X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Spóźnione ale szczere buziaki dla 5 miesięczniaków :*

    No i dziewuszki - Zdrowych, Spokojnych Świąt Wam Życzę, w rodzinnej atmosferze :) Róbcie dużo fotek, bo to niezapomniane Święta, będziemy je wspominać całe życie :)
    Składam życzonka, bo nie wiem czy do Wigilii będę miała czas, aby zajrzeć i coś skrobnąć.

    I jeszcze taka refleksja na temat karmienia mm - karmię mm od dokładnie tygodnia. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy "zasługa" mm - ale moje dziecko jest duuużo spokojniejsze. Wczoraj pisałam już, że jest inna, nie marudzi, ładnie śpi i zasypia, jest wesoła i że gdyby nie problem z alergią, to byłoby idealnie. Dzisiaj właśnie sobie o tym myślałam - jestem totalnym zwolennikiem kp. Zamierzałam kp pół roku, wyszło niecałe 5, w sumie 4,5 m-ca. Stwierdzam, że Wiki po mm jest zupełnie inna, nie marudzi mi, nie ma sytuacji, że jest niespokojna i wtedy tylko cycek pomagał. Lepiej przybiera, jest wesoła. Je co 3 h, a gdy nie chce, to wtedy zje pół godzinki później. Nie budzi się głodna, zasypia bez cyca i nie wybudza się po zaśnięciu. Nie wiem czy to wszytsko od czasu podawania mm, ale na to właśnie wychodzi. Tak sobie myślę, że może ja nie miałam za dużo pokarmu, niby nie ma czegoś takiego jak słaby pokarm, ale to moje mleko było takie rzadkie, jak woda, chyba karusia pisała, że jej mleko takie gęste jak śmietana - u mnie tak nie było, Paula pisała że karmi Zuzie co 3 h, ja podawałam czasami co godzinę - i tak mało przybierała. Mówiłam, że mi się laktator zepsuł bo nie mogłam sciągnąć, a teraz gdy piersi są miękkie, to mogę ściągnąć lakataorem co kilka godzin dość sporo - szkoda że nie idzie sprawdzić czy jest pokarm i czy nim się dziecko najada...wiem, że będę karmić piersia kolejną dzidzię, ale jeśli będzie takie zachowanie jak u Wiki, to chyba po 3 miechach przejdę na mm. Taka oto dygresja na temat kp. Aaa...i najważniejsze, jestem teraz spokojniejsza i szczesliwsza :)

    Wesołych mamusie <3


    Karola, nie jestes 1 w tej opinii. Moje kolezanki, ktore przeszly na mm tez to zauwazyly...
    Ja w swieta mam zamiasr dawac malej tylko butle z mm, bo chce porzadnie zjesc, zreszta juz mam powoli dosc takiej dosc slabej tej mojej kuchni...
    Mysle, ze juz czas powoli nastaje aby mala tylko na mm przeszla...i tak sie dziwie, ze tyle wytrzymalam...przy tej jej akcjach z brzuszkiem.
    NIby juz jest ok, ale dzis zjadlam ogorka kiszonego i juz cos poplakuje w lozeczku i sie budzi, eh...
    takze nie wiem czy dla nas to tez nie ostatnie dni z cyckiem...

    Zobacz wychodzi na to, ze Twoja decyzja byla sluszna, mala szczeliwa i ty szczesliwa, oto chodzilo :)

    Powiedz mi tylko jak w nocy z karmieniem?
    Czy budzi się dopiero rano? Masz wtedy gotowe wszystko? Mnie ta noc przeraza, bo teraz jak cos biore do piersi i spie dalej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2014, 22:35

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba już dziś nic nie porobię. Dawid jak ostatnio uśpił się przy cycku, ale oczywiście obudził się podczas obcinania paznokci :/ i teraz nie może zasnąć. Położyłam go do łóżeczka z nadzieją, że może zaśnie sam. ale po kilku minutach już płakał, to go teraz usypiam, a wierci się i broni przed tym spaniem :/

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • ciążomania Koleżanka
    Postów: 38 73

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też przygotowania do Świąt pełną parą. Na jutro zostały nam ciasta, pierogi i choinka.
    Dzisiaj na obiadek jedliśmy brokułka i nawet bardzo smakował, chociaż zapaszek to ma niezbyt apetyczny:) mam nadzieję, że kupa pójdzie łatwiej niż po dyni:)
    Ja też życzę Wam dziewczyny zdrowych i spokojnych Świąt, smacznego jedzenia i niezapomnianych wspomnień z dzieciaczkami!

    Paula_29, Plumb80, Iwo lubią tę wiadomość

    7u22tv73atjkfp18.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciążomania wrote:
    U nas też przygotowania do Świąt pełną parą. Na jutro zostały nam ciasta, pierogi i choinka.
    Dzisiaj na obiadek jedliśmy brokułka i nawet bardzo smakował, chociaż zapaszek to ma niezbyt apetyczny:) mam nadzieję, że kupa pójdzie łatwiej niż po dyni:)
    Ja też życzę Wam dziewczyny zdrowych i spokojnych Świąt, smacznego jedzenia i niezapomnianych wspomnień z dzieciaczkami!


    Brokul smakuje mojej malej najlpeiej, zapewniam Cię, że po nim kupa jest na drugi dzien, po dynii bylo gorzej :)

    ciążomania, Iwo lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Ja chyba już dziś nic nie porobię. Dawid jak ostatnio uśpił się przy cycku, ale oczywiście obudził się podczas obcinania paznokci :/ i teraz nie może zasnąć. Położyłam go do łóżeczka z nadzieją, że może zaśnie sam. ale po kilku minutach już płakał, to go teraz usypiam, a wierci się i broni przed tym spaniem :/


    Am, a probowalas polozyc suszarke kolo lozeczka, poglaskac po glowce i wyjsc na chwilke...nasza tak nauczyla sie zasypiac w lozeczku :P
    Plakala nawet ok 30 min, co jakis czas przychodzilam, dawalam smoczka, wychodzilam i w koncu padla :P
    Pozniej wylaczalam suszarke :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Am, a probowalas polozyc suszarke kolo lozeczka, poglaskac po glowce i wyjsc na chwilke...nasza tak nauczyla sie zasypiac w lozeczku :P
    Plakala nawet ok 30 min, co jakis czas przychodzilam, dawalam smoczka, wychodzilam i w koncu padla :P
    Pozniej wylaczalam suszarke :P

    Muszę spróbować z suszarką, ale to pewnie po świętach na spokoju. No jakby udało się nauczyć Małego zasypiania w łóżeczku to by było mega :D

    Właśnie sobie uświadomiłam że nie mam co ubrać na święta, jakoś o tym wcześniej nie pomyślałam :/ niestety moje dotychczasowe rzeczy nie nadają się do karmienia w gościach zwłaszcza, bo przeważnie musiałabym się rozbierać ;)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny o co chodzi z tym komunikatem przedłuż abonament premium? Juz nie będę mogła do Was napisać za darmo? Kurcze nie mam czasu żeby tam poczytać o co chodzi z tym abonamentem; (

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa już znalazłam cennik i jest opcja bezpłatna:)

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, u nas piękna noc :-) Mała obudziła się tylko raz, jupiii :-) Karola, ja również zaobserwowalam, że Jula po mm jest spokojniejszym i weselszym dzieckiem ;-) Ale mimo tego i tak uważam, że większa różnica w przestawieniu z kp na mm była z moim synem. Przez pierwsze dwa miesiące darł się nieustannie, non stop wisiał na cycku, a ja byłam padnięta. Ważyłam 47 kg, masakra !!!!! Dlatego też mój M jak usłyszał, że chce spróbować kp był przerażony, gdyż bal się powtórki z rozrywki ;-) Na szczęście z kp Julci było inaczej i będę wspominać te chwile zawsze :-D
    Lolka, przy tym mm to właśnie przyrządzanie go w nocy jest jedynym minusem. Człowiek zaspany, a tu musi podgrzać wodę i czasem jeszcze umyć butelkę (jeśli oczywiście wcześniejsze karmienie było w nocy), no i te odbijanie eh, ale cóż zrobić ;-)
    DZIEWCZYNKI, życzę Wam zdrowych, radosnych Świąt, mnóstwo prezentów ;-), wspaniałych i niezapomnianych chwil w gronie najbliższych i wszystkiego wszystkiego czego sobie tylko zapragniecie !!! Buziakiiiii Kochane :-)

    misia_k1, Paula_29, Camilia, am, Plumb80, Iwo lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, w końcu znalazłam chwilę by tu wejść. Przez weekend byli teściowie. wczoraj mieliśmy EEG i pojechaliśmy już na swięta do rodziców, M ma dojechać w Wigilię
    Dziękuje za życzonka dla Zuzi

    Camilia gratuluje propozycji pracy:)
    Misia nie dziwie się, że się strachu najadłaś, z Zuzi jak chlustało tak pod ciśnieniem to też zawsze się cała trzęsłam

    My kupiliśmy Zuzi pianinko-leżaczek i huśtawkę, wiem, że dostanie jeszcze garnuszek na klocuszek i laptop edukacyjny fisher price bo jak go zobaczyła u koleżanki to zaczęła siadać:) i chrzestny sprawił w prezencie

    Choinką ubrana i w domku i u rodziców, ale myślałam, że Zuzię będzie bardziej interesować, a tak tylko czasami zwraca na nią uwagę

    Dziewczyny od kilku dni jest lepiej. Zuzia zaczęła się bawić i śmiać, jeszcze trochę pomarudzi i popłaczę ale połowę mniej, także już teraz jest super, zupełnie inne dziecko. Jak mnie cieszą te chwilę:)

    am, Plumb80, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i zastanawiam się czy polepszone zachowanie Zuzi nie jest wynikiem wprowadzenia jej stałego rytmu dnia. Poczytałam trochę i postanowiłam spróbować. Mam wrażenie że i Zuzi i mnie funkcjonuje się lepiej.
    Zuzia je i śpi o stałych porach, o tej samej porze jest kąpanie, kaszka i sen i ogólnie chyba wie co ją czeka i przestała protestować jak idzie na drzemki do łóżeczka. Wygląda to tak, że Zuzia je o 8,11,14,17, 20 potem w nocy o 4 i znowu o 8 itd. Śpi o 10, 13, 16 o 19,30 kąpiel i jakoś wszyscy wiedzą kiedy co ma być:) także polecam

    am, Iwo, Camilia, Mandalena lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Aaa i zastanawiam się czy polepszone zachowanie Zuzi nie jest wynikiem wprowadzenia jej stałego rytmu dnia. Poczytałam trochę i postanowiłam spróbować. Mam wrażenie że i Zuzi i mnie funkcjonuje się lepiej.
    Zuzia je i śpi o stałych porach, o tej samej porze jest kąpanie, kaszka i sen i ogólnie chyba wie co ją czeka i przestała protestować jak idzie na drzemki do łóżeczka. Wygląda to tak, że Zuzia je o 8,11,14,17, 20 potem w nocy o 4 i znowu o 8 itd. Śpi o 10, 13, 16 o 19,30 kąpiel i jakoś wszyscy wiedzą kiedy co ma być:) także polecam


    Paula my od dawna mamy wlasnie taki rytm dnia i mysle, ze sie bardzo sprawdza :)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Aaa i zastanawiam się czy polepszone zachowanie Zuzi nie jest wynikiem wprowadzenia jej stałego rytmu dnia. Poczytałam trochę i postanowiłam spróbować. Mam wrażenie że i Zuzi i mnie funkcjonuje się lepiej.
    Zuzia je i śpi o stałych porach, o tej samej porze jest kąpanie, kaszka i sen i ogólnie chyba wie co ją czeka i przestała protestować jak idzie na drzemki do łóżeczka. Wygląda to tak, że Zuzia je o 8,11,14,17, 20 potem w nocy o 4 i znowu o 8 itd. Śpi o 10, 13, 16 o 19,30 kąpiel i jakoś wszyscy wiedzą kiedy co ma być:) także polecam


    U nas identyczny rytm dnia od dawna. Chociaż na cycu było więcej karmień. Teraz na mm identycznie jemy.
    Lolka, co do pobudek, to czasami jest jedna około 3-4. Ale generalnie przesypia do 5.30-6.30. Mleko robi M. - od poczatku z nim to ustalilam, ze kp, a przy mm - on. Ale on lepiej to ogarnia, ja go budze - mowie "mleko". On idzie jak automat :P w termosie mamy ciepla wode, w dzbanku zimna przegotowana - wlewa troch tej, troche tej, proszek, mieszanko, 3 minuty i gotowe. Przychodzi - daje mi butle, Wiki odlezdza juz w polowie, bek i odlozona zasypia a M. przy odaniu butelki juz chyba spi :P
    Po swietach chce kupic podgrzewacz i tam trzymac wode i w jalowym kubeczku juz odmierzony proszek, wszystko w sypialbni aby bylo szybciej.

    Bylismy na bioderkach, wszystko ok.

    U nas leje, pogoda iscie swiateczna.

    Kp jest fajne o ile dziecko nie ma problemow z brzuszkiem, alergii, dobrze przybiera i mama wszystko je. Wtedy mozna karmic rok i dluzej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2014, 12:00

    am, lolka83, Iwo, Camilia, Paula_29, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka ok, co prawda Mały zasnął dopiero kilka minut po 23 ale spał do 7. U nas termometr pokazuje 10 stopni, ale mocno wieje. Żeby tylko nie padało wyjdziemy pospacerować, bo ponoć wiatr przewiał smog znad Krk i w końcu "świeże" powietrze ;)

    Paula super że Zuzia trochę spokojniejsza, oby taki stan się już utrzymał. W ogóle super że karmisz ją co 3 godziny, Dawid chyba by padł z głodu za taki czas.

    U nas ogarnięty rytm dnia mamy bardziej po południu, bo do południa jest różnie przez spanie i dosypianie ;)

    Ja się obawiam, że jutro w drodze do rodziców będziemy stawać na karmienie, bo Mały nie wytrzyma drogi, szkoda bo jedziemy około 2 godzin, może zaśnie jakimś cudem. Tak pomyślałam że na drogę założę mu ciepłe dresy bez kombinezonu, żeby mu było wygodniej, a tyle co wyjść z domu do auta to przykryję szczelnie kocem. W tym kombinezonie raczej byłoby mu za gorąco, zwłaszcza że takie temperatury jesienne.

    Karola:), Paula_29, Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas nie sposób było wprowadzić wcześniej takiego rytmu bo Zuzia w nocy budziła się o różnych godzinach, a karmiona była co 3, więc teraz dopiero jak mniej więcej budzi się o stałej porze to godziny są ustalone, a z ciekawości, jak to robiłyście jak dzidzia budziła się o różnych porach? że karmienie zawsze było o tych samych, ja kombinowałam i się nie dało bo musiałabym albo za bardzo skracać albo wydłużać czas między karmieniami

    Iwo lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:

    Ja się obawiam, że jutro w drodze do rodziców będziemy stawać na karmienie, bo Mały nie wytrzyma drogi, szkoda bo jedziemy około 2 godzin, może zaśnie jakimś cudem. Tak pomyślałam że na drogę założę mu ciepłe dresy bez kombinezonu, żeby mu było wygodniej, a tyle co wyjść z domu do auta to przykryję szczelnie kocem. W tym kombinezonie raczej byłoby mu za gorąco, zwłaszcza że takie temperatury jesienne.

    Am ja też tak robiłam, by małej w samochodzie nie było za gorąco. Może nakarmisz Dawidka zaraz przed wyjazdem, to dwie godziny może wytrzyma? Albo podaj mu mleko z kaszką, to trochę na dłużej zapełni żołądeczek

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, u nas prawdziwy armagedon w kuchni, ostro działamy już od wczoraj rana i kompletnie brakuje dla was czasu ;)
    A więc:
    Spotkajmy się przy stole,
    Podzielmy się sercami,
    Z tymi, którzy są teraz
    I co byli z nami.
    Bo Bóg rozdaje miłość,
    Wszystkim, bez wyjątku,
    Zesłaną na ziemię
    w małym Dzieciątku.

    Życzę Wam prawdziwie rodzinnych, ciepłych, smacznych i pachnących Świąt, najpiękniejszych, bo z naszymi pociechami :) :)

    Paula, super, że Zuzia stała się spokojniejsza :) my rytm dnia wprowadziliśmy już jak Dawid miał miesiąc ;)wielokrotnie pisałam, że Dawid chodzi jak w zegarku ;) prócz tego 2- tyg epizodu, kiedy nie chciał spać w nocy ;) I potwierdzam, dziecko jest spokojne, gdy wie, co je czeka :) Dawidek budził się zawsze ok. 9 i masz rację, łatwiej jest wprowadzić rytm dnia, jak dziecko budzi się o tej samej godzinie :)
    Opisali Ci EEG ?( z ciekawości pytam, bo jestem neurologiem i leczę padaczki ) ;)

    Am- na pewno Dawidek dobrze zniesie podróż :) my często jeździmy do rodziców nad morze cała podróż trwa ok 3 godz. Dawid zjada tuż przed podróżą, w samochodzie trochę pogada i przesypia praktycznie całą podróż ;) Może twój Dawidek też tak prześpi i nie będzie się dopominał jedzenia. :)

    Karola- szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko :) super, że znalazłyście sposób na siebie :) U nas Dawidek jest spokojnym, szczęśliwym chłopcem, przesypia całe noce w swoim pokoju, bez żadnych karmień, więc nie ma reguły, jak dziecko zachowuje się po kp czy mm :)
    Bardzo się cieszę, dziękuję Bogu każdego dnia, że Dawid jest tak bezproblemowym dzieckiem ( oby taki był jak również dorośnie ;) ) i że możemy karmić się piersią. Dla mnie widok wpatrzonego w moje oczy synka i ssącego pierś to jeden z najpiękniejszych widoków w życiu. Uwielbiam to :) Jestem szczęśliwą mamą :)
    Oby alergia wam minęła :)
    Temat kupek zostawiłam na koniec ;) U nas niezależnie od jedzenia kupki są codziennie, jakoś nic młodego nie zapiera. Jabłko jakoś mu tylko nie smakuje, może prze to , ze lekko kwaśne. My teraz jemy banana, zostały nam tylko morele. Dawid najbardziej lubi dynię, potem ziemniak i brokuły. Ok 6 miesiąca wprowadzimy już zupki mieszane i kaszę na noc- chociaż nie wiem jaką...narazie zjada łyżeczkę manny na noc z moim mlekiem. Ale jak patrzyłam w sklepach to wszystkie kaszki z cukrem albo maltodekstryną i na mleku modyfikowanym. Chciałabym jakąś bez mm i niesłodzona..możecie coś polecić ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2014, 13:41

    am, ciążomania, Mandalena lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ciężko Was nadrobić w tym świątecznym czasie ;-)
    Ja właśnie skończyłam robić karpia w galarecie, za chwilę zabieram się za rybę po grecku. Mąż pojechał po choinkę i resztę zakupów.
    My od dwóch dni jemy kaszę manną i chyba muszę na razie zrobić przerwę bo Jula jakaś niespokojna się zrobiła wieczorami. Być może to skok rozwojowy który właśnie zaczynamy, zęby, alergia lub ta kasza. Ufff dużo może być przyczyn :-P
    Nasze noce póki co bez zmian choć zdarza się Małej przespać 4 godziny, co prawda wiele razy budzi się i popłakuje więc muszę jej podawać smoczek. Tak wczoraj rozmawiałam z mężem na temat kp i chyba jeszcze max 2 miesiące i przechodzimy na mm. Zobaczy się jeszcze :-) A już niedługo przenosimy Julę do jej pokoju, trzeba tylko namalować wesołe obrazki na ścianach :-)
    Dziękujemy za życzenia i również życzymy Wam zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech upłyną one w rodzinnej atmosferze, niech będą magiczne i pełne ciepła <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2014, 16:54

    am, ciążomania, Mandalena lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, wystraczyło u nas że Wiki budziła się rano o tej samej porze - około 7mej, wiec nie trudno było zrobic rytm dnia nizaleznie od liczby karmien w nocy.

    Iwo, kp bylo dla mnie cudowne, uwielbiałam to, dlatego tak ciezko mi bylo z tym, ze wprowadzam mm. Gdybym miala takiego Dawidka to na pewno nie myslalabym o mm, bo i po co ;)

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas niestety Zuzia budziła się raz o 7 raz o 8, czasem o 9 także było ciężko
    Iwo niestety nie mam opisanego EEG, opis będzie dopiero po nowym roku bo było to załatwiane na szybko, po znajomościach i badanie ma być "wykazane" dopiero w przyszłym roku . Neurolog tylko sprawdziła i powiedziała, że jest ok. Mój M z nią rozmawiał więc nawet nie wiem czy bardziej się zagłębiała w szczegóły.
    USG głowy też w porządku, teraz czekamy jeszcze na USG brzuszka 2 stycznia.

    Iwo Ty się orientujesz dlaczego w niektórych opracowaniach mówi się, by dziecko karmione piersią było karmione tak wyłącznie do 6 m-ca?

    Iwo lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 585 586 587 588 589 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ