X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 25 listopada 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:40

    Karola:), am, Paula_29, karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 listopada 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja mala od wczoraj ma 37 st, co prawda czasem tak ma, ale ewidentnie od wczoraj sie to utrzymuje, kurcze nie wiem co ze szczepieniem, od wczoraj tez troche kicha i taki jakis kaszel, chociaz nie wiem czy to nie od sliny...hmmm
    No ciekawe co lekarka powie...

    Iwo a moz jest w mieszkaniu cos co malemu przeszkadza w zasnieciu? Hm, klimat klimatem, ale taka zmiana... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2014, 09:49

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 25 listopada 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:40

    karusia, am lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • siala Przyjaciółka
    Postów: 79 125

    Wysłany: 25 listopada 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena wrote:
    Siala, to spowijanie przypomina mi metodę 5 "s" Harveya Karpa. Co o niej sądzisz? I testuj testuj!POwodzenia

    To się biedna Camilia wycierpiałaś... Ja będę miała drugi raz aparat na górną szczękę miała zakładany 10 grudnia. Za wcześnie zdjęłam przed swoim weselem i teraz mi się jedynki rozeszły i mam szparę.

    Iwo, współczuję Ci i trzymam kciuki za Dawidka.

    Karola, pisałaś o usg piersi. Ja też miałam sobie robić co 0,5 roku bo mam coś w prawej piersi. Teraz czuję ze mnie pobolewa. Czytałam, że usg można robić pomimo karmienia.
    Także, trzeba będzie się wybrać.

    U nas padało od trzech godzin...

    Aha i mam pytanie do Was. Zauważyłam U mojego synka włoski łonowe na jajeczkach. Czy wasze dzieciaki też je mają. Ja się trochę zaniepokoiłam, że może być coś nie tak z hormonami. Całą rodzina uważa, że przesadzam, ale wydaje mi się, że w połączeniu ze stosunkowo szybkim wzrostem (ma 74 cm mierzony na leżąco, a jak Go zmierzyłam tak jak mi w przychodni kazali czyli każdą część ciała osobno, to wyszło 78)mogę być zaniepokojona.
    Tak, wszystko tu bazuje na układzie przedsionkowym i czucia głębokiego.
    Test negatywny

    Mandalena, Mandalena lubią tę wiadomość

    5b5211ad7eafec310ad4ffe564da66b6.png
  • siala Przyjaciółka
    Postów: 79 125

    Wysłany: 25 listopada 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Siala ja miałam w ciąży przed porodem silny stres związany z moim upadkiem, także to by się zgadzało, tyle że Zuzia ogólnie była do tej pory bardzo spokojna, ładnie spała po kilka razy dziennie, to możliwe że takie zaburzenia pojawiają się dopiero po 4 miesiącu i to nagle z dnia na dzień?
    Z dnia na dzień to raczej nie. Coś mogło się wydarzyć, jakąś zmiana, szczepienie, leki pokarm? Poza tym minął jej czas jakby 4 trymestr ciąży i teraz inaczej może odbierać bodźce dzieci po 3 miesiącu zmieniają się trochę.

    5b5211ad7eafec310ad4ffe564da66b6.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 listopada 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    W mieszkaniu zostal moj mąż :p
    Przeanalizowalam nasz plan dnia, poczytalam Tracy Hogg i wnioskuje, ze Dawid mial za długie drzemki w dzien. Kradl sobie sen nocny. Zawsze mial 2 drzemki po 2-3 godz. Tracy pisze, ze drzemka w dzień nie powinna trwac dluzej niz 2 godz. Moze w tym tkwil blad.

    Lolka- stan podgoraczkowy nie jest pwsk do szczepien, tylko ostra choroba infekcyjna z gorączką.


    Iwo, jeśli masz Tracy Hogg w wersji elektronicznej, na kompie, to byś mogła mi przesłać? Bo miałam i mi przepadło ;/ Kurczę Wiki śpi od 2 dni po 3 h prawie, dzisiaj spałam razem z nią :P może to też wina tego, że w nocy po jedzeniu zasnąć nie możę...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 25 listopada 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:41

    am, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 25 listopada 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powodzenia na wizytach.

    Iwo super że Mały zaczął Ci spać normalnie :) a tekst o mężu - uśmiałam się ;)

    Ja mam dziś dzień lenia, normalnie nie mogłam się zwlec z łóżka ;)
    Dostaliśmy dziś małą paczuszkę z hippa - słoiczek marchewki z ziemniakiem plus łyżeczka :)

    Dziewczyny dawno nie było Mikulki. Mikulka jeśli nas czytasz choć dwa słowa napisz co u Was, mam nadzieję że już nie chorujecie.

    Camilia, Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 listopada 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po usg bioderek i jestem szczęśliwa bo już wszystko dobrze :-D Kolejna kontrola za 5 miesięcy.
    Też bym chciała tą książkę, będzie trzeba się zaopatrzyć i poczytać coś mądrego ;-)
    Jak Wam dzisiaj mija dzień? My nie byliśmy na spacerze bo pogoda taka niepewna i co jakiś czas kropi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2014, 13:47

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 25 listopada 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    My już po usg bioderek i jestem szczęśliwa bo już wszystko dobrze :-D Kolejna kontrola za 5 miesięcy.
    Też bym chciała tą książkę, będzie trzeba się zaopatrzyć i poczytać coś mądrego ;-)
    Jak Wam dzisiaj mija dzień? My nie byliśmy na spacerze bo pogoda taka niepewna i co jakiś czas kropi.

    Camila super że już wszystko dobrze.
    Dawid pojadł i się zastanawiam nad wyjściem z domu, ale jest tak dziwnie, 6 stopni a niebo takie jakby miało padać. No najwyżej nas pokropi, zbieramy się bo potem będę żałować że siedzieliśmy w domu :)

    Camilia lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 25 listopada 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podajcie maila to Wam wysle:)chodzi o książkę;)

    Iwo a widzisz, tak jam pisalam, ze może klimat pomoże:) kupilam wczoraj te same zabawki co Ty.

    Camilia super, ze z bioderkami juz okej, czyli nie bedziesz juz szeroko pieluchować, a i gratulujemy zabka:)

    Camilia, Bib awatarki super:)

    Lolka i jak ze szczepieniem?

    Bib lub Aniulka o sanki pytala....nam dziadki pod choinke kupuja wlasnie takie podobne do tego z wklejonego linku.

    Bib Jas nie ma włosków lonowych,podłączam sie do dziewczyn, że to wina hormonów, porozmawiaj z lekarzem.

    Co do uszu,tez Jas mial śliczne megs przylegające teraz juz mniej ale tragedii nie ma. Lecz po Waszym wpisie,schiza złapałam i juz kilka razy mu sprawdzałam czy nie ma źle ułożonego hihi

    Uff jesli ominelam jakieś pyt...wybaczcie.

    My po spacerku.Hm może i nas wreszcie snieg spadnie....za miesiac juz swietaaaaa:)

    Plumb jak tam Victorek??mam kilka pyt do Ciebie a propo wprowadzania posiłków stałych:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2014, 14:29

    Camilia, Mandalena lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 listopada 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nas nie zaszczepili. Po pierwsze lekarka stwierdzila, ze mala ma lekki katarek, temp nie ma. Co prawda katar znikomy, ale jakby sie rozwinelo to nie bylo by ok.

    Druga sprawa, probowala jej zbadac buzie i nic, tak dzis zaciskala patyk i jak ona glebiej chciala spawrdzic to ryk...

    Pierwszy raz sie tak zdarzylo...
    Zaczela macac dziąsła i niby cos sie tam zaczyna dziac. Tak sie u niej slinila, ze masakra. Kazala smarowac tym zelem Dentinox.

    Teraz dwie teorie albo zaciska od zebow, albo wzmozone napiecie miesniowe, tylko teraz z napieciem byc cos wyszlo...? Troche sie zdenerowalalam...powiedziala, ze ta szczepionka to tez na polio, a to ma zwiazek z ukladem nerwowym i ona woli sprawdzic, przed szczepieniem.
    Zreszta dziś jej sie kilka razy zatrzesla,ponoc to nidobrze, ja uwazam,ze od zimna, jak ja rozebralismy...nie wiem, moze lekarka ma racje, ze warto to sprawdzic, ale nie chce sie nakrecac, znow jakims gdybaniem...
    NAsza tez jezyczkiem czesto miele, wystawia, lize, no i mamy tez isc do logopedy...

    Rany julek tyle tych wizyt :/

    Kazala nam powtorzyc usg ciemiączka, wtedy bylo ok. Dzis podjechalismy i wyszlo tez ok. Za tydzien wizyta we wtorek u neurologa, aby ja obejrzal, w pon akurat mamy tego fizjoterapeute...
    No to mam nadzieje, ze jednak nic naszej malej nie wymysla.
    Stwierdzila, ze jest wyjatkowo inteligentna, ale i wrazliwa. JAk na takie male dziecko bardzo mocno obserwuje itd...nie wiem po czym ta inteligencje stwierdzila :P

    Co do jedzenia. Mam zaczac na lyzeczce podawac warzywka.
    Na noc kaszka Sinlac - bezglutonowa na lyzecze ok 150ml...lub MInima...
    Pytalam o gluten, powiedziala, ze spokojnie 7 miesiąca...
    Także to tyle...ciekawa jestem jak ona mi niby zacznie ejsc te warzywka na lyzeczce jak tak zaciska wszystko...

    Waga swietna 7600g, 75 centyl, a wzrost 71 cm! a to juz 97 centyl!
    JAde do rossmana po warzywka i szukac kaszek, zobaczymy jak to bedzie wygladac :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2014, 19:52

    am, misia_k1, Mandalena lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 listopada 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam po kaszki i te co mi lekarka zaproponowała to są kaszki typowo dla dzieci z alergia na mleko krowie, nie wiem czy Wiki ma ta alergie. Ja mleko pije teraz tylko do Inki, czasem do ciast czy nalesnikow...jakos nic sie nie dzieje...co prawda dokarmiam mlekiem pepti. Moze na poczatek bede jej dawac takie i zaczne przechodzić już na normalniejsze...
    Bo chce aby dziecko sie przyzwyczaiło do normalnych produktow, a nie tylko takich dosć delikatnych...

    Kupiłam marchewkę, marchewkę i ziemniak i dynię, bede dawac 3-4 dni i nastepne.
    Kupiłam tez zwykly kleik ryzowy i na noc chyba od niego zacznę...

    rany mam nadzieję, ze ta mojna pediatra jest wyjątkowo przewrażliwiona...


    Iwo, super nocka!!! Tez tak bym chciała :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 listopada 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2015, 16:51

    Camilia, am, misia_k1, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am nie mogę się napatrzeć na te zdjęcia Dawidka, szczególnie to z pieluchą w buzi :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2014, 21:17

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, iwo a o jakiej porze dajecie warzywka??
    Jas 3 dni jadł marchewkę tzn próbował i ok. dziś dzień odpoczynku a jutro ziemniak przez kolejne 3 dni, potem dynia i kurczaki musze porozmawiać z dr czy mieszać mu warzywka(marchew+ziemniak, ziemniak|+szpinak itd) i dawać juz jako jeden posiłek czy nadal ok 2-4 łyżeczek...

    Lolka, kaszke lub kleik podajesz w butli??

    Karola-spr poczte:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2014, 21:31

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia dzięki za książkę :)))
    masz dwuczłonowe nazwisko?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia ja też poproszę książkę, wysłałam info na priv :-)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Misia dzięki za książkę :)))
    masz dwuczłonowe nazwisko?
    tak:)

    Camilia juz wysylam.

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 listopada 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    tak:)

    Camilia juz wysylam.


    Wysłałam Ci zaproszenie na fb :P

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 535 536 537 538 539 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ