X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 26 lipca 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Ja dzis z karty od pediatry mam, ze na ten wiek powinna dzidzia przybierac 25-30 g, moja przybiera 38 wiec juz wiecej, ale 80!? :) WOOW :)

    Kochana, jak przypomne sobie pierwsze dni po powroie ze szpitala, to mam wrazenie, ze ona nic nie robila tylko jadla... ja w goraczce spalam i walczylam z nawalem a ona ciagle przy mnie w lozku z cycem w buzi :))) jak wychodzilysmy ze szpitala miala 3030g a kilka dni poznien 3430 :)) moja Zosia aktualnie z piersi zrobila sobie smoczek...

    lolka83 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 26 lipca 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:20

    karusia lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 lipca 2014, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaka cisza...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 27 lipca 2014, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jeszcze dziś, rzeczywiście straszna tu dziś cisza, ogólnie ostatnio, widać każda mama zajęta :)

    Ja właśnie zostałam pokonana przez moje dziecko, coś czułam zasadzkę od rana, bo spaliśmy po 4 godziny dwa razy - cieszyłam się że to mam prezent na imieniny :) potem przez dzień tez sympatycznie, dużo czuwania ale spokojne dziecko. Jak zbieraliśmy się na spacer, to na jakieś 30 min Mały się wybudził i cały czas płakał. A teraz wieczorem normalnie trzy godziny jak nie był przy cycku to krzyczał - jakiś obłęd z tym brzuchem, niby kupy robi a dalej taki problem, daję mu biogaie i jednego dnia nie ma problemu a drugiego straszny, trochę się boję tej nocki, mam nadzieję że będzie jak wczoraj...

    A ja chciałam Was jeszcze zapytać czy też macie taki apetyt? Bo ja mam wrażenia że ciągle jestem godna, a tym "dietetycznym" jedzeniem wcale się nie najadam :(

    Co do smoczka, jak już kiedyś pisałam mu nie używamy, ale tylko dlatego że Mały się nim dławi, już kilkakrotnie próbowałam mu go podać ale bez sukcesu, a czasami naprawdę by się przydał - jako choć chwilowy uspokajacz, nie wiem, może przemyślę temat i zamówię ten co Lolka poleca - może jego będzie łatwiej podać ... eh

    karusia, Iwo lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 27 lipca 2014, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am moze zmien smoczek? sa rozne wielkosci i wogole jedne dzieci chca inne nie . ja przywypisie ze szpitala dostalam 2 paczki rozowa i niebieska z probkami roznymi i tam byl smoczek z lovi i ten jest duzo krotszy od aventu i tym moj sie niedlawi tylko pluje jak nie chce. a co do spania to u mnie do 23 byl cud miod a potem co godz pobudka i teraaz gdzies od 6 nie spi juz wcale. jutro juz miesiac ma moj synaleniek:*

    am, Iwo lubią tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 lipca 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am:)spóźnione ale szczere życzenia imieninowe:):) aby Dawidek był zdrowym, silnym chłopcem:)

    U mnie tak jak u Ciebie...Mały Biogaje dostaje ale mimo wszystko gazy po brzuszku mu chodza i Biedaczek ciagle się wierci i pręży w nocy...masuje mu brzuszek jak mi pozwoli bo tak się czasmi spina, ze nóżki ma mega wyprostowane.

    Ponowię pytanie a propo kremu do buzi z filtrem....mam pharmacerisa ale jakas masakra jesli chodzi o jego zmywanie...jaś przez 3 dni białe plamki miał(wygladał jakbym go sudocremem posmarowała).

    Może któraś z mamus ma inny dobry kremik do buzki...bo tego to juz mi w domu nie pozwalają używać, bo Mały jak wampirek wygląda. A zmywałam go mydelkiem, oliwką i nic...a buzki trzec mu za bardzo nie chce aby nie podrażnić.

    am lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 27 lipca 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też dzisiaj dość ciężka noc- pobudki co 2 godziny na karmienie z czego około godziny zajmuje nam karmienie plus przewijanie. Zostaje więc godzina snu. Moja Julka też ma gazy i często robi kupki, przeważnie zielone. Chyba faktycznie dziecko musi się oczyścić a do tego ma jeszcze w pełni nie rozwinięty układ pokarmowy. No cóż trzeba przetrwać.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 27 lipca 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola napisała:
    26.07.2014 o godzinie 20.45 przyszła na świat Wiktoria waga 3810g, 59cm, jesteśmy bardzo szczęśliwi.

    misia_k1, mikulka, am, Iwo, lolka83, karusia, Plumb80 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 27 lipca 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to dzis wiecej nas nie spalo;) gazy tez sa ale u nas juz nawet go nie wybudzaja tylka jeczy przez sen ale zawsze dbam o to zeby mu ie odbilo po jedzeniu a jak bardzonie chce wtedy kalde sie malego na klate na brzuszku i po jakims czasie zawsze mu sie odbija a i lubi spac w takiej pozycji . Jesli chodzi o apetyt to u mnie jest calkowicie odwrotenie niz u ciebie am ja wogole nie mam ochoty na jedzenie musze sie wrecz zmuszać i jem tyle co nic

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • aguś82 Ekspertka
    Postów: 139 83

    Wysłany: 27 lipca 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, u mnie dzis w nocy sie zaczęł, obudziły mnie skurcze, od 2 30 kilka razy kibelek zaliczony, do tej pory mam skurcze jak na razie z czestotliwoscia co 10-12 min. wiec na razie czekamy zeby sie mocniej rozwinela akcja, trzymajcie kciuki

    misia_k1, lolka83, karusia, Camilia, Paula_29, Domi_84, Plumb80 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-68662.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 27 lipca 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agus trzymamy kciuki!

    Zabuszka a karmisz piersią czy butelką? Podobno po piersi nie ma konieczności odbicia.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 27 lipca 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Agus trzymamy kciuki!

    Zabuszka a karmisz piersią czy butelką? Podobno po piersi nie ma konieczności odbicia.
    My po piersi nie odbijamy, tylko po butelce ;-)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 lipca 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Karola napisała:
    26.07.2014 o godzinie 20.45 przyszła na świat Wiktoria waga 3810g, 59cm, jesteśmy bardzo szczęśliwi.


    Jeny, wreszcie, ufff :)

    karusia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 lipca 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia kremu jeszcze nie uzywalam, kolezanka uzywa, pytam i ona normalnie, go zmywa, musze sama sprobowac, ponoc z rossmanna sa dobre, wiec moze tego sprobuj.

    MOja mala tez jak spi to juz jak sie budzi to sie czesto prezy, naciska, ewidentnie robi kupke...czasem az placze...

    na razie nic jej nie daje, czasem jak sciagne pokarm to kilka kropli espumisan i tyle...

    Moja od 3 dni ma nieduze ale w jednym miejscu odparzenie na pupie, juz smaruje roznymi w tym sudocrem i dupa, nic nie pomaga, pieluszki caly czas te same pampers, a chusteczek jak ma zaczerwienione nie uzywam, sama nie wiem od czego :(

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 lipca 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Witam, jeszcze dziś, rzeczywiście straszna tu dziś cisza, ogólnie ostatnio, widać każda mama zajęta :)


    A ja chciałam Was jeszcze zapytać czy też macie taki apetyt? Bo ja mam wrażenia że ciągle jestem godna, a tym "dietetycznym" jedzeniem wcale się nie najadam :(

    Co do smoczka, jak już kiedyś pisałam mu nie używamy, ale tylko dlatego że Mały się nim dławi, już kilkakrotnie próbowałam mu go podać ale bez sukcesu, a czasami naprawdę by się przydał - jako choć chwilowy uspokajacz, nie wiem, może przemyślę temat i zamówię ten co Lolka poleca - może jego będzie łatwiej podać ... eh


    Ja tez mam mega apetyt, po cc schudlam, a teraz mam wrazenie, ze mi sie ciagle chce jesc i znow tyje, musze wejsc na wage...
    ja staram sie jesc wiekszosc rzeczy po trochu, obiady jeszcze w miare delikatne...eh, musze zaczac powoli ogarniac temat zabrania sie za siebie, bo brzuch juz opadl, ale teraz taka oponka wiszaca jest :/


    Co do smoczków, ponoc zeby znalezc idealny trzeba szukac :) Takze, ze sie dlawi tym, nie znaczy,z e innymi bedzie, po porstu mu nie pasuje ten model.
    Ja mam avent i lovi i na poczatku otworzylam lovi i one bardzo pasowaly naszej malej...wogole butelki lovi sa o wiele lepsze od Avent.
    Avent ma jedna dziurkę i mega złe to, a lovi o wiele lepszy ma ten smoczek do butelki, ma inny kszatl i duzo dziurek...
    Wiec moze warto sprobowac ten smoczek, tyle, ze mi zalezalo, aby mala jednak lepiej ssala zeby smoczek jej tam nic nie poprzestawial :) Dlatego pasuje nam ten wubba nub.
    Jeszcze na allegro sa dostepne te smoczki to chyba cos takiego jak my mamy tylko bez maskotki: Philips Avent Soothie
    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=avent+soothie&bmatch=seng-v6-p-3-dz-0718

    Co do butelki calmy medeli, myslalam,ze ona tylko do mleka matki, okazalo sie, ze moja doradca laktacyjna zna dyretora polskiego oddziału i okazuje sie, ze mozna spokojnie np. karmic mlekiem mm ta butelka, tylko tego nigdzie nie przeczytamy, bo firma propaguje karmienie piersia :) Takze bardzo dobre, ze mi to uzmyslowila, bo ta butelka jest swietna :)
    takze jak mam dokarmiac to wole ta calmą.

    U mnie mm od kilku dni nie daje, mam nadzieje, ze tak zostanie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2014, 12:03

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 lipca 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha jak był u nas poediatra to na takie brzuszkowe rzeczy wypisał mi takie preparaty:
    Espumisan, Esputicon, Infacol
    http://infacol.pl/

    JAk tamte nie pomagają to na recepte jakis: Debridat

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 27 lipca 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam mega apetyt:( a najgorsze jest to że ciągle mamy gości i kupujemy ciasto i zawsze coś tam wsune...noi spacerki a to lody a to kawa frappe ech....nie mogę się opanować...a oponka wisi:(((

    lolka83, am lubią tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 lipca 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Ja dopiero wczoraj wieczorem wróciłam do domu
    Camilia Wam nie napisała jak rodziłam, bo widziałam, że BiB pytała,
    Zuzia przyszła na świat SN, poród 14 h, niestety okazało się, że mała rzeczywiście miała położenie twarzyczkowe, ale udało się ja wypchnąć po jakiejś 1,5 - 2 h parcia.
    Zuzia ma 50 cm, waży 3330 gr i jest cudowna.
    W trakcie porodu trochę popękałam (trochę mówi położna) ale do dnia dzisiejszego nie usiadłam jeszcze na tyłku, leżę albo stoję, ale stać tez za długo nie mogę. Wyskoczył mi też ogromny hemoroid i dodatkowo utrudnia sprawę
    Ze szpitala wyszliśmy "warunkowo" bo mała ma żółtaczkę, była naświetlana, ale jeszcze nie jest dobrze. We wtorek kontrola. Mam nadzieję, że przejdzie bo jak nie to mała znowu do szpitala wezmą
    W związku z żółtaczka podaje małej i pierś i mm. długo się opierałam ale spadała z wagi, spała, było coraz gorzej
    W szpitalu masakra, przepełnienie, leżałam na sali 2-os z 3 osobami bez toalety i łazienki i niedomykającymi się drzwiami.

    Ruda27, lolka83, am, Plumb80 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 lipca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.S. gratuluje nowym mamusiom
    BiB współczuje porodu, to musiała być masakra

    Ja tez używam smoczka lovi, mała raz ssie, raz nie, jak jej się w danym momencie podoba

    Mam pytanie do dziewczyn po porodzie SN. wczoraj odleciał mi jeden szew, czy to nie za wcześnie? kiedy one powinny odchodzić. ja mam samo rozpuszczalne

    Czy którejś z Was wyskoczyły po parciu hemoroidy? Jak sobie z tym radzić?

    A i mała pogryzła mi strasznie jedną brodawkę, na samym początku, nie chce się to goić (zeszło z niej nawet kawałek skórki) bo mała je średnio co 2 h. Używam na zmianę bepanthenu i maltanu ale nie pomaga za bardzo, co doradzicie?

    I jeszcze mam pytanie o waszą dietę, ja jakoś wcześniej o tym nie myślałam, ale widzę że małą boli brzuszek, czego unikać oprócz smażonego, ostrego i wzdymającego

    Wiem, że dużo pytań, ale nawet nie mam w tej chwili momentu by poczytać gdzieś i poszukać na ten temat a Wy już macie doświadczenie
    Z góry dziękuje za odpowiedzi

    lolka83, am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Domi_84 Znajoma
    Postów: 28 61

    Wysłany: 27 lipca 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aguś82 wrote:
    hej dziewczyny, u mnie dzis w nocy sie zaczęł, obudziły mnie skurcze, od 2 30 kilka razy kibelek zaliczony, do tej pory mam skurcze jak na razie z czestotliwoscia co 10-12 min. wiec na razie czekamy zeby sie mocniej rozwinela akcja, trzymajcie kciuki


    Aguś, powodzenia!!

    No to zostałam ja.

‹‹ 335 336 337 338 339 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ