Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Szczęścia 2017
Odpowiedz

Kwietniowe Szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1248

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolczyk wrote:
    Dziewczyny, a ja z innej beczki. Pracuję w szkole, jestem nauczycielką, pierwszy miesiąc L4 za mną. Dzisiaj dostałam wypłatę i co tu dużo mówić, nie jest to 100% mojego wynagrodzenia :D

    Czy któraś z Was się orientuje, dlaczego tak może być? Przyjęłam za pewnik, że zwolnienie lekarskie jest płatne 100%, ale może czegoś nie kumam...

    A może w wypłacie zawsze miałaś jakieś nadgodziny czy inne dodatki, które nie obowiązują Cię, gdy nie pracujesz?

    Taśka22 lubi tę wiadomość

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • Magni Autorytet
    Postów: 267 338

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też raczej do szpitala wezmę jakiś tusz i lekki podkład. Też zdecydowanie lepiej się czuję, jak trochę malnę oko. Poza tym mam makijaż permanentny brwi i ust i już z tym czuję się dobrze. Po pierwszym porodzie też po 2 godzinach od razu kąpiel, mycie włosów no i tusz, bo urodziłam rano a po południu zaczęły się odwiedziny. Te 8 lat temu miałam właśnie kupione do szpitala koszule z aplikacjami już tu wspomnianymi i zdecydowanie było mi z tym źle ;)Teraz na pewno będę kupowała tanie, ale względnie wyglądające koszule dla swojego samopoczucia. A tanie, bo nie znoszę spać w koszulach, więc będę je miała tylko w szpitalu. W domu już tylko spodnie/spodenki i koszulka, pewnie na ramiączkach, żeby do łatwo było karmić. Tryskające mleko będzie powodowało, że dużo takich koszulek będzie potrzebnych.


    Powiem Wam, że nam się trafiło złote dziecko. Co 3 godz karmienie, reszta czasu sen, A karmienie trwało bardzo krótko. Zadych kolek, wszystkie noce przespane.. Jestem przerażona, jeśli teraz będzie odwrotnie. Moja psychika nie da rady, jeśli będzie tak jak u Bobas. Tym bardziej, że juz teraz jestem rozleniwiona przy takim "dorosłym" dziecku. Ale może być różnie..

    Piękny pokoik Miś!!! <3

    Mam pytanie do dziewczyn noszących eski przed ciążą i ubrania ciążowe też "s". Jaki rozmiar koszul do szpitala kupujecie? Też eski? Ja jestem niska i mam wrażenie, że jak kupię większy rozmiar to będę wyglądała jak w worku, a tego bym nie chciała. Ale boję się też że brzuch mi się w tą eskę nie zmieści i będzie mega obcisła.

    misKolorowy lubi tę wiadomość

    Płeć - Synuś
    Następna wizyta 13 kwietnia
    va5bvkcbvumpepc0.png
  • Antonelka Autorytet
    Postów: 3153 4099

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magni ja kupilam S - mam wrazenie, ze te ciazowe faktycznie to s ciazowe wiec maja ciut wiecej zapasu.

    Magni lubi tę wiadomość

    7.03.2017 - Nina jest z nami
  • aniołkowa mama Autorytet
    Postów: 1583 1461

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magni ja nosiłam S ale jeśli chodzi o koszule nocne ciążowe i do karmienia albo to trzeba przymierzać albo zamówione dokładnie mierzyć wymiary bo mam kupione 2 do karmienia S-ki i jedna już się robi troszkę mała a druga jest jeszce wieeeeelka :) rozmiar rozmiarowi nie równy niestety chyba że masz jakąś firmę wypróbowaną..
    Za to piżamę ciążową zamówiłam L bo spodnie wychodziły bardzo wąskie jakoś z podanych wymiarów. Dojdzie do mnie za kilka dni. Z tym że tyłek mi urósł ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2017, 15:53

    Magni lubi tę wiadomość

    Córcia jest z nami :)

    04.2016 Aniołek [*]
    11.2015 Aniołek [*]
  • Karolczyk Autorytet
    Postów: 405 419

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilae wrote:
    A może w wypłacie zawsze miałaś jakieś nadgodziny czy inne dodatki, które nie obowiązują Cię, gdy nie pracujesz?

    Szkoła niepubliczna, więc takich cudów u nas nie ma ;-)

    8p3ougpjhoxgctvx.png
  • Vero Autorytet
    Postów: 837 1029

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magni z tego co czytalam jesli kupujesz ciazowe to bierzesz ten sam rozmiar bo te ciazowe s sa na s ale z brzuszkiem :)

    ja kupuje xs ciazowe bo wczesniej nosilam xs, I jak ostatanio kupilam ske to spodnie byly za duze ale wciaz mam nadzieje ze moj bruch urosnie i do marca w nich pochodze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2017, 15:58

    Magni lubi tę wiadomość

    17.03.2017 <3 Sofia

    f2w39jcgw9mcoxh4.png
  • Magni Autorytet
    Postów: 267 338

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolczyk wrote:
    Dziewczyny, a ja z innej beczki. Pracuję w szkole, jestem nauczycielką, pierwszy miesiąc L4 za mną. Dzisiaj dostałam wypłatę i co tu dużo mówić, nie jest to 100% mojego wynagrodzenia :D

    Czy któraś z Was się orientuje, dlaczego tak może być? Przyjęłam za pewnik, że zwolnienie lekarskie jest płatne 100%, ale może czegoś nie kumam...



    Ja też nauczycielka i to prawda, ze nadgodziny nie są wliczane, bo już ich nie masz, ale brana jest średnia z całego roku. A czy Twoja szkoła zatrudnia poniżej 20 pracowników? Bo jeśli tak to pensję wypłaca Zus, a oni płacą w cały świat. Przyczyną może też być to, że np. L4 masz od 1 do 26 stycznia i wtedy za te 4 dni do 31 mozesz mieć dopiero nadpłacone.

    Karolczyk lubi tę wiadomość

    Płeć - Synuś
    Następna wizyta 13 kwietnia
    va5bvkcbvumpepc0.png
  • karolyn Autorytet
    Postów: 782 878

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oni jakos inaczej wyplacaja pierwsza wyplate mialam wyzsza, potem wyrownali a w tym miesiacu znow mniej :/ jesli w przyszlym miesiacu bedzie to samo to ide z wydrukami zapytac sie o co chodzi. Przypydzczam, ze po prostu zus wczesniej dokonal wyplaty przed swietami i wyrownana za miesiac....zobaczymy....

    q5Anp2.pngT2kLp2.png
  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolczyk wrote:
    Dziewczyny, a ja z innej beczki. Pracuję w szkole, jestem nauczycielką, pierwszy miesiąc L4 za mną. Dzisiaj dostałam wypłatę i co tu dużo mówić, nie jest to 100% mojego wynagrodzenia :D

    Czy któraś z Was się orientuje, dlaczego tak może być? Przyjęłam za pewnik, że zwolnienie lekarskie jest płatne 100%, ale może czegoś nie kumam...

    bo ZUS płaci nie za cały miesiąc tylko wyliczają sobie jeszcze dniówkę. I zapłacą ci za tyle dni na ile było zwolnienie. Czyli jeśli było na 28 dni to zapłacą za 28. Ja np w grudniu dostałam przez to 2 razy pieniądze (na początku i na końcu miesiąca). A w styczniu dostanę raz i to pewnie niewiele bo za 15 dni..

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • Magni Autorytet
    Postów: 267 338

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że to już nudne, ale.. podajcie linka do chałki :) bo wszystkie zakładki sobie zamknęłam :(

    Płeć - Synuś
    Następna wizyta 13 kwietnia
    va5bvkcbvumpepc0.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2461

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam zwolnienie od 10 do 10. wysyłają mi w dwóch przelewach - za okres od 10 do końca miesiąca przelali dzisiaj, a po 10 stycznia przyjdzie kasa za okre 1-10 stycznia. tak mam od samego początku. i powiem wam że rożnią sie te wyplaty. tak jak Sunushine mowi, oni liczą dniówki

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1248

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magni wrote:
    Wiem, że to już nudne, ale.. podajcie linka do chałki :) bo wszystkie zakładki sobie zamknęłam :(

    Skoro wszystkie tak pieczecie, to i ja zrobię! :D
    to była porcja na jedną czy dwie keksówki?

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2461

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i ja upiekę :) mam nowy piekarnik od kilku dni ;p

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Karolczyk Autorytet
    Postów: 405 419

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewuszki za wytłumaczenie :) Już troszkę wgłębiłam się w temat i pierwszą wypłatę, z tego co zrozumiałam, wypłaca zakład pracy. Niezależnie od tego wszystkiego kasiory dostałam za mało. Napisałam już do szkoły, jutro będę się kontaktowała z kim trzeba.

    Skusiłyście mnie tą chałką, jak pojawi się ten przepis i samopoczucie pozwoli to i jak upiekę :-)

    8p3ougpjhoxgctvx.png
  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1248

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA.G wrote:
    i ja upiekę :) mam nowy piekarnik od kilku dni ;p

    Ja się już nie mogę doczekać przeprowadzki. Chciałabym już też mieć wszystko w sumie praktycznie nowe :D mój piekarnik teraz z tyłu zawsze pali mi placki, zawsze w połowie pieczenia muszę odwracać blachy. Mam nadzieję, że w nowym mieszkaniu tak nie będzie :)

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2461

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilae wrote:
    Ja się już nie mogę doczekać przeprowadzki. Chciałabym już też mieć wszystko w sumie praktycznie nowe :D mój piekarnik teraz z tyłu zawsze pali mi placki, zawsze w połowie pieczenia muszę odwracać blachy. Mam nadzieję, że w nowym mieszkaniu tak nie będzie :)
    my wszystko nowe kupujemy :) stare zostały w starym mieszkaniu. wolalam powoli kupić nowe sprzęty i meble niż wieźć te, zwłaszcza ze wystrój zupełnie inny :)

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • mamaaniołków3 Ekspertka
    Postów: 153 303

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I po wizycie podsumowując:

    ja mam +12,800kg
    maluszek wg usg młodszy?(jestem w 28tc a lekarzowi pokazało 26tc)
    waga maleństwa 956g(+/- 147g)

    kompetencja lekarza na nfz równa bagnu - dobrze że chodzę też prywatnie
    Jak mu powiedziałam o wynikach genetycznych to tylko po piszczał coś pod nosem mówiąc że dobrze że nie inne chromosomy;/

    Milka1991, Reni1982, Donia12 lubią tę wiadomość

    Moje aniołki 12tc - 18.04.2013; 6tc- 21.11.2015; 5tc- 27.03.2016 (40dc), 22-06-2018 - 6tc

    SZCZĘŚLIWA MAMA małego urwisa Tymka 06-03-2017


  • Taśka22 Autorytet
    Postów: 1783 2298

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja glukoza jest wzorowa :D na czczo 76, po godzinie 98, po dwóch 89 :) a ja się czemuś bałam że wyjdzie źle :D

    Bede was nadrabiała chyba w nocy bo dzis czasu w ogóle nie miałam :)
    A jutro na 15 pierwsze zajęcia szkoły rodzenia :D

    Antonelka, Omon, Reni1982 lubią tę wiadomość

    28.04.2017 r - urodził się Michał <3 (mój naturalny cud)

    Starania o drugie dziecko od grudnia 2017.

    Prawy jajowód - udrożniony
    Zrosty usunięte
    Endometrium - uszkodzone mechanicznie po porodzie.
    Lekka nadwaga
    1 IUI 😐
    2 IUI 😐

    05.2021 - 1 IVF - słaba odpowiedź na stymulacje, tylko 3 komórki pobrane, nic się nie zapłodniło

    10-11.2021 - 2 IVF - długi protokół - 7 oocytów pobranych, 6 zapłodnionych, 3 zarodki w 3 dobie, 1 zarodek podany w 3 dobie(8B), 2 pozostałe nie dotrwały do mrożenia :(


    Luty 2022
    Zmiana kliniki
    Pcos
    Insulinooporność + hiperinsulinemia (opanowane 2024r)

    2023 i 2024 - przerwa czyszczenie głowy <3

    listopad 2024
    powrót do walki
    kwalifikacja do programu
    grudzień 2024 - długi protokół (menopur 300 + gonapepyd 1/2 amp.)
    4 oocyty, 4 zapłodnione - rozwinął się tylko 1 zarodek

    12.02.2025 r. - transfer 3 dniowy zarodek
  • nutella_ Autorytet
    Postów: 2140 3697

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie właśnie przyszły pierwsze materiały i zabieram się za szycie kompleciku do wózka. Jakoś własna robota bardziej cieszy niż gotowe :D
    xpc580.jpg

    ilae, Taśka22, Omon, Vero, karolyn, Antonelka, Venice, lis87, Niebieskaa, mamaaniołków3, atat, Kjopa3, mada87 lubią tę wiadomość

    👩31 lat 👨‍🦱 35 lata
    2015 💔
    👶 Julia 9 lat
    👶Antoni 7 lat
    👶Zosia
    age.png
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2998 4181

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja poszłam lepić tego bałwana i fiknęłam na tyłek...cholera. Pobolewa mnie podbrzusze ale myślę też że moja wyobraźnia sobie dopowiada część dolegliwości. Kiedyś ktoś pisał że też upadł i nie jest to bardzo groźne. Kurczaki. No nic. Zobaczę jutro jak się będę czuć :/

    2017 🧒🏻
    2019 👦🏻
    age.png
‹‹ 1217 1218 1219 1220 1221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ