X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 września 2014, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja albo nie zauważyłam albo to pomaga ale nie mi :)
    Piłam Bocianek, zamówiłam na Gemini kilka paczek i tez nie wiem czy pomagalo.
    Chyba najskuteczniejszy byl Fermatilker i Karmi :P

    Mandalena lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 1 września 2014, 03:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doradczyni laktacyjna mi powiedziala, ze karmi to placebo :P nie ma slodu jeczmiennego :P jedyne co dosrarczamy to niezla dawka cukru :P ale zanim sie dowuedzialam
    to tez pilam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2014, 03:36

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 1 września 2014, 05:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piłam karmi w sobotę i też nic :-) Tyle z tego miałam, że cała noc piłam wodę ... Wypiłam prawie 1,5 litra mineralki heh.

    Co do kocyka, to ja kupiłam normalnie w sklepie. W dziale kocyki wpiszcie bobobaby tłoczony i wyskoczą. Ja mam ze słonikiem beżowy :-)

    Właśnie leżę sobie z małą w łóżku i przyglądamy się sobie. Jejku, jaką ona śliczna :-D Nawet spać mi się juz odechciało ;-)

    Co do aktywności to my mamy bardzo podobnie do Was dziewczyny.

    karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 1 września 2014, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od 6 rano mialysmy dzisiaj aktywnosc, ale jaka! Zosia przez pol godziny gluzyla ze mna jak szalona :D az od tego gadania czkawki dostala! Rozkoszniak maly! A teraz sobie drzemie :) wiec i ja jescze przymkne oko :) jeszcze yylko sprawdze kto zostal nowym prowadzacym ddtvn, bo Jola Pienkowska w koncu wynosi sie ze sniadaniowki :D

    Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 1 września 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczorajszy dzionek cały spiący, aż się bałam nocki, ale nie było najgorzej, natomiast od 6 rano znowu marudzenie - uśmiechy, płacz tak na zmiane :P czuje się dzisiaj niewyspana ;/ jeszcze taka pogoda, chyba nici ze spaceru :( u nas leje :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 1 września 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my po chrzcinach uffff jako jedyny musial dac znac o sobie w kosciele;D a beciki to jakas masakra chyba ze mialam felerny albo moj Alek juz za duzy caly czas sie rozpinal i wogole ciezko bylo bo juz 6 kg wazy a maz jak zaczal plakac to oddal mi go na rece.... jesli bedzie natepne chrzcic bede jak bedzie mialo 3-4 tyg

    karusia lubi tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 1 września 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez uwazam, ze lepiej chrzcic poki dzidzius malutki i duzo spi.. :)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 1 września 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chrzcimy za 5 tygodni, ale becika żadnego nie planuje. Mała będzie w sukience, i będzie w wózku, wyjmiemy jak ksiądz podejdzie :) Boje się też, że będzie płakała :(
    Wiki dzisiaj marudzi, a ja chętnie bym się kimnęła ;/

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 września 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chrzciny w październiku, na pewno becika nie będę kupować, bo będzie nam niewygodnie, najprawdopodobniej jakiś ładny kombinezon. Też wolałabym żeby Mały był we wózku :) zobaczymy jak to wyjdzie. Też boję się że będzie płakał w kościele, a nawet nie będzie go jak uspokoić, bo co cycka mu dam ;)
    Jeszcze się też zastanawiam czy robić w domu czy w lokalu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2014, 23:52

    Karola:) lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 1 września 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy chrzciny 20 września :) kiecka już kupiona :P ale bez betów bo to niewygodne, sukieneczka jest na długi rękaw a jak będzie chłodno mamy sweterek :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 września 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja też dzisiaj się nie wyspałam a póki co Mała nie daje mamusi się zdrzemnac. Byliśmy dzisiaj na wizycie patronazowej u lekarza, Julcia waży 5120g. Za dwa tygodnie pierwsze szczepienia. I tu mam do Was pytanie jakie szczepionki wybralyscie obowiązkowe i zalecane?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2014, 13:33

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 1 września 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepiłam tą szczepionką 5w1

    Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 1 września 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Oj ja też dzisiaj się nie wyspałam a póki co Mała nie daje mamusi się zdrzemnac. Byliśmy dzisiaj na wizycie patronazowej u lekarza, Julcia waży 5120g. Za dwa tygodnie pierwsze szczepienia. I tu mam do Was pytanie jakie szczepionki wybralyscie obowiązkowe i zalecane?


    My szczepiliśmy 6 w 1 infarix hexa, a po trzech cyklach szczepimy na pneumokoki. Ale musisz sobie poczytać i wybrać, bo jedna i druga ma swoich zwolenników jak i przeciwników ;)

    U nas chrzest już za 2 tygodnie. Musimy się wybrać na zakupy, żeby coś wybrać malutkiej... :)

    Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 września 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Doradczyni laktacyjna mi powiedziala, ze karmi to placebo :P nie ma slodu jeczmiennego :P jedyne co dosrarczamy to niezla dawka cukru :P ale zanim sie dowuedzialam
    to tez pilam :)


    Hmm, no nie wiem, jak nie ma, skoro w skład wchodzą mieszanki słodów jęczmiennego i chmielu.Wszystko jest na etykiecie.
    W niektorych szpitalach w Wawie wrecz zalecali pic.
    Moja doradca laktacyjna mowila, ze mozna pic i karmi i fermaltiker, ten drugi wrecz zalecała.
    Babka szkoli w całej Polsce doradców laktacyjnych wiec na pewno wie co mówi :)

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 1 września 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Hmm, no nie wiem, jak nie ma, skoro w skład wchodzą mieszanki słodów jęczmiennego i chmielu.Wszystko jest na etykiecie.
    W niektorych szpitalach w Wawie wrecz zalecali pic.
    Moja doradca laktacyjna mowila, ze mozna pic i karmi i fermaltiker, ten drugi wrecz zalecała.
    Babka szkoli w całej Polsce doradców laktacyjnych wiec na pewno wie co mówi :)


    Ja pije karmi raz na jakiś czas i faktycznie pokarmu jest więcej :)

    lolka83 lubi tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 września 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na pewno 5w1, tyle, ze mala ma przesuniete szczepienia.
    5w1 zalecana przez 3 pediatrów bardziej sparawdzona, bo dluzej na rynku i na zachodzie ponoc najpopularniejsza, tam jest refundowana.
    Zresztą jak to powiedziało juz dwóch pediatrów odciągać szczepienia jak najpóźniej.
    Tylko ostatnio zasczepili ja na wzw.
    Zresztą teraz coś sie zmieniło w kalendarzu szczepien, dlatego lekarka uspokoila, ze nie ma stresa i mala zaszczepiona bedzie za 2-3 tyg.

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 1 września 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja była szczepiona ta 5w1 po 6 tyg od urodzenia

    Camilia lubi tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 września 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś mega niewyspana...
    MAla zasnela o 24 po karmieniu, jakims cudem sie nie obudzila i spala do 3.30, wzielam ja do lozka nakarmilam i znow zaczely sie baki, pojekiwania,myslalam, ze za chwile przejdzie, ale to tak bylo do 7, co chwila sie budzilam...myslalam, ze pospimy nad ranem to tez kiepsko...
    Teraz spi od godziny moze przy nastepnym karmnieniu zdrzemne sie, bo dzis czuję się jak gremlin ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2014, 14:16

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 września 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Oj ja też dzisiaj się nie wyspałam a póki co Mała nie daje mamusi się zdrzemnac. Byliśmy dzisiaj na wizycie patronazowej u lekarza, Julcia waży 5120g. Za dwa tygodnie pierwsze szczepienia. I tu mam do Was pytanie jakie szczepionki wybralyscie obowiązkowe i zalecane?

    My szczepienie mamy w środę, wybrałam 5w1.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 września 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tych dodatkowych szczepień co wybralyscie i kiedy? Pneumokoki, meningokoki, rotawirusy? Mi dzisiaj nic nie powiedziano, że zmienił się kalendarz szczepień. Wręcz wciśnięto nas na wizytę za dwa tygodnie bo Mała kończy wtedy 8 tydzień. Hmm...

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 398 399 400 401 402 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ