X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 października 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Paula a co tam u Was, wróciliście już? Jak w ogóle było?

    Tak wróciliśmy w niedziele w największych korkach;(
    Ogólnie było fajnie, Zuzia zniosła dobrze pobyt w nowym miejscu. Oprócz kolki o 19 była grzeczna, szczególnie na spacerach. W hotelu też jej się chyba spodobało, tak jakby nie zauważyła różnicy;) Noc przespana.
    Nie kąpaliśmy jej jednak w basenie, bo pediatra zaleciła by się jednak jeszcze parę miesięcy wstrzymać, ale braliśmy ja ze sobą i leżała sobie na leżaczku Żabce. W pierwszy dzień spała i się śmiała. Ciepło, goła w samej pieluszce + szum powodował, że chyba czuła się jak w brzuszku. W drugi było troszkę gorzej bo od rana jakaś marudna, więc ze strefy cichej musieliśmy przenieść się na głośną;) ale tam też zasnęła. Ogólnie pogoda bardzo nam się udała, choć nie odpoczęliśmy za bardzo. Stresowałam się tymi basenami i Zuzią, może niepotrzebnie, ale psychicznie nie wypoczęłam.
    Natomiast na termach dużo dzieci, pływają sobie w kółkach, rękawkach czy z rodzicami i myślę, że za jakieś 3 m-ce wybierzemy się znowu jak już Zuzia będzie mogła popływać. Woda w basenie jest bardzo ciepła, więc n pewno nie będzie to da niej szokiem

    am, Karola:), misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 października 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jem raczej wszystkie warzywa, owoce - jabłka, banany, winogrono.

    Rozumiem Cię Paula, ja również się stresuje wszystkim, nawet głupim wypadem na zakupy. Martwię się aby Wiki nie płakała, aby nie wybiło jej to rytmu dnia. Mam nadzieję, że już niebawem skończą się te moje troski, bo to wykańcza mnie psychicznie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 20:18

    misia_k1, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 października 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam w ciąży i martwilam się czy z Małą wszystko w porządku chciałam już by była po drugiej stronie brzuszka by mniej się martwić. Wtedy koleżanka z pracy powiedziała mi, że dopiero jak Julka się urodzi będę się martwić czy dobrze się rozwija, czy zdrowa, najedzona, szczęśliwa itp. I miała rację :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 19:55

    Karola:), Mandalena, Paula_29, am, misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 15 października 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Jak byłam w ciąży i martwilam się czy z Małą wszystko w porządku chciałam już by była po drugiej stronie brzuszka by mniej się martwić. Wtedy koleżanka z pracy powiedziała mi, że dopiero jak Julka się urodzi będę się martwić czy dobrze się rozwija, czy zdrowa, najedzona, szczęśliwa itp. I miała rację :-P


    Mi powiedziała to samo i tak jest :)

    Mandalena, Paula_29, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 października 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Mi powiedziała to samo i tak jest :)

    Chyba każda z nas coś takiego usłyszała :)
    Mieli świętą rację!

    lolka83, Mandalena, Paula_29, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 15 października 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Chyba każda z nas coś takiego usłyszała :)
    Mieli świętą rację!


    Ja właśnie nie słyszałam, ale też mam takie przekonanie.W ciąży myślałam, że po porodzie skończy się zamartwianie, czy się rusza, czy usg w porządku, czy ktg ok. Miałam nadzieję że poczuję ulgę, że jak będę miała dziecko na widoku, to będę miała wszystko pod kontrolą.Tak się wydaje, że w brzuchu nie masz na nic wpływu, a dopiero po porodzie będzie wszystko po Twojemu ;) Któregoś dnia, jednak, uświadomiłam sobie, że teraz to dopiero jest się o co martwić,a właściwie o Kogo. Doszło do mnie, że ten niepokój (mniejszy lub większy), będę czuła już zawsze, do końca swojego życia, bo jestem jego matką :)

    Paula_29, lolka83, am, Camilia, misia_k1, Karola:) lubią tę wiadomość

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 15 października 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Udało się nam wybrać na 1,5 godzinny spacer :-)
    Dziewczyny jakie warzywa i owoce jecie? Moje menu kończy się na marchwi, pietruszce, selerze, ziemniakach, burakach, bananach i gotowanych jabłkach. Zjadlabym coś innego.

    Z warzyw to wszystko za wyjątkiem tych bardzo wzdymających (kapusta, groch) i ogórków też nie jem, bo małego po nich brzuszek boli. Owoce też raczej wszystkie, za wyjątkiem cytrusów. A jabłka jem surowe od samego początku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 21:43

    Camilia, Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 15 października 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doszło do mnie, że ten niepokój (mniejszy lub większy), będę czuła już zawsze, do końca swojego życia, bo jestem jego matką :)


    Dokładnie....nic dodac nic ując...
    Teraz wiem dopiero co czują moi rodzice i często zaluje, że zle sie do nich zachowywalam...dotarło do mnie ile pracy wlozyli aby mnie wychowac i nawet, ze skonczylam 30 lat martwia sie o mnie...tak bedzie zawsze....

    Mandalena, Camilia, misia_k1, ewelina84, Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 16 października 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka dzisiaj leżąc na brzuszku przekrecila się na plecy i to dwa razy :-)

    ewelina84, karusia, Karola:), misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 16 października 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Julka dzisiaj leżąc na brzuszku przekrecila się na plecy i to dwa razy :-)

    super!!:)


    Toska wczoraj zasnęła po 21 i wstała na mleko dopiero o 4 rano :D

    misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 16 października 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb spoznione calusy dla maluszka :*

    Dziewczynki, tak sie pochorowalam, ze az wyc mi sie chce :( jade do lekarza zaraz niech mi cos da, bo wit. C tego nie wylecze :(

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 października 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia, duużo zdrówka Ci życzę!

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 października 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Julka dzisiaj leżąc na brzuszku przekrecila się na plecy i to dwa razy :-)

    Gratulacje :)

    Widzę, że od rana już ćwiczycie! My do 8mej spałyśmy, teraz usypiam Wikunie bo już marudziła :)

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 października 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak mi się nasunęło pytanie - czytam ostatnio o rozszerzaniu diety niemowlaka, kiedy zamierzacie rozszerzyć dietę przy kp?
    Spotkałam się z wieloma teoriami. Chyba najbardziej logiczna to ta, że dziecko samo wie, kiedy jest już na tyle duże, że potrafi coś innego zjeść niż mleko matki. Prędzej zakładałam, że podam inne produkty po 6 m-cu życia, ale planuje po ukończonym 5 m-cu podawać chociaż raz dziennie mm, aby radykalnie nie przechodzić z piersi na mm. No i skoro już wprowadzę mm, to myślałam aby wtedy zacząć wprowadzać inne produkty. W tym materiale, który ostatnio ktoś wstawił - o źle karmionych niemowlętach było napisane aby gluten wprowadzać już po 4 mcu przy kp, a przy mm - po 5tym. Zdziwiło mnie to i nie wiem czy faktycznie już po 4tym dawać kaszke? Chyba dopiero podam kaszkę, jak wprowadzę mm po 5tym m-cu i wtedy stopniowo inne produkty.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 16 października 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Gratulacje :)

    Widzę, że od rana już ćwiczycie! My do 8mej spałyśmy, teraz usypiam Wikunie bo już marudziła :)

    Tak, od rana już ćwiczymy ale na razie tylko 15 minut było. Raz się przewróciła na plecki, pomyślałam że może przez przypadek się udało a tu za chwilę ponownie ;-) Trzeci raz już się nie udało, zaczęła płakać więc sama ją odwróciłam.

    Karola:), misia_k1, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 16 października 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Dziewczyny, tak mi się nasunęło pytanie - czytam ostatnio o rozszerzaniu diety niemowlaka, kiedy zamierzacie rozszerzyć dietę przy kp?
    Spotkałam się z wieloma teoriami. Chyba najbardziej logiczna to ta, że dziecko samo wie, kiedy jest już na tyle duże, że potrafi coś innego zjeść niż mleko matki. Prędzej zakładałam, że podam inne produkty po 6 m-cu życia, ale planuje po ukończonym 5 m-cu podawać chociaż raz dziennie mm, aby radykalnie nie przechodzić z piersi na mm. No i skoro już wprowadzę mm, to myślałam aby wtedy zacząć wprowadzać inne produkty. W tym materiale, który ostatnio ktoś wstawił - o źle karmionych niemowlętach było napisane aby gluten wprowadzać już po 4 mcu przy kp, a przy mm - po 5tym. Zdziwiło mnie to i nie wiem czy faktycznie już po 4tym dawać kaszke? Chyba dopiero podam kaszkę, jak wprowadzę mm po 5tym m-cu i wtedy stopniowo inne produkty.
    Też się nad tym zastanawiam i jak na razie nie mam pojęcia. Może warto zapytać pediatrę.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 16 października 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym glutenem to dodaje sie mala lyzeczke kaszki do mleka i stopniowo zwieksza sie jej ilosc

    Karola:), Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 16 października 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Też się nad tym zastanawiam i jak na razie nie mam pojęcia. Może warto zapytać pediatrę.

    Ja też mam zamiar zapytać pediatrę o ten gluten. Jeśli chodzi o dokarmianie to też po konsultacji z lekarzem zamierzam rozszerzać dietę. Na jednej z pierwszych wizyt mówił mi że spokojnie do 6 m mogę karmić tylko piersią, o ile Mały będzie prawidłowo przybierał, raczej z tym nie ma problemu więc będę czekać. Wiem że mój pokarm jest też sycący skoro Mały potrafi do 8 godzin mi przespać, to ogólnie mi się nie spieszy :)

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 16 października 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Ja też mam zamiar zapytać pediatrę o ten gluten. Jeśli chodzi o dokarmianie to też po konsultacji z lekarzem zamierzam rozszerzać dietę. Na jednej z pierwszych wizyt mówił mi że spokojnie do 6 m mogę karmić tylko piersią, o ile Mały będzie prawidłowo przybierał, raczej z tym nie ma problemu więc będę czekać. Wiem że mój pokarm jest też sycący skoro Mały potrafi do 8 godzin mi przespać, to ogólnie mi się nie spieszy :)

    Ja także nie mam zamiaru się spieszyć:) 6 listopada idziemy na szczepienie więc spytam się od kiedy i co zaczać podawać

    Camilia lubi tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 października 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My idziemy na szczepienie we wtorek, więc podpytam.
    Wróciłyśmy ze spaceru, Wiki nie spała a na koniec się rozpłakała, teraz po zjedzeniu bawi się zabawkami, ale po mału marudzi, zaraz usypianko. A już miałam nadzieję, że ominie mnie choć jeden raz i zaśnie w wózku.

    To do kiedy zamierzacie karmić piersią?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 465 466 467 468 469 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ