X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Szczęścia 2017
Odpowiedz

Kwietniowe Szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • koniczynkaa Ekspertka
    Postów: 198 189

    Wysłany: 24 marca 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie miałam cierpliwości do nakładania odżywek, kremów i tego wszystkiego. Kończyło się na tym, że kupowałam i potem stało na półce.

    Milka karmienie piersią to bardzo rozległy temat ciężko jest doradzić na odległość gdy nie widzi się jak maluch się zachowuje wtedy. Może jak przyjdzie położna na wizytę to Wam pomoże? Mam taka nadzieję:) tylko jak będziesz widziała o której przyjdzie to postaraj się tak dostawać czas karmienia żeby spadł on wtedy kiedy ta przyjdzie.

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    8p3ogywlikdf22k2.png
  • Vero Autorytet
    Postów: 837 1029

    Wysłany: 24 marca 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika... jako ze ostatni miesiac spedzilam w szpitalu moge powiedziec tylko ze zadnych lekow rozrzedzajacych krew nie mozna brac bez konsultacji z lekarzem. Ja dostawalam Fregamine zastrzyk codziennie ale przy wiekszych skurczach i ryzyku natychmiastowej cesarki zawsze pomijali zastrzyk bo jest wieksze ryzyko krwotoku przy operacji.

    Dziewczyny co do cc musze wam powiedziec ze po tygodniu od cesarki czuje sie bardzo dobrze , szwy sciagniete blizna bedzie naprawde znikoma ( zrobili swietna robote ) nic mnie juz nie boli. Pasa nie musialam uzywac po dwoch dniach nie bralam juz lekow przeciwbolowych. Takze kolejna dzidzia bedzie rowniez przez cc :D

    co do figury : przed ciaza 42kg
    w dniu cc : 52kg
    obecnie tydzien po : 48kg

    Powoli powoli mysle ze kazda z nas musi miec swoje tempo wracania do wagi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 12:22

    Milka1991, Lokokoko, Marsylia lubią tę wiadomość

    17.03.2017 <3 Sofia

    f2w39jcgw9mcoxh4.png
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 24 marca 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loko jednak tu wrzucam foty :D

    37tt1d :

    73 kg czyli 16kg +
    95 cm w pasie

    Tydzień po porodzie:

    64,5 kg czyli 8,5kg-
    82 cm w pasie

    cc9161292f69001cmed.jpg
    781088c75cc32496med.jpg
    44c85726ea11578amed.jpg

    Chyba nie jest tak źle nie ? głowa do góry, momentalnie odzyskasz figurkę :)

    ilae, Jagah, Kjopa3, Lokokoko, IGA.G, kasieniaczek, slodka100, aniab2205, Szczęśliwa Mamusia, Niebieskaa, vitae13, _tika, Aga1991, agadana, pati87, mada87, Marsylia, misKolorowy, niania.ogg, AmyLeah lubią tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 24 marca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to mój cukierek ! :)
    bb5bd9f35803bc5dmed.jpg

    Jagah, nutella_, koniczynkaa, Kjopa3, Monna, Lokokoko, eforts, flowerygirl, IGA.G, Taśka22, kasieniaczek, Yammi, slodka100, Peg, Reni1982, aniab2205, Szczęśliwa Mamusia, Niebieskaa, vitae13, Aga1991, agadana, pati87, Mamaela86, mada87, Marsylia, sallvie, misKolorowy, niania.ogg, Teklaa, AmyLeah lubią tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1247

    Wysłany: 24 marca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No hej! :)
    Witam się z maślanym rogalem z nutellą ;D nie mogę się oprzeć!

    U mnie noc w miarę przespana, tylko raz do wc szłam i wczoraj dużo leżałam i nie bolały mnie już biodra. Wstałam dziś przed 11! :O czuję się wyspana, ale za to dzień taki krótki się wydaje.

    Co do włosów - ja mam tak gęste, że co miesiąc/dwa chodzę do fryzjera przerzedzać. Nie dość, że są gęste, to i grube. Jak troszkę mi ich wypadnie, to nie będę płakać. Byle nie za dużo :P

    Co do wywoływania porodu - jakoś się boję ;D tak jak Wy, nie mogę się zdecydować czy chcę już rodzić czy jeszcze poczekać. Chyba poczekam do wizyty w środę, zobaczę ile mała waży i jak tam moje rozwarcie i wtedy ewentualnie zacznę działać. Nawet teraz się boję seksów, a mąż mnie przekonuje, że to przecież nie zadziała po jednym razie czy dwóch :P choć z drugiej strony... 2 tygodnie i 2 dni temu, mała ważyła już około 2750g, licząc przyrost masy średnio 200g/tydzień, to będzie już ze 3200g. Za tydzień będzie już prawie 3500g! Nie chciałabym rodzić za pierwszym razem dużego szkraba, a ze słów położnych na SR wynika, że szpital raczej jest nastawiony na naturalność... Więc do terminu 4kg by było, a u mnie w szpitalu nie jest to niestety wskazanie do cc.

    Cały czas mnie ćmi jak na okres. Szyjka kłuje czasem tak, że mnie zgina w pół. Najgorzej jak idę po schodach czy do sklepu. Mam wtedy wrażenie, że Wiki mi tam ręce wyciąga na zewnątrz i zaraz wypadnie... Nadal jestem spuchnięta od samego rana, goni mnie niby na dwójkę do wc i cisza.

    A no i co do imienia, będzie Wiktoria :) na drugie prawdopodobnie będzie Julia. Pewnie na pierwsze byłaby Julia, ale męża kolega z pracy tak nazwał swoją córkę, co wg mojego dyskwalifikuje te imię :P


    Jula, Kahaśka - trzymamy kciuki i czekamy na wieści!

    kasieniaczek, Szczęśliwa Mamusia, misKolorowy lubią tę wiadomość

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • nutella_ Autorytet
    Postów: 1765 2640

    Wysłany: 24 marca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilae oczywiście pierwsze co dojrzałam to słowo "nutella" i sobie myślę, jak ty spałas na tym rogalu. Kiepsko dzis spałam i trzeba mi kilka razy cos powtarzać.
    Bardzo ładne imiona wybraliscie.
    To co idziemy następne rodzić ?

    ilae lubi tę wiadomość

    👩30 lat 👨‍🦱 34 lata
    2015 💔
    2015 Julia ❤️👶
    2017 Antoni ❤️👶
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 24 marca 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kahaska! Czekam na relacje! Powodzenia :)

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1247

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nutella_ wrote:
    ilae oczywiście pierwsze co dojrzałam to słowo "nutella" i sobie myślę, jak ty spałas na tym rogalu. Kiepsko dzis spałam i trzeba mi kilka razy cos powtarzać.
    Bardzo ładne imiona wybraliscie.
    To co idziemy następne rodzić ?

    ;D

    Dzieli nas jeden dzień na suwaczkach ;> ile u Ciebie rozwarcia lekarz wybadał?
    Ja myślę, że Iga będzie przed nami, później kolej na nas :D

    nutella_ lubi tę wiadomość

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka1991 wrote:
    Loko jednak tu wrzucam foty :D

    37tt1d :

    73 kg czyli 16kg +
    95 cm w pasie

    Tydzień po porodzie:

    64,5 kg czyli 8,5kg-
    82 cm w pasie

    cc9161292f69001cmed.jpg
    781088c75cc32496med.jpg
    44c85726ea11578amed.jpg

    Chyba nie jest tak źle nie ? głowa do góry, momentalnie odzyskasz figurkę :)
    Wowczak ale czad;))))) kurcze rewelacja!ja ważę podobnie i podobnie przytyłam Przez całą ciążę,może mnie też tyle kiloskow zejdzie po:))))No to wezmę jeszCe jednego Michalka hahhahaa

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka!!! A Ty naprawdę miałaś w środki ta słodka Kruszynke ?:-D wyglądasz lepiej niż niejedna kobieta która nigdy w ciąży ne była :-d lalunia! A będzie tylko lepiej!!:-*;-*

    Vero, Twój opis też brzm super!:-*:-*

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ogólnie dziś jestem jakaś hiperaktywna...

    Robię już 4 pralkę prania, zrobiłam ciasto, obiadek prawie już gotowy i Idę odkurzac i myc podłogę ;-D

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1247

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lokokoko wrote:
    I ogólnie dziś jestem jakaś hiperaktywna...

    Robię już 4 pralkę prania, zrobiłam ciasto, obiadek prawie już gotowy i Idę odkurzac i myc podłogę ;-D

    O właśnie! Pranie w pralce do powieszenia. Od godziny, zapomniałam! ;D
    ale też idę sprzątać. Nie będę nadgorliwa i zostawię mężowi odkurzanie i mycie podłóg na jutro :D

    Milka1991, Lokokoko lubią tę wiadomość

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niania młodego narazie nastrajam na kolejne dziecko w domu i nie wiem czy rozumie ale wcześniej nie było mowy, ni u już a teraz twierdzi że będzie pomagał zmienić pieluszke i karmil :) na samą nieobecność go w zasadzie nie szykuję.
    Na sam poród mija przyjaciółka się nim zajmie a tak to mąż weźmie wolne.
    Mam nadzieję że będą mogli mnie razem odwiedzać.
    Ja będę rodzic w prywatnym szpitalu z umową z NFZ więc liczę że jak nie trafi mi się jedynka to będę mogła dopłacić (sam poród jest refundowany) i wtedy nie będzie problemów z odwiedzinami.
    Wiem że każdy ma różne zdanie na temat dzieci w szpitalu ale nasz młody nigdy nie jest komuś "podrzucany" więc nie chciałabym żeby znosił nagle brak matki i ojca.
    No i chyba jednak poród w terminie załatwiłby wszystko bo siostra z rodziną przyjeżdża na święta więc to rozwialoby jakiekolwiek problemy bo synek za nią przepada.

    A jak u Was?

    niania.ogg lubi tę wiadomość

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilae wrote:
    ;D

    Dzieli nas jeden dzień na suwaczkach ;> ile u Ciebie rozwarcia lekarz wybadał?
    Ja myślę, że Iga będzie przed nami, później kolej na nas :D
    dziękuję :* ktoś w końcu wróży mi niebawem poród :):)
    choć oprócz tego rozwarcia, i nieregularnych skurczy to cisza

    ilae lubi tę wiadomość

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1247

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA.G wrote:
    dziękuję :* ktoś w końcu wróży mi niebawem poród :):)
    choć oprócz tego rozwarcia, i nieregularnych skurczy to cisza

    U mnie jedynie rozwarcie i skurcze w okolicach szyjki. Ja chyba nie doznałam skurczu poza tymi dwoma miesiąc temu po przeprowadzce. Nawet nie wiem jak to jest leżeć i jak stawia się brzuszek :P
    U Milki nie było żadnych objawów, a jak szybko poszło. Nie ma reguły :)

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka rewelacja!

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniastaraczka luzik :D myślę że nawet dwa by nie zaszkodziły ;)
    zjedz za mnie, ja na razie nie ruszam słodyczy, bo się boję, w szpitalu byłam na baaaardzo lekkostrawnej diecie. wczoraj zjadłam kawałek drożdżówki z masłem i biegunka, dziś napiłam się soku pomarańczowego i biegunka :) także no, moje jelita wróciły na swoje miejsce i nie mogą się jeszcze ogarnąć. a w szpitalu dostałam tyyyyle czekoladek...
    picgifs-angry-sad-upset-50915.gif

    Loko dziękuję :) także no ten teges, 16 kg to sporo i jak widzisz z brzuchem wszystko ok, więc i o swój się nie martw ;) :*

    Kurde z tych rozpakowanych to chyba najczęściej się udzielam ja i Gakin :D
    A co z resztą ? Mamuśki pewnie zajęte...;)

    Lokokoko, ilae, Szczęśliwa Mamusia, Teklaa lubią tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka ja nie mogę sobie wyobrazić siebie bez brzucha ;p

    nie mogę się na Ciebie napatrzeć, że tak szybko masz taaaki brzuszek!

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA.G wrote:
    Milka ja nie mogę sobie wyobrazić siebie bez brzucha ;p

    nie mogę się na Ciebie napatrzeć, że tak szybko masz taaaki brzuszek!

    Iga ja wciąż tęsknię za brzuchem, jestem jakaś psychiczna :D brakuje mi tego bólu bioder, ciągłej zgagi, kopania po pęcherzu, ech...co to były za czasy. Aż dziwne że teraz jedyne na co mogę narzekać to niewyspanie...:)

    IGA.G, ilae lubią tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • kasieniaczek Autorytet
    Postów: 872 1199

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2018, 11:12

    Milka1991, Aga1991, pati87, eforts, mada87, Kjopa3, misKolorowy lubią tę wiadomość

    Awf3p2.png
‹‹ 1898 1899 1900 1901 1902 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ