X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 23 września 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajjj od paru dni moje dziecko tez strasznie marudne i nie wie juz samo czego chce.....a nosic 7.5 kg nie jest latwo

    Iwo lubi tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 23 września 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z was ma mozliwośc załatwienia szczepionki INFANRIX???byłam dzisiaj u lekarza i okazuje się że nigdzie nie ma a Toska w ciągu dwóch tygodni musi być zaczszepiona własnie tą....

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 23 września 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.justbaby.pl/uniwersalny-spiworek-podwojnie-ocieplony-do-wozka-z-polarem-3w1-do-wozka-glebokiego-spacerowego-oraz-na-saneczki-wyprzedaz.html


    QUOTE=Camilia]Ubieram Małą podobnie jak Ty, może faktycznie muszę zacząć trochę cieplej ją ubierać. Mogłabyś zamieścić link do tego śpiworka?:-)
    Jula dzisiaj jest senna, spała już 2 godziny co ostatnio się nie zdarzało. A ja mogłam umyć włosy, poukładać w szafkach. Tak to można żyć ;-)[/QUOTE]

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 23 września 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina84 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z was ma mozliwośc załatwienia szczepionki INFANRIX???byłam dzisiaj u lekarza i okazuje się że nigdzie nie ma a Toska w ciągu dwóch tygodni musi być zaczszepiona własnie tą....

    Ewelina podzwoń po aptekach może gdzieś jeszcze znajdziesz?? Ja tak szukałam po całej okolicy i udało się.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 23 września 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina84 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z was ma mozliwośc załatwienia szczepionki INFANRIX???byłam dzisiaj u lekarza i okazuje się że nigdzie nie ma a Toska w ciągu dwóch tygodni musi być zaczszepiona własnie tą....

    6 w 1 Infarix hexa? Mogę Ci podać nr do przychodni swojej, tam ostatnio ją mieli..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2014, 13:34

    km5st5odu2rt42xe.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 23 września 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    6 w 1 Infarix hexa? Mogę Ci podać nr do przychodni swojej, tam ostatnio ją mieli..
    5 w 1

  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 23 września 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Kurcze, to ja chyba ubieram za cienko. Zakładam body na to bluzę z kapturem, leginsy i skarpetki i czapkę, ale cienką, bo jest kaptur przy bluzie i gondola, do tego daje od wczoraj gruby koc i stawiam go dość wysoko, by chronić przed wiatrem. Muszę iść na zakupy i poszukać jakiejś grubszej czapeczki ;-) Kombinezon kupię dopiero na zimę i będę go używać raczej tylko do fotelika samochodowego. Do wozka planuje kupić śpiworek na polarze. Koleżanka miała w zeszłym roku i mi poleciła. Zobaczymy czy u nas zda egzamin.

    Mojej małej tez się poprzestawialy godziny spania eh. A było już tak wszystko ładnie unormowane. Może to przez ten katar.


    Ja ubieram bardzo podobnie :)
    Wczoraj pierwszy raz założyłam na wózek ten pokrowiec-okrycie, jest całkiem fajny, bo wysoko go można postawić i nie wieje do budki. Dodatkowo w gondoli osłonki w środku mamy w wersji letniej i grubsze w wersji zimowej. Okrycie na nóżki z frotką mamy też w spacerówce, więc chyba takiego śpiworka do wózka nie będę kupować, choć jest bardzo fajny.

    U nas też zmieniły się niestety godziny spania. Mam nadzieję że wrócimy do poprzedniej wersji. Teraz Mały budzi się koło 1, potem 5, a od 6 już nie chce spać, więc ja czuję się tak jakbym wcale nie spała. Dzisiaj przemęczyłam go w łóżku prawie do 11, ja lekko drzemałam a dziecko to jadło, to drzemało, trochę suszarką go usypiałam. Wcześniejszy system spania do 3-4 bardziej mi pasował :) i mam nadzieję że szybko powróci.

    mikulka, Paula_29, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 23 września 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina84 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z was ma mozliwośc załatwienia szczepionki INFANRIX???byłam dzisiaj u lekarza i okazuje się że nigdzie nie ma a Toska w ciągu dwóch tygodni musi być zaczszepiona własnie tą....

    Ewelina nie wiem skąd jesteś, ale jakiś czas temu Paula pisała że w Krakowie w kilku aptekach mieli te szczepionki.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 23 września 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:27

    karusia, Karola:) lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 23 września 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Dziewczyny szczepiace 5 w 1, sprawdzcie czy nie szczepia wam bezplatnie na wzwb euvaxem, mieli te szczepionki wycofac bo konserwantem w niej jest zwiazek rteci, który dlugofalowo moze dawac rozne objawy neurologiczne, w tym autyzm. W szczepionce 6 w 1 jest engerix na wzw i nie ma zwiazkow rteci. Stad taka różnica w cenie miedzy 5 w 1 a 6 w 1. Dlatego ja zaszczepilam 6 w 1 infanrix hexa. Sprawdzcie w ksiazeczkach czy nie doszxzepiaja was dupnym i tanim euvaxem!
    Toska była szczepiona hepavax i infanrix

  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 23 września 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Ewelina nie wiem skąd jesteś, ale jakiś czas temu Paula pisała że w Krakowie w kilku aptekach mieli te szczepionki.
    Ja jestem z Inowrocławia

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 23 września 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Dziewczyny szczepiace 5 w 1, sprawdzcie czy nie szczepia wam bezplatnie na wzwb euvaxem, mieli te szczepionki wycofac bo konserwantem w niej jest zwiazek rteci, który dlugofalowo moze dawac rozne objawy neurologiczne, w tym autyzm. W szczepionce 6 w 1 jest engerix na wzw i nie ma zwiazkow rteci. Stad taka różnica w cenie miedzy 5 w 1 a 6 w 1. Dlatego ja zaszczepilam 6 w 1 infanrix hexa. Sprawdzcie w ksiazeczkach czy nie doszxzepiaja was dupnym i tanim euvaxem!
    Iwo, nie strasz proszę! Sprawdzałam i jedno i drugie dziecko miałam tym doszczepiane ...

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 23 września 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, moja Jula dotychczas ładnie piła z butelki. Co jakiś czas raz dziennie dostawała mm. Od kilku dni w ogóle nie chce chwycić butelki, nawet jak jest bardzo głodna. Ja jej daje butelkę, a ona obraca główkę i szuka cycka. Czy możliwe jest, że zapomniała jak pije się z butelki? Nie piła z niej kilka dni, bo nie było takiej potrzeby. Nie wiem ... Macie może jakiś pomysł co to może być? W piątek wybieram się na pasowanie ucznia i nie wiem co teraz zrobię. Zapowiada się dłuższa impreza, a nie mogę zawieść synka ...Na dodatek Julce tak się wszystko poprzestawialo, że pije co 2 godziny, a to wszystko dezorganizuje!

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 września 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Kochane, moja Jula dotychczas ładnie piła z butelki. Co jakiś czas raz dziennie dostawała mm. Od kilku dni w ogóle nie chce chwycić butelki, nawet jak jest bardzo głodna. Ja jej daje butelkę, a ona obraca główkę i szuka cycka. Czy możliwe jest, że zapomniała jak pije się z butelki? Nie piła z niej kilka dni, bo nie było takiej potrzeby. Nie wiem ... Macie może jakiś pomysł co to może być? W piątek wybieram się na pasowanie ucznia i nie wiem co teraz zrobię. Zapowiada się dłuższa impreza, a nie mogę zawieść synka ...Na dodatek Julce tak się wszystko poprzestawialo, że pije co 2 godziny, a to wszystko dezorganizuje!


    U nas się sprawdza Lovi, a ostatnio dokarmiam raz dziennie Madelą Calma, bo jednak ta buelka najbardziej przypomina sutek, moze taka sprobuj :)
    Moja jakos nigdy nie miala schizy aby nie pic z butli, z ato znow ostatnio gardzi smoczkami...jak jest mega glodna, to wtedy zje a tak to nie chce.
    Ciagle wypycha ten jezyk i sie slini...Pediatra powiedziala, ze to teraz normalne, ale jesli sie to bedzie utrzymywac trzeba bedzie isc do logopedy, aby zadnej wady wymowy pozniej nie miala.


    Nam w szpitalu i przychodni zaszczepili hepavax...

    U nas wczoraj mala znow zasnela po 22, ale baki ja wybudzly, wogole nie chciala spc, zrobilam rurkowano i kupa cala w bablach...jestem przekonana, ze te brzuszki ostatnio to kwestia powietrza, które łapie...ciagle dostaje tez czkawki, bo nie dostawala zelaza, ja jem to o wczesniej, a jednak od kilku dn mala znow sie meczy...dopiero zasnela po godz 1 przy moim cycku, spala do 8, karmienie i do 11 pospalysmy...jak zwykle ok godizny rano sie bawilismy, po piersi usnela i co znow baki, teraz moj tata jak nosi bo do nas wpadl wi3c ja gotuje rosol i zaraz bede prasowac :)


    Ten spioworek super!!! az mysle, aby zakupic :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2014, 15:41

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 września 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdziłam, u mnie szczepili hepavex10.
    Co do infanrixu jest w Krakowie w oliwnej i lek-polu, musiałabyś się dowiedzieć czy są w stanie Ci wysyłkowo sprzedać

    U mnie tak jak podejrzewałam drugi dzień po chrzcinach ból brzuszka, przelewanie, bąki i płacz:(
    Noc za to ok, mała zasnęła o 21, obudziła się o 2 na karmienie, potem o 6 kolejne karmienie i o 9,30 wstała już na dobre

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 23 września 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie się wydaje, że to chyba nie chodzi o butelkę tylko po mleko. Zamoczylam jej smoczek w mm i dałam do buzi, a ona zaczęła wypluwac smoczek i te mleczko. Daje bebilon, a położna zawsze mówiła, że dzieci lubią smak tego mleka. No kurde, nie wiem ... Spróbuję później odciągnąć moje mleko i podać jej z butelki. Może to będzie jakieś rozwiązanie ;-)

    lolka83, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 23 września 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Zofijka śpi od 12 w domu :O co prawda w wózku i co raz kołysze ją babcia, ale i tak nieźle jak na moje dziecko ;) ja za to jestem szczęśliwa, bo w końcu poogarniałam sprawy, które już dawno chciałam zrobić.. mianowicie w końcu wybrałam i wysłałam zdjęcia nasze i małej do wydrukowania.. Uwielbiam albumy ze zdjęciami, te cyfrowe na kompie nie mają takiego klimatu ;) i wypełniłam w końcu "Album naszej córeczki" lecę teraz na obiad i pewnie zaraz moja pociecha wstanie ;)

    Karola:), am, Camilia lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 września 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Dziewczyny szczepiace 5 w 1, sprawdzcie czy nie szczepia wam bezplatnie na wzwb euvaxem, mieli te szczepionki wycofac bo konserwantem w niej jest zwiazek rteci, który dlugofalowo moze dawac rozne objawy neurologiczne, w tym autyzm. W szczepionce 6 w 1 jest engerix na wzw i nie ma zwiazkow rteci. Stad taka różnica w cenie miedzy 5 w 1 a 6 w 1. Dlatego ja zaszczepilam 6 w 1 infanrix hexa. Sprawdzcie w ksiazeczkach czy nie doszxzepiaja was dupnym i tanim euvaxem!


    Właśnie sprawdziłam i w szpitalu Wiki została zaszczepiona euvaxem. Extra! To szczepią jeszcze tym skoro zawiera związki rtęci? Później szczepiłam 6w1.

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 23 września 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Sprawdziłam, u mnie szczepili hepavex10.
    Co do infanrixu jest w Krakowie w oliwnej i lek-polu, musiałabyś się dowiedzieć czy są w stanie Ci wysyłkowo sprzedać

    U mnie tak jak podejrzewałam drugi dzień po chrzcinach ból brzuszka, przelewanie, bąki i płacz:(
    Noc za to ok, mała zasnęła o 21, obudziła się o 2 na karmienie, potem o 6 kolejne karmienie i o 9,30 wstała już na dobre
    a mogłabyś się dowiedzieć??bardzo mi zależy.....

  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 23 września 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w szpitalu i przychodni szczepili hepavaxem.

    Karusia u nas w dzień Dawid przeważnie w wózku śpi, bo właśnie ma płytki sen i tak jest wygodniej, bo czasem go powożę i śpi dłużej dzięki temu.

    Jak któraś z was używa pieluch dada to w biedronce pudełko (jak dwie normalne paczki) kosztuje 49,99 zł.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
‹‹ 425 426 427 428 429 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ