Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Szczęścia 2017
Odpowiedz

Kwietniowe Szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka1991 wrote:
    Aniastaraczka luzik :D myślę że nawet dwa by nie zaszkodziły ;)
    zjedz za mnie, ja na razie nie ruszam słodyczy, bo się boję, w szpitalu byłam na baaaardzo lekkostrawnej diecie. wczoraj zjadłam kawałek drożdżówki z masłem i biegunka, dziś napiłam się soku pomarańczowego i biegunka :) także no, moje jelita wróciły na swoje miejsce i nie mogą się jeszcze ogarnąć. a w szpitalu dostałam tyyyyle czekoladek...
    picgifs-angry-sad-upset-50915.gif

    Loko dziękuję :) także no ten teges, 16 kg to sporo i jak widzisz z brzuchem wszystko ok, więc i o swój się nie martw ;) :*

    Kurde z tych rozpakowanych to chyba najczęściej się udzielam ja i Gakin :D
    A co z resztą ? Mamuśki pewnie zajęte...;)
    Przypomnij proszę ty rodziłaś sn?

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1247

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio w sumie na forum prawie wszystkie narzekamy na różne różniste bóle, kłucia, ciągnięcia :)

    Mój mąż chyba bardziej jest gotowy na poród niż ja. Teraz do mnie dzwonił z trasy, że w sumie to mogę dziś rodzić, ale byle z trasy zdążył wrócić ;D nawet mi zabronił sprzątać, dopóki nie wróci. Chyba bardzo wziął sobie słowa gina do siebie, żeby jeszcze chwilkę się pooszczędzać. Ale na przytulanki to się dobiera :)
    Ja chyba czuję, jak mała mi się wwierca w kanał rodny, dosłownie... A nóżkami odpycha się od żeber tak, że nie mogę siedzieć.

    Ponoć po porodzie czuje się kopniaki dziecka jeszcze przez jakiś czas. Milka, prawda to? :D to chyba powrót narządów na swoje miejsce + przyzwyczajenie kilku miesięcy, że w każdej chwili możemy zostać skopane od środka :)

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • slodka100 Autorytet
    Postów: 1688 1468

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka wygladasz.rewelacyjnie :-) twoja.malutka do schrupania :-)

    Apropo kapieli moja polozna mowila ze woda 38-40stopni a pokoj 23stopnie

    Przypomnijcie mi ile jednostek ma miec wit d podawana naszym maluszkom? 400?

    Ja dzis wizytyje wieczorem alez jestem ciekawa wagi Jasia i czy moje rozwarcie z 1cm cos postapilo od 2tyg

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    atdc2n0ay3iuybl8.png
  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1247

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słodka400j witaminy D :)

    40 stopni do kąpieli?! Dla mnie 40 stopni chwilami to za ciepła woda, a co dopiero dla maluszka... Nam mówiono 35-37 stopni, najlepiej w okolicach 37.


    W sumie rozwarcie na palec (męski :P), to jakby nie patrzeć będzie około 1cm, no nie? ;D

    eforts lubi tę wiadomość

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaStaraczka85 wrote:
    Hello:)ja znów po nocy z mega kamiennym brzuchem ale ja znalazłam wreszcie chyba to co u mnie powoduje skurcze nawet te przepowiadające-wczoraj badał mnie lekarz i byłam na ktg i jak sobie przypomnę to po ostatnim badaniu też tak miałam że noc ciężka,czyli mi wystarczy szyjke dotknąć....ale jestem kurcze wrażliwa,masakra.koleżankę wczoraj dzień po terminie porodu po próbie oksytocynowej odesłali do domu bo nic nie ruszyło a mnie wystarczy zbadać i juz...jeszCe zauważyłam ale to już dawno że im.więcej mi brzuch twardnieje tym więcej plam mam na staniku bo nocy...
    Coś w tym chyba jest, ja wczoraj też miałam badanie i też cały wieczór bóle jak na okres plus twardnienia i tak co parę minut

    atdcqps62brd8znj.png
  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1247

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaStaraczka, mada ja miałam to samo. Po badaniu cały dzień okresowe bóle, twardy brzuch, kłucia w szyjce dużo mocniejsze niż przed badaniem. Nic nie mówiłam już, ale miałam wtedy przeczucia na poród w nocy, ale nic się nie zdarzyło ;)

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No też mi się wydaje że 40 to jak w jacuzzi na termach Podhalańskich haha :-D

    Też słyszałam o tym ruchac dzidziulki odczuwalnych po porodzie :-D trochę takie kosmiczne :-D

    Ilae, no tak sie wydaje ze to centymetr!! Wow wow wow!:-D u mnie poki co na 4 spusty zamknięte wszystko mimo boli, kłuć i wszystkich cudów xd

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny boli Was to badanie na fotelu? Mnie na ostatniej wizycie totalne nc, to wczesnej bardziej to czułam :-D

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilae wrote:
    słodka400j witaminy D :)

    40 stopni do kąpieli?! Dla mnie 40 stopni chwilami to za ciepła woda, a co dopiero dla maluszka... Nam mówiono 35-37 stopni, najlepiej w okolicach 37.


    W sumie rozwarcie na palec (męski :P), to jakby nie patrzeć będzie około 1cm, no nie? ;D
    1 palec to niby 2cm :)

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • aniołkowa mama Autorytet
    Postów: 1583 1461

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm... po tych Waszych opisach o twardnieniach i skurczach po badaniu to jednak dochodze do wniosku, że to, że mój lekarz wczoraj nie sprawdził jak szyjka póki nic się nie dzieje (u mnie 36 tydzień) to pewnie dobry pomysł... a tak marudziłam.

    Milka, wyglądasz super. Mam nadzieję, że się nie obrazisz ale pokazałam mężowi ;p Mam nadzieję, że nie będzie miał wymagań żebym od razu wyglądała tak samo bo się jeszcze przeliczy hihi.

    Vero, fajnie, że się odezwałaś. Rozumiem brak zdjęcia. Sama się bardzo mocno zastanowię przed wrzuceniem, pewnie jak już to na FB :)

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    Córcia jest z nami :)

    04.2016 Aniołek [*]
    11.2015 Aniołek [*]
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania tak ;)
    Czyniłam honory jak przystało na założycielkę wątku :D

    Ilae tak, przez pierwsze dni tak miałam, już mi przechodzą schizy...:)

    Aniołkowa obrazić? coś Ty, bardzo mi miło :) <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 13:48

    ilae, aniołkowa mama lubią tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po ostatnim badaniu plamiłam, powiedział, ze rozwarcie na niecałe dwa palce, a chyba wcisnal dwa;p i mówl ze bede plamila z szyjki

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Aga1991 Ekspertka
    Postów: 193 171

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monna wrote:
    A co mu nie pasuje w wadze? 11kg to norma :)

    wg mojego wzrostu to mam juz nadwage. Już niby przed ciążą miała lekko nadwagę. On jest strasznie upierdliwy pod tym względem. Wg jego obliczen to przy porodzie powinnam wazyc 77.5kg hehe :D ubawił mnie tym.
    Ja sie tym nie przejmuje bo przeciez nie przestane jesc...
    Sorki ze teraz odpisuje ale caly dzien zabiegana jestem

    Płeć: Synek KAROLEK <3
    6.04 waga 3kg. 23.02 waga synka 1870g
    Kolejna wizyta 20.04
    w57v43r8i8i95mmy.png

    k,NDAwNjgyODUsNTIyMTIx,f,1911.gif
  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1247

    Wysłany: 24 marca 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA.G wrote:
    1 palec to niby 2cm :)

    Jak to?! :O zawsze mi się wydawało, że palec to mniej niż 1cm, ale dziś dopiero się nad tym zastanowiłam. Kurczę... ;D Iga a jak u Ciebie z czopem? Na miejscu czy już powoli się coś pojawia? Bo o ile dobrze pamiętam, też masz około 2cm rozwarcia?

    Koko mnie nigdy nie bolało, ale ostatnio jak właśnie rozwarcie sprawdzał, to poczułam lekki ból :P ale obeszło się bez plamień.

    Ja to nadwagę miałam już przed ciążą i doskonale o tym wiem. Teraz jestem wg karty ciąży 14kg na plusie, a ani położna, ani lekarz na temat wagi się do tej pory nie odezwali. Ostanio tylko położna, że w ostatnim miesiącu ładnie przybyło tych kg, ale wie o moich puchnięciach. Nawet na brzuchu zauważyła wodę... No i pojawił mi się cellulit z przodu na udach :O pomimo nadwagi nigdy nie miałam cellulitu nigdzie, mam nadzieje, że po ciąży zejdzie to, co się pojawiło....
    Nadal mam zamiar wziąć się za siebie po ciąży. Jak uda mi się osiągnąć to, co chcę, to pokażę Wam wtedy różnicę :D

    Lokokoko lubi tę wiadomość

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 24 marca 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilae ja do wczoraj też myslalam, że 1 palec to 1 cm, ale doczytałam w domu na necie, że 1 palec to 2 cm, oczywiście to umowne jest. ja mam rozwarcie - jak to lekarz okreslił na półtora palca, bo dwa nie wchodzą lekko, chyba, że już rozepchał ;p czyli jakieś niby 3 cm. mi czop odpada stopniowo - dwa razy bezbarwny, a wczoraj po wizycie podbariowny krwią po badaniu

    ilae lubi tę wiadomość

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 24 marca 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dołączam do mam, którym brakuje brzuszka :)
    ja juz po obiedzie, teraz kubus zjada, a jak skończy to idziemy na spacer. W Gdyni śliczna pogoda. trzeba korzystać.

    Lokokoko, ilae, pati87, Aga1991, Milka1991, vitae13, Kjopa3, misKolorowy, lis87, aniab2205, Marsylia lubią tę wiadomość

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • nutella_ Autorytet
    Postów: 1794 2718

    Wysłany: 24 marca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilae wrote:
    ;D

    Dzieli nas jeden dzień na suwaczkach ;> ile u Ciebie rozwarcia lekarz wybadał?
    Ja myślę, że Iga będzie przed nami, później kolej na nas :D
    Tydzien temu był 1 cm zewnetrznego i pół wewnętrznego. A wczoraj usłyszałam " o widzę, ze rozwarcie się ładnie powiekszyło". Byłam tak podekscytowana tym, że zapomniałam spytać ile teraz mam :/. Żałuję, ale co poradzę ? :)

    slodka100, ilae, misKolorowy lubią tę wiadomość

    👩30 lat 👨‍🦱 34 lata
    2015 💔
    2015 Julia ❤️👶
    2017 Antoni ❤️👶
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 24 marca 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co czuje me dziecko tak nisko i tak boleśnie ze odnoszę wrażenie ze zaraz wyjdzie.. nie wiem co tu zrobić bo jest to powoli nieznośne... boje się porodu przed czasem ; (

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • slodka100 Autorytet
    Postów: 1688 1468

    Wysłany: 24 marca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No kurcze az sprawdzilam w zeszycie ta temperature wody i seryjnie mam napisane że 38-40 stopni

    Powiedzcie mi a w czym bedziecie kapac noworodka? NamBo zalecono oilatum, emolium lub babydream
    Ja sie zastanawiam czy emolienty od początku to dobry pomysł a moze tak bo ta skorka taka delikatna? W kazdym razie nie kazano nam niczym smarowac tylko okolice intymne kremikiem

    A jak chodzi o palce i rozwarcie to mi gin ost mowil ze ja mam na opuszek czyli 1cm

    atdc2n0ay3iuybl8.png
  • Aga1991 Ekspertka
    Postów: 193 171

    Wysłany: 24 marca 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do stymulacji sutków to obawiam się,że jak zacznę robic to mi mleko wycieknie. Wystarczy teraz,że tylko lekko ścisnę je i już kropelki się pojawiają :P
    Narazie rano wykorzystałam męża :D
    Dzisiaj wizyta w pracy i obgadanie z szefem mojego macierzyńskiego + rodzicielski. Kurcze ale już trochę mi tęskno za pracą...

    Płeć: Synek KAROLEK <3
    6.04 waga 3kg. 23.02 waga synka 1870g
    Kolejna wizyta 20.04
    w57v43r8i8i95mmy.png

    k,NDAwNjgyODUsNTIyMTIx,f,1911.gif
‹‹ 1899 1900 1901 1902 1903 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ