wtedy inne podejście, niż do pacjentek nie od nich.
    Ja dziś zaczęłam czuć wyraźne ruchy, nawet dostałam dwa malutkie kopniaki, bo aż skóra na brzuchu podskoczyla:) jestem w szoku, że tak szybko jak na pierwszą ciąże :)

    gg646iye46nicebi.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliskaa wrote:
    to już jutro, ten wielki dzień ;) dzięki dziewczyny za wsparcie. Jutro punkt 7.00 fryzjer...i pewnie dopiero odezwę się w poniedziałek.
    Co do fotek to będzie fotograf, postaram się wrzucić coś jak będą zdjęcia gotowe ;)
    Najbardziej to się boję tego jak będzie w kościele...
    a na błogosławieństwie rodziców to pewnie będę ryczeć...
    boje się, że pierwszy taniec nie wyjdzie...
    Stres mnie już zaczyna zjadać...

    Wszystkiego dobrego w tym ważnym dniu :) sama wczoraj odbierałam film z mojego ślubu i emocje z tego dnia, aż wróciły także jak najbardziej rozumiem :) pamiętaj o uśmiechu, a wszystko będzie dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 13:29

    gg646iye46nicebi.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliska ja miałam mega łzy jak stanełam z M w kościele i widzieliśmy ołtarz. Oboje wtedy mieliśmy najwiekszą adrenaline i lekki stres. Ja łzy w oczach i tylko myśl nie moge sie popłakać polecam zaciskanie półdupków i to tak mocno z całej siły ;-) Mi pomogło nie uroniłam ani jednej łzy a byłam 6 tygodni po porodzie to dopiero jest burza hormonalna wtedy.
    Generalnie czeka Ciebie najpiekniejkszy dzień no jeden z drugi też niebawem poród :D
    I zobaczysz wcale stresu nie będzie tylko najcudowniejsze chwile i najlepsza zabawa a mówi Ci to osoba, która ślubu nie chciała a teraz się ciesze, że jednak M bardzo chciał i ja wsumie pod jego wpływem też zmiekłam.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makira wrote:
    Witajcie
    To fakt położna jest najważniejsza przy porodzie, to ona będzie z nami kilka lub w niektórych przypadkach kilkanaście godzin podczas trwania porodu, lekarz będzie tylko zaglądał od czasu do czasu. Jednak też jestem zdania, że lepiej mieć swojego lekarza w szpitalu, w którym rodzimy, bo mają wtedy inne podejście, niż do pacjentek nie od nich.
    Ja dziś zaczęłam czuć wyraźne ruchy, nawet dostałam dwa malutkie kopniaki, bo aż skóra na brzuchu podskoczyla:) jestem w szoku, że tak szybko jak na pierwszą ciąże :)
    Ja czuję ruchy wyraźne od ponad dwóch tygodni :-) i też się dziwilam, że tak szybko. Ale łożysko na tylnej ścianie i raczej drobna budowa ciała więc możliwe, że tak wcześnie :-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dacie wiarę że w ciągu tygodnia przytylam 2 kg?;(

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze gdyby chociaż jutro była ładna pogoda... bo dzisiaj to masakra, cały czas zamglone, leje...

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po wizycie, lekarz kazal sie nie stresowac na razie wymiotami (akurat dzisiaj i tak nie wymiotowalam ), potwierdził, ze bedzie chłopiec :D Od ostatniej wizyty przytylam 1.5 kg :p Czyli w sumie od poczatku ciazy tyle przytylam tylko :p

    darika, acygan lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliskaa nic się nie stresuj! To ma być WASZ dzień i WY macie się super czuć i bawić :D powodzenia! :)

    Sweetmalenka nie stresuj się, może woda Ci się zatrzymała :) albo zjadłas ostatnio więcej objętościowo i jeszcze w Tobie siedzi :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darika wrote:
    Ja czuję ruchy wyraźne od ponad dwóch tygodni :-) i też się dziwilam, że tak szybko. Ale łożysko na tylnej ścianie i raczej drobna budowa ciała więc możliwe, że tak wcześnie :-).

    To fakt, muszę zapytać na najbliższej wizycie, gdzie mam umiejscowione łożysko, bo nawet nie wiem. Jednak skoro czuje już ruchy zapewne jest na tylnej ścianie.

    A czy bierzecie cały czas kwas foliowy? Bo mi lekarz kazał brać plus jod.

    gg646iye46nicebi.png
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1961 1393

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cały czas zażywam MAMA DHA - tam jest zawarty kwas foliowy i inne witaminy.

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makira ja biore Femibion 2, czyli caly zestaw witamin dla ciezarnych.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 321

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makira wrote:
    To fakt, muszę zapytać na najbliższej wizycie, gdzie mam umiejscowione łożysko, bo nawet nie wiem. Jednak skoro czuje już ruchy zapewne jest na tylnej ścianie.

    A czy bierzecie cały czas kwas foliowy? Bo mi lekarz kazał brać plus jod.
    Mi gin kazała odstawić już kwas. Dzisiaj się ważyłam i z 3 kg (waga z poniedziałku) zrobiło się 3.5 kg :O O matko, szybko rośnie choć jem tyle samo co wcześniej i zero słodyczy :)

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • GosiaB Ekspertka
    Postów: 148 181

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę rodziła w szpitalu, gdzie pracuje mój lekarz, na szczęście mam obiecane, że, jeśli nie będzie chory, na urlopie - to przyjedzie na telefon do porodu. Co do wyboru miejsca porodu, nie kierowałabym się ew remontem czy brakiem, wielkością sal itp. lecz jednak poziomem referencyjności neonatologii. Jeżeli coś się dzieje z noworodkiem, czasami liczą się sekundy, minuty. Poczytajcie sobie.
    http://www.polozna.net.pl/szpitale/72-szpitale-stopnie-referencyjnosci.html

  • GosiaB Ekspertka
    Postów: 148 181

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli się mieszka w małym mieście, to czasami nie ma wielkiego wyboru. W dużych miastach nie wahałabym się pomiędzy szpitalem ze stopniem I a tymi z II lub III. Ja wiem jak moja bratowa przeżyła, kiedy zabrali jej jedno dziecko i wieźli erką do sąsiedniego szpitala, a ona została sama z drugim; serce się krajało. To, moim zdaniem, był główny powód, że miała problemy z laktacją. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie. W takiej sytuacji wolałabym przebywać w tym samym szpitalu co dziecko.
    P.S. Wieźli ze szpitala z II do tego z III. Co by było, gdyby to była I? Strach pomyśleć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 14:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja wczoraj w nocy trafiłam do szpitala bo przestraszyłam się tą skracającą szyjką i zaczął boleć mnie brzuch . Czułam mocne kłucie jakby wbijanie szpilki ...
    Dzisiaj jestem już po badaniu . Z dzieckiem wszystko dobrze , tętno w normie a szyjka 5.5cm ...
    Lekarz mówił że nie możliwe jest żebym miała 2 dni temu 3.3cm i źle była zmierzona bo coś mogło przysłonąć albo sprzęt za słaby ..

    Zastanawiam się nad zmianą lekarza prowadzącego ... dodatkowo taśma owodniowa okazała się być raczej krwiakiem ...

  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie możliwe bo jem bardzo mało. Nie czuje też się napuchnieta. Ja też kwas foliowy ciągle biorę plus prenalen. Ale dzisiaj dostałam już kwas foliowy NBA receptę.

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GosiaB wrote:
    Ja będę rodziła w szpitalu, gdzie pracuje mój lekarz, na szczęście mam obiecane, że, jeśli nie będzie chory, na urlopie - to przyjedzie na telefon do porodu. Co do wyboru miejsca porodu, nie kierowałabym się ew remontem czy brakiem, wielkością sal itp. lecz jednak poziomem referencyjności neonatologii. Jeżeli coś się dzieje z noworodkiem, czasami liczą się sekundy, minuty. Poczytajcie sobie.
    http://www.polozna.net.pl/szpitale/72-szpitale-stopnie-referencyjnosci.html
    Zgadzam się. Szpital, w którym chce rodzic ma najwyższy III stopień. Wolę dmuchać na zimne niż później się martwić. Poza tym ja mieszkam w małej miejscowości. Do dwóch szpitali najbliższych mam około 10-15 km. Jednak wybrałam ten oddalony ode mnie o prawie 40 km bo dojazd nie jest dla mnie problemem - w razie korków mam do wyboru dwie trasy - przez miasto (krótsza ale w godzinach szczytu korki) bądź autostrada (dłuższą ale często szybsza).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
‹‹ 430 431 432 433 434 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ