X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 30 września 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mamuśki:) Nasz tosinka konczy dzisiaj trzy miesiące :)
    Wiecie co koleżanki mała codziennie płakała po 4 godziny niby kolki tak stwierdził lekarz,kropelki zmiana mleka i nic.W dniu swoich chrzcin dostała gorączki zostawili ją w szpitalu na obserwacji ale nie wiedzilei co jej jest bo przeziębiona nie była a ni nic podobnego.Jednak po zrobieniu badania moczu okaząło się ze ma silne zapalenie pęcherza wyleczono i płacz się skończył....to nie były kolki tylko mała od urodzenia męczyła się z zapaleniem pęcherza.....więc warto zrobić raz na jakis czas badanie moczu

    Karola:), karusia, lolka83, misia_k1, am lubią tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 września 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia a Delicol próbowałaś?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 30 września 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Tosi :* o ile dobrze pamiętam, Wiktoria Lolki też dzisiaj 3 mieszki.
    Najlepszego dziewczyny <3

    No Ewelina ma rację, wg mnie to nie są chyba kolki, też zrobiłabym badanie moczu i krwi.

    ewelina84, lolka83 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 30 września 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Lolka Wiki faktyczniemega włoski ma he superrr:)juz lada moment to bedziesz mogla jej kokardki zakladac do kucykow;)

    Karusia wspolczuje,a ile dajesz tego sab simplex,czy regularnie ?
    Skoro piszesz ze juz wszystko przerobilas, to obawiam sie moja Droga,że lekarz powie Ci ze trzeba czekac aż samo przejdzie lub aby wszystko odlozyc...mi tak mowili,no ale sab sie sprawdzil.

    Tez wydaje mi sie, ze trzeba czekac az przejdzie, ale usg nie zaszkodzi zrobic...daje po 10 kropelek, a Wy po ile?

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 30 września 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Lolka Wikula cudowna, włosy oszałamiające - zazdroszczę tych włosów, bo możesz już kituszki robić, ja też bym chciała ale nie ma z czego :P

    karusia, wybierz się do pediatry. Na kolki troszkę późno, chyba że prędzej już miałaś problemy z brzuszkiem. Bardzo współczuję :(

    Zabuszka, dobrze zrozumiałam że Wam skaza przeszła? Po jakim czasie i na jakim mleku?

    U nas Wiki 3 dzień z rzędu - jak zaśnie o 20 lub chwilę "po", budzi się o 4 a później o 7 i śpimy jeszcze godzinkę lub dwie. Bardzo mi się to podoba :)

    Karola, z brzuszkiem mamy od poczatku jazdy, ale teraz sie strasznie to nasililo...

    zazdroszcze z tym spaniem... u nas tez tak bylo do tej pory, tylko ostatnio przez ten brzuch sie rytm Zosi zaburzyl :(

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 30 września 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Karusia a Delicol próbowałaś?

    Delicol tez probowalismy.. :) chyba zrobie jej znowu mocz..

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 30 września 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia badania moczu możesz zrobić, my robiliśmy
    Uważam, że na kolki nie jest za późno, jednemu dziecku się zaczyna wcześniej, drugiemu później.
    Definicja kolki mówi, że to nieutulony niczym płacz, dlatego niestety są takie momenty że nic nie pomaga.
    U nas też tak jest że czasami Zuzia potrafi płakać 6h i nie jesteś w stanie niczym ją uspokoić. My też mieliśmy debridat i nie pomagał
    Nam pomaga sab simplex na zmianę z delicolem, na przemian raz jeden raz drugi do karmienie. Jak mała się pręży i widać, że robi kupę dawaliśmy rureczki a teraz czopki bo rureczki nie lubiła bardzo.
    Koleżanka która ma ten sam problem zaczęła podawać infacol i sobie chwali
    Karusia a co podajesz i w jakiej dawce na kolki?

    karusia lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 30 września 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzieki za mile slowa :)

    tak dzis Wiki konczy 3 miechy :P

    Co do boli brzuszka nam lekarka na samym poczatku kazala od razu zrobic usg brzucha i zbadac mocz, bo to czeste przyczyny, mylone z kolkami...u nas wyszlo wszystko ok.
    MYsle, ze warto dla swietego spokoju, bo takie nieleczone infekcje moga skonczyc sie zle...

    A moze po prostu taki miala dzien, moze cos zjadlas, moze mala sie nalykala powietrza, a moze tak po prostu...

    Mojej znow 2 dni temu wyskoczyly male krosteczki na calej buzi, nie wiem, wydawalo mi się, ze to potowki, ale okazalo się, że moja mama glupio dokompotu dodala cytryny, eh...:( ozliwe, ze od tego :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2014, 10:51

    ewelina84 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 30 września 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb, Lolka śliczne dzieciaczki
    Lolka jak patrzę na Twoją Wiki to aż nie mogę uwierzyć że te włosy to naturalne:)

    lolka83, Plumb80 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 30 września 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Plumb, Lolka śliczne dzieciaczki
    Lolka jak patrzę na Twoją Wiki to aż nie mogę uwierzyć że te włosy to naturalne:)



    W szpitalu robily furure :P
    Maz jak sie urodzil mial ponoc jeszcze dluzsze :P
    hihi

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 30 września 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zdrowka dla Tosi i Wikusi:)

    karusia ja ltez 10 kropelek daje ale raz dziennie tylko jak widze ze brzuszek boli.wczesniej dawalam 6 razy dziennie przed karmieniami po 10 kropelek.

    ewelina84, lolka83 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 30 września 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Hej, dzieki za mile slowa :)

    tak dzis Wiki konczy 3 miechy :P

    Co do boli brzuszka nam lekarka na samym poczatku kazala od razu zrobic usg brzucha i zbadac mocz, bo to czeste przyczyny, mylone z kolkami...u nas wyszlo wszystko ok.
    MYsle, ze warto dla swietego spokoju, bo takie nieleczone infekcje moga skonczyc sie zle...

    A moze po prostu taki miala dzien, moze cos zjadlas, moze mala sie nalykala powietrza, a moze tak po prostu...

    Mojej znow 2 dni temu wyskoczyly male krosteczki na calej buzi, nie wiem, wydawalo mi się, ze to potowki, ale okazalo się, że moja mama glupio dokompotu dodala cytryny, eh...:( ozliwe, ze od tego :(

    To świętujemy :)

    lolka83 lubi tę wiadomość

  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 30 września 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:21

    lolka83, misia_k1, Karola:) lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 30 września 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś akurat na urodziny dostałam od mojego dziecka prezent - Dawidek zasnął wczoraj o 21 i spał do 5 rano <3 mój Kotek kochany :)

    Ewelina, Lolka gratulacje 3 miesięcy :)
    Lolka Wiki jest superowa, a fryzury tylko pozazdrościć, świetnie wygląda z tymi włoskami :P

    Karusia a te bóle brzucha już długo trwają? Bo może jakoś ma to związek z Twoim przejściem na dietę (może pokarm jest za mało sycący albo coś)? Zosia przy cycku Ci się uspokaja czy nie?

    Dziewczyny które chodziły do dentysty, powiedzcie czy brałyście znieczulenie? Mi dziś dentysta powiedział że jak wezmę znieczulenie to 6 godzin nie powinnam karmić. Ja w sumie robię zawsze zęby bez znieczulenia i też tak dziś robiłam, ale trochę mnie to zaskoczyło co powiedział. Jak było u Was?

    Iwo ja okresu nie mam.

    ewelina84, lolka83, Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 30 września 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Z szatki pl i rozmiar 68. Pani od razu na drugi dzien wyslala. Jesli mialabys jakies watpliwosci to pisz do tej Pani Ireny on dokladnie wszystko Ci powie i zmierzy,bardzo uprzejma.


    No wlasnie moja mama polecila mi ta stronke, zaraz musze oblukac...
    MY wreszcie wybralismy chrzestna, wczoraj sie spotkalam z moja kuzynka i sie zgodzila..teraz kolej na chrzestnego, pewnie meza brat i trzeba dzialac z chcrzinami, albo koniec pazdziernika, albo 16 listopada)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 września 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am ja byłam u dentysty jakiś miesiąc temu i dostałam znieczulenie, podobno takie, które można stosować jak się karmi piersią.
    Iwo ja karmię wyłącznie piersią i nie mam jeszcze okresu a to już 72 dc :-)
    Dziewczyny widzę, że wasze Maluszki mają śliczne włoski a u Juli wyrażnie się one przerzedziły. Wcześniej miała dość gęste a teraz ma takie prawie łyse miejsca :-/ Mam nadzieję, że to przejściowe i nic złego nie oznacza. Jak sądzicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2014, 14:10

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 30 września 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2014, 22:28

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 30 września 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4ba07653766387aemed.jpg
    0906edc73d57edf9med.jpg


    ato moj skarb;) mi na bebilonie zeszla skaza bo bebiko wtedy to go wysypalo a moja kuzynka miala spora u swojego syna i mascia cholesterolowa wyleczyla mozna kupic bez recepty . a jak wy czyscicie uszka?? no ogolnie wiem patyczki specjalne i wogole ale ja mu nie chce gleboko grzebac a tam widze ze jest woskowina....;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2014, 14:50

    am, Camilia, Iwo, BiB, misia_k1, Paula_29, Plumb80 lubią tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 30 września 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja na mm i okres juz za soba ojjj bolalo choc zawsze nie mialam z tym problemu

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 września 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też jeszcze okresu nie mam i dobrze mi z tym ;-)

    Julka dzisiaj coś niespokojna. Może to ta pogoda :'( U nas cały dzień pada ... Eh, nici ze spacerku :-(

    tb73e6ydzfb83uo0.png
‹‹ 438 439 440 441 442 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ