X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Ja jeszcze w szpitalu piłam, to mieszałam go z wodą- ochyda!może z mlekiem smakuje lepiej..

    Z mlekiem jest smaczny :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Ja się już raczej na tabsy nie zdecyduję, za dużo skutków ubocznych...
    Popieram !!! Brałam kiedyś Cilest. Z tego co się orientuję to wycofano je z rynku. Nie wiem dlaczego i chyba nie chcę wiedzieć!

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, Paula jak tam wasze dzieciątka? Dają dziś popalić że się nie odzywacie?/

    Ja dziś całe popołudnie karmię, potem krótka drzemka, a jak Mały si e budzi to po 5 min wrzask i cycek i od nowa wszystko .... teraz etap drzemki ....

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepie 5w1, juz zdecydowalismy. Jednak przekonuje mnie to ze jest dłużej na rynku. Z rota się zastanawiam a pneum na pewno zaszczepie tylko trochę później.

    U nas nawet ok. Mniej płaczu, za to baki ida duże. Mała zasnęła o 23.00 spala do 3 na karmienie i od 4 do 9. Później lenilismy się w łóżku do 12 z drzemkami.

    Dostaje codziennie rumianek, krople delicol i espumisan,jak kiedyś. Ja jem mięsa na parze i warzywa, a tak to raczej to samo. Hmmm no i jest chwilowa poprawa, zobaczymy na ile.

    Co do noszenia dziecka itd czytalam dziś ze naprawdę dziecko do 3 miesiaca tego potrzebuje, wiec nie powinniśmy mu tego zabierać, a chusta to naprawdę dobry pomysł. Im dziecko większe tym bardziej będzie potrzebowało chwil samotności.

    Kupilam dziś mleko w Lidl co Paula poleciała z mała zawartością laktozy i ubranka, sporo większych.

    am, Paula_29, Eva0507 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Ja jeszcze w szpitalu piłam, to mieszałam go z wodą- ochyda!może z mlekiem smakuje lepiej..

    Z woda średnio smakuje a z mlekiem pycha :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała cały czas szarpie przy tej piersi :( teraz praktycznie przy każdym karmieniu, przed chwilą przeżyłam horror, jak jej wypadła pierś to wpadła w taki szał, tak się "zaniosła" że przestała oddychać!!! Zaczełam nią potrzasać i złapała oddech, ale tak się przestraszyla, że zasnęła w sekundzie! A ja się tak zryczałam znowu :( w czwartek wizyta w tej poradni laktacyjnej, z dnia na dzień jest coraz gorzej z tym jej jedzeniem - w sensie załapywania piersi i jej nerwów przy karmieniu. Jak ma to dalej tak wygladac to przechodzimy na butelkę, nie mam zamiaru bać się każdego karmienia!

    My szczepimy chyba 6w1, muszę jeszcze dokładnie poczytać na ten temat.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Z woda średnio smakuje a z mlekiem pycha :)

    Wypiłam z mlekiem - pyszne było :)

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Popieram !!! Brałam kiedyś Cilest. Z tego co się orientuję to wycofano je z rynku. Nie wiem dlaczego i chyba nie chcę wiedzieć!

    ja też bralam go ale krótko, podobno mają końską dawkę hormonów

    mikulka lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Mała cały czas szarpie przy tej piersi :( teraz praktycznie przy każdym karmieniu, przed chwilą przeżyłam horror, jak jej wypadła pierś to wpadła w taki szał, tak się "zaniosła" że przestała oddychać!!! Zaczełam nią potrzasać i złapała oddech, ale tak się przestraszyla, że zasnęła w sekundzie! A ja się tak zryczałam znowu :( w czwartek wizyta w tej poradni laktacyjnej, z dnia na dzień jest coraz gorzej z tym jej jedzeniem - w sensie załapywania piersi i jej nerwów przy karmieniu. Jak ma to dalej tak wygladac to przechodzimy na butelkę, nie mam zamiaru bać się każdego karmienia!

    My szczepimy chyba 6w1, muszę jeszcze dokładnie poczytać na ten temat.

    Karola, moze sprobuj dac butelkę na wieczór tak 60-80 ml i zobaczysz jak będzie. Bo te zachowania to tak jakby chciala jesc a nie mogla, sama nie wiem :( Współczuję, wiem, co za stres, sama mialam tak wiec wiem...

    Boję się jutro tego szczepienia. Tez myslalam o 6w1. Jednak wiekszosc zanjomych szczepila 5w1, lekarze tez tak doradzili, sama nie wiem. Juz niech tak zostanie.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Wypiłam z mlekiem - pyszne było :)


    Am ty pytalas o mleko z lidla co paula pisala?
    To firmy Milbona, takie jasne pudelko i jest napis ze mała ilosc laktozy.

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Am ty pytalas o mleko z lidla co paula pisala?
    To firmy Milbona, takie jasne pudelko i jest napis ze mała ilosc laktozy.

    w biedronce też jest mleko bez laktozy, dzisiaj widziałam

    am lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    w biedronce też jest mleko bez laktozy, dzisiaj widziałam
    No właśnie dziś kazałam M mi kupić, ale nie było, chyba nie we wszystkich biedronkach jest.

    Jutro jadę do gina to może po drodze uda się do lidla zaglądnąć, to kupiłabym to mleko i zobaczę czy jeszcze jakieś body dostanę.

    Ostatnio mi doskwiera to że nie jestem niezależna i ciągle muszę wszystkich dookoła prosić o pomoc. Niestety nawet na zakupy nie da się czasem wyjść, bo jak z płaczącym dzieckiem albo w deszczu :( Nie wspomnę jak coś mi potrzeba skądś czego nie mam blisko domu - nie ma szans. Już nie mogę się doczekać aż Mały troszkę podrośnie i będziemy sobie razem jeździć.
    Czy Wy też tak macie, czy jeździcie wszystko załatwiać z dziećmi, czy zostawiacie je w domu ?

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am ja zamawiam przez neta, albo jak maz wraca z pracy to idzie z mała na spacer a ja autem do marketu lub galerii! Mam 3 blisko domu, wiec 5 min i jestem. Tez czekam aż mała pod rośnie to będziemy jeździć , teraz za mała na stosy bakterii.

    Ja właśnie karmie, ciekawe kiedy zaśnie, bo trochę się wygina przy piersi, gazy mecza.

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Ja szczepie 5w1, juz zdecydowalismy. Jednak przekonuje mnie to ze jest dłużej na rynku. Z rota się zastanawiam a pneum na pewno zaszczepie tylko trochę później.

    Lolka, dlaczego na pneum chcesz szczepić później?kiedy?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Wypiłam z mlekiem - pyszne było :)

    to muszę spróbować. Piłyście z ciepłym mlekiem czy z zimnym?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    to muszę spróbować. Piłyście z ciepłym mlekiem czy z zimnym?
    Piłam z takim letnim mlekiem.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, macie jakieś seriale do polecenia? Lubię coś oglądać jak karmię malutką, a właśnie skończyłam Chirurgów :( dodam, że gotowe na wszystko, housa, lostów i One tree hill przerobiłam na studiach :P

    To jedyny mój czas "wolny", kiedy mogę sobie coś pooglądać, więc czekam na propozycje ;))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2014, 11:36

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u nas była położna przedwczoraj i zasugerowała że te opisywane dolegliwości i długość płaczu może świadczyć o czymś innym niż kolka czymś poważniejszym. Wczoraj więc zebraliśmy się do lekarza i pojechaliśmy się zbadać. Pani doktor(jakaś starsza była) powiedziała, że mała ma w brzuchu pełno pęcherzyków powietrza i że albo je za łapczywie albo źle chwyta pierś i jej wchodzi powietrze, ale na wszelki wypadek dała nam skierowanie na badania. Musieliśmy jechać dwa razy bo za pierwszym razem morfologia skrzepła, potem mocz łapaliśmy , w każdym razie w wynikach wszystko ok, a ona dalej płacze. Teraz nawet przez sen się wierci i stęka, już nie mam sił, nie wiem jak jej pomóc a to cały dzień trwa:(

    lolka83 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochAne moje chociaz wam moge troche sie pozalc to jeszcze zaczne od tego ze wczoraj w koncu nam zaczepili malego 6w1 i tak byl krzyk przed nami bylo dzieciatko 3 razy kute .... az sie serce krajlo cena naszej szczepionki 280;/ no ale nawet siniaka nie ma czy obrzeku tyle ze maly caly dzien po niej przespal tylko na jedzenie sie budzil ale tez byl ospaly i odrazu zasypial , noc za to byla ciezka wyspany to budzil sie czesto... ale nie to mnie martwi czy ktoras z was miala czy ma doczynienie ze skaza bialkoowa?? jak to wygada u nas s wlasnie takie krosteczki na calej buzi i lekarka sama nie wiedziala o to jest;/ niejest to czerwone raczej w kolorze skory tylko dosc sporo na policzka i brodzie .. zawsze cos na zle jeszcze widze ze jak mu sie nie ulewalo to wlasnie sie zaczelo czytalam ze przy skazie tak moze byc.tylko ze mleko zmmienione juz ponad 2 tyg i dopiero teraz by wyskoczylo??nigdy nie mialam doczynienia i sie martwie;/ jesli chodzi o wage pamietam ze ktoras mowila ze lekarka kazala ograniczyc jedzenie u na jest tydzien rowny roznicy i ponad 400g przybral i nic nie mowila ze zle to chociaz tyle dobrego. i jeszcze z drugiej beczki nie wiem czy dzis taki dzien ale stanelam przed duzym lustrem i masakr jakas cyce nie dosc ze z rozstepami to obwisle brzuch tez przeorany wygladam strasznie , fakt nic bym nie zmmienila bo kocham i meza i synka nadzycie ,ale mam dopiero 24 lata i chcialabym gdzies wyjsc nadwode czy gdzies a martwie sie ze pokazac si bedzie ciezko czy moj maz bedzie ogladal sie za innymi czy sie wstydzil mnie. moze to glupie ale tak mnie dzis dopadlo i caly czas mi sie plakac chce .jak sobie radzice ze soba w takichchwilach co?jeszcze nie wiem czy maly nie ma biegunki normalnie mam dosyc

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Hej dziewczyny, u nas była położna przedwczoraj i zasugerowała że te opisywane dolegliwości i długość płaczu może świadczyć o czymś innym niż kolka czymś poważniejszym. Wczoraj więc zebraliśmy się do lekarza i pojechaliśmy się zbadać. Pani doktor(jakaś starsza była) powiedziała, że mała ma w brzuchu pełno pęcherzyków powietrza i że albo je za łapczywie albo źle chwyta pierś i jej wchodzi powietrze, ale na wszelki wypadek dała nam skierowanie na badania. Musieliśmy jechać dwa razy bo za pierwszym razem morfologia skrzepła, potem mocz łapaliśmy , w każdym razie w wynikach wszystko ok, a ona dalej płacze. Teraz nawet przez sen się wierci i stęka, już nie mam sił, nie wiem jak jej pomóc a to cały dzień trwa:(

    Paula mocz pobieralas do woreczka? Ja 3 razy pobralam. Za kazdym razem byla przy tym kupa i balam sie ze wynik przeklamie. Juz nie wiem jak mam pobrac. Stac nad nia i czekac az zacznie sikac czy sprawdzac pieluche co chwile. Do tego musze znalezc jakies laboratorium 24h. Moja od jakuegod cczasu ma ten sluz w kupie. Wydaje mi die ze jest go sporo. Pediatra prywatna stwierdzila ze na tym etapie to normalne. Byle nie bylo krwi. Sama juz nie wiem...malej czesto w brzuszku slysze jak sie przelewa...jak czytam to takie rzeczy moga swiadczyc o alergii albo sama sie nakrecam.

    My uspilismy mala dopiero po 2 w nocy. Zasypiala, budzily ja gazy. Dopiero zasnela ze mna w lozku...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 378 379 380 381 382 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ