X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 21 września 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, jeśli któraś jest zainteresowana zakupem nosidełka Tula proszę o kontakt na PW :)

    9bsp388.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 21 września 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a my już po chrzcinach. Wszystko przebiegło super, choć strasznie się stresowałam, głównie tym, by mała w kościele nie płakała.
    Zuzia całą mszę była aniołkiem, pół przespała, pół rozglądała się wokoło. Zaczęła kilka dni temu przewracać główkę z boku na bok i jest tak zaciekawiona wszystkim, że non stop się rozgląda i wszystko jej się podoba. Po mszy mała też grzeczna jak aniołek. Nikt nam nie wierzy, że ma kolki i płacze. Dziś też pierwszy raz po kąpieli nie płakała przy smarowaniu i ubieraniu:)

    am, lolka83, karusia, Camilia, mikulka, Karola:), Plumb80 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 września 2014, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moj maz jest chrzestnym za tydzien u syna kuzynów...
    Ja nie pojade bo do Torunia od nas kawałek, malej nie chcemy brac, a samej zostawic tez nie chce jeszcze.

    macie pomysl co kupic...?
    myslalam, zeby dac pieniazki + srebrna grzechotkę z grawerem na pamiątkę...
    Nie wiem czy to dobry pomysł, może która ma lepszy...muszę do wtorku coś zamówić.

    Paula super, że sie wszystko udało! ja się najbardziej boje się kościoła, że mała tyle ni wytrzyma...

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 21 września 2014, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to ja was pociesze :) u nas chrzciny najprawdopodobniej odbędą się końcem listopada a może nawet w grudniu... Ja zdecydowałam się na chrzest po mszy, nie chce się niepotrzebnie stresować, trzymać dziecka przez godzine w zimnym kościele ( listopad - grudzień na bank bedzie ziąb) do tego mamy małą rodzine i jedyni chrzestni jakich możemy poprosić dla małej nie chodzą do kościoła :) M zresztą też... Pewnie do komuni poszłabym tylko ja i moi rodzice... Wydaje mi się to jedynym rozwiązaniem w naszym przypadku.

    Zastanawiam się jeszcze nad tym czy wziac catering do domu czy szukac jakiejś restauracji... Tak czy siak rzeczywiście to wszystko drogie. Najchetniej nie robilabym żadnej imprezy i kaske wydała na rzeczy i potrzeby dla małej ale jak to się mówi : nie wypada...

    A jeśli chodzi o alkohol to u was będzie ? Ja sądziłam, że na chrzcinach się nie podaje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2014, 12:54

    Karola:) lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 września 2014, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, a moze zapytaj z czego byliby zadowoleni?moze podpowiedzą lub zasugeruja ze pieniazki beda najlepszym rozwiazaniem.
    U mnie w rodzinie i wsrod znajomych kupuja np. Kojec, krzeselko do karmienia, bujaczek etc koszt od 300-600 pln lub medalik z grawerem ze zlota.Z dziewczynkami latwiej bo zawsze zloto.
    Ja zawsze wychodzę z zalozenia aby miec pamiątkę po,ale oczywiście to bedzie zalezec od woli rodzicow, bo zawsze moga coś kupic już po chrzcinach...

    He u Nas nie ma tradycji darowania srebrnych grzechotek,łyżeczek a bardzo czesto o tym slysze:)
    lolka83 wrote:
    Dziewczyny moj maz jest chrzestnym za tydzien u syna kuzynów...
    Ja nie pojade bo do Torunia od nas kawałek, malej nie chcemy brac, a samej zostawic tez nie chce jeszcze.

    macie pomysl co kupic...?
    myslalam, zeby dac pieniazki + srebrna grzechotkę z grawerem na pamiątkę...
    Nie wiem czy to dobry pomysł, może która ma lepszy...muszę do wtorku coś zamówić.

    Paula super, że sie wszystko udało! ja się najbardziej boje się kościoła, że mała tyle ni wytrzyma...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2014, 00:59

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 września 2014, 01:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Dziewczyny moj maz jest chrzestnym za tydzien u syna kuzynów...
    Ja nie pojade bo do Torunia od nas kawałek, malej nie chcemy brac, a samej zostawic tez nie chce jeszcze.

    macie pomysl co kupic...?
    myslalam, zeby dac pieniazki + srebrna grzechotkę z grawerem na pamiątkę...
    Nie wiem czy to dobry pomysł, może która ma lepszy...muszę do wtorku coś zamówić.

    Paula super, że sie wszystko udało! ja się najbardziej boje się kościoła, że mała tyle ni wytrzyma...

    Moj maz 12 pazdziernika tez zostanie tata chrzestnym malego Mateuszka :) jednak stwierdzilismy, ze podejdziemy do tematu jak tradycjonalisci i kupujemy malemu zloty lancuszek z krzyzykiem w dobrej probie, a ja dodatkowo na FB znalazlam fanpage Ach Panama i tam zamawiamy takie pudelko? Ktore po rozlpzeniu jest pamiatka chrztu... kosztuje to 60 zl i w srodku mozna umiescic dane dziecka, zyczenia itp. :)

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 września 2014, 01:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja, u nas nie ma zwyczaju picia alko na tego typu imprezach... bylo tylko wino, na wypadek gdyby ktos sobie zyczyl do obiadu :) ale to indywidualna decyzja rodzicow :)

    maja89waw lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 22 września 2014, 03:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas na chrzcinach będzie alko. Pewnie nie w jakiś porażających ilościach, ale jednak

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 22 września 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, chciałam jechać z dzieciaczkami do lekarza i pojadę, ale tylko z tym starszym. Rejestratora powiedziała, że jeśli mała ma tylko katar to nie mam jej zabierać, bo jest mnóstwo chorych dzieci. Mamy dopiero 22 numerek, szok. Babka mówiła, że panuje angina z wysoką gorączka wrrr! Będę mała obserwowa, może damy radę bez przychodni ;-)

    U nas na chrzcinach alko obowiązkowo heh, taki zwyczaj :-D

    Zaczyna mnie przerazac wizja tego ile kosztują te nasze dzieci heh. Na same leki na przeziębienie wydałam full kasy. A i kupiłam wreszcie termometr. Nie mogłam się zdecydować jaki i babeczka w aptece poleciła mi microfile NC 150. Mam nadzieję, że będzie się dobrze spisywał przez wiele lat ;-)

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 22 września 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro jedziemy na usg bioderek. Co tam trzeba zabrać? Tylko skierowanie i książeczkę dziecka? Bo jak rejestrowałam Wiki to babka mówiła co jest potrzebne, nie zapisałam a teraz nie mogę się dodzwonić ;/

    U nas na chrzcinach będzie alkohol, ale na pewno nie duże ilości, tak dla uczczenia.

    U nas krostki na twarzy występują na policzkach i brodzie, są czerwone, bledną jak mała śpi, pod światło są jakby świecące...chyba alergia na coś co zjadłam. Na razie wyeliminowałam nabiał, zobaczymy.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 września 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, u nasz bylo potrzebne tylko skierowanie, ksiazeczka i pesel malej. I pielucha tetrowa do polozenia malej ;)

    Dziewczyny i mnie coa zlapalo ;( mam biegunke, mdlosci i oslabienie.. i chyba aie na tym nie skonczy... :(

    mielismy isc z tym bezdechem malej do lekarza i tez juz nie wiem co robic, bo nie chcialabym jej brac w ya wylegarnie wirusow.. :/ moze uda mi sie na prywatna wizyte ja umowic w domu...

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 września 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola potrzebna jest tylko książeczka zdrowia i pielucha tetrowa. U nas cera Julci jakby trochę się poprawiła. Od tygodnia nie jem nabiału i jajek bo one też mogą być alergenem. Jeszcze trochę ma suchą buźkę i tak jak piszesz lekko świecąca pod światło z drobnymi krostkami.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 września 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ale duzo osob uwaza ze na chrzest nie powinno się dawac krzyzyka, bo to krzyz na drogę, co do medalika nie wiem...mialam kupic, ale zastanawiam się, czy coś takiego nie lepiej na komunię...to wszystko i tak bedzie lezalo...
    Krzesełka i inne rzeczy maja, dla dziecka im nic nie potrzeba...
    TAkze zostaje kasa i nie wiem wlasnie co...ta grzechotka mi się podoba, ale nie wiem...muszę się zastanowić...

    U nas ladna nocka od 23.30 do 6 na moim mleku...chwila na karmienie i spałyśmy prawie do 10 :)
    teraz czas zabawy i gadanie :) Coś czuję, że zaraz mala się znudzi i trzeba będzie ponosić i do cycka :)

    U nas od 3 dni lezenie na brzuszku sprawia radosć :) Chyba do tego dorosla :)

    Karola:), am, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 września 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Jutro jedziemy na usg bioderek. Co tam trzeba zabrać? Tylko skierowanie i książeczkę dziecka? Bo jak rejestrowałam Wiki to babka mówiła co jest potrzebne, nie zapisałam a teraz nie mogę się dodzwonić ;/

    U nas na chrzcinach będzie alkohol, ale na pewno nie duże ilości, tak dla uczczenia.

    U nas krostki na twarzy występują na policzkach i brodzie, są czerwone, bledną jak mała śpi, pod światło są jakby świecące...chyba alergia na coś co zjadłam. Na razie wyeliminowałam nabiał, zobaczymy.


    tak tylko skierowanie i książeczkę,
    ja bralam jeszcze pieluszkę tetrowa bo na niej \Jaś lezal i potem go wycieralam-zel, druga pielucha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2014, 11:30

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 22 września 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas mała śpi ciągiem mniej - spała 6,7 h, a dzisiaj i wczoraj tylko 5 i później co 2 h pobudka na karmienie, także się nie wyspałam, bo już przyzwyczaiłam się do czegoś innego :P
    Ale i tak nie jest źle! jak słucham jakie nocki mają niektórzy, Wiktoria od wyjścia ze szpitala przesypia całe nocy, jeszcze nigdy nie musiałam jej nosić, usypiać. Oby to się nie zmieniło! Moje kochane serduszko <3

    Lolka a na chrzest uważam że bardzo fajny prezent wymyśliłaś - pieniądze i ta grzechotka!

    lolka83, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 września 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Kurcze ale duzo osob uwaza ze na chrzest nie powinno się dawac krzyzyka, bo to krzyz na drogę, co do medalika nie wiem...mialam kupic, ale zastanawiam się, czy coś takiego nie lepiej na komunię...to wszystko i tak bedzie lezalo...
    Krzesełka i inne rzeczy maja, dla dziecka im nic nie potrzeba...
    TAkze zostaje kasa i nie wiem wlasnie co...ta grzechotka mi się podoba, ale nie wiem...muszę się zastanowić...

    U nas ladna nocka od 23.30 do 6 na moim mleku...chwila na karmienie i spałyśmy prawie do 10 :)
    teraz czas zabawy i gadanie :) Coś czuję, że zaraz mala się znudzi i trzeba będzie ponosić i do cycka :)

    U nas od 3 dni lezenie na brzuszku sprawia radosć :) Chyba do tego dorosla :)

    Masz racje kochana! Moj M powiedzial, ze kupimy ladny, prostokatny medalik :) moj M taki ma od swojego chrzestnego na 18 ur i jest mega zadowolony :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 września 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    he u nas tez tak się mówi, ,,ze krzyż na drogę" i dlatego medaliki kupujemy:)

    My postanowiliśmy Jasiowi cala kaske jaką dostaje wrzucić na konto oszczędnościowe, a potem lokate. będzie mieć na później:)

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 września 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie fajnie jak dziecko ma jakas pamiatke z chrztu... ja wolalam prezenty dla niej niz kase.. oczywiscie dostala duzo kasy i kilka pamiatek, w tym zloty lancuszek z zawieszka.. i teraz pytanie ci z ta kasa... hmm... myslelismy, zeby na konto jej wplacic, ale po zastanowieniu stwierdzilismy, ze dzisiaj nie lokuje sie kasy na lokatach bo za 20 lat np. Nic z tego nie zostanie.. w koncu dokladamy kase i kupujemy jej mala sztabke zlota... to nigdy nie straci na wartosci...

    am, Camilia, misia_k1, lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 22 września 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, Karusia szybkiego powrotu do zdrowia.

    U nas na chrzcinach też będzie alkohol, bardziej na komunii się u nas nie podaje.

    Lolka u nas przeważnie na chrzciny daje się kasę, ale powiem Ci że ta srebrna grzechotka z grawerem fajny pomysł :) zostanie dziecku pamiątka :)

    karusia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 września 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola to dobrze masz jak Wikusia tyle śpi w nocy. Jula max w ciągu 4-5 godzin raz a tak to 2-3 godziny.
    Kochane a jakie maty edukacyjne macie? Zastanawiam się nad zakupem. Myślicie, że jest to przydatna rzecz?

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 422 423 424 425 426 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ