X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 1 września 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Dziewczyny, gdzie kupowałyście ubranka do chrztu. Możecie polecić jakąś str internetową? jakiegoś sprzedawcę? Powiem szczerze, że nie mam ochoty na chodzenie po sklepach..

    Ja wlasnie zamawiam w abracadabra :) polecam :)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 1 września 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba tez zaszczepie 5 w 1.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 2 września 2014, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My szczepimy 6 w 1, infanrix hexa

    karusia, Iwo lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 2 września 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Hej, mozesz napisac szerzej jaki zapis dokladnie to reguluje, ze ta szczepionka jest za darmo?
    Moja mala miala w sob echo serca, wszystko ok, ma tez ten otwór, ale ponoc 90% malenstw je ma i ten otwór do 24 miesiąca sie zamyka.
    Czytalam na necie, ale mało gdzie szczepia za darmo.
    Wiesz cos wiecej na ten temat?

    Znajomy mi powiedział, że u nas w przychodni jak dziecko ma otwór w serduszku to właśnie szczepią na pneumokoki za darmo (nie wiem skąd on to wiedział, ja o tym nie słyszałam). Wczoraj jak byliśmy na wizycie to zapytałam o to i pani doktor potwierdziła. Natomiast coś czuję, że sama nie wyszłaby z inicjatywą. Może zapytaj jak będziesz na następnej wizycie czy Wam również należą się darmowe pneumokoki.

    Mandalena lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 2 września 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena wrote:
    To ciekawe... nasz Raduś miał zamiany, niepodomykania w serduszku. Po dwóch wizytach u kardiologa okazało się, że już wszystko w porządku. Ciekawe, czy my też się załapiemy... Czy dotyczy to tylko dzieci, którym się niepodomykało i muszą mieć zabieg.

    Warto spytać i zaoszczędzić pieniądze :-)

    Mandalena lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 2 września 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Wg mnie to wystarczy myc rece, przestrzegac podstawowych zasad higieny i szczepionke na rotawirusa mozna sobie darowac :)

    Dokładnie!!!nie szczepie Tośki na pneumokoki ani na rotawirusy za dużo jest dzieci z powiklaniami,ale każdy robi według siebie.Pierwsze dziecko też nie szczepiłam i chodził do żlobka.Ciocia natomiast zaszczepila na rotawirusy a i tak wylądowaly w szpitalu

  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 2 września 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:39

    mikulka, Karola:), karusia, maja89waw, Mandalena, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 2 września 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, a Ty kiedy szczepisz maluszka? Pytam, bo rodzilysmy tego samego dnia ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 września 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj pisałąm 2 mega długie wiadomości, miałąm chyba jakiś kryzys macierzyński, ale skasowały mi się i się w ogóle wkurzyłam, nie podjełam kolejnej próby aby sie z Wami podzielić moimi problemami. Dzisiaj juz jest lepiej, więc nie bede wspominać tamtego tematu :P

    Co do szczepionek, to wyobraźcie sobie ze w mojej przychodni szczepi się tylko szczepionkami, które u nich się kupuje bezpośrednio, lekarz i położna polecali 5w1, ale wczoraj sie dowiedzialam ze zabrakło niby w hurtowniach i tylko jest 6w1. My szczepimy za tydzien teoretycznie, wiec zobaczymy co się zdarzy do tego czasu. Jak zapytalam jaka nazwa szczeionek, to uslyszalam, ze nie mam za duzo czytac w internecie, ze szczepionki maja dobre...czaicie? bark słów na ten nasz nfz.

    karusia, Iwo, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 2 września 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Rota sepsy nie wywołują, pneumokoki i meningokoki owszem.Nie szerzmy ciemnogrodu. Jeśli ktoś ryzykuje, to na własną odpowiedzialność. Później takie tragedie w tv pokazują. Pogotowie czy lekarz w piorunującej sepsie i niewydolności wielonarządowej może nie zdążyć. Ryzyko zachorowania na zakażenie pneumokowe czy meningokokowe nie jest duże, ale jest. Życiem dziecka nie będę ryzykować. A powikłań jest mniej niż zakażeń. Mówi o tym fachowa literatura medyczna.

    Nie chodzi mi o sepse tylko o autyzm.

  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 2 września 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciemnogrodu nie szerze tylko swoje zdanie pisze

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 2 września 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina84 wrote:
    Dokładnie!!!nie szczepie Tośki na pneumokoki ani na rotawirusy za dużo jest dzieci z powiklaniami,ale każdy robi według siebie.Pierwsze dziecko też nie szczepiłam i chodził do żlobka.Ciocia natomiast zaszczepila na rotawirusy a i tak wylądowaly w szpitalu

    Ale na pneumokoki raczej warto ;)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 2 września 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola ok tyg temu pisalam ze braklo szczepionek 5w1 w hurtowniach i dopiero podobno,oodkreslam podobno beda po 20 pazdziernika.ja szukalam w kilkudziesieciu aptekach i udao sie.ale wydaje mi sie ze w wiekszych miadtach nie ma tego problemu i apteki maja zapas.

    lolka wiki sliczna:)

    iwo i jak sobie radzisz bo z tego co pamietam M wrocil do pracy.

    u mnie Jas znowu problem z kupka...juz robil kilka dni pod rzad codziennie a od 2 zastoj i spi w nocy TYLKO po 1.5 h i od 4 rano zero snu bo jeczy i nosze na rekach

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 września 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie Lolka - Wikunia cudowna <3

    Ja w końcu muszę się ogarnąć, okres połogu się kończy, fizycznie już chyba doszłam do siebie - w czwartek wizyta u gina. Teściowa od wczoraj poszła do pracy, męża siostra zaczęła szkołę, mąż pracuje do wieczora, więc zostałam sama. Muszę zorganizować sobie czas tak, aby zrobić zakupy, obiad i ogarnać trochę w domu, ciekawe jak mi to wyjdzie...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 2 września 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam wczoraj na kontroli wreszcie :) u swojego ginekologa,jest wszystko oki,miałam usg dopochwowo i badanie na fotelu :)

  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 2 września 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:39

    maja89waw, karusia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 2 września 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! Niestety was nie nadrobię :( ale przeczytałam ostatnią stronkę chociaż ;) Nie było mnie tyle czasu ponieważ z mieszkaniu od sierpnia nie mamy internetu, a w nowym domu dopiero założyliśmy. W telefonie już dawno limit wyczerpałam :P

    Co do szczepień, usłyszeliśmy dokładnie taką samą informację o której piszę Iwo. Nasza pediatra ma pewnie około 60 lat ( przynajmniej na tyle wygląda) i powiedziała, że cała truchleje jak słyszy o nowej modzie nie szczepienia dzieciaków. Pracowała na neonatologii i intensywnej terapii malutkich dzieci i powiedziała, że nie chce nas straszyć jakie tragedie rodzice przeżywali na tym oddziale...

    Ja też bardzo dużo naczytałam się o szczepionkach jak byłam w ciąży, znajoma która jest specjalistka terapii sensorycznej, twierdziła, że rodzice dzieci z autyzmem są niemal pewni ze dzieci rozwijaly sie prawidłowo do momentu gdy nie zostala podana szczepionka w sklad ktorej wchodziła rtęć.

    Nasza pediatra twierdzi ze rtęci już dawno w szczepionkach nie ma... przed zaszczepieniem małej przeanalizowałam calą ulotkę tej szczepionki Hexacima 6w1 i mimo że bardzo zmarwtiły mnie podane tam ewentualne powikłania to Pani Basia ( pielęgniarka która szczepi dzieciaki od lat w naszej przychodni) zapewniła mnie ze oprócz gorączki i ogólnego rozdrażnienia, nie słyszała od rodziców żeby działo się coś więcej po tej szczepionce.

    Każdy podejmie decyzje, ktora uzna za słuszną. Jedyne co moge wam doradzić, pytajcie specjalistów, bo to że u jednej koleżanki dziecko źle zniosło szczepionke nie oznacza ze u kolejnej setki będzie tak samo. Ja osobiście nie słyszałam wśród moich znajomych o czymś gorszym niż płacz, rozdrażnienie lub gorączka.

    Jakaś przewrażliwiona matka przed gabinetem lekarza gdzie mała miała być szczepiona zapytała mnie czym szczepie.

    Na co ja ze tą szczepionką 6 w 1.

    A ta na mnie wyskoczyła, żebym sie dobrze zastanowiła, bo jej znajomych dziecko zmarło po tej szczepionce...

    w pierwszej chwili zamarłam.. ale po chwili pomyślałam, że albo ściemnia i chce mnie nastraszyć albo rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce ale skąd wiemy że to wina szczepionki ? Lekarka stwiewrdziła że jeżeli rzeczywiscie dziecko zmarło po szczepionce to musiało juz w chwili szczepienia złapać jakąś chorobę, albo miało np. niezdiagnozowaną wadę serca itp...

    Tamta kobieta szczepi państwowymi, ale powiem wam jak usłyszałam krzyk mojej małej przy tym jednym ukłuciu to płakałam prawie razem z nią... w życiu nie słyszałam zeby tak krzyczała...Jeśli mogę jej oszczędzić bólu a do tego jest to bezpieczne wg. specjalistów to oczywiscie to zrobie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2014, 13:19

    Iwo lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 2 września 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nasza mała kończy dziś 2 miesiące :D Chyba zrobię jej zdjęcie przy jej wielkim misiu od dziadków :) Będę miała porównanie jak rośnie. Mam zamiar robić co miesiąc :) Pierwszy miesiąc przegapiłam niestety :D

    am, Mandalena lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 2 września 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze mam pytanie z innej beczki. Jak byłam u gina zaproponował mi tabletki, bo wiadomo powszechnie ze karmienie piersią wcale nie chroni nas przed zajściem w kolejną ciąże... Czy któraś z was bierze lub brała takie tabletki po ciąży ?

    Ja zastanawiam się nad powrotem na ovufriend, wcześniej tylko na tym bazowałam i przez rok było ok, ale boje się, że to może nie wystarczyć - raczej przez najbliższe 2 lata nie planujemy rodzeństwa dla Lilki :)

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 2 września 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:37

    am, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
‹‹ 400 401 402 403 404 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ