X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka moja Jula też zasypia najczęściej ze smoczkiem i w nocy jak płacze to też daję jej smoczek a jeśli to nie pomaga w nocy no to cycuś :-) Zasypia we własnym łóżeczku choć tego musiałam ją nauczyć.
    Mikulka ja właśnie mam pierwszą @. Lekko pobolewało mnie podbrzusze wczaśniej ale to się zdarzało już kilka razy od czasu porodu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 17:46

    mikulka lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie miałam jeszcze @, czasem brzuch i jajniki mnie bolały, ale przechodziło, ale ja ciągle tylko kp.

    My dziś też wstaliśmy mega późno, po 11 ;) wiadomo że z przerwami takie spanie, a pierwsza pobudka była o 5, więc nie źle.
    Dziś się ochłodziło i od razu lepiej się czuję. Dawidek pospał 30 min jak zawsze na spacerze.

    I przyszło dziś krzesełko do karmienia, ale nie ma M, więc pewnie jutro je dopiero poskłada, bo mi się nie chce :)

    Co do smoczków, to też nie używamy, choć ostatnio kilka razy kusiło mnie żeby sprawdzić czy Mały nie załapie, ale potem pomyślałam, że skoro tyle czasu go nie ssał, to nie ma po co mu teraz już dawać. A te wubby nie są przypadkiem 0-6 m?

    lolka83, mikulka lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, co do torrentów, to bawilam sie tym kilka lat temu. OD paru lat mam zakaz sciagnia przez ten program od meza :)
    Sciagam z innych :P

    Co do @, nadal nie ma, juz kilka razy bylam pewna, ze nadejdzie, a w koncu od jakiegos czasu dokarmiam mala mm, wiec dziwne...
    W piatek ide do gini na kontrole niech mi zrobi usg itd i podytam jak tam moja macica...

    Co do wubba nawet nie wiem, jak moja ssie palca, to od razu jej daje wubba, bo logopeda mnie ostrzegala, ze lepszy smok od palca, wiec i tak dzieki, ze ona nagle wubba zechciala possac..oczywiscie jest to 15-20 min kilka razy dziennie i koniec, ale dobre i to :)

    My wyszlysmy na spacer po 14. Mala znow spala. Takze dzis spala od 10-13, pozniej 14-15, w czasie karmienia po 17.30, zasnela a ja zagapilam sie na serial :)
    no i cala noc...teraz znow widze,ze trze oczy i oczy zamyka, kurcze co za dzien...az sie boje co bedzie tej nocy jak taka wyspana :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:48

    am, mikulka lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie mam @, ciekawe kiedy się pojawi, podaję mm od 2 tygodni, a od wczoraj wyłącznie mm.

    Dziewczyny, kiedy Wy znajdujecie czas na seriale? Ja nie wiem w co ja mam ręce włożyć, szczególnie teraz przed świętami...

    U nas wyjątkowy dzień śpiocha, nie dość że Wiki przespała ciągiem 9,5 ha w nocy, to później po jedzeniu spała do 11stej, czyli kolejne 4 h, przed spacerem w wózku jeszcze w domu zasnęła i spała cały spacer i po, czyli łącznie 2,5 h. Szok! Włąsnie zasnęła - Ciekawe jak nocka, coś czuję, że nie będzie tak wspaniale jak dzisiaj :P
    A ja się biorę za sprzątnie - dzisiaj jedna łazienka i pokój Wiki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 20:46

    mikulka, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka Mi się właśnie kończy pierwsza @, przyszła nagle wcześniej nic mnie nie bolało. Ok miesiąc temu miałam 2 dniowe plamienie a teraz normalne krwawienie.
    Czy tylko ja jeszcze czekam z wprowadzeniem jedzonka? Chcemy zacząć od marchewki o jakiej porze najlepiej podawać? Na noc, w ciągu dnia? Po kp czy przed?

    mikulka lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    Mikulka Mi się właśnie kończy pierwsza @, przyszła nagle wcześniej nic mnie nie bolało. Ok miesiąc temu miałam 2 dniowe plamienie a teraz normalne krwawienie.
    Czy tylko ja jeszcze czekam z wprowadzeniem jedzonka? Chcemy zacząć od marchewki o jakiej porze najlepiej podawać? Na noc, w ciągu dnia? Po kp czy przed?

    Ja też zaczęłam dawać jedzonko jak Mały skończył 5 miesięcy. Pierwszy dzień dałam na wieczór z kaszą manną ale jakoś nie bardzo wchodziło. Teraz warzywko daję po spacerze po południu, przed karmieniem. Kaszkę natomiast albo bezpośrednio przed przedostatnim karmieniem, albo między nim a tym ostatnim :) Taki system u nas się sprawdza, ale pewnie będziesz musiała poeksperymentować co u Was będzie najlepsze :)

    Aniulka lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, ja wiekszosc seriali obejrzalam w ciagu pierwszych 3 miesiecy jak mala mi na cycku wisiala...a czec jest takich, ktore ogladam na biezaco, sama lub z mezem :)
    Sama jak karmie Wiki, zazwyczaj po 16, to wtedy ona zasypia i odwalam odcinek, a z mezem jak uspie Wiki.
    Do tej pory ona mi przy piersi zasypiala, a my lukalismy.
    Teraz ok 23 jak on skonczy swoją prace, ja ogarne mala to siadamy i ogladamy, do tego kieliszek wina :) Mily relaks po ciezkim dniu, zazwyczaj 2-3 razy w tygdoniu :)

    Gorzej z ksiazkami, na nie nie mam czasu, bo jak sie czytam to nie lubie nagle przerywac, tu mam bol :(

    Mala po placzu i 30 min usypiania w lozeczku zasnela..nie wiem czy na stale, ciekawe kiedyh sie obudzi, hmm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:43

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już jestem po dwóch @ i niestety są gorsze niż przed ciążą, a karmię tylko piersią. Przyszła znienacka ale ja się spodziewałam, bo byłam na USG i doktorka mówiła, że widzi pęcherzyk dojrzewający

    My dziś byliśmy na USG bioderek kontrolnie, wszystko ok
    Jutro USG głowy
    Żal mi tej mojej kruszynki, ona tak strasznie dzisiaj płakała, tak żałośnie, widać, że coś jej jest , coś nie tak, ale nawet nurofen nie pomógł
    Najpierw kolki, teraz to, czemu te maleństwa muszą tak cierpieć?

    Am na jakie krzesełko się zdecydowałaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:43

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaję rano mleko, potem ok 11, następnie ok 13 warzywka, potem mleko z kaszą manna, po ok 2 godz jabłuszko i dalej już tylko mleczko ;-) Jakiś czas tzn z tydzień mała piła wieczorem kaszkę bezglutenowa, ale jej się odwidzialo i juz nie chce heh ;-)

    Mała zasnęła przed 20 i po pół godziny się obudziła eh. Marudzila troszkę i zasnęła u nas w łóżku ... Od trzech nocy daje małej tylko mm i powiem wam, że ze spaniem jest zdecydowanie lepiej. Po cycku budzila się co 3 godziny jak w zegarku, a teraz budzi się ok 24 na mm i potem dopiero ok 5 :-) Zobaczymy jak będzie dzisiaj.

    Co do tej miesiaczki, już wolałabym ją dostać, bo mimo że serduszkujemy baaaardzo rzadko (aż dwa razy od porodu heh) to ja mam schizy, że mogę znowu zajść w ciążę. Praktycznie to niemożliwe, ale i tak o tym myślę. Powiedzcie, że też tak macie !!?? ;-)

    Karola:), Aniulka lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Ja już jestem po dwóch @ i niestety są gorsze niż przed ciążą, a karmię tylko piersią. Przyszła znienacka ale ja się spodziewałam, bo byłam na USG i doktorka mówiła, że widzi pęcherzyk dojrzewający

    My dziś byliśmy na USG bioderek kontrolnie, wszystko ok
    Jutro USG głowy
    Żal mi tej mojej kruszynki, ona tak strasznie dzisiaj płakała, tak żałośnie, widać, że coś jej jest , coś nie tak, ale nawet nurofen nie pomógł
    Najpierw kolki, teraz to, czemu te maleństwa muszą tak cierpieć?

    Am na jakie krzesełko się zdecydowałaś?


    Paula a te kontrole usg bioderek mialas w zaleceniach?
    My jak bylismy wszystko bylo ok, a dzis przegladam dokumenty i w zaleceniach mam ze kontrola za 8 tyg, kurcze przegapilam, chyba po nowym roku jednak pojdziemy...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też brak @ i coś się nie zapowiada... Z M serduszujemy dosyć często, ale nie boje sie kolejnej ciazy. Przed zajściem w ciąże tez kochaliśmy sie bez żadnych zabezpieczeń. Lila była planowana i udało nam sie za pierwszym podejściem. Wystarczy, ze M sie kontroluje i nie mam obaw.

    Poszłam dziś o 20 na TBC u nas w galerii fitness i mała została z M. Niestety nie usnęła Ale pała od 17 do 17:30 wiec sądziłam, ze wytrzyma. Zdarzało sie, ze nawet 5 godzin nie spała. Byłam pewna ze wrócę i mała nie będzie spała ale nie podejrzewałam, ze będzie taka rozpłakana ;(((( az tchu nie mogła biedna złapać. Dałam jej cyca i płakałam... Gdybym wiedziała, ze tak to będzie wyglądać w życiu bym nie poszła.... Mam nadzieje, ze nie odbije sie to malutkiej na psychice ;(((((

    Zostawiłam mu nosidło, zupki, zabawki wszystko miał pod ręka to nosidła nie umiał zapiać ( mimo ze juz go zapinał kilka razy) ehhh zreszta szkoda gadać, chyba do 18- stki Lilki nie będę mogła wyjsć z domu na chwile ;(

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Paula a te kontrole usg bioderek mialas w zaleceniach?
    My jak bylismy wszystko bylo ok, a dzis przegladam dokumenty i w zaleceniach mam ze kontrola za 8 tyg, kurcze przegapilam, chyba po nowym roku jednak pojdziemy...

    Tak u nas też było wszystko ok, ale kazali zrobić kontrolne po 4 a przed 5 miesiącem

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Tak u nas też było wszystko ok, ale kazali zrobić kontrolne po 4 a przed 5 miesiącem

    eh, no wlasnie, nie wiem czy u nas nie za pozno...hmmm
    Pytalam pediatry to powiedziala, ze jak bylo ok, to nie ma sensu powtarzac. Sama nie wiem.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    eh, no wlasnie, nie wiem czy u nas nie za pozno...hmmm
    Pytalam pediatry to powiedziala, ze jak bylo ok, to nie ma sensu powtarzac. Sama nie wiem.
    Ja też robiłam tylko raz wszystko było ok, nie bylismy na zalecanej kontroli.A bylyście z dzieciaczkami może u okulisty?

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    Ja też robiłam tylko raz wszystko było ok, nie bylismy na zalecanej kontroli.A bylyście z dzieciaczkami może u okulisty?


    Tak, jak miala 2 tygodnie i ropialo oczklo. DOstalismy antybiotyk i przy okazji zbadala jej wzrok.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka właśnie ja tak samo słyszałam, że jak jest ok, bioderka są rozwinięte i ukształtowane to nie ma co robić badania drugi raz, bo nie zrobią się mniej rozwinięte po jakimś czasie, tak mi nawet tłumaczył ten lekarz co robił usg i my drugi raz nie byliśmy.

    Paula strasznie mi szkoda tej Twojej Zuzi, oby jej szybko przeszło cokolwiek jej dolega.
    A co do krzesełka to w nawet miałam zamawiać to chicco pocket lunch, ale nie mogłam trafić nigdzie normalnego koloru, tak teraz wszystko wykupują że szok i w końcu wróciłam do pierwszego które miałam na oku - caretero bistro, mam nadzieję że nie będę żałować :) Ono jest trochę masywniejsze, ale ma taką wkładkę dla małych dzieci. Wzięłam go też, ponieważ stwierdziłam że jak Mały wyrośnie mi z gondoli, to go już we wózku nie będę wozić po domu, żebym go miała na oku, tylko najwyżej wykorzystam do tego krzesełko :) no pewnie życie zweryfikuje moje pomysły, ale zobaczę :)

    Maja ja też zakładam, że tak by się skończyło moje wyjście z domu. Wiesz może to przez ten lęk separacyjny Mała się tak zachowywała. Bo ja np. ostatnio nie mogę zniknąć z pola widzenia Dawidka bo jest rozpacz.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Tak, jak miala 2 tygodnie i ropialo oczklo. DOstalismy antybiotyk i przy okazji zbadala jej wzrok.


    Z ciekawości jak się bada wzrok takiemu małemu dziecku? Też zastanawiałam się nad okulistą, bo ja mam wrodzony astygmatyzm, mam nadzieję że Mały nie ma żadnej wady wzroku.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas, zreszta Wam pisalam,ze bylo to samo, wychodzilam na godzinke po zakupy a M z mala siedzial, to po 30 min jak mnie nie bylo, byla histeria..jak wchodzilam to wracalo do normy..wczoraj pojechalam kupic prezent M, bylam godzinke, ale jakim cudem wszystko bylo ok. Wrocilam to sie bawili, nawet nie zauwazyla chyba ze mnie nie ma...nie wiem od czego to zalezy...
    Jednak usypiac przy lozeczku musze ja, jak M porobuje to wrzaski, u mnie pojeczy, popiszczy ale zasypia za chwilke.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy kontrolne usg dzień przed wigilią, wszytsko było ok, ale jedziemy.

    Maja, a dlaczego Lilka płakała? Była głodna? Jak nie będzie na cycu to na pewno nie będzie takich sytuacji, aby strasznie płakała, ja całkiem niedawno tez się bałam wyjśc choćby na godzinę, mimo iż karmiłam Wiktorię przed wyjściem, ale ona często zachowywała się jakby była głodna. Teraz byłam od 6 do 20stej poza domem - jak byłam w szpitalu, Wiki nie była nawet z mężem tylko z teściową, bo mąż był ze mną i ślicznie piła z butli, nie płakała, ładnie spała. Cieszę się, że to przejście na mm nie odbiło się na zachwianiu jej poczucia bezpieczeństwa. Powiem Wam jeszcze jedno - jak się obudziłam, po narkozie, to było mi tak cudownie, byłam taka rozluźniona, wiadomo odurzona czymś tam - właśnie Iwo, co oni tam podają do żyły :P ?, nie pamiętam kiedy czułam taki stan błogości. Tęskniłam za małą strasznie, ale wysyłali mi fotki non stop i pisali, że wszytsko ok.
    Co do spania po mm, to jak karmiłam mieszanie przez te 2 tygodnie, to w ogóle to się nie przełożyło na dłuższy sen, wczoraj była pierwsza noc na samym mm i była super, ciekawe jak dzisiaj. Ja ogarnęłam 2 okoje, mąż właśnie sprząta jedną łazienkę. Jutro chcę ogarnąć sypialnie, salon i łazienkę drugą - najgorsze. Bo bym chciała w piątek ubrać choinkę, macie już choineczki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 22:43

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    U nas, zreszta Wam pisalam,ze bylo to samo, wychodzilam na godzinke po zakupy a M z mala siedzial, to po 30 min jak mnie nie bylo, byla histeria..jak wchodzilam to wracalo do normy..wczoraj pojechalam kupic prezent M, bylam godzinke, ale jakim cudem wszystko bylo ok. Wrocilam to sie bawili, nawet nie zauwazyla chyba ze mnie nie ma...nie wiem od czego to zalezy...
    Jednak usypiac przy lozeczku musze ja, jak M porobuje to wrzaski, u mnie pojeczy, popiszczy ale zasypia za chwilke.


    U nas nigdy nie było takich akcji, Wiki nie ma tak, że tylko u mnie się uspokaja, mąż też ma sposoby, no i teściowa ma dobrą rękę. Czasami jest mi smutno, bo chciałabym aby tylko przy mnie się uspokajała :P Ale trzeba się cieszyć z takiego stanu, bo mam wygodę.

    kasjja lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 579 580 581 582 583 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ