X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniówki 2015 :)
Odpowiedz

Kwietniówki 2015 :)

Oceń ten wątek:
  • Aguś86 Autorytet
    Postów: 3483 3834

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwego Nowego Roku dziewczyny! Zeby nam dzieci zdrowo rosly, a mamom czekajacym na kolejne pociechy szczesliwego rozwiązania, tym ktore marzą o kolejnej ciąży, żeby w niej były :)

    olka30, AlicjaaA, Krysti ~~> lubią tę wiadomość

    38+3 2740 g 49 cm
    dqpr9vvjb3vzii2s.png
    3i498ribi6hvdiar.png
  • aniaaaaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaaa proszę napisz jak po tylu miesiącach korzystania z wózka coto baby verona??? jesteś zadowolona?? Jak te kółka plastikowe??? Proszę o opinię

    aniaaaaaaaaaaa
  • AlicjaaA Autorytet
    Postów: 849 769

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaa, ja go uwielbiam niezmiennie ;-) Przede wszystkim, że jest mega lekki i szybko się składa na 3 części. Dla mnie jest to najważniejsze, bo używam go codziennie w drodze do żłobka. Co dzień pakuje go do auta, rozkladam, jadę i to samo powrót. Nadal jestem w stanie podnieść wózek z dzieckiem w środku, dziś parę schodków do sklepu było i mimo, że mój młody to kawał chlopa to nie miałam z tym problemu.
    Jednak coś za coś. Przez to, że taki lekki to te kółka w zimę srednio się sprawdzają, slizgaja się po lodzie i utykają w śniegu, ale i tak sobie radzę.. Gdy pogoda jest ok, kółka nie stwarzają żadnego problemu.
    Minus za krótką budkę, jak pada śnieg to buzi nie zasłania, zakladam folię wtedy na cały wózek.
    Mimo to uważam go za mega dobry zakup.
    A, jeszcze jedno, mój młody od samego początku bardzo go polubił (w przeciwienstwie do spacerowej wersji z zestawu) bo ten wózek jest płytki w siedzonku, to znaczy, że dziecko ma pełny widok dookoła, a nie jak w głębokich wozkach zakryte po bokach ścianki.
    Ja z czystym sumieniem polecam, cena jego w porównaniu z innymi podobnymi jest też ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2017, 23:43

    dqpr6iyewfi44js0.png
    rfxg9jcg2qpvnn7a.png
  • aniaaaaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odpowiedź, także będziemy mieli nowy nabytek :):)

    aniaaaaaaaaaaa
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 9 lutego 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie ? Wasze pociechy jeszcze drzemią w ciągu dnia? Moja drugi dzień z rzędu się zbuntowała i nie zasnęła. Nie wiem co o tym sądzić, czy już jej to na stałe zostanie czy się tak nudzi w domu, że energii nie wydatkuje i nie jest zmęczona.

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • AlicjaaA Autorytet
    Postów: 849 769

    Wysłany: 9 lutego 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pannaniedzwiedzia, mój Tomek śpi w dzień. Żłobek mu wyrobil nawyk, że o 11 już śpi, nawet jak zostaje w domu. Raz nie zasnął mi tylko w dzień, miał jakiś bunt przy chorobie, ale wtedy padł na noc już przed 18, a nie jak zawsze o 19.

    dqpr6iyewfi44js0.png
    rfxg9jcg2qpvnn7a.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 10 lutego 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadłam się pochwalić - córcia Kalina urodziła się sn 3.02.2017, 3360g, 54 cm :) od poniedziałku jesteśmy w domu.

    Starszak super przyjął siostrę, nie jest zazdrosny o mnie, jedynie trochę o męża, ale ogólnie głaszcze Małą po główce, śmieje się do niej i na szczęście jeszcze nie próbował jej nic złego zrobić (bardziej złości się w sobie i np. kładzie na ziemi i płacze, jak tata nosi siostrę w czasie, kiedy syn chce się z nim bawić - ale to tylko 2 razy do tej pory się zdarzyło).

    A co do spania, miał okres, tak z tydzień to trwało w styczniu, że nie spał w dzień, ale po tym znów śpi tak po 1,5h koło południa.

    AlicjaaA, olka30, Fasia, Krysti ~~> lubią tę wiadomość

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • AlicjaaA Autorytet
    Postów: 849 769

    Wysłany: 12 lutego 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Papcia, zdrowia dla Was ! :-)

    dqpr6iyewfi44js0.png
    rfxg9jcg2qpvnn7a.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 13 lutego 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Papcia.

    AlicjaaA również gratuluję :)

    AlicjaaA lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • AlicjaaA Autorytet
    Postów: 849 769

    Wysłany: 13 lutego 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ;-) Ola, jak sobie radzisz z dwójeczką? Bo u mnie jeszcze daleka droga, ale trochę mnie przeraża czy sobie poradzę..

    dqpr6iyewfi44js0.png
    rfxg9jcg2qpvnn7a.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poradzisz sobie :) Nie taki diabeł straszny. U mnie nie jest źle. Najgorsze były pierwsze dwa miesiące żeby to wszystko ogarnąć,a teraz jest coraz lepiej. Mały coraz starszy i coraz bardziej pomocny i sam absorbuje mniej uwagi, a u Ciebie różnica będzie większa więc jeszcze lepiej :) Człowiek się szybko przyzwyczaja do nowych wyzwań. Gorzej było w ciąży, w lecie, jak trzeba bylo małego taszczyć na rekach, a brzuch we wszystkim przeszkadzał :)

    AlicjaaA lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • AlicjaaA Autorytet
    Postów: 849 769

    Wysłany: 13 lutego 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pokrzepiające słowa:-) Brzmi ciekawie to pomaganie starszaka ;-) Ja obecnie mam jedynie wizję, że strach byłoby choć na chwilę zostawić Tomka samego w towarzystwie maleńkiego dziecka. On uwielbia dzidzie i te jego uwielbienie mogłoby być straszne dla dzidzi ;-)
    U moich rodziców bawił się często lalką bobasem mojej siostrzenicy, wielkościa i wyglądem jak niemowlę. Nosił tą lalę, prztulał, na siłę zamykał jej oczy żeby poszła "lulu", wielokrotnie wypadała mu z rąk. Teraz sobie myślę, tak z przymrużeniem oka, że można mu było lepiej tej lali nie dawać, bo jak zobaczy niemowlę to pomyśl jeszcze, ze to taka lala dla niego ;-)

    Papcia, jeśli zaglądasz, to zdaj relacje jak tam u was sytuacja wygląda z dwoma szkrabami :-)

    dqpr6iyewfi44js0.png
    rfxg9jcg2qpvnn7a.png
  • Papcia Ekspertka
    Postów: 225 214

    Wysłany: 14 lutego 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, gratuluję drugiego maleństwa w drodze! :) staram się tutaj zaglądać regularnie, ale bardziej udzielam się w Lutówkach 2017, bo tam teraz dużo się dzieje :D

    U nas to dopiero drugi tydzień razem, ale myślę, że sobie całkiem dobrze radzimy ;) nawet się z mężem śmiejemy, że przy jednym byliśmy wykończeni na początku, a teraz z dwójką nie jest źle :) zobaczymy jak będzie jak M wróci do pracy, pewnie będzie sporo ciężej :P do drugiego dziecka chyba podchodzi się z większym spokojem i na luzie ;) Mała też jest bezproblemowa, głównie śpi, je i robi w pampersa na razie. Także naprawdę nie jest źle :)

    Co do synka, właśnie tak jak piszesz, u nas też Mały swego czasu bawił się lalką-niemowlakiem córki kuzynki, woził w wózku, głaskał, przytulał itp. no i teraz siostrą też tak się chce opiekować... na początku był większy dystans, a tak od wczoraj widzę, że trzeba z nim uważać, bo nie tylko głaszcze po głowie, co jest słodkie, ale też próbuje Małą przytulać, co jest póki co niebezpieczne... Alicja, Twój synek będzie już większy i mądrzejszy na pewno za te 8 miesięcy, także spokojnie :)

    AlicjaaA, Aguś86 lubią tę wiadomość

    pc288d2.png

    ojxedf9h1wtfir6q.png
  • AlicjaaA Autorytet
    Postów: 849 769

    Wysłany: 17 lutego 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papcia, fajnie to wszystko napisałaś, tak pokrzepiająco :-) Super, że udaje Wam sie ogarniać i urocze są te kontakty rodzeństwa, choć tak jak piszesz, trzeba kontrolować, bo nie wiadomo, co takiemu szkrabowi przyjdzie do głowy :-)

    Ja pierwszą wizytę z usg będę miała 6 marca. Teraz byłam tylko u gina po duphaston.

    No tak, na Lutówkach na pewno jest ciekawie, co chwila pewnie nowe wieści o kolejnych rozpakowanych :-) Ja staram się wkręcić w wątek Listopadowy, ale dziewczyn jest tak mega dużo- bo duża część z terminami na koniec września to ciężko nadążyć i ogarnąć tym bardziej, że najwięcej piszą w dzień, a ja będąc w pracy mogę zajrzeć tylko wieczorem.
    Może za jakiś czas trochę się unormuje, albo lepiej pozna dziewczyny, to będzie łatwiej udzielać się na wątku.

    Aguś86 lubi tę wiadomość

    dqpr6iyewfi44js0.png
    rfxg9jcg2qpvnn7a.png
  • Aguś86 Autorytet
    Postów: 3483 3834

    Wysłany: 26 marca 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Odszukałam wątek z ciekawości co u Was :)
    Gratulacje dla nowych mam! Oby pociechy zdrowo rosły :)
    Alicjaa gratuluję ciąży :D Poradzisz sobie na pewno ;) U Ciebie będzie różnica ponad 2.5 roku, wiec Tomek będzie juz dużym chłopcem. Zuzia miała 2 lata I 4 miesiące i świetnie sobie poradziła w roli starszej siostry.
    U nas po sezonie chorobowym, który trwał niestety całą jesień i zimę (choć chorowala w większości Zuzia) mamy nadzieję na trochę spokoju. Oby! No i za tydzień Szymek kończy 2 latka :) Ale zleciało ;)

    AlicjaaA lubi tę wiadomość

    38+3 2740 g 49 cm
    dqpr9vvjb3vzii2s.png
    3i498ribi6hvdiar.png
  • AlicjaaA Autorytet
    Postów: 849 769

    Wysłany: 30 marca 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Aguś! Dziękuję za gratulacje i słowa wsparcia :-) No u mnie jak zwykle od samego początku przygodowo z ciąża, bo zaliczyłam już tydzień w szpitalu z powodu krwawień, ale na szczęście już się wszystko unormowalo i jest ok. Prawdopodobnie będzie drugi chłopak. Marzyłam o córeczce, ale najważniejsze, aby urodziło się zdrowe, a Tomek na pewno będzie w przyszłości szczęśliwy z brata :-)
    Sezon chorobowy i nas długo trzymał z powodu żłobka. Mam nadzieję, że już choroby odpuszczą. Ostatnio przechodził też Tomek ospę, także jedną z chorób mamy z głowy ;-)

    dqpr6iyewfi44js0.png
    rfxg9jcg2qpvnn7a.png
  • Ulka84 Autorytet
    Postów: 804 792

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dawno mnie tu ie było, ale musiałam was odszukać z ciekawości :) Alicja gratulacje!! U nas też będzie drugi chłopak :) Też się trochę obawiam jak to będzie przy dwójce... mam tylko nadzieję, że mały nie będzie taki wrzeszczok jak Antoś :P

    AlicjaaA, Krysti ~~> lubią tę wiadomość

    m3sx3e3kz15rjscs.pngmhsvk6nlmw3zvwuz.png[/url]
    Aniołek - maj 2016
    Aniołek - maj 2014
  • AlicjaaA Autorytet
    Postów: 849 769

    Wysłany: 2 maja 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula, u mnie chyba jednak dziewczynka, ale na wizycie 9 maja się okaże, która z wersji jest tą właściwą ;-) Mam nadzieję, że dziewczyna zostanie, choć tak naprawdę to aby zdrowe. Są plusy i "minusy" każdej z płci ;-)
    U Ciebie już coraz bliżej, imię wybrane? Poradzimy sobie jakoś, teraz już nie ma wyjscia ;-)

    Tu to już chyba nikt nie zagląda i pewnie znowu mój wpis będzie jako ostatni przez najbliższe miesiące hehe ;-P

    dqpr6iyewfi44js0.png
    rfxg9jcg2qpvnn7a.png
  • Murraya Autorytet
    Postów: 808 1835

    Wysłany: 6 maja 2017, 02:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo tez jestem- daaawno mnie nie było

    82do3e5ebme2hhhv.png
    bajj0tsd343aweuc.png
  • Murraya Autorytet
    Postów: 808 1835

    Wysłany: 6 maja 2017, 02:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla mamusiek!

    Alicja daj znac na fb jak bedziesz po wizycie! Trzymam kciuki za córeczkę!

    82do3e5ebme2hhhv.png
    bajj0tsd343aweuc.png
‹‹ 5146 5147 5148 5149 5150
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ