X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 lipca 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A i mała pogryzła mi strasznie jedną brodawkę, na samym początku, nie chce się to goić (zeszło z niej nawet kawałek skórki) bo mała je średnio co 2 h. Używam na zmianę bepanthenu i maltanu ale nie pomaga za bardzo, co doradzicie?

    I jeszcze mam pytanie o waszą dietę, ja jakoś wcześniej o tym nie myślałam, ale widzę że małą boli brzuszek, czego unikać oprócz smażonego, ostrego i wzdymającego

    Wiem, że dużo pytań, ale nawet nie mam w tej chwili momentu by poczytać gdzieś i poszukać na ten temat a Wy już macie doświadczenie
    Z góry dziękuje za odpowiedzi

    masc tylko Purelan...chyba najlepsza na rynku.

    Co do diety, widzisz niektorzy uwazaja zeby nie jesc tylko smazonego itd.
    masz tu dobry link z mojego szpitala z tabelka:
    https://szpitalmadalinskiego.pl/sites/default/files/Od%C5%BCywianie%20w%20trakce%20laktacji_0.pdf

    Natomiast mi pediatra powiedzial jeden aby jesc wszystko metoda prob i bledow, aby dziecko jak najszybciej sie przyzwyczajalo do smaków, kumpela ktora rodzila tez tak uwaza...mama zreszta tez :)
    Ja powoli zaczynam wprowadzac juz coraz wicej pokarmu i kazdego po trochu. Co do gazów to chyba wszystkie dzieci tu je maja i jak uklad pokarmowy się kształtuje to niestety tak będzie...
    ja nawet nie wiem czy to jest od tego ze my cos zjemy czy wlasnie taka uroda maluszków.

    Kotek JESZCZE raz gratuluje malej!! :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2014, 16:40

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 27 lipca 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    P.S. gratuluje nowym mamusiom
    BiB współczuje porodu, to musiała być masakra

    Ja tez używam smoczka lovi, mała raz ssie, raz nie, jak jej się w danym momencie podoba

    Mam pytanie do dziewczyn po porodzie SN. wczoraj odleciał mi jeden szew, czy to nie za wcześnie? kiedy one powinny odchodzić. ja mam samo rozpuszczalne

    Czy którejś z Was wyskoczyły po parciu hemoroidy? Jak sobie z tym radzić?

    A i mała pogryzła mi strasznie jedną brodawkę, na samym początku, nie chce się to goić (zeszło z niej nawet kawałek skórki) bo mała je średnio co 2 h. Używam na zmianę bepanthenu i maltanu ale nie pomaga za bardzo, co doradzicie?

    I jeszcze mam pytanie o waszą dietę, ja jakoś wcześniej o tym nie myślałam, ale widzę że małą boli brzuszek, czego unikać oprócz smażonego, ostrego i wzdymającego

    Wiem, że dużo pytań, ale nawet nie mam w tej chwili momentu by poczytać gdzieś i poszukać na ten temat a Wy już macie doświadczenie
    Z góry dziękuje za odpowiedzi
    Paula gratulacje!!kup purelan maść mi pomogła bo miałam też brodawki pogryzione i to do takiego stopnia ze jak mała konczyła jeść to krew leciała i nawet na buźce miala slady.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 27 lipca 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do hemoroidów też mi wyszedł ogromny i po tygodniu sie schowal stosowalam czopki z maścią posterisan teraz jest w środku i ostatnią chyba pękł bo krew mi leciała,do końca nie jest wyleczony ale już nie jest tak ogromny i jest w środku i tak pewnie czeka nas wizyta u lekarza:(

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 lipca 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratulacje dla Was!!! Karola, w końcu się udało :) ufff :) czekałam na takie informacje :)

    Paula, mi pomógł purelan trochę... nakładki medeli i... wietrzenie ;)
    ale.. do tej pory mam problem, karmię cały czas przez kapturki, mam już tego serdecznie dość, ale z dwojga złego wolę to, niż ten ciągły ból... dziewczyny, czy któraś z Was też karmi z kapturkami? Słyszałyście jakieś negatywne opinie na temat skutków karmienia przez kapturki??

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 27 lipca 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Dziewczyny gratulacje dla Was!!! Karola, w końcu się udało :) ufff :) czekałam na takie informacje :)

    Paula, mi pomógł purelan trochę... nakładki medeli i... wietrzenie ;)
    ale.. do tej pory mam problem, karmię cały czas przez kapturki, mam już tego serdecznie dość, ale z dwojga złego wolę to, niż ten ciągły ból... dziewczyny, czy któraś z Was też karmi z kapturkami? Słyszałyście jakieś negatywne opinie na temat skutków karmienia przez kapturki??
    Tak ja karmiłam kapturkami i można nimi tylko przez 7 dni tak mi położna powiedziała,mi sie brodawki zagoiły po 5 dniach,a robiłam dokładnie to co ty purelan i nakładki medeli wietrzenie i jeszcze smarowanie brodawek swoim mlekiem tzn najpierw purelan na to mleczko :) i pomogło.ogólnie to chodziłam bez niczego po domu cały dzień z cyckami na wierzchu :P

    lolka83, Paula_29, karusia lubią tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 lipca 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Dziewczyny gratulacje dla Was!!! Karola, w końcu się udało :) ufff :) czekałam na takie informacje :)

    Paula, mi pomógł purelan trochę... nakładki medeli i... wietrzenie ;)
    ale.. do tej pory mam problem, karmię cały czas przez kapturki, mam już tego serdecznie dość, ale z dwojga złego wolę to, niż ten ciągły ból... dziewczyny, czy któraś z Was też karmi z kapturkami? Słyszałyście jakieś negatywne opinie na temat skutków karmienia przez kapturki??

    Ponoc bol brodawek to od zlego przystawiania do piersi, na poczatku kazda to przechodzi, doradca laktacyjna mowila ze tak gdzies max 1-2 tyg to norma bo dziecko sie uczy ssac, ale pozniej to ewidentnie cos nie tak...

    Co do kapturkow rozne sa opinie raczej sie nie poleca, bo jesli dziecko nie nauczy sie ssac to bedziesz miala powtorke z rozrywki, chyba, ze problem jest z sutkami, chyba Iwo tak ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2014, 17:35

    karusia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 27 lipca 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:20

    karusia lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 27 lipca 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    P.S. gratuluje nowym mamusiom
    BiB współczuje porodu, to musiała być masakra

    Ja tez używam smoczka lovi, mała raz ssie, raz nie, jak jej się w danym momencie podoba

    Mam pytanie do dziewczyn po porodzie SN. wczoraj odleciał mi jeden szew, czy to nie za wcześnie? kiedy one powinny odchodzić. ja mam samo rozpuszczalne

    Czy którejś z Was wyskoczyły po parciu hemoroidy? Jak sobie z tym radzić?

    A i mała pogryzła mi strasznie jedną brodawkę, na samym początku, nie chce się to goić (zeszło z niej nawet kawałek skórki) bo mała je średnio co 2 h. Używam na zmianę bepanthenu i maltanu ale nie pomaga za bardzo, co doradzicie?

    I jeszcze mam pytanie o waszą dietę, ja jakoś wcześniej o tym nie myślałam, ale widzę że małą boli brzuszek, czego unikać oprócz smażonego, ostrego i wzdymającego

    Wiem, że dużo pytań, ale nawet nie mam w tej chwili momentu by poczytać gdzieś i poszukać na ten temat a Wy już macie doświadczenie
    Z góry dziękuje za odpowiedzi

    brodawki madela purelan 100% lanolina
    hemoroidy mi pomógł hemorol czopki, wchlonely się po kilku dniach
    pierwszy szew wyszedł mi jeszcze w szpitalu reszta trzyma do tej pory
    z każdym dniem będzie lepiej :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, to muszę kupić maść, na razie nie jest tak źle żebym nie wytrzymywała, więc staram się bez kapturków, szczerze to nawet nie wiem jak z tym karmić, ale jakby się pogarszało to zastosuje. Co do wietrzenia to zacznę od wtorku bo na razie jest mama z siostrą, ale od wtorku to chyba nago będę chodzić żeby wietrzyć tu i tam

    Ewelina a z tymi hemoroidami siedzisz już teraz czy jeszcze nie?
    Bardzo to jeszcze boli po wejściu do środka?
    Ja mam maść posterisan właśnie, a czopki procto-glyvenol

    Karola gratuluje długo wyczekiwanego dzieciątka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2014, 19:02

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula wybacz, że zapomniałam napisać o Twoim porodzie na forum. Sama byłam wtedy w szpitalu i to z tego powodu mi umknęło.
    Ja stosuję maltan, wietrzenie i co jakiś czas nakładki medeli.
    Co do diety na razie nie mam większych ograniczeń, staram się jeść zdrowo.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamusie jak Wasze dzieciaczki znoszą upały? my mieszkamy na poddaszu i dzisiaj było naprawdę cięzko, Franek nie spał od 12 do 17 i jadł (a właściwie pił) co godzinę albo co pół, rozebrałam go do samej pieluszki ale to nic nie dało :(

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jecie np. Pomidory, ser biały, ogórki, bo moja położna nie pozwala mi prawie nic jeść. Jakaś zalamka:-( Ratujcie jakąś dobrą radą. Interesuje mnie np jak wygląda wasze śniadanie albo kolacja, bo obiady ogarniam. Położna nie każe mi jeść lodów, jabłek, bananów, lodów, przetworów mlecznych itd ... RATUNKU! !!

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez maltan mam. brodawki zmasakrowane ale to przez laktator i sciaganie.

    co do apetytu u mnie totalny brakkkk....wmuszam w siebie 3 posilki dziennie,a duzoo pijeeeeee.

    paula mi szwy, moj gin zdjal po 10 dniach jakoś...niby rozpuszczalne,ale kazał mi przyjść na zdjęcie bo jakoś jednym ciągiem było szycie.

    Przed porodem miałam hemoroidy i stosowałam to co Ty te samą maść i czopki protco glyvenol...zniknie zobaczysz.

    Kilka dobrych dni po SN nie mogłam siedzieć i chodzić....Paracetamol:):)moje zbawienie

    Paula_29, am lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Dziewczyny, a jecie np. Pomidory, ser biały, ogórki, bo moja położna nie pozwala mi prawie nic jeść. Jakaś zalamka:-( Ratujcie jakąś dobrą radą. Interesuje mnie np jak wygląda wasze śniadanie albo kolacja, bo obiady ogarniam. Położna nie każe mi jeść lodów, jabłek, bananów, lodów, przetworów mlecznych itd ... RATUNKU! !!

    ja na razie jem wszystko oprócz smażonego, wzdymającego, gazowanego i super pikantnego jeśli wystąpi jakaś reakcja alergiczna albo problemy z kupką wtedy będę się martwić o dietę. Co położna to inna dieta, na wizycie pediatra powiedziała żeby nie jeść warzyw i owoców (żadnych) co dla mnie jest podstawą mojej diety. Co osoba to opinia.

    mikulka, misia_k1, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Dziewczyny, a jecie np. Pomidory, ser biały, ogórki, bo moja położna nie pozwala mi prawie nic jeść. Jakaś zalamka:-( Ratujcie jakąś dobrą radą. Interesuje mnie np jak wygląda wasze śniadanie albo kolacja, bo obiady ogarniam. Położna nie każe mi jeść lodów, jabłek, bananów, lodów, przetworów mlecznych itd ... RATUNKU! !!

    Sniadanie: kanapki z wedlina, ser zółty,pomidor, ogórek małosolny( jem juz tak 3 dni i ok...tyle, ze u mnie przewaga mm)

    kolacja-bieluch z rzodkiewka, platki z mlekiem, chałka z masłem lub kanapki z dzemem..
    poza tym jabłka jem papierówki juz kilka dni:)i banany i nawet nektarynkę

    mikulka lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    ja na razie jem wszystko oprócz smażonego, wzdymającego, gazowanego i super pikantnego jeśli wystąpi jakaś reakcja alergiczna albo problemy z kupką wtedy będę się martwić o dietę. Co położna to inna dieta, na wizycie pediatra powiedziała żeby nie jeść warzyw i owoców (żadnych) co dla mnie jest podstawą mojej diety. Co osoba to opinia.
    Czyli rozumiem, że jesz pomidory i inne zdrowe jedzonko??

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Dziewczyny, a jecie np. Pomidory, ser biały, ogórki, bo moja położna nie pozwala mi prawie nic jeść. Jakaś zalamka:-( Ratujcie jakąś dobrą radą. Interesuje mnie np jak wygląda wasze śniadanie albo kolacja, bo obiady ogarniam. Położna nie każe mi jeść lodów, jabłek, bananów, lodów, przetworów mlecznych itd ... RATUNKU! !!


    Na poprzedniej stronie umiescilam link dla pauli z mojego szpitala gdzie masz wykaz w tabelce. Jednak juz ktoras osoba w tym pediatra i doradca laktacyjny kazali jesc wszystko bo jesli teraz dziecko nie przyzwyczai sie do smakow i od poczatku nie zacznie tolerowac roznych pokarmow to bedzie tylko gorzej...czy jadlam z ograniczeniami czy normalnie to nie widze roznicy w zachowaniu malej. Z kupkami i baczkami nadal tak samo. Wydaje mi sie ze twoja polozna bardzo przesadza. Jedz na co masz ochote z umiarem.

    Paula_29, mikulka, am, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Czyli rozumiem, że jesz pomidory i inne zdrowe jedzonko??
    tak pomidory, ogórki, arbuza, śliwki, jabłka, razowe pieczywo, nabiał, na obiad zupy albo ryż

    mikulka lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Paula wybacz, że zapomniałam napisać o Twoim porodzie na forum. Sama byłam wtedy w szpitalu i to z tego powodu mi umknęło.
    Ja stosuję maltan, wietrzenie i co jakiś czas nakładki medeli.
    Co do diety na razie nie mam większych ograniczeń, staram się jeść zdrowo.

    Wiem, ok, nic się nie stało:)

    Camilia lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    mamusie jak Wasze dzieciaczki znoszą upały? my mieszkamy na poddaszu i dzisiaj było naprawdę cięzko, Franek nie spał od 12 do 17 i jadł (a właściwie pił) co godzinę albo co pół, rozebrałam go do samej pieluszki ale to nic nie dało :(

    u mnie to samo, śpi od rana do teraz z przerwą na karmienie i znowu zasypia
    jak już jesteśmy przy upałach czy któraś z Was się orientuje jak to jest z klimatyzacją, czy raz na dwie trzy godziny mogę ją włączyć na chwilę?
    oczywiście nie na 20 stopni, bardziej na 26-27, bo u nas było dziś ponad 30
    Moja też leży w samej pieluszce

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 336 337 338 339 340 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ