X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cisza, czy już tak będzie aż do stycznia ??? oby nie ;)

    Ja dziś pierwsza pobudka o 4:20, trochę wcześnie, ale szybko zasnęliśmy dalej. Z łóżka zwlekłam się koło 10:30, nieźle bo ostatnio wylegiwałam się do południa. U nas też ponuro, ciemno i wieje, ale jak nie zacznie padać to idziemy choć na pół godziny się przewietrzyć :)

    A i plan na dziś to ubieranie choinki, w końcu :D

    mikulka, Camilia, karusia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas choineczka stoi od soboty pięknie ozdobiona ;-)
    nocka tez w miarę, pobudka na mleko o 24 i 5, ale szybko po odbiciu zasypiala więc git :-)
    My dzisiaj raczej nigdzie nie wyjdziemy, bo nie dość że pada to mega mocno wieje :'(
    Misia, daj koniecznie znać jak Jasiu po dyni, bo Jula dostała dzisiaj pierwszy raz ten specjał i niestety w sumie zjadła może jedną łyżeczkę. Chyba jak narazie najchętniej wcinala marchewkę z ziemniakami :-)
    U nas juz dzisiaj klimat świąteczny, kolędy, porządek i zapach ryb po japońsku, mniam :-D Kocham ten okres przedświąteczny :-)

    Camilia, am lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę dziewczyny nadrobiłam was ale przyznaje sie bez bicia, ze tylko pobieżnie.
    Gratki dla wszystkich 5 miesięcznych dzieciaczków.
    U nas pośpiech przedświąteczny, właśnie kupiłam żywa jodełkę i jak tylko wyschnie postawimy ja w salonie. Rozpakowaliśmy sztuczna z mieszkania ale strasznie śmiesznie wygladała, mała taka... Przenieśliśmy ja do sypialni i przy skosach wyglada ok.
    Tylko, ze teraz nie mamy ozdób na tą wielgachna jodłę :p zaraz pakuje mała i jedziemy do Almi decor bo większe bombki.
    Od rana cos w kuchni szykuje. Grzybki sie moczą na farsz do pierogów i uszek. Mak tez zalany na masę makową. Dobrze ze mała w taka beznadziejna pogodę ładnie śpi bo nie wiem jakbym sie wyrobiła. Jeszcze sprzątanie ehhh...

    Co do prezentów ja kupiłam Lili takie okrągłe pianinko z fisher price a M zwierzątka do wanny. Teściowa kupiła jej telefon i farmę ze zwierzątkami.

    A nocki u nas wyśmienite, zasypia po 20 i budzi sie raz miedzy 3-4 na karmienie. W piątek obudziła sie dopiero o 5 ! Jednak nadal w miarę wcześnie wstajem bo koło 6-7. Ale i tak jestem z niej dumna. Chyba polubiła swój pokoik :)))

    U nas tez mega wieje, wczoraj ubieraliśmy z sąsiadami choinkę osiedlowa i rano widziałam, ze połowa ozdób juz pospadała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2014, 13:41

    Camilia, am, karusia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po zakupach, teraz mąż odkurza bo mamy dzisiaj gości. Ja karmię Jule i zabieram się za przygotowanie przekąsek :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka Jas juz drugi raz je dynie i bardzo ja lubi. Juz po sloiczku mu daję.
    a wiecie , wczoraj mnie Jas po raz pierwszy ,, ugryzl"jak jadl z piersi, patrzac mi prosto w oczy!:)a taka radoche przy tym mial.kurcze zabolało, nie wyobrazam sobie jak musi bolec kiedy dzidzia ma ząbki. ?.on sobie tak cumkal, potem przygryzl,pociagnal i nie chcial puścić he.
    Dzis nocka ok mimo 2 pobudek,i kilkunastu akcji włóż smoczka do buzi.

    Ja wlasnie od fryzjera wrocilam, przyciemnilam troche wlosy, skrocilam i wycieniowalam:)
    U nas jeszcze przedświąteczny bałagan, jutro mialam jechac na szczepienie i dokonczyc sprzatanie, ale pogrzeb mojego M babci mamy i wszystko się pogmatwalo.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spóźnione sto lat dla 'naszych' pięciomiesięcznych ślicznotek :)

    Misia, dawaj fote nowej fryzurki :)

    U nas przygotowania pełną parą, mąż oprawia choinkę a ja ozdabiam pierniczki. Szymek bawi się na macie :)

    Lolka, podziel się jakimś ciekawym ciastem, bo muszę coś nowego dla mamy wyszukać...

    Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MY podalismy juz wszystkie warzywka z tych w sloiczkach i mala zdecydowanie najlpeiej lubi brokul i marchew, dynia tez byla ok.
    Dzis dalam pastrenak...od jutra bede powtarzac po sloiczku, a po swietach zaczne owoce i zupki jarzynowe tylko z innym skladem...bo ta ostatnia nam coś nie podpasowała :(
    U mnie w domu juz mega czysto :)
    Musze podjechac po kilka rzeczy do sklepu, ale jak pomysle o tym tlumach to az mi sie nie chce :(
    WIeczorem pewnie zaczne robic ciasteczka :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Spóźnione sto lat dla 'naszych' pięciomiesięcznych ślicznotek :)

    Misia, dawaj fote nowej fryzurki :)

    U nas przygotowania pełną parą, mąż oprawia choinkę a ja ozdabiam pierniczki. Szymek bawi się na macie :)

    Lolka, podziel się jakimś ciekawym ciastem, bo muszę coś nowego dla mamy wyszukać...


    Heja,
    te robilam i byly pyszne, sama w tym roku kilka zrobie z nich :)

    http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/wigilia/sernik_zurawinowy/przepis.html

    http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/wigilia/piernik_wilgotny_szybki/przepis.html

    http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/wigilia/makowiec_last_minute/przepis.html

    http://www.kwestiasmaku.com/desery/czekolada/ciasto_czekoladowe_amaretti/przepis.html

    http://www.kwestiasmaku.com/desery/czekolada/biale_trufle/przepis.html


    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh te ciasta już robiłam bądź robię w tym roku.. Muszę szukać dalej :P


    PS. Misja "ozdabianie ciasteczek' zakończona fiaskiem ;)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Ehh te ciasta już robiłam bądź robię w tym roku.. Muszę szukać dalej :P


    PS. Misja "ozdabianie ciasteczek' zakończona fiaskiem ;)

    no to inne mam ale w przepisach w domu, a nie mam czasu teraz ich przepisywac :)
    Jest duzo stron z przepisami, na pewno coś znajdziesz :P

    Praliny robie co rok ale z ciemnej czekolady i piernik, sa tradycja juz :P
    Tez szukam kilku nowych, moze mi się uda dziś cos znalezc na mojewypieki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2014, 19:03

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Na początek wklejam link o kaszkach. Poczytajcie, ja tylko zamieszczam, bo właśnie pojawiło się to w necie. Nie wiem gdzie leży prawda, ale wiem że nie które z Was używają, więc posprawdzajcie dalej.

    http://dzieci.pl/kat,1033939,title,Kaszki-marki-Holle-i-Lebenswert-wycofane-z-rynku,wid,17126264,wiadomosc.html?smgputicaid=61406c

    U nas choinka stoi i Victor się śmieje do niej za każdym razem, jak na nią spojrzy :) W kuchni już działam od dzisiaj. Jutro jeszcze sernik i sałatki musze zrobić. Mamy tez przystrojone okno, świeci na złoto na naszej ulicy ;)

    Gdybym czasem nie zdążyła jutro -

    ŻYCZĘ WAM RADOSNYCH I ZDROWYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. ABY BYŁY ONE PEŁNE RADOŚCI I ŚWIĄTECZNEJ MAGII, U BOKU RODZINY, NAJBLIŻSZYCH. PRZY PIĘKNYM STOLE, CHOINCE I Z KOLĘDAMI W TLE. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!

    misia_k1, mikulka, Camilia, BiB, marta&hania, Paula_29 lubią tę wiadomość

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh jednak dynia z jabłkiem to same zlo....Jas zjadl o 14.poszedł spac o 15...wstał ok 17.zaczal plakac,jakis blady,stekal wiec czopek dałam,bo kupki kilka dni brak. lezymy sobie a tu nagle jak z niego chluslo...zaczął mi tak wymiotowac na lozku,szybko obrocilam na boczek,zawołałam mame, a on dalej wymiotuje.MA SA KRAAAA
    zaczął plakac, mnie rece drżały,leciało z niego jak z fontanny.uspokoiłam go,przebrałam, nosiłam i dałam cycusia.po 30 min czkawki dostał.położyłam go znowu na pleckach bo stękał,wiec myślę sobie,ze kupkę zrobi...a on znowu zaczął wymiotować dynia i mlekiem.
    powiem Wam,że tak się wystraszyłam,nosiłam go cały czas,taki zmęczony byl ale śmiał się.
    wykąpaliśmy go, dałam butle,cycusia i od razu zasnal...kupki brak.

    najadłam sie strachu bo pierwszy raz tak mialam. Dynii z jabłkiem mowie kategoryczne NIe!!!

    byl taki blady, bo pewnie mu to zaszkodziło, i jestem pewna po ilości wymiocin,ze cały słoiczek juz z siebie wydalił.

    jutro robię przerwę z warzywkami. wczoraj po dyni nic nie było, dziś widocznie kombinacja z jabłkiem mu nie pasuje.

    bib co do fryzurki,juz po...wymiocinki Jasia mi przygładziły cześć włosów.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    ehhh jednak dynia z jabłkiem to same zlo....Jas zjadl o 14.poszedł spac o 15...wstał ok 17.zaczal plakac,jakis blady,stekal wiec czopek dałam,bo kupki kilka dni brak. lezymy sobie a tu nagle jak z niego chluslo...zaczął mi tak wymiotowac na lozku,szybko obrocilam na boczek,zawołałam mame, a on dalej wymiotuje.MA SA KRAAAA
    zaczął plakac, mnie rece drżały,leciało z niego jak z fontanny.uspokoiłam go,przebrałam, nosiłam i dałam cycusia.po 30 min czkawki dostał.położyłam go znowu na pleckach bo stękał,wiec myślę sobie,ze kupkę zrobi...a on znowu zaczął wymiotować dynia i mlekiem.
    powiem Wam,że tak się wystraszyłam,nosiłam go cały czas,taki zmęczony byl ale śmiał się.
    wykąpaliśmy go, dałam butle,cycusia i od razu zasnal...kupki brak.

    najadłam sie strachu bo pierwszy raz tak mialam. Dynii z jabłkiem mowie kategoryczne NIe!!!

    byl taki blady, bo pewnie mu to zaszkodziło, i jestem pewna po ilości wymiocin,ze cały słoiczek juz z siebie wydalił.

    jutro robię przerwę z warzywkami. wczoraj po dyni nic nie było, dziś widocznie kombinacja z jabłkiem mu nie pasuje.

    bib co do fryzurki,juz po...wymiocinki Jasia mi przygładziły cześć włosów.


    Jeny MIsia, dobrze, ze juz malutki spi i jest lepiej...a zamiast czopka nie lepiej rurke? czy tez nie idzie?
    no wlasnie z tymi warzywami i owocami to teraz beda niezle jazdy...ja chyba sobie daruje przed swietami wprowadzac nowosci i po swietach zaczne owoce i znow zupki...
    Biedne dzieciaczki, aby coraz lepiej to tolerowaly :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dalam czopek,bo zawsze max po 10 min kupka idzie,a z rurka to gorzejjj.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też świąteczny czas, przyjechalam do rodziców, dziadkowie szaleją za wnuczką a ja troszke odpoczywam;)
    Jutro bedziemy gotować;)
    Buziaki dla 5 miesięczniaków.
    My tez z M nie robilismy szału prezentów dla Hani, skromnie od nas bo od cioteczek i dziadków wór prezentów.
    Każdy teraz pewnie zabiegany wiec i forum skromniejsze w postach;)
    Pewnie nie będę miała chwili już tu zajrzeć bo zapowiada się dużo pracy, chciałam Wam dziewczynki Mamusie życzyć zdrówka, miłości i samych radosnych chwil z dzieciaczkami, serduszkowania z mężami abyście soę rozmnażały ;)

    Karola:), Camilia, BiB, Paula_29, Plumb80 lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niech magiczna noc wigilijnego
    wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.
    Niech każda chwila świąt Bożego
    Narodzenia żyje własnym pięknem,
    a Nowy Rok obdaruje Was
    pomyślnością i szczęściem.

    Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia,
    niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia...Dziewczyny radosnych i pogodnych Świąt,bo to są Nasze najwspanialsze wymarzone RODZINNE święta.:)


    Karola:), am, Camilia, BiB, marta&hania, Paula_29, Plumb80 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spóźnione ale szczere buziaki dla 5 miesięczniaków :*

    No i dziewuszki - Zdrowych, Spokojnych Świąt Wam Życzę, w rodzinnej atmosferze :) Róbcie dużo fotek, bo to niezapomniane Święta, będziemy je wspominać całe życie :)
    Składam życzonka, bo nie wiem czy do Wigilii będę miała czas, aby zajrzeć i coś skrobnąć.

    I jeszcze taka refleksja na temat karmienia mm - karmię mm od dokładnie tygodnia. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy "zasługa" mm - ale moje dziecko jest duuużo spokojniejsze. Wczoraj pisałam już, że jest inna, nie marudzi, ładnie śpi i zasypia, jest wesoła i że gdyby nie problem z alergią, to byłoby idealnie. Dzisiaj właśnie sobie o tym myślałam - jestem totalnym zwolennikiem kp. Zamierzałam kp pół roku, wyszło niecałe 5, w sumie 4,5 m-ca. Stwierdzam, że Wiki po mm jest zupełnie inna, nie marudzi mi, nie ma sytuacji, że jest niespokojna i wtedy tylko cycek pomagał. Lepiej przybiera, jest wesoła. Je co 3 h, a gdy nie chce, to wtedy zje pół godzinki później. Nie budzi się głodna, zasypia bez cyca i nie wybudza się po zaśnięciu. Nie wiem czy to wszytsko od czasu podawania mm, ale na to właśnie wychodzi. Tak sobie myślę, że może ja nie miałam za dużo pokarmu, niby nie ma czegoś takiego jak słaby pokarm, ale to moje mleko było takie rzadkie, jak woda, chyba karusia pisała, że jej mleko takie gęste jak śmietana - u mnie tak nie było, Paula pisała że karmi Zuzie co 3 h, ja podawałam czasami co godzinę - i tak mało przybierała. Mówiłam, że mi się laktator zepsuł bo nie mogłam sciągnąć, a teraz gdy piersi są miękkie, to mogę ściągnąć lakataorem co kilka godzin dość sporo - szkoda że nie idzie sprawdzić czy jest pokarm i czy nim się dziecko najada...wiem, że będę karmić piersia kolejną dzidzię, ale jeśli będzie takie zachowanie jak u Wiki, to chyba po 3 miechach przejdę na mm. Taka oto dygresja na temat kp. Aaa...i najważniejsze, jestem teraz spokojniejsza i szczesliwsza :)

    Wesołych mamusie <3

    Aniulka, am, Camilia, lolka83, marta&hania, misia_k1, kasjja, Paula_29, Plumb80 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane!!! U nas wszystko okej :) mało nas zarówno na fb jak i na forum... :) Czas wolny spędzamy na wariacjach i wyjazdach :)Zosia w nocy budzi się raz ok 2, a zasypia ok 20, więc daje się wyspać rodzicom :)

    Do wigilii mam masę pracy, całe pakowanie prezentów, sprzątania, ubieranie choinki, krojenie na sałatkę jarzynową i ryba w beszamelu czekają od jutra!! Będę musiała wrzucić jakiś 6 bieg ;)...

    ... Dlatego też chciałabym Wam kochane już dzisiaj złożyć życzenia świąteczne...
    .. zatem niech te święta będą pełne magii, pozytywnych wzruszeń i radości, wśród tych, których kochacie.. z czadowymi prezentami ;))) Merry xmass!! muaaa :* i każdej z Was przesyłam wirtualny opłatek ;) i kawałek karpia :D całuski :*

    Karola:), am, BiB, marta&hania, misia_k1, Paula_29, Plumb80 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy za życzenia :) Macie rację że te święta będą jedyne, magiczne i niepowtarzalne :) i właśnie takich spędzonych w zdrowiu i spokoju Wam życzymy :)

    Ja tu jeszcze jutro zaglądnę, bo święta spędzamy u moich rodziców, a w drugi dzień jedziemy do teściów. Tyle że jedziemy dopiero w Wigilię.
    Jutro pewnie skończę ubierać choinkę, chyba że zrobię to dziś jak Mały zaśnie.

    Ja właśnie przez święta miałam podawać dynię, ale mnie Misia nastraszyłaś. Chyba że to przez to jabłko. Oby już wszystko było z Jasiem dobrze.

    Paula gdzie się podziewasz? Wyjechaliście już?

    Karola:), marta&hania, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Dziękujemy za życzenia :) Macie rację że te święta będą jedyne, magiczne i niepowtarzalne :) i właśnie takich spędzonych w zdrowiu i spokoju Wam życzymy :)

    Ja tu jeszcze jutro zaglądnę, bo święta spędzamy u moich rodziców, a w drugi dzień jedziemy do teściów. Tyle że jedziemy dopiero w Wigilię.
    Jutro pewnie skończę ubierać choinkę, chyba że zrobię to dziś jak Mały zaśnie.

    Ja właśnie przez święta miałam podawać dynię, ale mnie Misia nastraszyłaś. Chyba że to przez to jabłko. Oby już wszystko było z Jasiem dobrze.

    Paula gdzie się podziewasz? Wyjechaliście już?


    Am, po dyni u nas bylo ok..jak pisałam, wszystkie warzywa zjadlysmy, tylko po tej jarzynowej z porem bylo srednio wesolo z brzuszkiem...
    Penie zalezy jak dziecko zareaguje :)
    Ale po swietach wprowadze nowe produkty, ciekawa jestem wlasnie jak zareaguje z jablkiem :)

    Dzieki dziewczyny, Wam też Wesołych Swiat, chociaz ja pewnie co jakis czas bede tu wpadac, jesli bedzie do kogo :) Bo my w Wawie z rodzicami jednymi i drugimi spedzamy :)

    am, Karola:), misia_k1, Paula_29, Camilia, Plumb80 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 584 585 586 587 588 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ