X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, dzis byl u nas zielony groszek, co ciekawe po marchwi, dyni, ziemniakach, brokulach i kalafiorze najmniej smakowało...jutro dokonczy sloiczek, ale jakos zjadla bo musiala, byla glodna...
    Zostal mi pasternak i zaczynam, te zupki warzywne :P i owoce :P
    kaszke dawlama minima i srednio chciala, nie wiem, sprobuje jeszcze raz.
    A nie mowilam, ze brokul to kupowywolywacz :P
    u nas kupa po brokulach i kalafiorze codziennie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2014, 19:35

    Camilia, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zalamana chyba w lewym cycku skonczyla sie laktacja...nagle opadl i teraz rozmiar tego a prawego to taka roznica ze masakra...
    probuje ciagac od wczoraj laktatorem i nic, zero nic nie leci, a mala w ogole nie chce z niego jesc, 3 razy pociagnie i zostawia...jak mi piersi nie wroca do stanu wczesniejszego to sie zalamie ;/

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola a może ta podrażniona szyja u Wiki jest od ulewania?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Jestem zalamana chyba w lewym cycku skonczyla sie laktacja...nagle opadl i teraz rozmiar tego a prawego to taka roznica ze masakra...
    probuje ciagac od wczoraj laktatorem i nic, zero nic nie leci, a mala w ogole nie chce z niego jesc, 3 razy pociagnie i zostawia...jak mi piersi nie wroca do stanu wczesniejszego to sie zalamie ;/

    Lolka a te wszystkie femalitkery i inne specyfiki na laktację nie pomogą?

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, gratulacje dla Dawidka :)

    Lolka, walcz z laktatorem, może to tylko przejściowe i laktacja wróci?Wogóle jak długo zamierzasz jeszcze kp. bo w sumie Wiki niedługo będzie miała pół roczku..

    Dziś urodziło się dziecię tacie chrzestnemu mojego Szymka. Jestem taka podekscytowana, jakbym co najmniej sama urodziła...

    Camilia, am, lolka83, misia_k1, Iwo lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Iwo, gratulacje dla Dawidka :)

    Lolka, walcz z laktatorem, może to tylko przejściowe i laktacja wróci?Wogóle jak długo zamierzasz jeszcze kp. bo w sumie Wiki niedługo będzie miała pół roczku..

    Dziś urodziło się dziecię tacie chrzestnemu mojego Szymka. Jestem taka podekscytowana, jakbym co najmniej sama urodziła...


    No wlasnie ja powoli chcialam juz na butle przechodzic, no ale nie przypuszczalam,ze w lewym tak z dnia na dzien bach...fakt, ze mala ostatnio nie chciala z niego pic, wiec zaniedbalam go...eh, moze sprobuje lakatorem do skutku, chodzi o rozmiar, bo padne jak mi tak zostanie :(

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, bo też tak miałam, ale walczyłam z laktatorem i przystawiałam Szymka często i wydaje mi się, że różnica nie jest już tak duża..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff...choinka ubrana :) jest cudowna, jeszcze takiej ślicznej nie mielismy :] Bardzo mi się podoba! I te wszystkie ozdoby...zrobiło się świątecznie! <3
    Teraz relaks z kieliszkiem wina :)
    Mleka u mnie nadal sporo, ale już tak bardzo nie bolą mnie piersi, ciekawe ile jeszcze potrwa u mnie ta laktacja. Ja karmiłam z obu i piersi są symetryczne, ale wiem, że koleżance po karmieniu jedną piersią została spora asymetria i nie powróciło do normy, także lolka, może walcz z laktatorem...
    Kurde, znowu mnie boli coś tam na dole, chyba dzisiaj przeciążyłaqm, jak mi pójdą szwy, to chyba padnę! :( Dużo dzisiaj nosiłam malutką i to sprzatanie.

    Jak Wiki obudziła się po drzemce o 18stej, to całą szyję i buzię w koło miała tak czerwoną, aż zaognioną, masakra jakaś, widać było, że ją swędzi bo się drapała biedna. Wpadłam w szał dosłownie, zaczęłam ją oglądać. Zmiany typowo alergiczne. Zadzwoniłam do alergolog i się zdziwiła, skoro karmię tylko pepti, nie piorę w niczym innym. Masakra jakaś. Kazała mi obserwować. Rozebrałam Wiki, zrobiłam jej wacikiem zimny okład, widac, że przyniosło jej ulge, bo aż przymykała oczy z zadowolenia jak jej robiłam mokrym wacikiem. Wiadomo, że tego typu zmiany atopowe nie lubią ciepła, a waidomo, jak spałą pod kocem to się zgrzała. Nie mam już słów na to co jej jest. Jedyną rzeczą, którą podaję prócz melka jest kaszka sinlac dla alergików. Czyżby to? Kaszki już dzisiaj nie dałam. Zobaczymy, jak buzia jutro i w kolejnych dniach. Jeśli z tego zaczerwienienia wyjda krosty, jak to zwykle etapami przechodziło, to się chyba załamię, bo tak mocno, to jeszcze nigdy nie było. To będzie schodzić z 3 tygodnie :( a co z rozszerzeniem diety, za tydzień kończy 5 m-cy, gluten jeszcze przecież, a ona już jest na samym mm. Masakra jakaś z tą alergią.
    Lecę spać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy gwiazda się obudzi.

    am, lolka83, Iwo lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 01:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Lolka a te wszystkie femalitkery i inne specyfiki na laktację nie pomogą?

    od dawna nie uzywam, w prawej laktacja pelna para a w lewj zalamka... :(
    moze sprobuje :P
    od dzis laktator znow w uzyciu :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmiany skórne zeszły, więc to chyba efekt zgrzania i podrażnienia przez ulewanie (?). Kaszki nie było na noc, więc była pobudka o 2.30 na jedzonko, ale mąż zrobił, ja nakarmiłam i padła do 7.30, później jeszcze drzemka 40 minutowa i kolejny dzień ropoczęty.
    Choinka zdecydowanie się podoba Wikuni, aż nie chce jesć bo tak zerka z zachwytem :)
    Dzisiaj ostatni wyjazd po prezenty.
    Lekko mży, ale chyba wyjdziemy na krótki spacer.

    Mandalena, żyjesz? Zabuszka, Mona, Ewelina ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2014, 10:53

    am lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka juz ni taka piekna :P
    mala zasnela przed 22 i pierwsza pobudka o 4.15 na karmienie, chociaz dwa razy plakala przez sen i sie wyginala, tak jakby coś ja meczylo, moze po tym groszku, hmmm...

    Spala z nami od 4.15 do 8 w lozku, znow karmienie i ostatecznie ok 10 sie obudzila.
    JA srednio wyspana, bo do 2 ogarnialam zdjecia z chrzcin na swieta do podziekowan...
    Zaraz lece do gini. W wawie dzis brzydko, nie wiem czy bedzie spacer...

    Od wczoraj nowa zabawa, lezac na plecach przesuwa sie głową, wczoraj pol lozka pokonala tak lezac i robiąc głową, niezle...

    Milego dnia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2014, 11:18

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KArola to dobrze, ze to dziadostwo zeszlo..
    Choinke ubieram w weekend, ciekawa jestem jak Wiki sie podoba. W zeszłym roku kupilam piekne nowe ozdoby, wielkie pudla cudownych bombek, wygladala pieknie, mam andzieje, ze w tym roku Wikusia tez bedzie zachwycona :)

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja złapałam doła bo właśnie się dowiedziałam, że nie przedłużą mi umowy (mam do końca grudnia) :-(
    Karola Ty się orientujesz w tych sprawach, mogą tak? I jak to jest z wypłatą, będę ją otrzymywać do końca macierzyńskiego czyli do 21 lipca?
    Ech przykro mi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2014, 13:12

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    A ja złapałam doła bo właśnie się dowiedziałam, że nie przedłużą mi umowy (mam do końca grudnia) :-(
    Karola Ty się orientujesz w tych sprawach, mogą tak? I jak to jest z wypłatą, będę ją otrzymywać do końca macierzyńskiego czyli do 21 lipca?
    Ech przykro mi...

    Mogą umowy nie przedłużyć, jak najbardziej niestety :( A pieniążki do końca macierzyńskiego, czyli do dnia poprzedzającego urodziny Julci.
    Przykro mi bardzo, ale niestety coraz częściej słyszę, ze pracodawcy tak postępują. Będziesz mogła skorzystać z zasiłku dla bezrobotnych, jeśli szybko nie znajdziesz nowej pracy albo zamierzasz wychowywać Julkę, no chyba że króciutko pracowałaś w tamtej pracy?

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia chyba ze zlozysz wniosek o zmniejszenie etatu, np 7/8. Moje kolezanki tak robily i musieli przedluzyc im umowe. A tak w ogole to sk...ynstwo. Kobiety maja przesrane...jak tu dzieci rodzic....

    lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Camilia tak mi przykro...ale glowa do gory,spojrz na to z tej strony,że przynajmniej wiesz na czym stoisz i bedziesz mogła w odpowiednim czasie zaczac czegoś szukać.i do tego czasu masz jeszcze kaske z zusu.

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Camilia chyba ze zlozysz wniosek o zmniejszenie etatu, np 7/8. Moje kolezanki tak robily i musieli przedluzyc im umowe. A tak w ogole to sk...ynstwo. Kobiety maja przesrane...jak tu dzieci rodzic....

    Pierwsze słyszę, a na jakiej podstawie? Skoro umowa była na czas określony zawarta i się skończyła/kończy?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na czas określony i się skonczyla? To zle zrozumialam. To rzeczywiście wtedy nie obowiazuje...niestety Camilia. Myslalam ze zrywaja przed terminem.

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola pracowałam tam prawie 4 lata. A orientujesz się ile wynosi teraz zaiłek dla bezrobotnych i przez jaki okres czasu jest wypłacany?
    Iwo no właśnie dobre pytanie- jak w naszym kraju rodzić dzieci?! Skoro później nie wiesz czy będziesz miała za co je wychować ech.
    Misia staram się znaleźć pozytywne strony tej sytuacji myśląc, że być może to początek czegoś lepszego :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia przykre, wlasnie, tylko rodzic dzieci...w ogole to 60% pensji to tez porazka.
    W ogole polityka proorodzinna w naszym kraju nie istnieje...eh :(

    Ja bylam u gini, u mnie raczej na miesiaczke poczekam, nic sie nie dzieje tam na dole. Lekarka powiedziala,ze niektore kobiety nawet do roku nie maja miesiaczki...
    nawet czasem jak tylko odrobinke karmia to juz im się wszystko zatrzymuje, wiec chyba poczekam sobie na nia..jednak nie spieszy mi się :)
    Chyba,ze jak odstawię od piersi mala to wtedy...

    Zobaczyla moje cycki, uznala, ze ona sie teraz roznia, bo w prawej ta laktacja o wiele wieksza i powinny sie wyrownac do stanu sprzed ciazy, teraz wlasnie ta prawa duza, bo tam mleko, a w lewej problem...czasem nic nie pomaga aby w jednej rozkrecic laktacje, wiec mnie pocieszyla...niby mleko jest ale pewnie wolniej leci itd, dziecko nie chce sie meczyc i nie chce pic :P

    Pokazalma jest kilka zdjec malej i stwierdzila,z e jest do mnie podobna, a meza widziala kilka razy, takze pewnie zalezy kto patrzy :P
    Pochwalily mnie, ze super wrocilam do formy, ze swietnie wygladam, kurcze od razu lepiej mi się zrobilo :P Nie ma to jak troche wazeliny :P

    mala dzis drzemki od 12-14 i od 16.30 spi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2014, 18:23

    Camilia, am, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 581 582 583 584 585 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ