X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 24 listopada 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siala ja miałam w ciąży przed porodem silny stres związany z moim upadkiem, także to by się zgadzało, tyle że Zuzia ogólnie była do tej pory bardzo spokojna, ładnie spała po kilka razy dziennie, to możliwe że takie zaburzenia pojawiają się dopiero po 4 miesiącu i to nagle z dnia na dzień?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 24 listopada 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Do nas też jedzie avent, dzisiaj ma być :)

    Wiki podciaga się też do pozycji siedzącej, ale jak siedzi to "leci" do przodu, więc ograniczam jej tego typu atrakcje i krzycze na męża, który non stop by ją podciągał, bo twierdzi, że jest wrzask jak się ją kładzie. Owszem, wkurza się , no ale bez przesady, ona dopiero w środę skończy 4 miesiące. Jeszcze będzie czas na siadanie. Nie dość, że i tak jak jest u teściowej to ją sadzają na kolanach ;/

    Karola z ciekawości skonsultowałam to z 3 pediatrami i zalecenie jest takie, że jeśli sama siedzi i nie trzeba jej podpierać to należy dziecku pozwolić. Dziecko samo wie kiedy jest gotowe na dane etapy rozwoju.
    Nie wolno tylko podpierać i obkładać poduszkami, ale jeśli potrafi siedzieć sama to nie zabraniać, bo to tak jakbyś próbowała hamować rozwój, dziecko ma prawo wtedy się wkurzać . ciężko powiedzieć kiedy jest "czas na siedzenie". Każde dziecko może mieć to w innym momencie. Córka koleżanki zaczęła raczkować jak miała 5 m-cy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2014, 16:58

    Camilia, Karola:), lolka83 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 24 listopada 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka właśnie się tak zastanawiałam co to za fotelik:)
    Jak podpytasz tego fizjoterapeuty daj znać co powiedział, jestem ciekawa, może my też skonsultujemy:)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 24 listopada 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny..

    Paula, ja też konsultowałam to siedzenie z pediatrą i uzyskałam dokładnie taką samą odp jak ty.

    U nas w biedronce niestety nie było tych zabawek z fisher price'a

    Co do smoczka to u nas Szymek od samego początku go ciumkał, później na jakieś 2 tyg przestał, a teraz ostatnio ma smoczek non stop w buzi, już go nie wypuszcza pi zaśnięciu tylko non stop ciumka i ciumka. W ciągu dnia albo ma w buźce smoczek, albo pierś, albo swoje 2 palce, obowiązkowo wyprostowane!

    Karola:), Paula_29, Iwo lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 listopada 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj zauważyłam, że Julce wyszedł już kawałek drugiej dolnej jedynki :-)

    Karola:), Iwo, misia_k1, karusia, Paula_29, maja89waw lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 24 listopada 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria już śpi, nie wiem jak ja mam przestawić ten rytm dnia, muszę zmienić godzine spaceru chyba. Chciałabym aby zasypiała ok. 20stej, chociaż generalnie nie wiem czy to coś da odnośnie jej zachowania w nocy. skoro przesypia ciągiem 8-9 godzin, to musiałaby zasypiać o 22, aby się nie wybudzać, abym była wyspana, a o tej godzinie nie wyobrażam sobie jej kłaść. Spróbuję małymi kroczkami ją przetrzymywać, ale jest to strasznie uciążliwe. Dzisiaj spała w dzień od 9.45 do 12.30...później na spacerze między 14.30 a 15.30. Mimo dużej dawki snu była strasznie płaczliwa, marudna, nie zajęła się nawet 5 minut sobą, ciągle wymagała zabawiania, jestem wykończona i głodna...nie miałam nawet jak obiad zrobić.

    Camilia współczuję dentysty i gratuluję kolejnych ząbków :) troszkę już zazdroszczę, bo dzieci tak słodko z ząbkami wyglądają :]

    Paula, aha, no to Wiki absolutnie sama nie siada i nie siedzi sama. Tylko podciąga się za rączki i jak już usiądzie to za chwilę pochyla się do przodu lub czasami na boki, wg mnie ona jeszcze nie jest gotowa na siadanie.

    Mandalena, też wyczytałam że nie ma przeciwskzań do usg piersi w czasie kp, ale przesunęłam wizytę na marzec. Oprócz usg mam zawsze badanie palcami, lekarz strasznie mocno uciska, boje się, że by mleko wyleciało :P poza tym kazali mi się zjawić po ciązy i kp, a zapisująć się na wizytę w maju nie wiedziałam czy będę karmić czy nie. A druga kwestia, to musiałabym małą zostawić na jakieś 5-6 h, bo jestem z Torunia a Centrum Onkologii jest w Bydgoszczy. Także jadę za 4 m-ce.

    BiB podziwiam za tak długi spacer, ja byłam godzinę i zmarzłam masakrycznie, Wiki była ubrana w kombinezon ten jesienny i też obawiałam się, że być może jest jej zimno.

    Camilia, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 24 listopada 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u mnie Szymek miał rajstopy, skarpety frotte, buciki, spodnie grube ocieplane, body na długi rękaw, polar i kurtkę taką grubszą. Nie sądzę, żeby było mu zimno. Poza tym ten spacer podzieliłam na 2 częsci, bo musieliśmy wrócić do domu, żeby się nakarmić.

    Camilia, gratuluję ząbków!

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 listopada 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola to masz wieczór dla siebie :-) Ja przed chwilą położyłam Jule ale na razie popłakuje a jak mnie zobaczy to się uśmiecha i ani myśli spać :-P

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 24 listopada 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Szymek ma dziś dzień śpiocha, teraz też już śpi- ciekawe kiedy się obudzi.

    Karola, na chwilę obecną uważam, że lepiej było gdy Szymek chodził spać o 19, niż tak jak teraz usypia ok 21, bo znów budzi się w nocy ok 2 tak jak dawniej, a gdy usypiał o 19 to przynajmniej miałam 2h extra wieczorem dla siebie

    ps. właśnie się zorientowałam, że to jest mój tysięczny post

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2014, 20:26

    misia_k1, karusia, Iwo, Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 listopada 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was może troszkę śmieszne pytanie ale czy Wasze dzieci mają odstające uszy? Moja Jula jak się urodziła to miała przylegające do głowy uszka a teraz coraz bardziej jej odstają. Zapewne jest to tym spowodowane, że ona często leży na zgiętym uchu. W dzień ostatnio zakładam jej opaskę no ale w nocy to nie da rady bo i tak miałaby ją na oczach ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2014, 20:38

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 24 listopada 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena Franio też nie ma włosków łonowych i na ząbki jeszcze czekamy.

    Mandalena lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 24 listopada 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Dziewczyny mam do Was może troszkę śmieszne pytanie ale czy Wasze dzieci mają odstające uszy? Moja Jula jak się urodziła to miała przylegające do głowy uszka a teraz coraz bardziej jej odstają. Zapewne jest to tym spowodowane, że ona często leży na zgiętym uchu. W dzień ostatnio zakładam jej opaskę no ale w nocy to nie da rady bo i tak miałaby ją na oczach ;-)


    Pytanie nie jest śmieszne, ja mam obsesję na tym punkcie dosłownie. Wikuni też coraz bardziej odstają, tzn. nie są odstające, ale są inne niż na początku. Ja sie tym bardzo martwię, gdyż ja jako dziecko ciagnęłam się za jedno uszko, taki wstydzioch trochę byłam i mi ono odstaje, nie jakoś masakrycznie ale widać różnicę i widze, że Wiki też jedno bardziej odstaje, dosłownie o milimetr, ale ja to widzę, gdyż jest to lewe jak u mnie...chyba nie można odziedziczyć cechy, która jest nabyta?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 24 listopada 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczne nowe avatarki :*

    Camilia, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 24 listopada 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O takiego mi mama balonika kupiła :D zabawa przednia ale pielucha w buzi musi być :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 19:31

    Iwo, Paula_29, lolka83, Camilia, Karola:), maja89waw, karusia, Aniulka, Mandalena, Plumb80 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 24 listopada 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia super avatarek, pajac w kropy bardzo fajny :) Kolejny ząbek, no ładnie szalejecie :)

    Co do uszu ja też na nie uważam od urodzenia. Bo dokładnie na początku były takie "przyklejone" do główki :) zawsze jak kładłam Małego na boczku sprawdzałam, czy na pewno uszko się nie podwinęło. Karola Dawid też ma tak, że jak się złości lub przeżywa jakieś emocje właśnie łapie i ciągnie się za jedno ucho :/ staram się pilnować żeby tego nie robił, ale kilka razy podrapał je do krwi :/

    A co do spania, to Mały ostatnio usypia koło 21:30-22:00, niby dłużej pośpi, ale mi o 22 już nie bardzo się chce cokolwiek robić... więc nie wiem czy chodzenie spać dziecka o 19-20 jest takie złe. Właśnie Dawid dawniej tak chodził spać i miałam zdecydowanie więcej czasu dla siebie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2014, 23:28

    Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 24 listopada 2014, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Wiktoria już śpi, nie wiem jak ja mam przestawić ten rytm dnia, muszę zmienić godzine spaceru chyba. Chciałabym aby zasypiała ok. 20stej, chociaż generalnie nie wiem czy to coś da odnośnie jej zachowania w nocy. skoro przesypia ciągiem 8-9 godzin, to musiałaby zasypiać o 22, aby się nie wybudzać, abym była wyspana, a o tej godzinie nie wyobrażam sobie jej kłaść. Spróbuję małymi kroczkami ją przetrzymywać, ale jest to strasznie uciążliwe. Dzisiaj spała w dzień od 9.45 do 12.30...później na spacerze między 14.30 a 15.30. Mimo dużej dawki snu była strasznie płaczliwa, marudna, nie zajęła się nawet 5 minut sobą, ciągle wymagała zabawiania, jestem wykończona i głodna...nie miałam nawet jak obiad zrobic
    Karola to witaj w klubie tyle,że Zuzia spała w dzień 10 min i zasypia dopiero teraz, też padam z nóg i kręgosłup mi wysiada;(
    Kiedy się skończy to marudzenie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2014, 22:27

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 listopada 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez problem z uszkami. JAk sie urodzila miala pieknie przylegajace.
    A teraz widze, ze coraz bardziej jej odstają, ja mam na tym punkcie kręcka, bo sama mam lewe ucho lekko odstajace, ale schize zawsze mialam z tego powodu :/
    To jak u Ciebie Karolka :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 listopada 2014, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Wawie wlasnie spadl pierwszy snieg :) A my jutro na szczepienie...

    karusia, Mandalena lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 listopada 2014, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Toruniu pierwszy śnieg zaliczylismy parę dni temu ;-) Lolka powodzenia na szczepieniu, żeby Wiki była dzielna.
    My dzisiaj na kolejne usg bioderek, boję się...

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 listopada 2014, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, powodzenia na usg bioderek, my mamy kontrolne dzień przed Wigilią.

    U nas dzisiaj odrobinę lepiej - Wiki obudziła się 3.30, nie chciała spać, ale jakoś chyba zasnęła, nie wiem o której, wiem, że wstawałam z 5 razy smoczek jej dać. a o 7mej pobudka, można by budzik nastawiać :P

    ciekawe co przyniesie dzisiejszy dzień...oby było lepiej niż wczoraj!

    Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 534 535 536 537 538 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ