X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 września 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Wg mnie fajnie jak dziecko ma jakas pamiatke z chrztu... ja wolalam prezenty dla niej niz kase.. oczywiscie dostala duzo kasy i kilka pamiatek, w tym zloty lancuszek z zawieszka.. i teraz pytanie ci z ta kasa... hmm... myslelismy, zeby na konto jej wplacic, ale po zastanowieniu stwierdzilismy, ze dzisiaj nie lokuje sie kasy na lokatach bo za 20 lat np. Nic z tego nie zostanie.. w koncu dokladamy kase i kupujemy jej mala sztabke zlota... to nigdy nie straci na wartosci...
    Wlaśnie nad taka sztabką zastanawia się MAtka Chrzestna

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 września 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Karola to dobrze masz jak Wikusia tyle śpi w nocy. Jula max w ciągu 4-5 godzin raz a tak to 2-3 godziny.
    Kochane a jakie maty edukacyjne macie? Zastanawiam się nad zakupem. Myślicie, że jest to przydatna rzecz?
    Ja mam Tiny Love http://www.smyk.com/tiny-love-gimnastyka-dla-bobasa-z-palakami-plac-zabaw-mata-edukacyjna,p1044659483,zabawki-gry-dla-dzieci-p i jestem bardzo zadowolona...kolory przecudne intensywne i duzo zabawek:):)
    Jas bardzo lubi w niej lezec oczywiscie z max 20 min bo za duzo wrażen;).

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 22 września 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziś się nie wyspałam, bo wczoraj Dawid przespał większą część dnia i w nocy budził się co chwilę :/ a jeszcze ta denna pogoda dodatkowo powoduje senność.

    Camilia ja mam matę fisher price rainforest i Mały też ją dość lubi, wiadome nie uleży tam godziny, ale jest to kolejne w domu ciekawe miejsce w którym może spędzić trochę czasu, więc podczas czuwania tak go przenoszę z maty do leżaczka, do wózka, na kanapę, chwilę na rękach i jakoś się nie nudzi :)

    Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 22 września 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy wychodzicie z maluchami na spacer jak jest silny wiatr i w ogóle brzydko na dworze? Lekarka dziś mi powiedziała, że mam z małą wychodzić nawet w taką pogodę, mam ją tylko kocykiem ochronić przed wiatrem. Moim zdaniem to szaleństwo.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 września 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Karola to dobrze masz jak Wikusia tyle śpi w nocy. Jula max w ciągu 4-5 godzin raz a tak to 2-3 godziny.
    Kochane a jakie maty edukacyjne macie? Zastanawiam się nad zakupem. Myślicie, że jest to przydatna rzecz?

    Moja mała uwielbia wariacje na macie! Dzięki temu mam całe 15 minut extra w ciągu dnia dla siebie :D my mamy fisher price z pianinkiem i polecam ze względu na wiszące lusterko nad dzickiem... zabawki jej tak nie interesują jeszcze, ale lusterko uwielbia! Gada do niego, śmieje się i macha rączkami :)

    Dziewczyny, które mają monitory oddechu... Czy możecie mi jakiś polecić? Szczególnie zależy mi na tym, żeby dało się go zainstalować w naszym łóżku, bo jak ma te bezdechy musi spać z nami, żebym mogła szybko zareagować jak nie może złapać oddechu... W środę mamy wizytę, pewnie zlecą nam masę badań...

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 września 2014, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Wlaśnie nad taka sztabką zastanawia się MAtka Chrzestna

    To zazdroszczę matki chrzestnej :D

    km5st5odu2rt42xe.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 22 września 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka też uważam, że grzechotka to fajny pomysł... Cieżko takiej małej istotce coś kupić, no chyba że rodzice odgórnie mówią co potrzebują.

    Co do spacerków ja staram sie wychodzic z mała codziennie bez wzgledu na pogodę. Oczywiście z wyjątkiem deszczu :) gondola jest głęboka i już nie raz przekonałam się, że mimo wiatru to młoda z czapeczką, bluzą dodatkowo i kocykiem zawsze jest cieplutka po spacerze. A takie wyjścia idealnie hartują dziecko.

    Pamiętam jak pracowałam kiedyś w przedszkolu i uczęszczała do niego dziewczynka, która wiecznie gubiła kapcie, chodziła na boso, jesienią rodzice nie dawali jej czapki a po przedszkolu chodziła w krótkim rękawku. Poczatkowo stwierdzilam: jacyś nieodpowiedzialni rodzice! Ale któregoś razu rozmawialam z tatą tej dziewczynki i powiedział ze oni celowo ją tak hartują, chodziła też do żłobka i od urodzenia podobno miała tylko katar kilka razy. Wtedy miała 4 lata i 100 % frekwencji. Jednak coś w tym jest. Nasza pediatra zawsze powtarza że dużo gorzej jest dziecko przegrzać niż przechłodzić.

    karusia, Camilia, Paula_29, am, mikulka, Karola:) lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 22 września 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia my mamy Angel care ale osobiście nie polecam, dużo fałszywych alarmów... Podobno te pieluszkowe są w porządku. Jak chcecie by cały czas miała go przy sobie to przypinany do pampersa będzie dla was idealny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2014, 13:14

    karusia lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 września 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Dziewczyny, czy wychodzicie z maluchami na spacer jak jest silny wiatr i w ogóle brzydko na dworze? Lekarka dziś mi powiedziała, że mam z małą wychodzić nawet w taką pogodę, mam ją tylko kocykiem ochronić przed wiatrem. Moim zdaniem to szaleństwo.
    nie ma szans na spacerek w taką pogodę jak teraz( deszcz, wiatr). Wczoraj byliśmy w galeri to Jaś chwilę był na dworze w nosidełku(chwilę tzn z domu do auta, z auta do sklepu)

    mikulka lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 września 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mamy Angel care i rzeczywiście fałszywe alarmy, mieliśmy kupić pieluszkowy ale Zuzia a początku była taka malutka że nawet pieluchy 1 jej do brzuszka nie przylegały, ale teraz jak dziecko większe powinno być ok, a poza tym ja ma być do dużego łóżka to chyba tylko ten wchodzi w grę

    Mate tez mamy fisher price rainforest i też tam jest lusterko
    Co do prezentu na chrzciny to u nas daje się też maty, karuzele do łóżeczka itp, coś co dziecku się może przydać teraz albo pieniądze

    karusia, am, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 września 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    To zazdroszczę matki chrzestnej :D
    HEHe no w grę raczej nie wchodzi sztabka powyżej 5g:):) to od razu sprostuję;)

    Co do monitora to też mam Angel Care z dwoma płytkami i jestem zadowolona. Dwa razy tylko się włączył alarm jak Jaś miał kilka dni...nie wiem czy to była ,,fałszywyka". Do chwili obecnej nie włączał się, chyba że zapomniałam go wyłaczyć w nocy zabierajac Jasia na karmienie;)
    Oczywiście co osoba to inna opinia. U mnie pieluszkowy by nie zdał egzaminu bo Jaś się wiecznie wierci,kopie i jakoś mam (pewnie mylne wyobrażenie) żeby go ten klips uwierał.

    Zgadzam się jednak z Paulą, jesli chcesz do duzego(Waszego?) łózka to chyba tylko pieluszkowy.

    karusia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 września 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam właśnie pieluszkowy Snuza halo... Zobaczymy, na bangli ma pozytywne opinie.

    Paula_29, misia_k1, maja89waw lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 22 września 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem nauczycielką w przedszkolu i wiem, że dzieci, na które się dmucha częściej chorują niż te których rodzice ubierają lżej. Przykro mi to mówić, ale najzdrowsze są dzieci z rodzin patologicznych, zahartowane od małego! Maja, zgadzam się z Tobą co do hartowania ;-)

    Co do wozka, to nasz jest do niczego jeśli chodzi o wiatr, tzn kiepsko ochrania. Uważam, że jest zbyy plytki. To jego jedyny minus, ale jak istotny hmm. Mamy Bebetto Luca. Jeśli miałabym głębszy na pewno już bym była na spacerku heh ;-)

    maja89waw, karusia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 września 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wasze Maleństwa śpią czasami z Wami w łóżku? Moja Julcia jak na razie śpi tylko ze mną, jak ją przenoszę do łóżeczka to od razu płacze więc odpuszczam. No cóż później będę ją odzwyczajac ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 września 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta sztabka super pomysl, ale moze wlasnie warto kupic z pieniedzy uzbieranych...na chrzest jakos tak dziwnie :P

    U nas brzyska pogoda, padalo do teraz i w koncu nie wyszlam na spacer...mala dzis kichala czesto wiec chyba sobie odpuszcze juz przed sroda dlugie spacerki.

    karusia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 22 września 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Czy Wasze Maleństwa śpią czasami z Wami w łóżku? Moja Julcia jak na razie śpi tylko ze mną, jak ją przenoszę do łóżeczka to od razu płacze więc odpuszczam. No cóż później będę ją odzwyczajac ;-)


    Ja na pierwsze spanie na noc daję Małego do łóżeczka i śpi bez protestów, potem jak się wybudza to biorę go do siebie i karmię na leżąco, więc często zdarza się że po prostu uśniemy razem i sobie już tak śpimy. Kilka razy jak po chwili się przebudziłam i chciałam go przełożyć do łóżeczka, to też się wybudzał, więc czasem dla swojego dłuższego spania zostaje ze mną. Jeśli wybudzi się w nocy na dłużej, że muszę go uśpić to wtedy odkładam go do łóżeczka.

    A co do spacerów, jak jest chłodno to nie ma problemu, też wychodzimy. Najgorsza jest taka pogoda jak dziś, bo już się zebrałam całkiem, łącznie z ubraniem dziecka, ale zrobiło się tak ciemno, że nie zaryzykuję :/ taka pogoda jest najgorsza, właśnie wolałabym żeby nas deszcz nie złapał, więc siedzimy w domu :(

    maja89waw, lolka83, mikulka, misia_k1 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 września 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy angel care tez, ale maz wlozyl w lozeczku jeden czujnik tylko. Od tego czasu mieisimy tylko 2 falszywe alarmy w pierwszych dwóch tygodniach zycia.
    Jestem z niego bardzo zadowolona!
    Jednak jak w duzym się sprawdza nie wiem.

    My mamy Bebetto Luca, faktycznie nie jest dośc głęboki, ale wydaje mi się, że jest wystarczający, mala jest w spiworku, pod kocykiem w bluzie i czapeczce i zazwyczaj ciepla wraca, gorzej z raczkami, one sa chlodne bo macha nimi na prawo i lewo.


    Co do spania w lozeczku, u nas tylo wtedy kiedy brzuszek mocno meczy i ona nie moze zasnac w swoim, wtedy biore ja do cycka kilka razy polize i spi jak zabita...
    Jednak praktycznie codziennie w lozeczku spi cala noc, a na pierwsze karmienie ktore jest miedzy 6-8 zabieram do siebie i tak spimy razem :)

    My mamy mate ta i jestem mega zadowolona :)

    http://www.smyk.com/tiny-love-move-play-gimnastyka-dla-bobasa-mala-ksiezniczka-mata-edukacyjna,p1062033272,zabawki-gry-dla-dzieci-p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2014, 14:20

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 września 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Zuzia śpi tylko w łóżeczku, na karmienie też biorę ją do łóżka na leżąco, ale potem jak ją wezmę do odbicia to i tak się czasem przebudza, więc wędruje do łóżeczka z powrotem. Tak już się przyzwyczaiła, że ona w łóżku tylko je, że jak się obudzi to nie chce w łóżku z nami spać;)

    Camilia lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 września 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula slodkie foto, sliczna niunia :)

    Jak karmie na lezaco to zazwyczaj zasypiam i nie odbijam...w ogole czesto to nie odbijam po karmieniu piersia, ale mm zawsze.

    Paula_29, misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 22 września 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ze spaniem identycznie jak u Am :)
    Czy wasze dzieciaki przy takiej pogodzie też tak dużo śpią ? Nasza wczoraj i dziś śpi i je w zasadzie. Jakbym dziecka nie miała:) wykorzystuje te dni i pakuje się na wyjazd. Powiem wam, że masakrę mam z ubraniami... Połowa jest na styk albo taka obcisła że aż nie wypada zakładać ;( na szczęście sukienki są nadal dobre... Zatrzymałam się na 57 kg a przed ciążą było 52.... Biegam od początku września i nic nie spada ;(((( karmie tylko piersią, nie raz nie mam nawet czasu zjeść a tu taka kiszka ;( ściema z tym spadaniem na wadze przy karmieniu piersią :p

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
‹‹ 423 424 425 426 427 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ