X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe mamy 2022
Odpowiedz

Kwietniowe mamy 2022

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5389 6277

    Wysłany: 28 października 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey wrote:
    Sero z ta rybą?🤣 Ja biorę prenatal duo I nie zauważyłam smaku ryby, a to druga cuaza na tych witaminach 🙈
    Pewnie migiem ją połykasz. A spróbuj dłużej potrzymać w ustach :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Loczek:) Ekspertka
    Postów: 203 230

    Wysłany: 28 października 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavia jak po wizycie? Wszystko ok? Było USG?

    Ja biorę witaminy z doppelherza mama DHA premium i jak któraś nie przeleci od razu tylko chwilkę przytrzymam to właśnie czuje jakbym jadła śledzie 😆😆

    0d1yhqvke2vztk4w.png
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 29 października 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ mam dziś zawroty głowy..

  • Laavia Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 29 października 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się po wizycie . Usg było ale pani doktor nie mogą spokojnie pomierzyć bo dzidzia się wiercila na wszystko strony i cieżko jej było uchwycić moment 🙈, natomiast bardzo ochoczo wystawiła skierowanie na prenatalne . Poza tym zapalenie pęcherza wyszło z badań moczu 😕.

    w57v9n7332glr362.png
  • agacińska Koleżanka
    Postów: 32 18

    Wysłany: 31 października 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jak się czujecie?

    U mnie z drugim trymestrem przyszła mega poprawa samopoczucia. W sumie to zapominam, że jestem w ciąży.
    Póki co przytyłam 1 kg, zobaczymy co będzie dalej :D

    2nn39jcgoet9ij41.png
    Ona: 27 lat, mutacja mthfr+pai-1 w heterozygocie (włączono acard i neoparin)
    On: 34 lata
    07.2021 - puste jajo płodowe, 7tc
    08.2021 - <3
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5389 6277

    Wysłany: 31 października 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się totalnie nie czuję w ciąży. Gdyby nie to, że miałam usg, to nawet bym nie wiedziała.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 1 listopada 2021, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raz czuje się lepiej raz gorzej .. ogólnie schudłam 7 kg w tej ciąży i jak ktoś mnie dłużej nie widział to jest w szoku ... Z synem też schudłam ale nie aż tyle i czułam się calutka ciążę świetnie u naprawdę wyglądałam kwitnąco... A teraz wyglądam jak 💩

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 2 listopada 2021, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zazdroszczę tym co samoistnie chudną 🙈 tez bym chciała. A tu apetyt mam ogromny że szok, ale staram się nie obżerać. Chyba już raka moja natura. A poza tym, gdyby nie niepojawiający się okres I wystający brzuch to jakbym nie była w ciąży 🤣

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 2 listopada 2021, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey zazdroszczę bo ja ani apetytu nie mam ani się dobrze nie czuje... Wyglądam jak śmierć na chorągwi...

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5389 6277

    Wysłany: 2 listopada 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dziś wizytę na NFZ, teoretycznie miało nie być usg, ale poprosiłam, czy można tylko zobaczyć płeć. Nic nie mówiłam lekarce, co sugerował gin na prenatalnym. I ona stwierdziła, że to dziewczynka. Jej zdaniem szanse, że wyrośnie siusiak są zerowe. Także chyba już nic się w tej kwestii nie zmieni 😁

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Loczek:) Ekspertka
    Postów: 203 230

    Wysłany: 3 listopada 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam dziś wizytę na NFZ ale jakoś nie nastawiam się że dowiem się czegokolwiek bo ten mój lekarz to buc... Będę próbowała umówić sie do kogoś innego bo strasznie mnie wkurza że tak chodzę na USG i nic nie wiem...

    0d1yhqvke2vztk4w.png
  • Izabelaaa Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 3 listopada 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek:) wrote:
    Ja też mam dziś wizytę na NFZ ale jakoś nie nastawiam się że dowiem się czegokolwiek bo ten mój lekarz to buc... Będę próbowała umówić sie do kogoś innego bo strasznie mnie wkurza że tak chodzę na USG i nic nie wiem...

    Masakra, ja sobie nie wyobrażam chodzić do takiego lekarza, od którego niczego nie idzie się dowiedzieć. Mój sam mi o wszystkim opowiada, wszystko tłumaczyć.. a jak o coś zapytam to spokojnie mi wyjaśni. Już nie mogę się doczekać wizyty, a do 24.11 jeszcze taaak duuuzo czasu 😅

    f2w39jcgzzsrns7i.png
    ibm2wn15d6ow2lte.png
  • Loczek:) Ekspertka
    Postów: 203 230

    Wysłany: 3 listopada 2021, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza - w poprzedniej ciąży ten sam lekarz te o wszystkim opowiadał, odpowiadał na pytania. Później zniknął przez covida więc trafiłam do innej lekarki i ona była wspaniała ale sama teraz jest w ciąży i nie przyjmuje pacjentek więc wróciłam do tego pierwszego lekarza i teraz faktycznie niczego nie idzie się od niego dowiedzieć. Na dniach ma być inny lekarz na miejsce tej lekarki i będę zmieniać prowadzącego bo wkurza mnie jego podejście. Właśnie chciałabym wszystko wiedzieć co i jak a przy nim nie dość że sama muszę wiedziec o co chce pytać to i tak mi nie odpowie... Niby cieszę się na każda wizytę, że podjerze bobasa ale zawsze jestem niespokojna bo nie mam pewności że wszystko jest dobrze. Na prywatne prowadzenie ciąży nie stać mnie a w poblizu nie ma innych lekarzy którzy przyjmowaliby na NFZ w takich godzinach żeby mąż zdążył wrócić z pracy do córki. No nic mam nadzieję że to ostatnia wizyta u tego buca 🙂

    0d1yhqvke2vztk4w.png
  • Loczek:) Ekspertka
    Postów: 203 230

    Wysłany: 3 listopada 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą jakoś cicho tu na forum? Pouciekaly nam dziewczyny na fb chyba?

    0d1yhqvke2vztk4w.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 3 listopada 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, my dzisiaj po wizycie, wszystko dobrze, w piątek mamy wizytę u kardio i dowiemy się czy rzeczywiście jest wada serduszka itd, ale poza tym wszystko w jak najlepszym porządku. Za 3 tyg mamy usg 2 trymestru :)

    A przy okazji, czy któraś z Was miała kiedyś problemy z rwą kulszową? Ostatnio coraz częściej odczuwam ból pośladka, dzisiaj aż promieniował do kolana :(

    edka85 lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Izabelaaa Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 3 listopada 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek:) wrote:
    Iza - w poprzedniej ciąży ten sam lekarz te o wszystkim opowiadał, odpowiadał na pytania. Później zniknął przez covida więc trafiłam do innej lekarki i ona była wspaniała ale sama teraz jest w ciąży i nie przyjmuje pacjentek więc wróciłam do tego pierwszego lekarza i teraz faktycznie niczego nie idzie się od niego dowiedzieć. Na dniach ma być inny lekarz na miejsce tej lekarki i będę zmieniać prowadzącego bo wkurza mnie jego podejście. Właśnie chciałabym wszystko wiedzieć co i jak a przy nim nie dość że sama muszę wiedziec o co chce pytać to i tak mi nie odpowie... Niby cieszę się na każda wizytę, że podjerze bobasa ale zawsze jestem niespokojna bo nie mam pewności że wszystko jest dobrze. Na prywatne prowadzenie ciąży nie stać mnie a w poblizu nie ma innych lekarzy którzy przyjmowaliby na NFZ w takich godzinach żeby mąż zdążył wrócić z pracy do córki. No nic mam nadzieję że to ostatnia wizyta u tego buca 🙂

    Ja chodzę prywatnie do tego mojego i jestem mega zadowolona. A Polsce tylko 100 zł za wizytę i wszystkie badania zleca na nfz 😃 dzisiaj byłam u niego na chwilę bo oczywiście na wizycie zapomniałam zapytać do kiedy mam brać duphaston, a zostały mi 4 tabletki. I w piatek już kończę, mam nadzieję, że będzie b wszystko dobrze. Mówił, że jeśli stawiałby mi sie brzuch to mam od razu do niego dzwonić wtedy wypisze mi e-recepte na luteine. I nawet przy 5 minutach w gabinecie wszystko mi wytłumaczył 😄 trzymam kciuki żeby Ci się udało z tym lekarzem.

    f2w39jcgzzsrns7i.png
    ibm2wn15d6ow2lte.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5389 6277

    Wysłany: 3 listopada 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:

    A przy okazji, czy któraś z Was miała kiedyś problemy z rwą kulszową? Ostatnio coraz częściej odczuwam ból pośladka, dzisiaj aż promieniował do kolana :(
    W poprzedniej ciąży miałam tak do 20tc,a w drugiej połowie jak ręką odjął - zniknęło. Teraz też mi się zdarza odczuwać pośladek.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 3 listopada 2021, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka85 a robiłaś coś co trochę uśmierzało ból? Czytałam że spacery pomagają, ale po dłuższym spacerze było jeszcze gorzej ;( zastanawiam się nad fizjo, może pomoże?

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 4 listopada 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też dokucza teraz bol prawego posladka. Ale nie jest jakoś super źle.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5389 6277

    Wysłany: 4 listopada 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus, po prostu dużo odpoczywałam, starałam się mniej chodzić (spacer to nie jest dobry pomysł). Jakoś przetrzymałam, ale jeśli Tobie bardzo dokucza, to rzeczywiście skonsultuj się z fizjo.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ