X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    camila podaj sab przed karmieniem.nawet jsak sie uleje to pokarmem ktory na koncu zostal zasssany i plytko zalega w zoladku tak mysle.ja tak robie.u mnie tez nawet czterdziesci min po jedzeniu uleje sie serwatka

    Iwo, Paula_29, Camilia, am lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu nikt mi nie odpowiedział na moje pytanie...Nie rozumiem, jak ktoś mam mnije postów, to już się nie liczy w tych rozmowach? No nic...Ponawiam pytanie.

    Czy używacie pasów poporodowych na brzuszki?
    A może wszystkie macie już płaskie jak przed porodem?
    Ja mam tak jakby nadmiar skóry .
    Znajoma radzi pas " pani Teresy". Macie? używacie?
    Poradźcie jaki kupić. Na allegro zaczynają się już od 10 zł, ale czy są coś warte?

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem ze ten temat juz sie wałkował, ale czym zwalczyłyscie tradzik niemowlecy?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:00

    Mandalena lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:00

    mikulka lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja przestałam smarować czymkolwiek i jest znaczna poprawa. Na buzce nie ma już w ogóle. Myje jej wieczorem buzke woda przegotowaną i to wszystko. A na potówki maść robioną mamy, ale jeszcze nie zaczęłam jej stosować :-)

    Mandalena, już wcześniej cczytałam Twoja wiadomość, ale nie mam w ogóle pojęcia o tych pasach. Ja ich nie używam. Brzuch mi już spadł i nie mam w tym temacie (chociaż coś heh) problemu. A nadmiar skóry z czasem też się unormuje wiec się nie martw ;-)

    Mandalena lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena moja rehabilitantka odradza pasy, owszem brzuch "wejdzie" ale kosztem czegoś jeśli to zrobisz na siłę, może zacząć obniżać się macica np.
    Lepiej poczekać i poćwiczyć

    Marderkowa moja Zuzia tak przesypia. Wczoraj od 21 do 9, dziś od 23 do teraz śpi
    Niestety za to wczoraj cały dzień nie spała, przepłakała chyba całe 12 h, myślałam że już nie zaśnie w ogóle

    Mandalena lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście wyciągałam ją z łóżeczka na cyca

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    camila podaj sab przed karmieniem.nawet jsak sie uleje to pokarmem ktory na koncu zostal zasssany i plytko zalega w zoladku tak mysle.ja tak robie.u mnie tez nawet czterdziesci min po jedzeniu uleje sie serwatka

    Też tak robię jak Misia

    Camilia lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dzis pogoda nawet nawet trzeba to wykorzystac;D kobitki jak tam wasze skarby przybieraja?? u mnie jest co podniesc ;D alek ma juz okolo 6 kg a dzis 2 miesiace konczy

    Camilia, am, Paula_29, misia_k1 lubią tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Julka ma dopiero jakieś 4100. Z tym, że ona jak się ur miała tylko 3110, a potem spadła do 2900. Jutro skończy 6 tyg.

    Tak swoją drogą nie mogę zmienić suwaczka, nie wiem dlaczego ... Próbowałam juz parę razy i non stop coś się zacina. Może spróbuję na innym kompie?

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabuszka, a ile miała Twój synuś, że tak ładnie przybrał? Karmisz tylko piersią?

    Ja się zastanawiam nad dokarmianiem na wieczór mm. Zauważyłam, że właśnie wieczorem mam najmniej pokarmu i mała się strasznie stresuje przy cycku. Tylko zastanawiam się nad mlekiem. Po wyjściu ze szpitala dawałam jej Bebilon , ale za każdym razem chyba wszystko zwracała, aż się przy tym tak krztusila, że kilka razy myślałam, że zejdę na zawał :-( Ona po cycku ulewa, a co dopiero po mm. Wiem, że jest jakiś Bebilon dla dzieci, które ulewaja. Wiecie coś może na temat tego mleczka?

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Dziewczyny wiem ze ten temat juz sie wałkował, ale czym zwalczyłyscie tradzik niemowlecy?


    Ja próbowałam niczym nie smarować tylko przemywać przegotowaną wodą i ogólnie masakra jest- z dnia na dzień coraz gorzej. Położna radziła przemywać krochmalem i smarować kremem oilatum lub lipobazą. Wczoraj posmarowałam 3 razy buźkę oilatum i już widzę poprawę :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena wrote:
    Znowu nikt mi nie odpowiedział na moje pytanie...Nie rozumiem, jak ktoś mam mnije postów, to już się nie liczy w tych rozmowach? No nic...Ponawiam pytanie.

    Czy używacie pasów poporodowych na brzuszki?
    A może wszystkie macie już płaskie jak przed porodem?
    Ja mam tak jakby nadmiar skóry .
    Znajoma radzi pas " pani Teresy". Macie? używacie?
    Poradźcie jaki kupić. Na allegro zaczynają się już od 10 zł, ale czy są coś warte?

    Sama zastanawiałam się na pasem, bo mam okropnie obwisły brzuch, ale na SR odradzali pasy, bo tak jak pisze Paula- macica może się obniżyć itp, więc puki co się wstrzymałam i nie zagłębiałam tematu. Poczekam jeszcze troche i zacznę ćwiczyć

    Mandalena lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Zabuszka, a ile miała Twój synuś, że tak ładnie przybrał? Karmisz tylko piersią?

    Ja się zastanawiam nad dokarmianiem na wieczór mm. Zauważyłam, że właśnie wieczorem mam najmniej pokarmu i mała się strasznie stresuje przy cycku. Tylko zastanawiam się nad mlekiem. Po wyjściu ze szpitala dawałam jej Bebilon , ale za każdym razem chyba wszystko zwracała, aż się przy tym tak krztusila, że kilka razy myślałam, że zejdę na zawał :-( Ona po cycku ulewa, a co dopiero po mm. Wiem, że jest jakiś Bebilon dla dzieci, które ulewaja. Wiecie coś może na temat tego mleczka?


    Szymek w szpitalu po bebilonie wymiotował bardzo, ale mieli jeszcze NAN i to mu spasowało, więc teraz jak coś to ja daję NAN

    Co do wagi to tydzień temu było u nas 5200

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się, czy nie tracę pokarmu... MAła od kilku dni domaga się cycka co jakieś 2 h, śpi najdłużej około 4 h i to praktycznie nocą. Strasznie wssysa się w pierś, tak jakby chciała wyciągnąć jak najwięcej. Sciągałam przed chwilą mleko, bo po południu jedziemy na zakupy, nie będzie nas około 3 h, więc chcę zostawić mleczko. Z jednej piersi z której mała zjadła ściągneła dosłownie kilka kropel - przez 7 minut, z drugiej ściągałam 10 minut i tylko 20 ml...
    Myślicie że panikuję? Może po nocy jest mniej pokarmu? Piersi już nie są takie twarde gdy są pełne, ale może laktacja się po prostu unormowała, nie wiem sama...
    Moja Wiki urodziłą się 3818, wychodziłyśmy z wagą 3640, a we wtorek miała 4530 :)

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Ja próbowałam niczym nie smarować tylko przemywać przegotowaną wodą i ogólnie masakra jest- z dnia na dzień coraz gorzej. Położna radziła przemywać krochmalem i smarować kremem oilatum lub lipobazą. Wczoraj posmarowałam 3 razy buźkę oilatum i już widzę poprawę :)
    Ja też tylko przemywam buzię przegotowaną wodą ale póki co jest gorzej. Chcę się wstrzymać z czymkolwiek innym na własną rękę bo w poniedziałek idziemy do lekarza i zobaczę co nam poradzi.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja też nie zawsze mam twarde piersi ale Mała ssie i widzę jak jej mleko spływa po brodzie więc to znaczy, że nawet wtedy są pełne a laktatorem zawsze ściągam nie za wiele.
    Jednak jeśli masz być spokojniejsza to może wprowadź niewielką ilość mm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2014, 11:20

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas znow powtorka z rozrywki, caly dzien bez kupki wczoraj, rurka na noc, mega 3 wielkie zielone kupy wyszly, od zelaza, dziwny kolor, był spokój.
    Ok godz. 1 ladnie zasnela, pospala pol godziny i placz, znow machanie nozkami jakby ja bolalo, nic nie pomagalo po godz 2 do lozka zabralam i jakos zasnela, nad ranem znow pojekiwala...
    Ja piernicze, tak sie nie da, czy ona tak zle reaguje na to zelazo, sama nie wiem, tak mi jej zal, a wiem, ze musi je brac.
    Do tego lekarka mowila,ze krople moga powodować zatwardzenia, juz nie wiem co robic, czy przepajac czy co...eh.

    Kup od kilku dni sama w ogole nie robi :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2014, 11:35

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mam ostatnio piersi sflaczałe, zauważam, ze jak mam rowne odstepy od karmienia to one szybciej sie napelniaja, a jak ona cumka co chwilka, to one caly czas takie dziwne.
    Tez jak po karmieniu sciagalam lakattorem zeby zobaczyc ile zostalo, to tez za pare godzin te piersi takie nabrzmiale, dziwne.

    Karola, jesli dobrze przybiera to ok. Zobacz moja urodzila z sie 3800, a teraz wazy ok 4800...a jest o miesiac od twojej starsza, wiec ja sie schizuje, czy ona sie najda czy nie, jeszcze ta anemia, ktora ponoc powoduje ze malo przybiera na wadze, porazka ;/

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 393 394 395 396 397 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ