X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Wlasnie zamowilam tu:
    http://pl.lennylamb.com/nodes/1_chusty_tkane

    Czekam az przyjdzie i zabieram sie za noszenie, byle sie nauczyc dobrze wiazac :)
    Wzielam zwykla tkana, bo elastyczna ma rozne opinie na poczatkowe noszenie, co do stabilności kregoslupa.
    To czekam z niecierpliwością na Twoją opinię :-)
    Czy około 5 tygodnia życia Wiki zauważyłaś skok rozwojowy? Pytam bo Julka od wczoraj jest bardziej nerwowa i ciągle chce być na rękach oraz nie chce zasypiać w łóżeczku :-( Może to już skok rozwojowy?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia my mamy z lenny lamb tkana chuste. Chusta godna polecenia :) najgorsza nauka wiazania na poczatek z takim maluchem. Ale jak sie juz to ogarnie to tylko chustowac marudy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2014, 19:41

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Wiki dzisiaj zupełnie jak nie ona. Nie chce w ogóle spac :(
    Przy piersi ssie tylko 5-10 minut, nie wiem czy się najada bo jakieś miękkie mam te piersi. Co prawda jak nacisne to jest mleko, ale może musi się namęczyć aby wyssać i dlatego się tak wkurza. Nie wiem, niby potrafię już ją uspokoić i wiem że to jej zachowanie to nie żadna choroba, ale przed chwilą się popłakałam :( To jest takie przykre jak ona ssie a za chwilę wypluwa, niby chce dalej ale nie umie załapać i się strasznie denerwuje... :( smoczka strasznie zasysa dzisiaj prawie cały dzień, jak nigdy! a piersi nie chce!
    Chyba mam kryzys odnośnie tego karmienia, jak sobie pomyślę, że planowałam pół roku karmić, to nie potrafię sobie wyobrazić tej walki przy cycku przez 5 m-cy jeszcze... jak się okaże w czwartek, że mało przybiera to chyba poważnie zastanowię się nad mm, chociaż już mam wyrzuty sumienia na samą myśl...

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    To czekam z niecierpliwością na Twoją opinię :-)
    Czy około 5 tygodnia życia Wiki zauważyłaś skok rozwojowy? Pytam bo Julka od wczoraj jest bardziej nerwowa i ciągle chce być na rękach oraz nie chce zasypiać w łóżeczku :-( Może to już skok rozwojowy?

    Ja się dzisiaj zastanawiałam nad skokiem u mojej Wiki, ale u nas to chyba za wcześnie...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Camilia my mamy z lenny lamb tkana chuste. Chusta godna polecenia :) najgorsza nauka wiazania na poczatek z takim maluchem. Ale jak sie juz to ogarnie to tylko chustowac marudy ;)


    Ile Ci zajelo ogarniecie tego wiązania :)?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Moja Wiki dzisiaj zupełnie jak nie ona. Nie chce w ogóle spac :(
    Przy piersi ssie tylko 5-10 minut, nie wiem czy się najada bo jakieś miękkie mam te piersi. Co prawda jak nacisne to jest mleko, ale może musi się namęczyć aby wyssać i dlatego się tak wkurza. Nie wiem, niby potrafię już ją uspokoić i wiem że to jej zachowanie to nie żadna choroba, ale przed chwilą się popłakałam :( To jest takie przykre jak ona ssie a za chwilę wypluwa, niby chce dalej ale nie umie załapać i się strasznie denerwuje... :( smoczka strasznie zasysa dzisiaj prawie cały dzień, jak nigdy! a piersi nie chce!
    Chyba mam kryzys odnośnie tego karmienia, jak sobie pomyślę, że planowałam pół roku karmić, to nie potrafię sobie wyobrazić tej walki przy cycku przez 5 m-cy jeszcze... jak się okaże w czwartek, że mało przybiera to chyba poważnie zastanowię się nad mm, chociaż już mam wyrzuty sumienia na samą myśl...

    Kotek, a czemu wyrzuty?
    Zobacz niektore matki wogole nawet majac mleko przechodza na mm, bo tak im wygodniej...wiec ty czego się schizujesz?
    JaAk trzeba moja bylo dokarmiac to to robilam i tyle, teraz tez jak widze ze niespokojna, to na wieczor po moim karmieniu daje ok 60-80 ml mm i nie mam z tego powodu zadnych wyrzutow.
    Pamietaj dziecko ma sie najadac...jesli trzeba bedzie dokarmiac to trudno. My w srode ja zwazymy i zobaczymy co i jak.
    U mnie tez czasem te piersi bardziej sflaczal, ale zauwazylam, ze jak chodze w staniku sa szybciej twardsze, a jak bez to raczej miekkie, nie pojmuje, czy to ma zwiazek.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia a jaką rozmiarówkę ma c&a, jak wezmę 62 to będzie dobry rozmiar, czy oni mają zaniżoną? (wiesz czy 62 nie wygląda jak 56)

    Lolka właśnie w 5 10 15 widziałam wyprzedaże, ale body powykupywane.

    Camilia ja do pupy używam bepanthen, a jak są zaczerwienienia to sudokrem – u nas działa.

    Mikulka wyjazdy z dzieckiem wiadomo stresujące, zwłaszcza te do lekarza.

    Ja też myślałam o tej chuście, ale przeraża mnie wiązanie. Dziewczyny na czerwcówkach kupowały tulę, fajne to jest, ale strasznie drogie.


    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Kotek, a czemu wyrzuty?
    Zobacz niektore matki wogole nawet majac mleko przechodza na mm, bo tak im wygodniej...wiec ty czego się schizujesz?
    JaAk trzeba moja bylo dokarmiac to to robilam i tyle, teraz tez jak widze ze niespokojna, to na wieczor po moim karmieniu daje ok 60-80 ml mm i nie mam z tego powodu zadnych wyrzutow.
    Pamietaj dziecko ma sie najadac...jesli trzeba bedzie dokarmiac to trudno. My w srode ja zwazymy i zobaczymy co i jak.
    U mnie tez czasem te piersi bardziej sflaczal, ale zauwazylam, ze jak chodze w staniku sa szybciej twardsze, a jak bez to raczej miekkie, nie pojmuje, czy to ma zwiazek.

    mi też się wydaje że jak chodzę w biustonoszu to jakbym miała więcej pokarmu

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am ja mialam body 56 i wydaje mi sie ze sa jak 56 he ale wiesz ciezko porównać bo każda firma ma soja rozmiarówkę....co do robik z allegro to na pewno 56 z ca sa wieksze niz z robika a podobne do ff z tesco.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Kotek, a czemu wyrzuty?
    Zobacz niektore matki wogole nawet majac mleko przechodza na mm, bo tak im wygodniej...wiec ty czego się schizujesz?
    JaAk trzeba moja bylo dokarmiac to to robilam i tyle, teraz tez jak widze ze niespokojna, to na wieczor po moim karmieniu daje ok 60-80 ml mm i nie mam z tego powodu zadnych wyrzutow.
    Pamietaj dziecko ma sie najadac...jesli trzeba bedzie dokarmiac to trudno. My w srode ja zwazymy i zobaczymy co i jak.
    U mnie tez czasem te piersi bardziej sflaczal, ale zauwazylam, ze jak chodze w staniku sa szybciej twardsze, a jak bez to raczej miekkie, nie pojmuje, czy to ma zwiazek.

    Wbiłąm sobie do głowy że chce karmić, że to będzie dobre dla dziecka, że jest to zdrowe itp. itd. Non stop słyszę uwagi od teściów, babci, znajomych, żeby przejść na butelkę, bo wygodniej itp. Także wsparcie ogromne...
    Ale ja uwielbiam karmić, czuć jej bliskość, dlatego mam wyrzuty sumienia. Karmienie piersią to poświęcenie ogromne, dlatego jeśli przybiera na wadze i się najada to chciałabym karmić, o ile dam radę wytrzymać te jej nerwy, bo jest ciężko :(

    misia_k1, karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:20

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie u lekarza :-) Diagnoza: nieżyt nosa spowodowany ulewaniem. Ogólnie dobrze, że pojechałam do tej lekarki. Ona mówiła, że mała meczy się, bo pokarm cofa jej się do noska i tam zalega. Porównała to uczucie do tego, że jak my zwracamy to też nam nieraz wlatuje do nosa i Jula ma właśnie coś podobnego :-( Biedna tyle się z tym męczyła, a nasza położna powtarzała cały czas, że ma wiotkosc krtani wrrr. Teraz Julka dostaje do noska dwa lekarstwa i mam nadzieję, że przyniesie jej to ulgę. Lekarka każe także dużo układać na brzuszku i spanie oczywiście wyżej tak, by nosek był wyżej niż żołądek.

    Pytałam o szczepienia i ta lekarka radzi 6 w 1. Mówi, że najmniej powikłań po tym. Pytałam tez o rotawirusy i odradza to szczepienie, bo pracując w szpitalu naogladala się zbyt wiele powikłań. Mówiła, że. poleca bardzo meningokoki. Twierdzi, że właśnie one chociaż rzadko występują to powodują straszne powikłania m.in wstrząs septyczny. Nie wiem ... Ile lekarzy tyle opinii, a decyzje musimy podjąć sami ...

    Dziewczyny byłam w lidlu, bo reklamowali odzież niemowlęcą i nie mogłam się oprzeć. Mam ambe na kupowanie małej ciuszków ;-) Body takie sobie, ale wzięłam dwa w rozmiarze 68 będzie na jesień, zimę. Ogólnie bardzo ładne, ale zobaczymy co będzie po praniu heh. Kupiłam dwie śliczne bluzeczki i granatowe spodnie, bardzo miłe w dotyku :-D

    am, Karola:), Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka a jaki rozmiar tej chusty zamówiłas???

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Misia a jaką rozmiarówkę ma c&a, jak wezmę 62 to będzie dobry rozmiar, czy oni mają zaniżoną? (wiesz czy 62 nie wygląda jak 56)
    .

    Wg mnie rozmiarówka w c&a jest normalna. Mój Szymek urodził się mając 60 cm i body 62 było na niego w sam raz.

    am lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina23 dluuugiooo nie pisze...

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za opinie, może jutro coś zamówię :)

    Kurcze ja dziś też mam piersi jakieś sflaczałe i mam wrażenie że mało pokarmu, Mały na noc wisiał ponad godzinę... mam nadzieję że przez noc się nadrobi.

    Patrząc na to mam wrażenie że bardzo dużo robi psychika, ja się wczoraj zdołowałam i dziś jakaś lipa, pokarmu jakby mniej, albo ja sobie to wkręcam, nie wiem :(

    A moje dzieciątko dziś cały dzień bez kupy, a męczył się tak że spać nie mógł, bo się tak prężył że co zasnął to zaraz budził się z płaczem. Dopiero wieczór mu trochę puściło. Teraz śpi, mam nadzieję że jutro będzie lepiej, oby.
    A co do tego debridatu to myślałam że on pomaga, a teraz się zastanawiam, czy cokolwiek z tego co podajemy naszym dzieciom działa, bo u nas raz brzuch boli, raz nie, a cały czas te same kropelki i syropek daję, ja też jem ciągle to samo .... jakby to nie miało żadnego znaczenia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2014, 22:21

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka a napisz co Cię zaniepokoiło, że poszłaś do lekarza? Bo mała ma od urodzenia sapkę, a w ciągu ostatniego tygodnia 2 razy ulało jej się też noskiem i mam wrażenie, że teraz jak oddycha noskiem to tak charczy i taki dźwięk piszczenia słychać, jak np. mamy katar i coś nam przeszkadza i słychać jak oddychamy - teraz się martwię, że ma również ten nieżyt nosa...
    Ja zakrapiam raz dziennie solą morską, ale nie wiem czy to coś daje...


    No właśnie paulina23 nic nie pisze...;/

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    A co do tego debridatu to myślałam że on pomaga, a teraz się zastanawiam, czy cokolwiek z tego co podajemy naszym dzieciom działa, bo u nas raz brzuch boli, raz nie, a cały czas te same kropelki i syropek daję, ja też jem ciągle to samo .... jakby to nie miało żadnego znaczenia...

    Nam na szczęście pomaga bobotic forte, od 5 dni stosujemy i ewidentnie Szymek już się tak bardzo nie męczy i nie pręży przy bączkach

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola, ale nie musisz zaraz się na mm przestawiać :)
    Dokarmiac możesz jak najbardziej, bez schiz kobieto, bo tak to naprawde zaraz ten pokarm stracisz...ja to teraz widze, ze im bardzije schizuje tym z pokarmem wtedy gorzej..U mnie znow mama uwaza, ze jelsi bym miala sie meczyc powinnam przejsc na mm, ale teraz nie ma problemu wiec mowi,z e warto piersia, a maz schiza, byle tylko piersia karmic, ja tez na razie nie wyobrazam sobie jechac na butlece, poki z mlekiem ok i jest to nie ma mowy o samej butli, ale o dokarmaniu tak.

    Co do szczepionek znow my radzilismy sie 3 pediatrow i kazdy mowil, ze najlpeiej 5w1 bo szczepionka, wiele nie rozni sie od tej 6w1 ale dluzej na rynku i bardziej sparwdzona...co do rota i mek, nam mowili, aby zaszczepic blizje terminu drugiej dawki...trzeba zobaczyc jak mala zareaguje na tą.
    Sama juz nie wiem, glupieje z tymi szczepionkami.

    Co do ubranke z lidla, kiedys byly i wzielam 2 body i powiem Wam, ze szok, bo bardzo je lubimy, bardzo dobre jakosciowo, jutro moze mi sie uda podjechac, bo potrzebne mi spiochy...

    Chusty wzielam rozmiar M, jak wpisalam dane w tej ankiecie na poczatku to M mi wyskoczylo.

    Am mi tak pediatra powiedziala, ze czesto to co jemy i dajemy nie ma znaczenia, taki uklad pokarmowy, jednego dnia gorzej drugiego lepiej, ja juz sama nie wiem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2014, 23:08

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 03:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, myślę że nie masz czym się martwić. To jest straszne chrapanie, charczenie i przy tym widzisz jak dziecko się męczy oddychajac. Od razu bys zauważyła Nosek mała ma zatkany na tyle, że aż płakać mi się chce ze nie mogę jej pomóc, a widzę i słyszę ze się męczy. Ciężko jest mi to opisać i do czegoś porównać ... No może do zapchanych zatok u dorosłego człowieka. Tylko wiadomo, żeddorosły sobie z tym poradzi, a takie maleństwo nie jest nauczone oddychać jeszcze buzia i męczy się niemiłosiernie :-( Oby jej po tych kroplami minęło. Najgorsze jest to, że jak robie jej aspiratorem to nic nie wylatuje. Pediatra powiedziała, że ta wydzielina będzie jej splywac do gardelka dlatego mamy ja wyżej układać. Teraz ja nakarmilam i czekam aż usnie. Normalnie juz by spała ładnie po piersi, a teraz się męczy ... Az się płakać chce jak na nią patrzę ... Nie potrafię jej więcej pomóc :'(

    Am, popieram z całą pewnością to, że cała tajemnica karmienia leży w psychice. Pisałam Wam ostatnio, że karmię krótko nie wiem czy mała się najada itd. Po wczorajszej wizycie położnej i fakcie, że mała ślicznie przybiera czuje ze piersi są jakby pełniejsze heh.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
‹‹ 376 377 378 379 380 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ