X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 1 października 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Macie ten polarowy czy welniany? Chce, zeby byl na zime. Nid wiem czy e tym polarowym nie bedzie mlodemu zimno.

    Moja koleżanka kupiła zeszłej zimy wełniany śpiworek i twierdzi, że jest niefunkcjonalny. Zajmuje strasznie dużo miejsca i biedne maleństwo leży we wózku jak nieszczęśliwe. Poza tym mówiła, że mały który urodził się w sierpniu czyli miał jakieś 4 czy 5 miesięcy wtedy w ogóle nie mógł się ruszyć, tak mało miejsca miał w tym spiworku. Potem koleżanka kupiła polarowy i była mega zadowolona ;-)

    Iwo lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 1 października 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Dziewczyny, już dawno nie miałam takich twardych piersi, normalnie kamienie. Dwa razy w nocy budzila mała żeby mi pomogła. Teraz też czuje, ze mam je nabrzmiale, ale juz nie tak jak w nocy. Myślałam, że te nawaly pokarmu odeszły na dobre, a tu taka niespodzianka ;-)

    Co do antykoncepcji, ja też dostałam od gina tabletki, ale nie skorzystam. Mam podobny problem z piersiami co Iwo i nie chcę ryzykować faszerujac się hormonami. Dziewczyny, mam dwójkę dzieci i nie chcę już więcej. Boję się, że używając prezerwatyw może nam się przytrafić jakaś "niespodzianka". Tym bardziej się obawiam, bo prezerwatywy używaliśmy tylko w dniach płodnych, a w ciążę zaszłam kilka dni przed spodziewana miesiączką. Dodam tylko, że moje cykle były bardzo regularne. Mój gin powiedział, że coraz częściej występują tzw owulacje spontaniczne. Chyba nie tak prędko zdecyduje się na serduszkowanie heh ;-)
    Ja też dostalam od gin tabletki anty dla karmiących wzięłam tylko parę bo zaczęłam źle się czuć a do tego przeczytałam artykuł że je wycofują.

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 1 października 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina84 wrote:
    Ja też dostalam od gin tabletki anty dla karmiących wzięłam tylko parę bo zaczęłam źle się czuć a do tego przeczytałam artykuł że je wycofują.

    A jakie miałaś? Ja Azalia czy jakoś tak ;-) Ostatnio rozmawiałam o tabletkach z onkologiem i babka mówiła, że jest ich zdecydowanym przeciwnikiem.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 października 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy macie dalej problem z ciemieniuchą?

    Camilia pisałaś kiedyś o czymś innym niż Ziajka, co to było i czy to też taki szampon?
    U nas co prawda odkąd używam Ziajki ciemieniucha nie powiększa się, ale schodzi bardzo wolno, tym bardziej że nie bardzo chce się wyczesać, nie chcę mocno szczotką trzeć po główce, dodatkowo utrudniają sprawę długie włoski :)

    ewelina84 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 1 października 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am Twoj Dawidek ma czadowe te wloski :D wczoraj tylko skonczylam tu pisac slysze wrzask malej.. ok 21:50 oczywiscie juz uspana, nakarmiona... brzuch :/ u M sie darla jak opetana, u mnie... cisza.. mamy maja moc <3

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 października 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am to jest spray na ciemieniuche z rossmanna. Psikasz 5-10 minut przed kąpielą i myjesz włosy jak zwykle.

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 1 października 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podlaczam sie do pytania a propo wycofanych tabletek anty. pamietam,ze ktoras z mamus rowniez miala tak jak ja przepisane Limetic.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 1 października 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też gruczolakowłokniaki w piersiach, więc tabletki odpadają, bo jak brałam tabsy to mi zmiany w piersiach się powiększały.

    Iwo, mam wizytę w Centrum Onkologii pod koniec listopada, aby sprawdzić te moje gruczolakowłókniaki, myślisz że jeśli nadal będę karmić, to jest sens robienia usg, czy dopóki karmię to wyniki nie będa wiarygodne?

    Am sto lat dla Dawidka :*

    Jak patrzę, że Wasze maluchy kończą 3 m-ce to przypominają mi się słowa wszytskich doradzających - "najgorsze pierwsze 3 miesiące". Heh, u mnie ciężkie było 6 tygodni, w sumie ten pierwszy miesiąc. Teraz jest dobrze :) Ale najwazniejsze zdrowie dziecka - jak dziecko jest zdrowe to wszytsko można po malutku sobie jakoś ułożyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 11:39

    am lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 1 października 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    A jakie miałaś? Ja Azalia czy jakoś tak ;-) Ostatnio rozmawiałam o tabletkach z onkologiem i babka mówiła, że jest ich zdecydowanym przeciwnikiem.
    tak azalię.....http://m.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140914/KRAJSWIAT/140919554

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 października 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas nawet ok.
    Mala zasnela przy piersi po 24, spala do 7.40, ani razu się nie obudzila :)
    Pozniej karmienie i znow sen do 10.

    Ja mam klopot obudzilam sie z wodnistym katarem i piekącymi oczami, czyzby przeziebienie??? Kurde co ja mam brac...amol tylko w domu z takich co moge, a tak to nie wiem? Moze ten syrop Prenalen co sie w ciazy bierze...
    Mala rano polakala jak jadlam sniadanie i padla znow i spi z 30min...rodzice przyszli i jak obudzi sie, to ja nakramie i wyjda z nia na spacer.
    Ja siedze i sie kuruje...ale dno :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 11:57

    karusia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 1 października 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wchodzimy w czwarty miesiąc naszych pociech ciekawe co nasz czeka :) toska od wczoraj gaworzy non stop nawet mój starszy syn powiedział że nie ma siły z nią gadać hehhe,próbuje z plecków na brzuszek się przekulać:)

    karusia, Camilia, Karola:), am lubią tę wiadomość

  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 1 października 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    A u nas nawet ok.
    Mala zasnela przy piersi po 24, spala do 7.40, ani razu się nie obudzila :)
    Pozniej karmienie i znow sen do 10.

    Ja mam klopot obudzilam sie z wodnistym katarem i piekącymi oczami, czyzby przeziebienie??? Kurde co ja mam brac...amol tylko w domu z takich co moge, a tak to nie wiem? Moze ten syrop Prenalen co sie w ciazy bierze...
    Mala rano polakala jak jadlam sniadanie i padla znow i spi z 30min...rodzice przyszli i jak obudzi sie, to ja nakramie i wyjda z nia na spacer.
    Ja siedze i sie kuruje...ale dno :(
    zdrówka lolka....

    lolka83 lubi tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 października 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina84 wrote:
    am wchodzimy w czwarty miesiąc naszych pociech ciekawe co nasz czeka :) toska od wczoraj gaworzy non stop nawet mój starszy syn powiedział że nie ma siły z nią gadać hehhe,próbuje z plecków na brzuszek się przekulać:)


    Nasza to samo, gadki i proby na brzuszek z plecków :)

    Mam nadzieje, ze to gowno szybko przejdzie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 12:04

    ewelina84 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 1 października 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Nasza to samo, gadki i proby na brzuszek z plecków :)

    Mam nadzieje, ze to gowno szybko przejdzie :)

    Mnie tylko martwi ta główka że nie chce jej podnieśc jak lezy na brzuszku :/

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 października 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja od dawna super podnosi , nie wiem jak sie martwisz moze warto sie wybrac do fizjoterapeuty...
    MY bylismy jak miala 2 tyg i teraz tez pojedziemy aby zobaczyc czy ok.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 października 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka dużo zdrówka :) Może na początek popróbuj domowymi sposobami zwalczyć przeziębienie, miód, sok malinowy, cytryna i czosnek to nie wiem, pewnie lepiej nie, kurcze ....

    Ewelina tak dokładnie, dziś mamy 3 miesiące :) , tak pomyślę jak to szybko zleciało :) Gaworzenie u nas pełną parą, a co do podnoszenia główki to u nas raz Dawid wysoko ciągnie głowę i się rozgląda a czasem leniwiec ledwie ją podniesie i od razu marudzi. Staraj się jak najczęściej kłaść Małą na brzuszek jak jest wypoczęta i zadowolona, na pewno wkrótce zacznie dźwigać główkę. Oczywiście jak Cię to mocno niepokoi, to tak jak pisze Lolka spróbuj to skonsultować. Ja póki co nie widzę zapędu do przekręcania się u Dawidka ;) pewnie i na to przyjdzie czas.

    ewelina84 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 1 października 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, prenalen i amol! I dużo pij :) najlepiej jak posiadasz takie cuda w domu jak sok własnej roboty z aronii lub czarnej porzeczki ;) zdrówka życzę :)

    Am, ale masz już dużego synka ;) niech zdrowo rośnie :)

    Zosia już cwaniara się nauczyła jakieś 2 tygodnie temu przewracać z brzuszka na plecki i teraz jest problem, bo co ją położę na brzuchu to cwaniara się od razu odpycha łapką i bach na plecy :D moja Zofija śpi od 11 w domu :O niech tak zostanie :D

    ewelina84, am, lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 1 października 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem fizjoterapeutą :P na moje jest wszystko oki tylko taki matczyny niepokój :) zauwazyłam ze nie chce podnieśc glówki bo jak ja kładę na brzuszek to od razu rączki do buzi i sobie memla je,no ale jak juz długo lezy dostaje szału i w góre łepek :) dzisiaj tak wlasnie zrobiła,więc pewnie lada chwila i łepek będzie ciągle w górze.Bo jak ja trzymam na rączkach bez problemu sama trzyma gołówkę:)

    am, lolka83, karusia, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 października 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe no to o czym my tu piszemy jak ty wiesz co masz robic.

    No nasza z brzuszka na plecki juz dawno. Teraz kombinacja z pleckow na brzuszek.
    lapie zabawki trzyma je w raczkach. Wsadza je do buzi. Reaguje nam moj glos wyjatkowo, ze go szuka jak cos mowie z innego pokoju. Smieszna jest jak tak gada ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 16:21

    ewelina84, karusia, Karola:), am, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 1 października 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Hehe no to o czym my tu piszemy jak ty wiesz co masz robic.

    No nasza z brzuszka na plecki juz dawno. Teraz kombinacja z pleckow na brzuszek.
    lapie zabawki trzyma je w raczkach. Wsadza je do buzi. Reaguje nam moj glos wyjatkowo ze go szuka jak cos mowie z innego pokoju. Smieszna jest jak tak gada ;)
    moja też łapie zabawki i buch do buzi:) spi z pieluszka i ciągle ją memla w buzi,na swoje imię reaguje i gada po swojemu i to jest super i takie zabawne,dyskutuje po swojemu nawet nerwy pokazje piszczy wtedy heheh

    lolka83, paula1234, karusia, Karola:), am, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

‹‹ 440 441 442 443 444 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ