X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 września 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka u nas też pada i chyba nie pójdziemy na spacer. Szkoda. Ja też nie tęsknię za okresem :-P
    Ostatnio pozwalam sobie i jem biszkopty oraz ciastka zbożowe (chyba jedyne słodkości które obecnie mogę) i myślałam, że przytyłam a tu dzisiaj niespodzianka na wadze- schudłam :-D Już prawie 14 kg mniej.

    Iwo lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 30 września 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:21

    karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 30 września 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest prawdą, że jak się karmi piersią to nie ma okresu. To raczej kwestie indywidualne.

    karusia, Iwo lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 30 września 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dziś piękna słoneczna pogoda. Pół dnia spędziliśmy na spacerze, bo podobno od jutra załamanie pogody u nas..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 30 września 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am wszystkiego Najlepszego z okazji urodzinek:) Duzo zdrówka i jak najwięcej przespanych wspólnie nocy z Dawidkiem, radosnych dni:):) 100 latek Kochana

    am lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 30 września 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am najlepszego z okazji urodzin, spełnienia marzeń :*

    Okresu u mnie brak i szczerze jakby sie pojawił, to bym się zdziwiła.

    Ja wzięłam na ostaniej wizycie u ginekologa receptę na tabletki dla karmiących, nawet je wykupiłam, ale po przeczytaniu ulotki stwierdziłam ze rezygnuję. Chyba po prostu będziemy uważać. Wiem, że to żadna antykoncepcja. Ale odkąd jestem z moim mężem - nie stosowaliśmy żadnej antykoncecji, uważaliśmy w owulację a tak to bez zabezpieczenia, ale cykle regularne, więc ok. W ciąże zaszłam w 3 m-cu od starań. Z tym że w tej chwili nie ma okresu, nie wiadomo jak z owulacją, więc nie wiem. Nie lubimy prezerwatym. Kolejne dziecko chcemy mieć za 3-4 lata. No ale jakby się okazało że jestem w ciąży świat by się nie zawalił, umowa na czas nieokreślony, mąż ma działalność, więc ok. Więc tych tablet brać nie będę.

    Ja dzisiaj ogarniałam chrzciny, kupowałam małej sukienkę, byłam w restauracji wszytsko uzgodnić. Chrzciny wyniosą nas 3 tysiące. A liczyłam że w 2 się zamkniemy:( Pieniążki z chrzcin pójdą na pażdziernikową dawkę szczepionki a reszta na konto Wiktorii, które założyliśmy jej od razu po urodzeniu i wpłacamy z mężem co miesiąc "kieszonkowe" i to co dostanie od rodziny.

    am, Camilia, misia_k1, karusia, Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 30 września 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabuszka-Alek nieziemski:):)

    Dziewczyny ale mamy śliczne te Nasze Skarbusieee-wszystkie!!!bez wyjatku:)


    My jutro z M jedziemy załatwiać becikowe-mam nadzieję,ze się uda za pierwszym razem:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2014, 19:11

    am, karusia, Karola:), Plumb80, ewelina84 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 30 września 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia dzisiaj tylko raz miala akcje brzuch... zobaczymy jak bedzie pozniej.. wcziraj wszystko zaczelo sie o 20..
    te akcje z brzuchem silniejsze niz wczesniej obserwuje od ok trzech tygodni... kolka z tego co wyczytalam moze pohawic sie do 16 tygodnia... nie wiem czy to jest to? Po prostu pomyslow mi juz brakuje :) co do sab simplex daje jej przed kazdym karmieniem 10 kropli... max 6-7 razy na dobe. Duzo klade ja na brzuszku. Dieta jest wdrozona dopiero 5 dzien, na pewno nie powinna jeh szkodzic... raczej pomoc? Hmm a moze za malo blonnika jest w mojej diecie reraz? I tak siedz i mysl czlowieku co tu jeszcze zrobic, zeby temu dzieciakowi pomoc ;) sorki dziewczynki za ciagle literowki w moich postach, ale zawsze pisze z telefonu :) w sobote mamy wesele, a w nastepba niedziele chrzciny... jesli ktos szuka nietuzinkowych dodatkow do prezentu, zeby np. Wlozyc pieniazki to polecam wan fanpage Ach Panama. Dziewczyna robi piekne rzeczy! Wlasnie przyszly mi dzisiaj dwa takie pudeleczka :) piekny handmade! :)uff maz zaproponowal, ze Zosie teraz przejmie na troche, wiec mam chwilke dla siebie :)

    Camilia, misia_k1, Karola:), Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 30 września 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:21

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 30 września 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia podobno błonnik się nie wchłania, tak mi lekarz mówił, ale jak zaczęłam jeść owsiankę i inne rzeczy Zuzia zaczęła robić kupę. Dziś znowu dwie zrobiła, więc teorie teoriami a jednak nie zawsze tak jak mówią. Myślę, że to też może być indywidualna sprawa. A może dołożysz jeszcze delicol?

    Am wszystkiego najlepszego:) spełnienia marzeń
    Zabuszka śliczny maluszek

    Ja też nie mam okresu, choć miałam jeden dzień a raczej wieczór, że na wkładce pojawiła się krew. Byłam przekonana że to okres, ale rano nie było po nim śladu. Chyba, że może to jakieś krwawienie owulacyjne?

    karusia, am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 30 września 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am spelnienia i szczescia na kazdy dzien :*


    Sprobuje jutro z delicolem :) :)

    U mnie tez miesiaczki brak, ale moj gin powiedzial, ze nie ma reguly i w kazdej chwili moze sie pojawic ;) narazie nie tesknie ;)


    IWO, ja tez zamawialam i jrstem zadowolona :) ladnie wykonany jak na takie pieniadze :)

    am lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 30 września 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za życzenia :) jakoś nie chce mi się wierzyć że już mijają kolejne moje urodziny - 34 :) , na pewno nie czuję że już tyle za mną ;)

    Śpiworek też mam i zgadzam się z Karusią że jest naprawdę ładny i fajny jak na takie pieniądze :)

    karusia lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 września 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, sto lat Kochana ;-)

    am lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 30 września 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:21

    am lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 30 września 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Macie ten polarowy czy welniany? Chce, zeby byl na zime. Nid wiem czy e tym polarowym nie bedzie mlodemu zimno.
    Wszystkiego najlepszego am :)


    Wzielam ten polarowy, na razie lezy i czeka..cena niska, nie wiem czy sie sprawdzi, myslalam o tym welnianym ale wzielam ten...
    Jak trzeba bedzie to kupie cos drozszego, a ten bedzie na sytuacje alarmowe :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 30 września 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, co się dzieje, dlaczego usunęłaś swój post? Martwię się, gdyż dzisiaj Weronika z czerwcówek pożegnała się z forum, bo jakieś spięcie z Martyniką miała...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Super Camilia, ładnie waga ci leci :) u nas też lipa z pogodą, cały dzień się zbieram, aby wyjść, ale cały czas pada...buuuu

    Zabuszka śliczny synek, a jaki do Ciebie podobny :)
    Włoski Dawidowi też wyszły prawie wszystkie, zostało trochę na tyle głowy. Ale to w pierwszych 2 tyg życia. Teraz już ładnie odrosły:) to normalne, że wypadają, te następne mogą mieć nawet inny kolor ;)

    Mnie własnie gina na tę wkładkę wewnatrzmaciczną ostro namawia. Mnie to jednak się trochę kłóci, to jednak środek wczesnoporonny jest. Zapobiega zagnieżdżeniu zapłodnionego jaja, jakoś dziwnie byłoby mi z tym...A niestety hormonalna antykoncepcja u mnie odpada. Hmmm, to mam dylemat.

    Ja miałam taką wkładkę ponad 3 lata temu.Była na 5 lat założona. Niestety,po 6 miesiącach przemieściła się,co jest możliwe. Okazało się,że w związku z tym jestem w ciąży. Nie byłoby w tym nic złego,gdyby nie fakt że dowiedziałam się o ciąży w bardzo przykry sposób - poroniłam. Ciąża bardzo wczesna,ale przeżycie straszne. Najpierw doszło do poronienia,nagle zrobiło mi się duszno i poczułam że muszę iść do toalety. No a później zobaczyłam jak wszystko ze mnie wypłynęło. Sama wkladka wysunęła się również. Potem szybko lekarz,badania i potwierdzenie że doszło do poronienia. Okropne uczucie...
    Od razu chcieli mi zakładać kolejną wkładkę,ale się nie zgodziłam. Po tych przeżyciach minęło ponad dwa lata i cały czas z mężem czuliśmy pustkę,stąd chyba pojawiła się decyzja o kolejnym dziecku.
    Teraz cieszymy się Victorem. Chrzciny mamy 5 października,dokładnie 3 lata temu 5 października poroniłam i teraz te dwie daty same się nam zbiegły. Chyba ten malutki aniołek czuwa tam nad nami <3
    Także nie polecam wkładki. Potraktujcie naszą historię jako przestrogę...To środek wczesnoporonny,ale może również prowadzić do ciąży pozamacicznej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2014, 22:56

    Iwo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do miesiączki- już pierwszą zaliczyłam 5 września,trwała 14 dni :/ Bardzo silne krwawienie przez pierwsze 5 dni. Musiałam jednocześnie mieć tampon i podpaskę,tak leciało. Mam nadzieję że teraz będzie już słabiej,bo na same chrzciny wypada,masakra.

    Iwo lubi tę wiadomość

  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 października 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Macie ten polarowy czy welniany? Chce, zeby byl na zime. Nid wiem czy e tym polarowym nie bedzie mlodemu zimno.
    Wszystkiego najlepszego am :)

    Ja wzięłam ten polarowy, wydawało mi się że będzie bardziej uniwersalny i nie tylko na zimę. Wygląda na całkiem ciepły :)

    Ale pustki u nas ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 09:44

    mikulka, Iwo lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 1 października 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, już dawno nie miałam takich twardych piersi, normalnie kamienie. Dwa razy w nocy budzila mała żeby mi pomogła. Teraz też czuje, ze mam je nabrzmiale, ale juz nie tak jak w nocy. Myślałam, że te nawaly pokarmu odeszły na dobre, a tu taka niespodzianka ;-)

    Co do antykoncepcji, ja też dostałam od gina tabletki, ale nie skorzystam. Mam podobny problem z piersiami co Iwo i nie chcę ryzykować faszerujac się hormonami. Dziewczyny, mam dwójkę dzieci i nie chcę już więcej. Boję się, że używając prezerwatyw może nam się przytrafić jakaś "niespodzianka". Tym bardziej się obawiam, bo prezerwatywy używaliśmy tylko w dniach płodnych, a w ciążę zaszłam kilka dni przed spodziewana miesiączką. Dodam tylko, że moje cykle były bardzo regularne. Mój gin powiedział, że coraz częściej występują tzw owulacje spontaniczne. Chyba nie tak prędko zdecyduje się na serduszkowanie heh ;-)

    karusia, am, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
‹‹ 439 440 441 442 443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ