X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 15 października 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wczorajszym dniu bez spania w nocy Dawid spał od 21:30 do 5:30.
    Wstał, zjadł, już mieliśmy drzemać, a tu jakiś kolkowy ból brzucha, płakał przez 30 minut non stop, nie mogłam go niczym uspokoić. w końcu dałam mu cycka, jadł chyba z 40 min i sobie drzemał, a na koniec zrobił wielką kupę. Mam nadzieję że już wszystko będzie dziś ok, bo Dawid się wyspał, a ja wcale, nic a nic, a dzień od 5:30 będzie mega dłuuuugi.

    Paula a co tam u Was, wróciliście już? Jak w ogóle było?

    Paula_29, mikulka lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 15 października 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie u pediatry. Oczywiście szczepienie odroczone. Mała ma nadal katarek i okazało się, że lekko zaczerwienione gardełko... Mamy syropek, wit c i kropelki plus poleciła nam zakupić inhalator elektryczny - nebulizator. Sama wczoraj sobie zaaplikowałam ampułkę soli fizjologicznej i rzeczywiście pomaga na katar.
    Sprawdzała jak mała leży na brzuszku i z pozycji na pleckach podciągnęła za rączki do pozycji siedzącej. Oczywiście zapytałam czy to normalne ze ona juz chce siedzieć. Lekarka odpowiedziała ze to dziecko wie, kiedy jest gotowe na siadanie, raczkowanie itd. I ze można ja nosić pleckami do mnie, tylko zeby trzymać pod nożkami a nie za pupę, by chronić jeszcze bioderka. Na brzuszku mała podpiera się na wyprostowanych ramionach i na całych dłoniach, a wczoraj łapała skarpety i próbowała wsadzać sobie do buzi. Jednak jeszcze za krótkie ma kończyny by zakończyło się to sukcesem :)

    Co do piąstkę u nas identycznie, czasami pcha paluchy i wtedy sie krztusi.

    U nas dzień wyglada tak że mała budzi sie o 7, potem przebieranie, zabawa i zasypia o 9. Śpi zazwyczaj do 11, czasami trochę dłużej. Następnie zasypia koło 13 ( w zależności od jej samopoczucia wychodzimy na spacer) i jeśli jest na spacerze do śpi nawet do 16, a jeśli w domu to budzi sie koło 15. Potem jest dłuższe czuwanie ale czasami robi sobie jeszcze drzemkę koło 17-18 ale tylko max 40 minut. Po 19 myjemy sie, co 3 dzień kąpiemy, przebieramy w piżamkę, karmimy i zasypia koło 20
    Bardzo mnie cieszy ze te dni są juz w miarę unormowane i lepiej mogę odczytywać jej potrzeby. Ostatnio bardzo wyraźnie pokazuje kiedy jej sie chce spać, marudzi i trze zmęczone oczka.

    Paula_29, Karola:), am, misia_k1, Camilia, Mandalena lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 października 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja, to Twoja dzidzia już bardzo rozwinięta, skoro opiera się na wyprostowanych rączkach, gratulacje :)
    Wiki też trze oczka, jak jest zmęczona i marudzi. Dużo Lilka śpi, Wiki w sumie też nie mało, szkoda tylko że to usypianie bywa takie długotrwałe czasami. Ona jest już tak ciekawa świata, że często wybija się z usypiania, uśmiechając się do obrazków, sufitu :P
    Rozumiem, że Wasz dzieci już sztywno trzymają glówkę? Wiktoria już zaczyna trzymać, ale ma jeszcze zachwiania, szczególnie jak trzymam ją w pozycji siedzącej. Pytanie jeszcze jedno mi się nasunęło. Jak sięgacie dziecko z łóżeczka, wózka, to w jaki sposób? Bo ja od jakiegoś czasu biorę w pozycji pionowej-czyli za rączki pod pachą i układam sobie wtedy ją jak do odbcia. Nie wiem czy błędu nie popełniam, może jeszcze w pozycji pziomej powinnam po nią sięgać czyli za pupę i główkę?
    Zaraz jedziemy do endokrynologa, ze mną. Z niedoczynności zamieniła się nadczynność po ciąży chyba. Do tego mam kiepską morfologię, żelazo muszę chyba znowu zacząć przyjmować, tylko te zaparcie mnie zniechęcają :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 15 października 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia nam fizjoterapeutka powiedziala, ze dla niemowlat taka pozycja do brania jest najgorsza z mozliwych.. i kazala nam caly czas podnosic malenstwo tak jak na filmikach zawitkowskiego i tak podnosimy. chyba takie starsze dzieci ponad roczne mozna dopiero tak podnosic :)

    Maja rzeczywiscie Twoja malutka pieknie sie rozwija! :) moja ladnie dzwiga glowke i jest sztywna ale foczki jeszcze nie robi :)

    znalazlam alergologa w wawie! Przybywamy do stolicy w nastepna srode na wizyte :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 10:41

    Karola:) lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 15 października 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, Ewelina Dziewczynku ślicznotki:):)

    Karusia,super, że znalazłaś alergologa:)

    No Karola, zajmij się swoim zdrówkiem.

    Ja wczoraj z Jasiem byłam u lekarza-beznadziejna lekarka.nawet gardełka mu nie sprawdziła.Tak olewająco podeszła do sprawy,że jakaś masakra...w takich chwilach żałuje, ze nie mieszkam w mieście.

    karusia, ewelina84 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 15 października 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja morfologia za to wyszla idealna...a bylam przekonana ze mam jakies niedobory...
    Mala wlasnie noszona n rekach padla i spi,niby to jej pora snu, a musimy wyjsc na spacer...kurcze, mogla poczekac chwilke, a tak to bede musiala jak budzic...
    Nocka ok, chociaz pierwsze budzenie o 5.30 :) od 24 to nawet niezle, a pozniej z przerwami spalysmy do 10.30 :)

    W Wawie piekna pogoda :)

    karusia gdzie alergolog?

    Dziewczyny kurujcie się :)

    Karola:), karusia, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 15 października 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia jaki ladny smoczek :) ? Co to za firma?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 15 października 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka u mnie z Jasiem to samo, pora spacerku a padł mi na rękach i śpi w wózku eh nie chce go budzić więc chyba na balkon wystawię;)...u mnie słońca brak, pochmurno ok 17 stopni.

    Prenalen ma też czosnek w swym składzie.czosnek podobno zmienia smak mleka,wiec może to wina czosnku a nie malin???
    U nas na szczęście Jasiowi to nie przeszkadzało, a wypiłam dwie butelki:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 12:32

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 października 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Źle noszę małą, z resztą nie tylko ja wychodzi na to, najgorsze jest to, że ona nie lubi być nosza tak jak każą na tych mądrych filmach...

    Z niedoczynności mam nadczynność - to normalne ponoć po ciąży, do tego niedokrwistość - za szybko odstawiłam żelazo.
    U nas pada- więc nie wychodzimy na spacer, już widzę jak dzień będzie się dłużył...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 15 października 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Źle noszę małą, z resztą nie tylko ja wychodzi na to, najgorsze jest to, że ona nie lubi być nosza tak jak każą na tych mądrych filmach...

    Z niedoczynności mam nadczynność - to normalne ponoć po ciąży, do tego niedokrwistość - za szybko odstawiłam żelazo.
    U nas pada- więc nie wychodzimy na spacer, już widzę jak dzień będzie się dłużył...

    Ja też nie nosze tak jak Zawitkowski...próbowałam,ale jak Jaś płacze to od razu podnoszę go-podkładając rękę za pupę i główkę, a tak jak Ty, przeważnie jak podnoszę z fotelika i jak biorę od kogoś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 13:27

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 października 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Camilia jaki ladny smoczek :) ? Co to za firma?

    Canpol :-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 października 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie miałyśmy się zbierać na spacer a Mała usnęła więc dam jej pospać i zobaczymy czy później uda się wyjść (w Toruniu dzisiaj pada i jest pochmurno).
    Dziewczyny dużo zdrówka życzę!
    A powiedzcie o jakim sposobie noszenia niemowląt piszecie? Chodzi o ten?
    http://www.youtube.com/watch?v=W7dcFTuHbek
    Jeśli tak to ja też tak Małej nie podnoszę ani nie kładę :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 14:01

    Karola:), karusia lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Nadrobiłam Was. Ostatnio nie wyrabiam się, żeby jakoś usiąść przed komputerem i poczytać.
    U nas od 3 dni leje. Siedzimy przymusowo w domu i Victor mało co śpi w ciągu dnia. Nie ma to jak spacerki. Uda nam się wyjść na pół godzinki, ale potem już trzeba uciekać do domu, bo zimno i mokro :/
    Wczoraj już Victor skończył 3 miesiące, ale ten czas ucieka.
    Co do serduszkowania - u nas bez problemu i dość często ;)
    Victor 0d 2 tygodni przesypia nam już całe noce. Ostatnie karmienie o 23:00 i potem budzi się sam dopiero o 7:00, no ale na mm wiadomo że lepiej pośpi niż przy kp.
    Zdrówka dla Was i dzieciaczków, nie chorujcie !!!

    Karola:), Camilia, Mandalena lubią tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 października 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co myślicie o takiej pieluszce do szerokiego pieluchowania?
    http://allegro.pl/hit-szerokie-pieluszkowanie-pieluchy-pieluszki-st-i4676847944.html?source=mlt

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 15 października 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb80 wrote:
    Cześć dziewczyny. Nadrobiłam Was. Ostatnio nie wyrabiam się, żeby jakoś usiąść przed komputerem i poczytać.
    U nas od 3 dni leje. Siedzimy przymusowo w domu i Victor mało co śpi w ciągu dnia. Nie ma to jak spacerki. Uda nam się wyjść na pół godzinki, ale potem już trzeba uciekać do domu, bo zimno i mokro :/
    Wczoraj już Victor skończył 3 miesiące, ale ten czas ucieka.
    Co do serduszkowania - u nas bez problemu i dość często ;)
    Victor 0d 2 tygodni przesypia nam już całe noce. Ostatnie karmienie o 23:00 i potem budzi się sam dopiero o 7:00, no ale na mm wiadomo że lepiej pośpi niż przy kp.
    Zdrówka dla Was i dzieciaczków, nie chorujcie !!!
    buziaki dla Vctorka z okazji 3 m:):)

    a ile teraz Twoj Mężczyzna je mm?/Mój Jaś na mieszanym jest ale na noc zawsze daje mu mm no i tak budzi się czasem raz ok 4 lub 2-razy ok 2 i 4-5 rano.
    Mój dziś na balkonie był:) i powiem Wam,że tez fajnie pospał...teraz jeszcze drzemie-ale już w domku.

    Karola:), Plumb80 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 15 października 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, zapisalysmy sie do Centrum zdrowia matki, dziecka i mlodziezy... znasz ta klinike?:) do dr Ryll. Najlepsza to dr Agnieszka Krauze, ona przyjmuje w Prosenie i szpitalu na dzialdowskiej. Ale niestety wizyta prywatna dopiero w styczniu najszybciej :/

    Nie moge otworzyc pliku poki co z filmikiem bo karmie mala i mam jedna reke, a jestem na tel. ;) ale ja ja podnosze z lozka i fotelika w ten sposob, ze pod jedna nozke przekladam reke az pod paszke, palce ukladam w litere v, przelrecam ja delikatnie na boczek i wkladam cala reke pod glowe, kregoslup i pupe :) bardzo prosty chwyt, 5 min sie go uczylismy! Wg mnie jest super, bo tez jest bardzo stabilny i bezpiecznie sie czuje trzymajac tak Zosie i ona czuje sie dobrze w taki sposob podnoszona :)

    Karola:), misia_k1, am, Paula_29, Mandalena lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    buziaki dla Vctorka z okazji 3 m:):)

    a ile teraz Twoj Mężczyzna je mm?/Mój Jaś na mieszanym jest ale na noc zawsze daje mu mm no i tak budzi się czasem raz ok 4 lub 2-razy ok 2 i 4-5 rano.
    Mój dziś na balkonie był:) i powiem Wam,że tez fajnie pospał...teraz jeszcze drzemie-ale już w domku.

    Dziękuję :)
    Victor pije teraz 150 ml mm, średnio 5 posiłków dziennie, czasem 6.
    Rośnie i przybiera prawidłowo. Od porodu w 3 miesiące przybrał 3,2 kg

    Mandalena lubi tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 października 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało się nam wybrać na 1,5 godzinny spacer :-)
    Dziewczyny jakie warzywa i owoce jecie? Moje menu kończy się na marchwi, pietruszce, selerze, ziemniakach, burakach, bananach i gotowanych jabłkach. Zjadlabym coś innego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 18:47

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 15 października 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja to jem wszystko po troszku, nawet fasolkę i kapustę.

    Paula_29, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 października 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio też i zauważyłam czy zjem czy nie zjem Zuzia ma kolki koło 18,19:(

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 464 465 466 467 468 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ