X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które pytały o maty - może Wam się przyda -

    Maty edukacyjne i centra zabawa -10%! *promocja dotyczy oferty w sklepie internetowym SMYK.com i trwa do 01.09.2014r. do godz. 08:59 lub do wyczerpania zapasów

    Paula_29, misia_k1 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola jeśli Mała przybiera to nie zamartwiaj się, ja też mam tak że Mały chce jeść często, czasem nawet po godzinie już szuka cycka. Jak się kiedyś zestresowałam i po karmieniu zaczęłam ściągać, okazało się że pokarm nadal mam a dziecko rośnie więc już nie nakręcam się bez potrzeby, bo to źle na psychikę działa i wtedy bałam się że rzeczywiście będę mieć mniej pokarmu. Ale zawsze możesz spróbować po karmieniu podać mm, zobaczysz czy Mała złapie i będzie chciała jeść.
    Przeważnie piersi też mam miękkie, czasem tylko w nocy robią się twarde, ale mleczko leci, myślę że po takim czasie już się to normuje na tyle że mleka jest "w sam raz".
    Chciałam wczoraj kupić herbatkę Bocianek, ale okazuje się że nigdzie nie ma, a gość w aptece stwierdził że ciężko ją dostać :( Widziałam że jest w gemini, ale niedawno robiłam zamówienie i po samą herbatkę nie ma co....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2014, 13:01

    Camilia lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ja nie karmie piersia pokarm sam mi zanikl po 3 -4 dniach bez jakis problemow i tabletek jade na sztucznym moj wychodzil ze szpitala z waga 3070 ale to taki maly odkurzacz je tyle ze hej;D aaa i wczoraj bylm na kontroli i kurczak mam jakas mala nadzerke;/... ale nic narazie nie bedziem nia zrobic i ogolie wszystko ok miesiaczkowac powinnam za jakies 2-3 tyg

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, tak bardzo współczuje Ci z tymi kupkami u Wiki, to jest takie przykre że dzidzie się tak męczą a my nie możemy nic poradzić :(

    Macie racje z tym mlekiem, ono jest, bo jak nacisne to idzie i małej się przecież ulewa, tylko laktatorem chyba średnio ściągnąć się da. Znowu 20 ml po karmieniu ... Nocą też mam twarde a w dzień takie flaczki, no ale widać że pokarm jest, oby tak dalej. Mm nie chcę podawać, bo bardzo się boję, że zaczną się problemy z brzuszkiem. Czytałam że często jest tak, że karmiac systemem mieszanym pojawiają się problemy, mleka mają inne składy, inaczej się trawią i układ pokarmowy głupieje, stad problemy. Wiadomo, że nie u każdego tak jest i jeśli mała by miałą problem z przybieraniem, no to nie mam nad czym się zastanawiać, ale jak na razie poczekam.

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że większość z nas ma dużo wątpliwości co do tego czy dzieci się najadaja czy nie, czy ten pokarm jest czy jest go za mało? Wydaje mi się, że gdyby coś było naprawdę nie tak to nasze maleństwa by to zasygnalizowaly. Przypuszczam, że byłyby bardzo niespokojne i często by plakaly. Ja tak to sobie tłumaczę :-)

    Mandalena, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nakarmilam Jule i lecimy na spacerek. U nas piękna pogoda, trzeba korzystać ;-)

    am, misia_k1 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Nakarmilam Jule i lecimy na spacerek. U nas piękna pogoda, trzeba korzystać ;-)

    Pogoda się właśnie piękna w końcu zrobiła, słońce wyszło i od razu inaczej się człowiek czuje :)

    My właśnie wróciliśmy ze spacerku :)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W wawie wlasnie chmury sie pojawily a bylo pieknie. Dzwonilam do lekarki powiedziala aby dawac mniejszacdawke zelaza i powoli zwiekszac. Jesli do przyszlego tygodnia nie przejdzie musimy sie pojawic...takze zobaczymy.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    W wawie wlasnie chmury sie pojawily a bylo pieknie. Dzwonilam do lekarki powiedziala aby dawac mniejszacdawke zelaza i powoli zwiekszac. Jesli do przyszlego tygodnia nie przejdzie musimy sie pojawic...takze zobaczymy.

    Lolka trzymam kciuki żeby było dobrze, dużo zdrówka. W tym atlasie kupek właśnie pisali że od żelaza mogą one być zielone, a zaparć bardzo współczują, ile te nasze dzieci muszą się namęczyć...

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie mam doświadczenia w ulewaniu, bo do tej pory rzadko Dawid ulewał, a jeśli już to taką odrobinkę. Ostatnio zaczął coraz częściej, przeważnie tą serwatką. Teraz to ulał z takim wystrzałem chyba na pół metra, na łóżko i cały rękaw ma mokry, czy takie "wystrzały" są powiedzmy normalne?
    Najczęściej ulewa jak nie zdążę go wziąć do odbicia a muszę mu zmienić pieluchę (wtedy wiadomo za wysoko trzeba podnieść nogi i gotowe) , ale też czasem już długo po jedzeniu - np. kilkadziesiąt minut.
    Czy w nocy bierzecie też dzieci do odbicia, mi to zawsze szkoda go brać jak śpi i od razu go kładę jak się uśpi na cycku, oczywiście na boku.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my nadal w szpitalu, całe szczęście antybiotyki działają, u nas pierwszym objawem infekcji było to że Franek nagle zaczął przesypiac noce ( spał po 7-8h) tracił apetyt i przestał się wybudzac na nocne karmienie. w pn doszła gorączka 37, 8 innych objawów brak. wyniki moczu wskazały że to bakteria coli w układzie moczowym. pozdrawiam Was

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    my nadal w szpitalu, całe szczęście antybiotyki działają, u nas pierwszym objawem infekcji było to że Franek nagle zaczął przesypiac noce ( spał po 7-8h) tracił apetyt i przestał się wybudzac na nocne karmienie. w pn doszła gorączka 37, 8 innych objawów brak. wyniki moczu wskazały że to bakteria coli w układzie moczowym. pozdrawiam Was

    Dobrze że leki pomagają, dużo zdrowia dla Franka.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am ty kupowalas w c&a ubranka? Potrzebuje kilku pajacyków na teraz, mala nosi 62 w tej chwili, myslisz, ze brac 62 czy 68?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka 3majcie sie dzielnie!

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Dziewczyny nie mam doświadczenia w ulewaniu, bo do tej pory rzadko Dawid ulewał, a jeśli już to taką odrobinkę. Ostatnio zaczął coraz częściej, przeważnie tą serwatką. Teraz to ulał z takim wystrzałem chyba na pół metra, na łóżko i cały rękaw ma mokry, czy takie "wystrzały" są powiedzmy normalne?
    Najczęściej ulewa jak nie zdążę go wziąć do odbicia a muszę mu zmienić pieluchę (wtedy wiadomo za wysoko trzeba podnieść nogi i gotowe) , ale też czasem już długo po jedzeniu - np. kilkadziesiąt minut.
    Czy w nocy bierzecie też dzieci do odbicia, mi to zawsze szkoda go brać jak śpi i od razu go kładę jak się uśpi na cycku, oczywiście na boku.
    u mnie Jas mi ostatnio prosto w twarz ulał...w nocy po karmieniu nawet w nocy biore go do odbicia...ale po karmieniu troszkę lezakuje na rekach u mnie i po kilku minutach dopiero go pionizuje do odbicia....serwatka ulewa mi po pewnym czasie bo to już z zołądka...w nocy nei zdarzyło mi się takie ulewanie, lecz takie ,,płytkie"-czyli mlekiem.

    Aniulka to bardzo dobrze, że antybiotyki działają i Franuś wraca do zdrowia. Trzymam kciuki za Was:)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Dziewczyny nie mam doświadczenia w ulewaniu, bo do tej pory rzadko Dawid ulewał, a jeśli już to taką odrobinkę. Ostatnio zaczął coraz częściej, przeważnie tą serwatką. Teraz to ulał z takim wystrzałem chyba na pół metra, na łóżko i cały rękaw ma mokry, czy takie "wystrzały" są powiedzmy normalne?
    Najczęściej ulewa jak nie zdążę go wziąć do odbicia a muszę mu zmienić pieluchę (wtedy wiadomo za wysoko trzeba podnieść nogi i gotowe) , ale też czasem już długo po jedzeniu - np. kilkadziesiąt minut.
    Czy w nocy bierzecie też dzieci do odbicia, mi to zawsze szkoda go brać jak śpi i od razu go kładę jak się uśpi na cycku, oczywiście na boku.

    Am, ja dzis mala nakarmilam i jeszcze poprawilam butelka, wzielam do odbicia i byl bek, a za chwile serkowata wydzielina, duzo tego bylo, ostatnio mala coraz czesciej tak ma, moze to zwiazek z bolem brzucha nie wiem...ale sie zeschizowalam, zeby sie nie zakrztusila tymi wymiocinkami.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Widzę, że większość z nas ma dużo wątpliwości co do tego czy dzieci się najadaja czy nie, czy ten pokarm jest czy jest go za mało? Wydaje mi się, że gdyby coś było naprawdę nie tak to nasze maleństwa by to zasygnalizowaly. Przypuszczam, że byłyby bardzo niespokojne i często by plakaly. Ja tak to sobie tłumaczę :-)
    'A


    Myślę, że masz rację.Jak dziecko nie doje to jest niecierpliwe i płacze. Ja mojego synka dokarmiam zawsze jak ogarnia obie piersi i dalej słyszę Aaaaaa!


    Dziękuje za odpowiedzi w sprawie pasów

  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Am ty kupowalas w c&a ubranka? Potrzebuje kilku pajacyków na teraz, mala nosi 62 w tej chwili, myslisz, ze brac 62 czy 68?

    Wiesz naprawdę ciężko wyczaić tą rozmiarówkę, bo ja zamawiałam body 62 i 68 i te 68 są tylko odrobinkę szersze od tych 62. Nie wiem jak to jest na pajacach, ale jeśli chcesz na teraz to ja bym wzięła raczej 62.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje dziecko dzis wyjatkowo grzeczne, spalo od rana do 12, a teraz od 16.30....jeny ile wolnego, az w szoku jestem, pewnie za to na noc bedzie jazda :P

    am, misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po awaryjnym kąpaniu - kupa na plecach i na ubraniu, karmię już na noc. Też się zastanawiam jak teraz Mały uśnie to o której będzie pierwsza pobudka.

    Lolka tą maść na odparzenia o której pisałaś - clotrimazolum to się stosuje jak - raz na ileśtam godzin, czy dopóki odparzenie nie zejdzie i można przy każdej zmianie pieluchy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2014, 20:07

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
‹‹ 394 395 396 397 398 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ