X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 24 listopada 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Iwo, tak siedzi już, nie wiem czy to dobrze czy źle.
    Oczywiście całkiem sama się nie podniesie, ale wystarczy jej jeden palec i się podciąga,albo chwyta mnie za sweter. Oczywiście siedzi pochylona do przodu, przez to niestety żadna inna pozycja jej już nie odpowiada, a ja wiem, że takie małe dziecko nie powinno jeszcze siedzieć dłużej niż kilka minut, ale jak ją próbuje położyć jest wrzask i znowu zabiera się do wstawania:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2014, 10:32

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 24 listopada 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do nas też jedzie avent, dzisiaj ma być :)

    Wiki podciaga się też do pozycji siedzącej, ale jak siedzi to "leci" do przodu, więc ograniczam jej tego typu atrakcje i krzycze na męża, który non stop by ją podciągał, bo twierdzi, że jest wrzask jak się ją kładzie. Owszem, wkurza się , no ale bez przesady, ona dopiero w środę skończy 4 miesiące. Jeszcze będzie czas na siadanie. Nie dość, że i tak jak jest u teściowej to ją sadzają na kolanach ;/

    Idziemy na tego sylwestra, teściowa stwiedziłą, że oni w tym roku odpuszczą, tym bardziej, że miesiąc po sylwestrze jest 18stka męża siostry i gości wyszło jak na wesele, więc chcą troszkę zaoszczędzić. Mam mieszane uczucia co do tego balu naszego, oby mała nie odstawiła cyrku tylko. Co prawda teściowa ma do niej rękę, ale zobaczymy. Jeszcze ponad miesiąc.

    karusia, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 listopada 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie czekam w kolejce do dentysty, czeka mnie kanałowe leczenie zęba...

    Iwo lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 listopada 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo super, cieszę się że Dawidek tak ładnie spał :-)

    Iwo lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • siala Przyjaciółka
    Postów: 79 125

    Wysłany: 24 listopada 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam się;)))
    co prawda dzieci jeszcze nie mam-choć mam nadzieję, że uda się w tym cyklu;), ale pracuję z dziećmi na codzień.
    dla takich maluszków a nawet mniejszych, fajne są sposoby na wyciszanie, przy okazji wpływa to na rozwój psycho-ruchowy.
    generalnie wszystko opiera się na tym czego doświadczaliśmy będąc w brzuchu, co kształtuje nasz dalszy rozwój. stymulacja układu przedsionkowego(bujanie) i czucia głębokiego(przytulanie).
    polecam film "szczęśliwe niemowlę"
    jeśli dziecko ma kłopot ze spaniem, z wyciszaniem się można wprowadzić stały rytuał:
    Stymulacja układu przedsionkowego
    • Bujanie na piłce w leżeniu przodem, tyłem i w siadzie.
    • Bujanie na huśtawce
    • Hustanie w kocu, bądź „wożenie” na kocu po podłodze (zabezpieczyć przed upadkiem)
    • Posadzić dziecko na nogach mamy (która siedzi „po turecku”) nózki przyciągnąć do brzucha, rączki skrzyżować na klatce piersiowej i kołysać się na boki, do przodu do tyłu.
    Podczas stymulacji czucia głębokiego włączyć muzykę Mozarta bądź ulubione piosenki.
    Stymulacja układu proprioceptywnego (czucia głębokiego)
    • Zawijanie w „naleśnik”, rożek
    • Mocne przytulanie trwające ok. 30 sek lub do zniecierpliwienia.
    • Uciski na rączki i nóżki (ok. 7-sekundowe, na stawach ok. 3 sek)

    Stymulacja systemu dotykowego

    • Masaż codziennie przed lub po kąpieli (jak woli).
    na pewno pomoże.
    takie zabawy można robić nawet 2-3 razy dziennie po ok 20 min.
    zawijając w rożek należy to robić zdecydowanie (dość mocno), jesli mamy kwadratowy kocyk, kładziemy go na podłodze, jeden z rogów zawijamy do środka, że jest taki ścięty, tam kłądziemy główkę dziecka, która po zawinięciu będzie wystawała za kacyk. gadamy z dzieckiem, dziecko leży na plecach,, przywodzimy rączkę lewą do tułowia, łapiemy za lewy róg kocyka i mocno zawijamy go przez dziecko na drugą stronę podwijając pod dziecko z drugiej strony, potem róg dolny gdzie są nóżki naciągamy na brzuszek, potem prawą rękę przywodzimy do tułowia, i zaciągamy prawy róg, podwijając go z lewej strony i mamy piękny rożek, dość ciasny musi być bo dziecko będzie się denerwowało, pamiętać że jak rączki są przy tułowiu to spojrzeć na paluszki czy nie są podwinięte. i w ten sposób możemy dziecko jeszcze bujać, a jak dalej płacze to szumieć mu do uszka, i dac coś do ssania, pieluszkę.
    gwarantuję że pomoże jeśli będziecie konsekwentne i będzie się lepiej rozwijało;)))
    powodzenia;)



    karusia, Karola:), Iwo, Mandalena lubią tę wiadomość

    5b5211ad7eafec310ad4ffe564da66b6.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 24 listopada 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siala, z tym kocykiem to owszem, ale dla noworodka. 4 miesięczne dzieci - jeżeli nie były tak zawijane prędzej, raczej tego nie polubią i nie zaakpceptują. A z kołysnaiem, no to wiadomo, ale uwierz, że czasami dziecko jest tak przemęczone, że kołysanie nie pomaga....Na każde dziecko trzeba znaleźć swój sposób i teoria niestety ma się często nijak do praktyki. Życzę powodzenia w tym cyklu :*

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 24 listopada 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo super, że udało się pospać :*

    Dziewczyny, za miesiąc Wigiliaaaaaa. Pierwsze święta z naszymi szczęściami <3

    Iwo, Camilia, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • siala Przyjaciółka
    Postów: 79 125

    Wysłany: 24 listopada 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    siala, z tym kocykiem to owszem, ale dla noworodka. 4 miesięczne dzieci - jeżeli nie były tak zawijane prędzej, raczej tego nie polubią i nie zaakpceptują. A z kołysnaiem, no to wiadomo, ale uwierz, że czasami dziecko jest tak przemęczone, że kołysanie nie pomaga....Na każde dziecko trzeba znaleźć swój sposób i teoria niestety ma się często nijak do praktyki. Życzę powodzenia w tym cyklu :*
    jestem terapeutą integracji sensorycznej takie stymulacje potrzebne są dzieciom nawet szkolnym i dorosłym. gdy przychodzą do mnie dzieci kilku miesięczne to rodzice zawsze są w szoku, ze dało mi się tak dotknąć, zawinąć i że nie płacze, obserwuje, poznaje.
    polecam

    lolka83, Iwo, am, maja89waw, misia_k1 lubią tę wiadomość

    5b5211ad7eafec310ad4ffe564da66b6.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 24 listopada 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:41

    siala lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 24 listopada 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo gratulacje przespanej nocki :) oby już tak zostało.

    U nas też dziś bez wybudzeń Dawid spał do 5:10, a potem po jedzeniu jeszcze dwie godzinki :) W końcu za oknem słońce, jak tylko Mały poje lecimy na spacer.

    Misia kolejne foteliki są od 9 kg dla dzieci które stabilnie siedzą, więc ja tego nie widzę póki co. Szukałam wczoraj używanych maxi cosi i jest tego od groma, ceny różne od 100 do 300 zł. Umówiłam się na jutro lub środę na oglądanie z gościem, maxi cosi citi za 120 zł, prezentuje się ładnie, nie zniszczony :) Dziewczyny a jak to jest z wysokością dzieci w tych fotelikach, wychodzą im już nogi, a głowa dokąd sięga u góry? Ciekawa jestem ile da się go jeszcze używać.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • siala Przyjaciółka
    Postów: 79 125

    Wysłany: 24 listopada 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Siala super, ze sie odezwalas.. wlasnie mialam szukac takiego terapeuty. Mylisz ze to ze moj syn nie chce spac w nocy- ale nie marudzi przy tym i nie placze a zwiazek z zaburzeniami sensorycznymi? Tak twierdzi moja doradca laktacyjna....mnie sie wydaje ze dziecko powinno byc przy tym rozdraznione i placzliwe. Dawid taki nie jest, to raczej pogodne dziecko. Zdarza mu sie jednak czasem zaplakac przez sen...
    może tak być. musiałabym go zobaczć i przeprowadzić szczegółowy wywiad. to co obserwuje zaburzenia integracji sensorycznej mają dzieci, które są z porodów przedłużających się, wspomaganych (kleszcze, masaż krocza, próżnociąg, "wyciskanie", ). cesarskie cięcia też często. stres w ciąży, choroba, nakaz leżenia. czasem "po rodzicach". wiele razy przwija się wspólny mianownik w postaci porodu wywoływanego oksytocyną. jeśli akcja porodowa się jeszcze nie zaczęła a matka dostaje oksytocynę (bo miała termin, bo lekarz o 14:00 kończy dyżur)pomija się naturalny przebieg porodu i komunikację matka-dziecko. nie zdążą pod wpływem wydzielanych hormonów zmiękczyć się kości miednicy, skórcze są mało kontrolowane, dziecko w tym czasie obija się o twarde kości miednicy, co można zaobserwować kiedy dziecko po taki porodzie rodzi się z ciemniejszą główka od reszty ciała.
    i dużo by jeszcze pisać ale te są jakby najistotniejsze które obserwuje u moich pacjentów.
    to wszystko wpływa na stan procesów pobudzenia.
    najlepiej znajdź u siebie terapeutę integracji sensorycznej, którey jest tez fizjoterapeutą na spotkanie. zwykle u takich małych dzieci wystarczy 1. poobserwuje, zrobi wywiad i da zalecenia.
    pozwodzenia;)
    hej a tak na marginesie:) na moim miejscu testowałybyście?

    Mandalena, karusia lubią tę wiadomość

    5b5211ad7eafec310ad4ffe564da66b6.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 24 listopada 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc;) ja pamietam ze testow zrobilaam od groma;D a co szkodzi sprobowac;) powodzenia

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 24 listopada 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja testowałabym na twoim miejscu jutro rano..

    karusia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 24 listopada 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siala wrote:
    jestem terapeutą integracji sensorycznej takie stymulacje potrzebne są dzieciom nawet szkolnym i dorosłym. gdy przychodzą do mnie dzieci kilku miesięczne to rodzice zawsze są w szoku, ze dało mi się tak dotknąć, zawinąć i że nie płacze, obserwuje, poznaje.
    polecam

    nie podważam kompetencji :)

    siala lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 listopada 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już po dentyście, oj bolało. Teraz siedzę i odciągam mleko do wylania bo dostałam aż 5 zastrzyków ze znieczuleniem :-/

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 24 listopada 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.youtube.com/watch?v=ZkEtLqNwywY

    to chyba to :)

    Mam tą książke ale wydaje mi się, ze przydała się na początku :)

    Paula powaliło mi się, kosztował 600zl, to ten:
    http://www.smyk.com/maxi-cosi-cabrio-fix-fotelik-samochodowy-0-13-kg-divine-denim,p1078554138,swiat-niemowlaka-p

    Co do siadania nasza tez tylko dostanie palca i siup, na kolanach innej opcji nie ma, tylko siedzenie. Kiedys ja powstrzymywalam, a teraz juz nie, bo nie ma sily...ostatnio w lozeczku jakos glową podtrzymywala się na ochraniaczu i probowala sie podniesc, co za spryciarka :)
    Co prawda mala jest odrobinke starsza, ale wydaje mi się, ze i tak jest do tylu ok 2 tyg, przez to, ze ja wyciągnięto szybciej na cc...

    Za tydzien idziemy do fizjoterapeuty wiec podpytam o wszystko :)

    U nas dzis na razie spokojny dzien, spalysmy do 10, chociaz po karmieniu po 6 mala nie chciala zasnac, bawila sie gadala, odlozylam ja do lozeczka i tak kwękała...
    za chwile znów do siebie i jakos zasnela do 10 :)

    Od 12-13.30 spała, a teraz bawi się na macie godzinke i idziemy sie karmić :)

    Camilia, Mandalena, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 24 listopada 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siala, to spowijanie przypomina mi metodę 5 "s" Harveya Karpa. Co o niej sądzisz? I testuj testuj!POwodzenia

    To się biedna Camilia wycierpiałaś... Ja będę miała drugi raz aparat na górną szczękę miała zakładany 10 grudnia. Za wcześnie zdjęłam przed swoim weselem i teraz mi się jedynki rozeszły i mam szparę.

    Iwo, współczuję Ci i trzymam kciuki za Dawidka.

    Karola, pisałaś o usg piersi. Ja też miałam sobie robić co 0,5 roku bo mam coś w prawej piersi. Teraz czuję ze mnie pobolewa. Czytałam, że usg można robić pomimo karmienia.
    Także, trzeba będzie się wybrać.

    U nas padało od trzech godzin...

    Aha i mam pytanie do Was. Zauważyłam U mojego synka włoski łonowe na jajeczkach. Czy wasze dzieciaki też je mają. Ja się trochę zaniepokoiłam, że może być coś nie tak z hormonami. Całą rodzina uważa, że przesadzam, ale wydaje mi się, że w połączeniu ze stosunkowo szybkim wzrostem (ma 74 cm mierzony na leżąco, a jak Go zmierzyłam tak jak mi w przychodni kazali czyli każdą część ciała osobno, to wyszło 78)mogę być zaniepokojona.

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 24 listopada 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena, Szymek nie ma włosków łonowych. Najlepiej zapytaj pediatry, na pewno nie zaszkodzi.

    U nas od raqno piękne słońce, choć zimno jak cholera. Spacerowaliśmy dziś 3 godz... Dla mnie taka pogoda mogłaby już zostać..

    Mandalena lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 24 listopada 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena mój Mały też nie ma włosków łonowych. A na marginesie wysoki ten Twój synek.

    Bib zmiana avatarka :) super, Twój Szymek wygląda jak laleczka, taką ma delikatną urodę, śliczny chłopczyk :)

    My byliśmy na polu ok. 1,5 h, zmarzłam jak nie wiem co, trzeba czapkę i rękawice wyciągnąć. Byłam w biedronce i kupiłam też te zabawki z fisher price, dobrze że poszłam bo te kubeczki wzięłam ostatnie :)

    BiB, Mandalena lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 24 listopada 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:41

    Camilia, BiB, Mandalena lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
‹‹ 533 534 535 536 537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ