X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 21 września 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:28

    mikulka, Karola:), karusia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 września 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wracaj do zdrowka.
    Lolka super ze mala wiki ladnie przybiera:))
    iwo trzymam kciuki za dawidka w Kosciele he tez sie tego najbardziej obawiam.
    Camila wow jak duzo schudlas superrrr u mnie jeszcze 8kg do wyjsciowej i chyba musze cos kupic na chrzciny bo niby zle nie wygladam a jednak rozmiar 38 za maly szczegolnie w biodrach:(

    jas zaliczyl w piatek galerie dzis tez jedziemy a wczoraj mielismy impreze w domu na 12 osob. &asiu byl spokojny gorzej rano bo plakal i marudzil i ciezko cokolwiek bylo zrobic.

    a dziewczyny w 5 10 15 sa fajne promocje do dzis na okrycia wierzchnie i swetry 30 %.kupuje kombinezon za 95zl z ok 140. "yslicie ze rozmiar 74 bedzie ok bo 80 jest mega duza

    am lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 21 września 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    A sukienkę mam tą:
    http://www.happymum.pl/sklep3/d644,do_karmienia,4830-hypnotic_dress.html

    Karola, piękna sukienka!!!

    misia_k1, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 21 września 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kombinezonów na zimę to widziałam całkiem spoko w pepco. Kosztują 50 zł, więc ja puki co nie kupuje żadnego bo nie jestem w stanie raczej przewidzieć rozmiaru. Szymek jest już taki dłuuugi, że wszyscy się dziwią, że ma niecałe 2 miesiące..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 21 września 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Karola mogłabyś napisać jakie dokumenty są potrzebne do becikowego? Zabieram się za złożenie wniosku ale wciąż jeszcze tego nie zrobiłam.

    Camilia, nie jestem pewna, ale to chyba nie wszędzie trzeba takie same dokumenty. Najlepiej pójść do swojego urzędu miasta (u nas wnioski składa się w mopsie) i poprosić o listę dokumentów.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 września 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super sukieneczka sama o niej pomyślę:):)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 września 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, już mi jest trochę lepiej. Za to mała dostała katar :-( Męczy się biedulka strasznie, ale staram się na bieżąco odciagac katarek aspiratorem. Oby na tym się skończyło.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 września 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Camilia, nie jestem pewna, ale to chyba nie wszędzie trzeba takie same dokumenty. Najlepiej pójść do swojego urzędu miasta (u nas wnioski składa się w mopsie) i poprosić o listę dokumentów.


    Dokładnie Camilia, każda gmina/miasto inaczej - ale na pewno akt urodzenia, wypełniony wniosek, zaświadczenia z US za rok 2012 o dochodach, zaświadczenie lekarskie - że przebywałaś pod opieką lekarza nie później niż od 10 tc i generalnie u nas tysiąc oświadczeń. Na złożenie wniosku jest 12 m-cy od urodzenia więc czas mamy, ale nam potrzebna kasa - tak jak Iwo - nas chrzciny wyniosą około 3 tysięcy - sama restauracja 2 tysiące, tort, ciasto, ksiądz, ubrania.

    Miłej niedzieli dziewuszki :*

    Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 21 września 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chorobzdziele, wracajcie do zdrowka :)))
    Karola, sukienka - swietny wybor!
    Mielismy nie skladac wniosku o becikowe... bo stwierdzilismy, ze dajemy rade i bez tego... ale po dluzszym zastanowieniu... czy ja dostane kiedykolwiek od tego panstwa?? Ta papierologia to chyba tez po to, Zeby czlowieka zniechecic :P strasznie duzo tego!

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 września 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, naprawdę sukienka śliczna :-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 21 września 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chorobzdziele, wracajcie do zdrowka :)))
    Karola, sukienka - swietny wybor!
    Mielismy nie skladac wniosku o becikowe... bo stwierdzilismy, ze dajemy rade i bez tego... ale po dluzszym zastanowieniu... czy ja dostane kiedykolwiek i cokolwiek od tego panstwa?? Ta papierologia to chyba tez po to, Zeby czlowieka zniechecic :P strasznie duzo tego!

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 21 września 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo powodzenia na chrzcinach.

    Bib dzięki za info o kombinezonach w pepco, cena przystępna, może my też taki kupimy, bo w sumie nie wiadomo ile razy się go ubierze i będzie za mały.

    Jeśli chodzi o becikowe to u mnie mówili że dokumenty za 2012 jeśli złoży się wniosek do końca października, potem już trzeba składać za 2013, więc sobie sprawdźcie dokładnie.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 września 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To becikowe moga skladac wszyscy, czy jest jakis prog dochodów na rodzinę?

    JA planuje chrzciny na koniec pazdziernika, ale kuzynka, ktora chce poprosic na chrzestna ciagle nie ma czasu zeby do nas wpasc, zajeta, juz sie tak wkurzylam, ze daje jej czas do konca tyg, jak nie to prosze inna kuzynke...eh
    Przez to, ze sie tak przeciaga nie moge nic zaplanowac...

    JA pozwolilam sobie w piatek na kawalek niby deikatnego tortu no i mala juz poplakiwala, eh :/

    Co do skazy, to lekarka tylko podejrzewa, ale kto wie...od kremu na recepte juz ma piekna skorke na buzi...a tak to ma ladna na calym ciele, wiec niczym nie smaruje, tylko te policzki byly takie lekko wysuszone.


    Co do kataru, nam kazala robic jeszcze jej inhalacje z soli fizjologicznej, nawet zakupilismy nubilizator, ale sie nie przydal, bedzie na pozniej :). Pod nosek warto masc majerankowa lub taka na cialko
    http://www.mustela.pl/content/Kojacy-balsam-dla-dzieci-Spokojny-Sen
    do tego sol morska i frida lub katarek.


    JA kupilam w wakacje w 5-10-15 kombinezon za 49 zl ze 149 zl rozmr 74.
    Tesciowa w h&M spioworek taki mis, chcialam brazowy, ale ona ze brzyski i wziela bialy...
    Muszę, jeszcze kupic jakis drugi kombinezon, ale poczekam, czy brac 68 czy 74. MAla szybko rosnie, ma 62 cm, juz na siatce centylowej jest na 90 centylu, wiec pewnie przyda sie wiekszy.

    My w piatek mielsimy znajomych z Gdyni, wczoraj z BYdzi i mala grzeczna byla.

    Teraz spi od 2,5 godzin. Pewnie zaraz obudzi się na karmienie.
    U nas mega leniwy dzien...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2014, 16:23

    mikulka lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 września 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też widziałam te kombinezkombinezony w pepco i są naprawdę fajne i niedrogie. Chyba też się zdecyduję.

    Jeśli chodzi o becikowe to my też daleko w tyle. Nie mamy się kiedy za to zabrać ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 21 września 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, że kombinezony z pepco są niezłe ;-) Planuję kupić za jakiś czas.
    My chrzciny najprawdopodobniej robimy 16 listopada. Nie mamy jeszcze wybranych chrzestnych.
    Jeśli chodzi o becikowe to jest jakiś próg dochodów na osobę w rodzinie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2014, 16:53

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 września 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie tak mi się wydawało, my sie nie załapiemy.

    Nie znam sklepu pepco, w Wawie, nie widzialam, dopiero na necie widzę ze jakis jest niedaleko mnie, musze podjechać.

    Co do chrzcin ja jestem ciekawa czy my się do końca pazdziernika wyrobimy, czy nie trzeba będzie w listopadzie.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 21 września 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Jeśli chodzi o becikowe to u mnie mówili że dokumenty za 2012 jeśli złoży się wniosek do końca października, potem już trzeba składać za 2013, więc sobie sprawdźcie dokładnie.


    dokładnie, u mnie mówili to samo.

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 września 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    dokładnie, u mnie mówili to samo.
    I u nas to obowiązuje :-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 21 września 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez sprawdzalam, czy jest jakis prog.. ale u nas na stronie jest napisane, ze to przysluguje jednorazowo przy narodzinach dziecka niezaleznie od dochodow.. moze aie tym zajme w tygodniu.. poki co, wybieram zdjecia do wydrukowania z Zosinej uroczystosci ;)

    mikulka lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 września 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Becikowe to próg dochodowy - 1922 zł na osobę netto, licząc już z dzieckiem, więc spoko - my się załapaliśmy. Jeśli chodzi o dochody, to faktycznie, od listopada w gopsach/mopsach zaczyna się nowy okres zasiłkowy, dlatego już od listopada trzeba podawać za 2013.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 421 422 423 424 425 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ