X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 3 listopada 2014, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś pobudka o 5:10. Już któryś dzień z rzędu po tym pierwszym karmieniu Dawid nie chce spać, tylko od razu marudzi :/ Teraz lulam go jeszcze na kolanach z nadzieją że jeszcze trochę pośpimy, bo nie chcę jeszcze zaczynać dnia. Karola mam podobne do Ciebie marzenia o godzinkę snu, a najlepiej ze dwie :)
    Chyba muszę zacząć wcześniej chodzić spać.....

    mikulka, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 3 listopada 2014, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kluska jeszcze śpi, ale to pewnie kwestia minut, bo braciszek idzie na 8 do szkoły i robi nieziemski hałas eh. Uroki posiadania dwójki dzieci ;-) I mama juz tez tak nie pospi jak przy jednym dziecku, bo trzeba go wyszykowac do szkoły.

    Dziewczyny, jak przechowujecie Sab Simplex? W lodówce? ?

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 3 listopada 2014, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Dziewczyny moja mala od kilku dni jak siedzi na kolanach usilnie zaczyna próbować siadac, niby juz skonczyla 4 miesiac, ale nie wiem jak reagowac, probuej nie zwracac na to uwagi, znow maz sie podnieca i ja zachceca...eh.

    Zaraz się kładę, bo nie wiem czy moja mała znów po godz 4 pierwszej pobudki nie zrobi :)

    Mój Szymek też od jakiegoś czasu rwie się do siadania, nawet z leżenia na płasko, tylko brakuje mu uchwytu żeby się na rękach podciągnąć. Pytałam o to pediatrę przy okazji szczepienia, to mi powiedziała, że w tym zakresie dzieci są od nas mądrzejsze i lepiej wiedzą, kiedy są gotowe do siadania i żeby dziecka nie zachęcać (podciągając go np za ręce), ale też nie należy go powstrzymywać, niech ćwiczy tyle ile samo da radę.
    Ale na wszelki wypadek pogadam o tym jeszcze z fizjo, bo i tak chcę, żeby go oglądnął

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 07:58

    mikulka, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 listopada 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj był zaskakujący poranek pod względem jedzenia ;-) Jula zasnęła około 21, obudziła się na karmienie o 00.10, 3.00 a później już o 5.20 kiedy to stwierdziłam, że to zdecydowanie za szybko i powalczylam ze smoczkiem. Zasnęła i ponownie obudziła się o 6.40 gdzie musiałam jej zmienić pieluszke bo kupa zaczęła uciekać nogawka :-P Chciałam iść na chwilę do łazienki więc żeby nie płakała znów dostała smoczek i za chwilę miał być cycus a tu dziecko zasnęło i ostatecznie zjadła o 8.

    misia_k1, lolka83, am lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 3 listopada 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, kolejny raz potwierdza się teza, że dziecko nie zawsze w nocy budzi się bo jest głodne...

    mikulka, Karola:), Camilia, Plumb80 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 listopada 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pospaliśmy do 9 :) faaajnie :) Wiki też się rwie do siedzenia, ale wychodzę z założenia jak BiB - nie zachęcać podciągając za rączki, ale pozwalać ćwiczyć :)
    U nas piękna pogoda, planuje spacer za około godzinkę :)

    lolka83, am, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 3 listopada 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Moja kluska jeszcze śpi, ale to pewnie kwestia minut, bo braciszek idzie na 8 do szkoły i robi nieziemski hałas eh. Uroki posiadania dwójki dzieci ;-) I mama juz tez tak nie pospi jak przy jednym dziecku, bo trzeba go wyszykowac do szkoły.

    Dziewczyny, jak przechowujecie Sab Simplex? W lodówce? ?
    Ja trzymam w szafce...w opakowaniu.nie znalazlam info o przechowywaniu w lodówce, a Mikulka Ty skad masz takie info..przeczytam raz jeszcze ulotke, moze cos ominelam hm;/

    Dziewczyny a jakie leki gromadzicie dla Skarbów, u mnie syropek, kremy do pupy,..powiem Wam,ze u Nas Emolium krem specjalny swietnie sie spisuje na buzke Jasia, ktory kilka razy mial krostki i takie suche zaczerwienienie.
    Probowalam, dermoline alantan ale nie pomogl, a ten specjalny od razu po pierwszej aplikacji buzka super:)

    Ciuszki pierzecie w proszkach czy w plynach do prania?

    Jas, moze podac raczke Dawidkowi i Wikuni a propo pobudek o 5 rano. Juz kilka dobrych dni tak wstajemy i za chiny nie chce potem spac...teraz bawimy sie na macie.
    a pozniej spacerek:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 10:00

    Karola:), am, Camilia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 3 listopada 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa pytanie do mam, które używają białych pampersow...gdzie je kupujecie, tzn czy czekacie na jakies okazje w sklepach czy np przez net.Moze macie juz rozeznanie,gdzie warto je kupic?
    My juz za 2 tyg zaczynamy 4:)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 3 listopada 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pampersy kupuję na bieżąco, nie gromadzę na promocjach, najczęściej w realu lub auchanie. Za każdym razem jak kupię więcej pampersów, to potem się z nimi morduję, bo Szymek z nich wyrasta i są za małe :/
    My wciąż na 3, myślę, że jeszcze z miesiąc spokojnie.

    Ubranka piorę w proszku do prania Dzidziuś i używam też płynu do płukania.

    U nas też się cudownie rozpogodziło, więc jak mały wstanie to zbieramy dupki na spacerek.

    misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 listopada 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Aa pytanie do mam, które używają białych pampersow...gdzie je kupujecie, tzn czy czekacie na jakies okazje w sklepach czy np przez net.Moze macie juz rozeznanie,gdzie warto je kupic?
    My juz za 2 tyg zaczynamy 4:)


    Hej, ja kupuje czesto w w rossmanie, a jak nie ma wyprzedazy to po prostu w sklepie :)

    3 mamy biale i zielone i stwierdzam, ze te zielone to mala chlonne sa, wiec dokoncze je i 4 chyba zakupie juz tylko biale.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 12:16

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 listopada 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas spokojna noc. Polozylam spac mala pozniej aby zobaczyc ile bedzie spala.
    po 23 zasnela, obudzila się pierwszy raz po 5, wiec niezle...ale godzinowo snu wychodzi tyle samo. Spi 6 godzin do pierwszego karmienia.
    Pozniej budzila sie jeszcze po 7 i po 10 wstałyśmy :P
    teraz zabawy na macie, krzyki i piski :P pozniej butla z mm i spacer, bo w Wawie cudna pogoda :)

    ps. znow probowalam zlapac mocz, ale ona robi siku to nie ma wystrzalu w gore, tylko jej leci po narządach...wiec nie ma opcji aby to zlapac, znow woreczek, ale mam wrazenie, ze jak przelewalam do pojemniczka, to dotknelam i znow zobaczymy jaki efekt wynikow. Jesli znow cos wyjdzie to pobieram jeszcze raz i zobaczymy :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 10:42

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 listopada 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia widzisz moze z tym glodem jak pisałyśmy, to nie dokonca to :) Moze z biegiem czasu i z waszymi zabiegami mala postanowi dluzej pospac :P

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 3 listopada 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB, super kombinezon!!! W sumie mam podobny: http://www.smyk.com/cool-club-kombinezon-dziewczecy-1-czesciowy-rozmiar-74,p1098901574,ubranka-dla-dzieci-p

    Misia, ja nie wiedziałam jak się przechowuje, dlatego pytałam. Ja mam Sab Simplex w szafce ;-)

    A co do pampersów to my dopiero 3 mamy od 2 tyg, taka ta moja Jula drobna jest heh.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny co mogę brać na przeziębienie z leków jak karmie piersią??kurcze boli mnie wszystko,głowa mi pęka gardlo boli,domowe sposoby nie daja rady :(

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paracetamol, tantum verde, propolki do ssania, syrop prenalen....miód+ciepła woda+pół cytryny i taka mixturke dwa razy dziennie.
    Herbatka z sokiem malinowym, sok z czarnego bzu do herbatki, mi to wszystko co wymieniałam pomogło...jeszcze gardło płukałam wodą przegotowana z woda utlenioną

    ewelina84, Mandalena lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 3 listopada 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Paracetamol, tantum verde, propolki do ssania, syrop prenalen....miód+ciepła woda+pół cytryny i taka mixturke dwa razy dziennie.
    Herbatka z sokiem malinowym, sok z czarnego bzu do herbatki, mi to wszystko co wymieniałam pomogło...jeszcze gardło płukałam wodą przegotowana z woda utlenioną

    dzięki:*

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 listopada 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pampersów też nie magazynuje, jakoś nie mam czasu na czatowanie na promocje. My mamy 3 od jakiś 3 tygodni chyba, jeszcze troszkę pośmigamy w nich.
    Kombinezony mam dwa, tylko że na 68...co prawda duże 68, ale myślę, że max do grudnia będą dobre, w styczniu coś kupię na promocjach - jakiś kombinezon i kurteczkę :)
    Byłyśmy na spacerze, ale niunia spała tylko 15 minut :P jak wchodzę gdzieś do sklepu, apteki itp. to ona często się budzi, nie wiem, może jest jej gorąco...?

    Dziewczyny przyjmujecie dha? Ja codziennie biorę leki na tarczyce, żelazo, uzupełnienie wapnia bo nie jem produktów mlecznych i dha. Właśnie mi się skończyło wszystko i w aptece zostawiłam ponad 100 zł ;/ a to tylko na miesiąc...

    U mnie raczej nie ma opcji, abym po przebudzeniu Wiki dała jej smoczek, ale to wynika z tego, że ja się martwię o tą wagę, więc daje jej często i nie omijam karmień.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 3 listopada 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, my używamy proszku Dzidziuś, ślicznie pachnie :-D

    Karola, ja nie biorę dha chociaż pewnie powinnam ... Przyjmuje tylko te witaminy co w ciąży.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 3 listopada 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore DHA dwie kapsulki. Takie mialam zalecenie jak wychodzilam ze szpitala. Mam brac dopoki bede karmic piesia oprocz tego rowniez biore leki na tarczyce, zaraz po szpitalu bralam tez zelazo ale mala zle na niego reagowala i zrezygnowalam...

    Karola:) lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 3 listopada 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my właśnie wróciliśmy z ponad dwugodzinnego spacerku :) naprawdę piękna pogoda, ciepluteńko- oby tak było jak najdłużej ...

    lolka83, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
‹‹ 498 499 500 501 502 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ