X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, młode mamy w naszym kraju są tylko szykanowane i taka jest okrutna prawda. Byłam dzisiaj na wigilii zakładowej i jestem zdruzgotana postawą moich koleżanek - nauczycielek. Tylko dwie pogratulowaly mi narodzin małej, a reszta patrzyła na mnie jak na tredowatą, no bo jak można zachodzić w ciążę w ciągu roku szkolnego i iść na L4? Masakraaaa !!!

    Lolka, Ty się cieszysz brakiem okresu, a ja panicznie będzie bardziej boję się ponownego zajścia w ciążę i bardzo bym go chciała juz dostać ;-) Do tego stopnia swiruje w tym temacie, że dzisiaj po 7 rano pojechałam do apteki po test ciążowy. Na szczęście jest negatywny, ale często o tym myślałam i juz nie dawało mi to spokoju. Mam upragnioną dwójkę dzieci i trzecie (mimo, że ogólnie uwielbiam dzieciaczki) nie wchodzi w grę :-) W ogóle mam lęk przed sensem i serduszkowalam po porodzie tylko dwa razy, najnormalniej w świecie mam lęk przed ciążą. Nie wiem jak dalej będzie wyglądało nasze życie seksualnej. Tabletek nie mogę brać ze względu na zmiany w piersiach eh ...

    Dziewczyny, kiedy planujecie podawać mięsko?

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka buziaczki dla Julci z okazji 5 miesiecy:)

    Hm mialam podawac jakoś po 6m,ale to wyjdzie w praniu bo narazie warzywka odstawilam ze wzgledu na problemy kupkowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2014, 21:04

    mikulka lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Mikulka buziaczki dla Julci z okazji 5 miesiecy:)

    Hm mialam podawac jakoś po 6m,ale to wyjdzie w praniu bo narazie warzywka odstawilam ze wzgledu na problemy kupkowe.
    Dziękujemy Misia :-)
    My odpukać problemów z kupką nie mamy, a skoro karmię Jule mm to będę jej stopniowo podawać. Zacznę od zupki jarzynowej z kurczakiem Gerbera.
    Ponoć dzieci wolą owoce od warzyw, a moja mała lubi konkrety (za mamą), owocami jak narazie gardzi heh ;-) :-D

    Camilia lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Camilia, młode mamy w naszym kraju są tylko szykanowane i taka jest okrutna prawda. Byłam dzisiaj na wigilii zakładowej i jestem zdruzgotana postawą moich koleżanek - nauczycielek. Tylko dwie pogratulowaly mi narodzin małej, a reszta patrzyła na mnie jak na tredowatą, no bo jak można zachodzić w ciążę w ciągu roku szkolnego i iść na L4? Masakraaaa !!!

    Lolka, Ty się cieszysz brakiem okresu, a ja panicznie będzie bardziej boję się ponownego zajścia w ciążę i bardzo bym go chciała juz dostać ;-) Do tego stopnia swiruje w tym temacie, że dzisiaj po 7 rano pojechałam do apteki po test ciążowy. Na szczęście jest negatywny, ale często o tym myślałam i juz nie dawało mi to spokoju. Mam upragnioną dwójkę dzieci i trzecie (mimo, że ogólnie uwielbiam dzieciaczki) nie wchodzi w grę :-) W ogóle mam lęk przed sensem i serduszkowalam po porodzie tylko dwa razy, najnormalniej w świecie mam lęk przed ciążą. Nie wiem jak dalej będzie wyglądało nasze życie seksualnej. Tabletek nie mogę brać ze względu na zmiany w piersiach eh ...

    Dziewczyny, kiedy planujecie podawać mięsko?


    Mikulka, gdybym chciala wrocic do tej pracy to bym chetnie zaczela sie starac o dziecko...tym bardziej,ze u nas dlugo to trwalo :(
    Jednak jak wczesniej pisalam, wracac tam nie chce, wypaliłam się, a pojawila sie propozycja nie do odrzucenia, jesli w wogole do czerwca beda chciali na mnie czekac, wiec ja musze wrocic do pracy, aby nie stracic szansy...
    Ale myslę, ze i tak te starania za rok zaczniemy o drugie dziecko...ale ty masz juz dwojke super :) !

    Co do miesa, mi kazala zaczac podawac ok. 4 tyg po tym jak wprowadze zupy jarzynowe...zapy mam zamiar w weekend.

    mikulka, am, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, o ile się nie mylę, bo ciąża i czas po niej, troszkę mnie wymóżdżył i nie jestem na bieżąco - ale zasiłek zależy od Twojego stażu pracy, jeśli masz ogólny staż pracy do 5 lat to przez pierwsze 3 miesiące około - 580 zł netto, a przez kolejne 3 m-ce około 460 zł na rękę, jeżeli masz staż pracy powyżej 5 lat to przez pierwsze 3 miesiące troszkę ponad 700 zł, a kolejne 3 m-ce około 600 zł. Zasiłek przyznawany jest na pół roku.

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, a Twoja Wiki mieści się jeszcze w gondoli, bo z tego co pamiętam to długa z małej kobietka prawda? My mamy na styk jeśli mała jest w kombinezonie i spiworku, chyba w styczniu przejdziemy na spacerówkę ;-) A pytam, bo mamy te same wózki :-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camila współczuję, a swoją drogą to naprawdę jest żałosne ile możemy dostać do Państwa jako pomoc, zero wsparcia, no szkoda nawet komentować.

    Co do mięska, to mi pediatra mówił, że po skończonym 6 miesiącu już można, ale jakoś się jeszcze nie zastanawiałam kiedy zacznę z mięskiem :) póki co jeszcze trochę warzyw nam zostało do testowania, dopiero jesteśmy na trzecim :)

    Pogoda jest beznadziejna, dziś nas ze spaceru przegonił deszcz, a w ogóle było 12 stopni, jakiś obłęd. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze będę musiała kupić kombinezon ale taki przejściowy dla Małego, bo z tego w którym chodzi wyrasta, a na zimowe "lekko" za ciepło. Śpiwór do wózka też leży nieużywany...

    Camilia, mikulka lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka szkoda gadać o Twoich "koleżankach" z pracy :|
    Misia ja skończę podawać jedno składnikowe słoiczki warzywne, później zupki i mięsko. Nie wiem tylko kiedy podać owoce i kaszę manna?
    Karola dzięki za info.

    mikulka, Karola:) lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Lolka, a Twoja Wiki mieści się jeszcze w gondoli, bo z tego co pamiętam to długa z małej kobietka prawda? My mamy na styk jeśli mała jest w kombinezonie i spiworku, chyba w styczniu przejdziemy na spacerówkę ;-) A pytam, bo mamy te same wózki :-)


    bebetto luca :P tak?
    Fakt, już ledwo w niej sie miesci, ale miesiac na pewno jeszcze pojezdzimy :P Przynajmniej taka mam nadzieje :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    bebetto luca :P tak?
    Fakt, już ledwo w niej sie miesci, ale miesiac na pewno jeszcze pojezdzimy :P Przynajmniej taka mam nadzieje :P
    Bebetto Luca, zgadza się :-) My zamierzamy w styczniu "przeprowadzić" się do wersji dla "starszaka" :-D

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, wydaje mi zie ze kasze manne mozesz juz podawac,skoro nie widzialas zadnych niepokojacych objawow przy warzywach.Ja zaczelam ok 5 m na noc kasze manne podawac lub mozesz tez do warzywek dodac.
    wczoraj dalam brokula,bo mialam nadzieje ze kupka bedzie ale niestety brak.dzis znowu brokul a jutro podam jablko aby zobaczyc czy te kupki robi tylko po jablku.

    Milego dnia mamusie.

    Ps a te zupki jarzynowe to ze sloiczka czy gotujecie? i przez ile dni podawac bedziecie? Tak samo jak warzywka?

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Camilia, wydaje mi zie ze kasze manne mozesz juz podawac,skoro nie widzialas zadnych niepokojacych objawow przy warzywach.Ja zaczelam ok 5 m na noc kasze manne podawac lub mozesz tez do warzywek dodac.
    wczoraj dalam brokula,bo mialam nadzieje ze kupka bedzie ale niestety brak.dzis znowu brokul a jutro podam jablko aby zobaczyc czy te kupki robi tylko po jablku.

    Milego dnia mamusie.

    Ps a te zupki jarzynowe to ze sloiczka czy gotujecie? i przez ile dni podawac bedziecie? Tak samo jak warzywka?


    Kochana, ja wszystko ze sloika, pediatra nasza zaleca na poczatek slioczki...widzialam w tej warzywnej olej i cos tam jeszcze jest, wiec ja nie kombinuje sama na razie :P

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też na początku będę tylko słoiczki podawać.

    Lolka czy Twojej Wiki na tych długich włoskach z tyłu główki robią się kołtuny? Kurcze dziś Dawid jak wstał to od tego kręcenia się w nocy ma ich z pięć :( i muszę to wszystko wyobcinać, a i tak ma takie słabe te włoski z tyłu główki :/

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia bardzo mi przykro... Swoją drogą 4 lata to dość długi staż, dziwi mnie, że chcą się pozbyć pracownika, który tyle czasu przepracował...

    A co do naszego kraju i polityki prorodzinnej myślę, że na prawdę nie mamy aż tak źle. Jesteśmy jednym z niewielu krajów, gdzie urlop macierzyński trwa rok i jest do tego płatny 80 %. Oczywiście są inne kwestie jak np. rodzinne, które jest śmiesznie niskie i zależy od zarobków... Dyskryminacja młodych dziewczyn jak również mam.
    Sama walczyłam o umowę na czas określony ponad 2 lata, a szukając pracy wszyscy proponowali zlecenie, bo młoda do tego studentka - " nie opłaca się nam Pani zatrudnić inaczej niż na zlecenie" - porażka...

    Camilia lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:

    A co do naszego kraju i polityki prorodzinnej myślę, że na prawdę nie mamy aż tak źle. Jesteśmy jednym z niewielu krajów, gdzie urlop macierzyński trwa rok i jest do tego płatny 80 %. Oczywiście są inne kwestie jak np. rodzinne, które jest śmiesznie niskie i zależy od zarobków... Dyskryminacja młodych dziewczyn jak również mam.
    Sama walczyłam o umowę na czas określony ponad 2 lata, a szukając pracy wszyscy proponowali zlecenie, bo młoda do tego studentka - " nie opłaca się nam Pani zatrudnić inaczej niż na zlecenie" - porażka...


    Oj Maja mamy zle, ale nie będę sie nad tym tu rozwodzić...ale to i tak jest zrodlo znow czegos innego, tu sa potrzebne zmiany ustawowe w panstwie, a tym jak wdiac nikt sie nie chce zajać...
    ale to moja prywatna opinia :)

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Ja też na początku będę tylko słoiczki podawać.

    Lolka czy Twojej Wiki na tych długich włoskach z tyłu główki robią się kołtuny? Kurcze dziś Dawid jak wstał to od tego kręcenia się w nocy ma ich z pięć :( i muszę to wszystko wyobcinać, a i tak ma takie słabe te włoski z tyłu główki :/


    Am, tak kochana ona od dawna, ma takie kołtuny z tylu, ze co chwila obcinam...probuej to rozczesywac, ale srednio idzie :( Wogole te wlosy sie nie ukladaja, czesto wyglada jakby ja piorun strzelil...
    do tego zrobily jej sie dlugie pejsy przy uszach, nie wiem co z tymz robic :P
    Chyba obetne bo wyglada teraz dziwacznie...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 20 grudnia 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Am, tak kochana ona od dawna, ma takie kołtuny z tylu, ze co chwila obcinam...probuej to rozczesywac, ale srednio idzie :( Wogole te wlosy sie nie ukladaja, czesto wyglada jakby ja piorun strzelil...
    do tego zrobily jej sie dlugie pejsy przy uszach, nie wiem co z tymz robic :P
    Chyba obetne bo wyglada teraz dziwacznie...

    Na kołtuny nie ma rady, ja nawet nie próbuję tego rozczesywać... Dawid to ma już chyba z pięć długości włosów, a jak ściągnę mu czapkę to wygląda śmiesznie taki rozczochrany, włosy każdy w inną stronę.
    Wiki ma choć sporo tych włosów, mój raczej mało, poza tym jasne to też inaczej :) A i jeszcze od jakiegoś czasu, w ramach poznaję siebie, głaska się rączkami po głowie, a jak złapie jakieś włosy to drze ile ma siły .... więc i jeszcze sam sobie wyrywa :/

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka cisza weekendowa :)

    Ja podobnie jak Maja - ciesze sie z rocznego urlopu macierzynskiego, nawet z tych 80 % wynagrodzenia. a pół roku przy 100 % pensji to tez sporo.

    Nocka dzisiaj równiez spoko - od 20stej do 5.30 ciagiem. Ale znowu mamy szorstkie policzki i małe krostki, wykończy mnie to, ale dobrze ze już nie karmię bo wtedy moje poczucie winy że coś zjadłam było razy 1000!!!
    Chyba do alergologa znowu jak nie zniknie...

    Gorączka przedświąteczna u nas trwa...jeeeny za 3 dni Wigilia <3

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie Karola za trzy dni Wigilia ale to szybko zlecialo :-)
    Ja jutro zrobię zakupy spożywcze i może w końcu kupię choinkę ;-)
    Wczoraj dostałam propozycję pracy, warunek jest taki że muszę dobrze znać angielski. No więc od nowego roku zapisuję się na jakiś intensywny kurs :-)

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Mamusie:) fakt tylko 3 dni,jakos tego kompletnie nie czuje do tego ten deszcz blee.
    Camilia super info zobacz jak sie szybko pojawila oferta he...pusc totka przy okazji:) fakt ten ang,teraz w wiekszosci prac wymagana jest bardzo dobra znajomosc jezyka i papierek...
    Przynajmniej masz motywacje:)

    karola a Ty jak sie czujesz?
    Paula jak Zuzia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2014, 11:07

    Camilia, Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 582 583 584 585 586 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ