X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    forum się zepsuło? :D dziewczynki, co z Wami? :D ja rozumiem, że ciężkie noce, piękna pogoda, ale żeby aż tak?:D

    My też dopiero wróciłyśmy z wycieczki od dziadków na wieś :) Zosia się dotleniła na maxa :)


    Ha ha ha, dobre - ale rzeczywiście dziś pustki straszne :)

    Ja czekam aż Dawid się obudzi żeby go wziąć do kąpania, a dziś wyjątkowo dużo śpi, aż dziwnie ;) mam nadzieję że potrzyma tendencję dnia dzisiejszego i noc też ładnie prześpi.

    karusia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie pustki! Halo, mamusie !!! Heh...
    Moja tez dziś prawie nie spała. Miała kilka drzemek po 15 albo 20 min. Dzieci coraz starsze nam się robią i juz chyba tak w dzień zbyt wiele nie będą spać. Ważne żeby spaly w nocy ;-)

    Camilia lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Zosia przejawia juz pewna tendencje do aktywnosci od 6 rano do 12 z jedna krotka drzemka (o 6 rano zawsze po nocy wybudzaja ja gazy) ok 12 idzie spac i spi juz do wieczora z przerwa na karmienie co 3 h. Wieczorkiem kapiel, okolo godzinki znowu ma aktywnosc i idzie spac na cala noc z przerwami na karmienie co 3 h.. budzi sie w nocy bez placzu, tylko zaczyna marudzic, sygnalizujac, ze jest glodna juz <3 sporadycznie zdarzaja soe sytuacje, ze cos ja zaboli, zaniepokoi i rytm dobowy jest nieco zaklocony.. ale to tylko dziecko, nie szwajcarski zegarek ;)

    Iwo, Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, macie już zakupione grubsze kocyki, takie na jesień i zimę? Ja kupiłam firmy babyono gruby tloczony beżowy i jakby co polecam. Jest naprawdę świetny i nic się z nim nie robi po praniu. Nadal jest miękki i puszysty ;-) Chciałam dokupić jeszcze jeden. Możecie jakiś polecić?

    karusia lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 03:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka a wstawisz linka do kocyka??
    ja mam z pepco taki milutki w sam raz na teraz a w zimę kołderkA pewnie bede przykrywac.
    teraz Jas w nocy sypia w śpiworku:)

    mikulka lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 04:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Dziewczyny, macie już zakupione grubsze kocyki, takie na jesień i zimę? Ja kupiłam firmy babyono gruby tloczony beżowy i jakby co polecam. Jest naprawdę świetny i nic się z nim nie robi po praniu. Nadal jest miękki i puszysty ;-) Chciałam dokupić jeszcze jeden. Możecie jakiś polecić?

    Ja osobiscie polecam kocyki firmy eko. Sa przyjemne, cieplusie i bardzo ladne :)

    mikulka lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    ale brzuszek? czy tak marudziła po prostu ze zmęczenia?
    Myślę, że po trochu to i to. Bo słyszałam jak puszczała baki i się tym męczyła. Oby jak najmniej takich nocy było.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to Mała ostatnio śpi cały czas ze mną bo jak tylko zostaje odłożona do łóżeczka to jest płacz. Ona ma tak, że śpi ale co jakiś czas otwiera oko i sprawdza czy jestem lub czy jej nie przełożyłam i śpi dalej. No cóż czeka mnie odzwyczajanie od tego w przyszłości, mąż na wiosnę chce przenieść Julcie do jej pokoju.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2014, 08:23

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    U nas Zosia przejawia juz pewna tendencje do aktywnosci od 6 rano do 12 z jedna krotka drzemka (o 6 rano zawsze po nocy wybudzaja ja gazy) ok 12 idzie spac i spi juz do wieczora z przerwa na karmienie co 3 h. Wieczorkiem kapiel, okolo godzinki znowu ma aktywnosc i idzie spac na cala noc z przerwami na karmienie co 3 h.. budzi sie w nocy bez placzu, tylko zaczyna marudzic, sygnalizujac, ze jest glodna juz <3 sporadycznie zdarzaja soe sytuacje, ze cos ja zaboli, zaniepokoi i rytm dobowy jest nieco zaklocony.. ale to tylko dziecko, nie szwajcarski zegarek ;)


    U nas podobnie, aktywność od 6 rano (o grozo!) do południa, czasami jakaś krótka drzemka. Około 12stej często spacer u nas - gdzie Wiki zasypia, później powrót i jeśli nic i nikt (czytaj: GOŚCIE :p) nie zachwieje planu, to niunia śpi 2 -3 h po południu, później aktywność do około 20stej. Później kąpiel i usypianie między 20.30 a 21.30. Śpi przeważnie do 1 lub 2, kolejne karmienie około 4 - nie płacze wybudzjąć się na jedzenie tylko się kręci i wkłada rączki do buźki i od 6 daje popalić :)

    karusia, Plumb80 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tak samo...od ok 6 jas juz wyspany a usypia ok 4.30 wiec dlugo nie spi

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj caly dzien u tesciow. Mieszkaja niedaleko nas. Dom z pieknym ogrodem. Od 14 siedzielismy na tarasie. Przyjechaly 3 ciotki obluksc mala :) Uczcilismy szampanem malej dwa miesiace

    Dwa razy spala po 1.5 godz w wozku na tarasie ;)

    W nocy powtorka z rozrywki. Ladnie zasnela ok 24 spi godzine. Budza ja baki i do 1-2 usypianie. Wczoraj w lozeczku usnela na chwile no ale wylukala ze mnie nie ma i musialam brac do lozka. Oczywiscie wtedy od razu zasnela.
    Dzis ok poludnia walnela chyba 3 kupy w 1. Az po pachy, gigantyczna. Dzis sie wije i poplakuje...zaraz idziemy na spacer ;)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wygląda u was ślad po szczepionce na wzw B ze szpitala?
    U mnie zrobiła się takie czerwone wybrzuszenie, nie wygląda to dobrze, czy to tak ma być czy coś nie tak?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Dziewczyny jak wygląda u was ślad po szczepionce na wzw B ze szpitala?
    U mnie zrobiła się takie czerwone wybrzuszenie, nie wygląda to dobrze, czy to tak ma być czy coś nie tak?

    Tak ma byc. Zrobi sie w koncu biala ropa w srodku i peknie. Wtedy nie wolno tego moczyc. Nam peklo w zeszlym tygodniu.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka to widzę, że nasze Małe obydwie takie spryciule z tym spaniem :-P
    A gdzie ta szczepionka była robiona, w udo?

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Lolka to widzę, że nasze Małe obydwie takie spryciule z tym spaniem :-P
    A gdzie ta szczepionka była robiona, w udo?
    \

    Moja w szpitalu miala w reke, a teraz w udo.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    U nas podobnie, aktywność od 6 rano (o grozo!) do południa, czasami jakaś krótka drzemka. Około 12stej często spacer u nas - gdzie Wiki zasypia, później powrót i jeśli nic i nikt (czytaj: GOŚCIE :p) nie zachwieje planu, to niunia śpi 2 -3 h po południu, później aktywność do około 20stej. Później kąpiel i usypianie między 20.30 a 21.30. Śpi przeważnie do 1 lub 2, kolejne karmienie około 4 - nie płacze wybudzjąć się na jedzenie tylko się kręci i wkłada rączki do buźki i od 6 daje popalić :)

    No to my mamy bardzo podobny plan dnia :)

  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś znów u nas pustki ....
    Dziewczyny dajcie linki do tych kocyków, bo ja też nie mam żadnego grubego, do łóżeczka zapewne włożę kołderkę, ale przyda się do wózka.

    Jak tak patrzę na godziny spania i czuwania naszych dzieci to widzę że wszystkie trochę podobnie funkcjonują, bo u mnie też podobnie to wygląda. Czasem zdarzy się pominąć to wstawanie koło 1-2 w nocy lub usnąć po 6 rano, ale wiadomo raz jest tak raz inaczej :) raz w dzień dziecko śpi 4 godziny a raz wcale ....

    Piję od kilku dni herbatkę z herbapolu, bo Bocianka nigdzie nie dostałam, o taką http://www.doz.pl/apteka/p12842-Herbatka_dla_kobiety_karmiacej_fix_Herbapol_Krakow_2_g_20_szt. i nie wiem czy to w mojej głowie się coś zmieniło, czy to ta herbatka, ale pokarmu mam tyle że szok :) (a piję tylko jedną na dzień), więc jak coś to polecam :)

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Dziś znów u nas pustki ....
    Dziewczyny dajcie linki do tych kocyków, bo ja też nie mam żadnego grubego, do łóżeczka zapewne włożę kołderkę, ale przyda się do wózka.

    Jak tak patrzę na godziny spania i czuwania naszych dzieci to widzę że wszystkie trochę podobnie funkcjonują, bo u mnie też podobnie to wygląda. Czasem zdarzy się pominąć to wstawanie koło 1-2 w nocy lub usnąć po 6 rano, ale wiadomo raz jest tak raz inaczej :) raz w dzień dziecko śpi 4 godziny a raz wcale ....

    Piję od kilku dni herbatkę z herbapolu, bo Bocianka nigdzie nie dostałam, o taką http://www.doz.pl/apteka/p12842-Herbatka_dla_kobiety_karmiacej_fix_Herbapol_Krakow_2_g_20_szt. i nie wiem czy to w mojej głowie się coś zmieniło, czy to ta herbatka, ale pokarmu mam tyle że szok :) (a piję tylko jedną na dzień), więc jak coś to polecam :)

    mialam ja na poczatku i nie wydawalo mi sie aby cos pomagala, moze to zalezy u kogo albo zmiana mtslenia ;)

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzis mala zrobila drugi raz gigant kupe...ja juz nie wiem. Raz zatwardzenia teraz kupki wylewajace sie z pampersa kilka razy dziennie...spala na spacerze z 1.5 godz i od 19.30 do 22. Obudzoly ja baki. Az sie boje znow jak zasnie. Wczoraj sporo pozwolilam sobie kulinarnie i chyba przesadzilam bo mala dzis poplakuje. Robie dochodzenie czy nie mamy uczulenia na mleko krowie...w tyg chyba pojedziemy na wizyte skonsultowa te kupki i omowic szczepienia.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:

    Piję od kilku dni herbatkę z herbapolu, bo Bocianka nigdzie nie dostałam, o taką http://www.doz.pl/apteka/p12842-Herbatka_dla_kobiety_karmiacej_fix_Herbapol_Krakow_2_g_20_szt. i nie wiem czy to w mojej głowie się coś zmieniło, czy to ta herbatka, ale pokarmu mam tyle że szok :) (a piję tylko jedną na dzień), więc jak coś to polecam :)

    Ja też od 3 dni piję tę herbatkę, wcześniej zapijałam Hipp i Laktosan . Różnią się chyba kminkiem.Podobnie jak Tobie, wydaje mi się, że mam więcej pokarmu niż po tamtej. Widzę, że mój Mały Książę się najada, bo dokarmiam mniej :)A może to po prostu zbieg okoliczności...eh

    lolka83, am lubią tę wiadomość

‹‹ 397 398 399 400 401 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ