X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy,badania udało nam się załatwić na czwartek,więc zobaczymy co i jak
    Karola a jak się zorientowali,że u Ciebie coś nie tak po szyciu?ginekolog wcześniej tego nie widziała?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy,badania udało nam się załatwić na czwartek,więc zobaczymy co i jak
    Karola a jak się zorientowali,że u Ciebie coś nie tak po szyciu?ginekolog wcześniej tego nie widziała?

    Wcześniej nic nie było, byłam 6 tygodni po porodzie i było wszytsko dobrze. Blizna tylko była głęboka i twarda, smarowałam, później już nie chciało mi się, ale się spłyciła. Nie zaglądałam tam sobie, bo nic mnie nie bolało, a poszłam na wizyte z uwagi na upławy. A na fotelu wyszło, że jest jakaś "narośl", która z blizny właśnie wychodzi. I koniecznie trzeba usunąc i zbadać co to. Takie rzeczy rzadko się zdarzają, mam wyjatkowego pecha...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola najważniejsze że w porę zostało to usunięte, teraz już będzie tylko lepiej:) bądź dobrej myśli. Taki pech niestety może spotkać kazdà z nas, jesteś szczęściara masz rodzinę o której marzylas.
    Jakie mm podajesz Wiki? Ladnie Ci przybiera

    Karola:) lubi tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bebilon pepti, bo jest alergikiem.

    Ile dzisiaj mleka do zlewu poszło :(

    Mam pytanie, czy Wasze dzieci tez tak ulewają? Kurcze, u nas jest tak, że każde spionizowanie Wiktorii to jest bek i prawie zawsze coś jej poleci :( nie są to wymioty, nie jakieś chlustanie, tylko typowo ulewa. Zawsze ulewała dużo jak miałą tą wysypkę, teraz już bardzo mało ma na buźce, a mimo to sporo wczoraj i dzisiaj ulewa. Czytałam na ten temat i ponoć do 7 m.ż. ulewanie powinno się skończyć, gdyż układ pokarmowy dojrzewa, jeśli to nie nastąpi, to powinno się porobić badania. Zaczynam się martwić...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola mam pytanie-Twoja mała jest alergikiem-po jakim czasie od zmiany mleka zaczęła poprawiać się buzia?

    81clk9i.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaaa - u nas zawsze było tak, że zawsze przy kp - jak zjadłam coś nie teges, to ją wysypywało - okres krostek trwał od tygodnia do 3 nawet. Teraz ją wysypało, prawdopodobnie po sosie, który był z mlekiem - zjadłam go 2 tygodnie temu, cały czas karmiłam piersią, nie jedząc żadnego białka, mm w większej ilości niż jedna butelka na dobę, podaję od 6 dni, zmiany juz złagodniały, ale nie widzę tu związku z mlekiem - po prostu same w sobie już znikają, bo Wiktoria nie dostaje białka mleka krowiego. Ostatni raz piersią karmiłam wczoraj. Mm nie jest lekarstwem na zmiany, po prostu jest pokarmem, który nie wywoła alergii, a ja mogę w końcu jeść (co na chwilę obecną mnie jakoś nie cieszy - tak jak myślałam, chyba wina tego nawału :( ). Myślę, że po tygodniu podawania tylko mleka modyf., zmiany mogą minąć.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Karola dobrze że jesteś już w domku, trzymam kciuki żebyś szybko dała radę z nadmiarem mleka.

    Paula dobrze, że Zuzia nie ma problemu z napięciem, a w czwartek sprawdzicie resztę rzeczy i pewnie zostanie wszystko na zęby zwalać. Oby wyszły jak najszybciej.

    Dawid dziś znów popłakał się jak się skończyła marchewka z ziemniakiem. Niestety od tego jedzenia nie robi kupy, ostatnio zrobił w niedzielę nad ranem, kiedy mam zacząć się tym martwić? Cały czas bąki idą, a z kupą się zablokował.

    Maja ja jak szukałam prezentu dla dziecka to w smyku wpisywałam na zabawkach dany wiek i chłopiec, potem było łatwiej szukać i coś wybrać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 20:17

    maja89waw, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    BiB a kojarzysz może o co chodziło z dzieckiem Galanei?rozwiązało się to jakoś? widziałam,że tam było podobnie ale ja juz bardzo dawno ich nie czytałam i nie wiem co się okazało?

    No właśnie nic się nie okazało, przynajmniej jak czytałam kilka dni temu. Ale pozostałe dziewczyny też mówiły, że to zęby. Myślę, że możesz do niej napisać, albo dać posta na czerwcówkach- one tam jeszcze zaglądają.

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, summerka jesli widzicie że Maluszkom ewidentnie przeszkadza brak kupki, tzn prezy sie, cisnie,spina ale nic nie wychodzi,placze przy tym....jak go boli brzuszek to warto wspomóc rurka lub czopkiem...przynajmniej ja tak robie,jak kupki nie ma 5-6dni. Jak baki sa smierdzace to kupka juz jest blisko, ale jesli ma zatwardzenie to dzidzia boi sie cisnac.Jak widzicie,ze chce ja zrobic to masujcie brzuszek, nozki do brzuszka,rowerek i moze uda Wam sie wycisnac bez czopka.Ja tak robię ale nieraz musze dac czopek.

    kasjja lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, jesli maly nie placze z tego powdu to olej, samo wyjdzie :)
    MY po ziemniaku i marchwi mielismy bez kupy kilka dni, wtedy spanikowałam i rurka poszla w gre. Pozniej po dyni nie bylo 4 dni, a jak wyszly to dwie tego dnia. Oczywiscie kupki gigant, ja sobie tlumacze ze oragnizm sie przyzwyczaja do nowego jedzenia i tak reaguje :)
    Po brokule za to, kupa codziennie, dzis byl kalafior kilka lyzek, zobaczymy jak po nim :)
    Teraz zostal groszek, pasternak i zaczynamy zupki warzywne i owoce :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 22:39

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Am, jesli maly nie placze z tego powdu to olej, samo wyjdzie :)
    MY po ziemniaku i marchwi mielismy bez kupy kilka dni, wtedy spanikowałam i rurka poszla w gre. Pozniej po dyni nie bylo 4 dni, a jak wyszly to dwie tego dnia. Oczywiscie kupki gigant, ja sobie tlumacze ze oragnizm sie przyzwyczaja do nowego jedzenia i tak reaguje :)
    Po brokule za to, kupa codziennie, dzis byl kalafior kilka lyzek, zobaczymy jak po nim :)
    Teraz zostal groszek, pasternak i zaczynamy zupki warzywne i owoce :P


    He he chyba tak zrobię :) póki co tylko dziś po południu trochę się prężył przy jedzeniu, ale troszkę mu posuszyłam brzuszek i przeszło.
    Zastanawiam się może w następnej kolejności zamiast dyni dać brokuł? Chyba nie będzie miało to znaczenia, a boję się że ta dynia zatka go całkowicie ;)

    Ta głupia pogoda mnie wykończy, tak mnie boli głowa cały czas że porażka. Jest za ciepło, taka zawiesina paskudna w powietrzu :/

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    He he chyba tak zrobię :) póki co tylko dziś po południu trochę się prężył przy jedzeniu, ale troszkę mu posuszyłam brzuszek i przeszło.
    Zastanawiam się może w następnej kolejności zamiast dyni dać brokuł? Chyba nie będzie miało to znaczenia, a boję się że ta dynia zatka go całkowicie ;)

    Ta głupia pogoda mnie wykończy, tak mnie boli głowa cały czas że porażka. Jest za ciepło, taka zawiesina paskudna w powietrzu :/


    Am sprobuj brokul, ja wlasnie po dyni dalam marchew i kupa wyskoczyla :P Znow dynie i brokul :P
    Co do prężenia, moja to zaczela stekac jak stary chlop :) najsmnieszniejsze, ze wtedy jak jęczy czesto nie robi kupy, tylko ta jej wyskoczy cichaczem,..nie wiem co ona sobie jakas zabawe z tego stekania zrobila :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 23:27

    marta&hania lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Am sprobuj brokul, ja wlasnie po dyni dalam marchew i kupa wyskoczyla :P Znow dynie i brokul :P
    Co do prężenia, moja to zaczela stekac jak stary chlop :) najsmnieszniejsze, ze wtedy jak jęczy czesto nie robi kupy, tylko ta jej wyskoczy cichaczem,..nie wiem co ona sobie jakas zabawe z tego stekania zrobila :P


    Ha ha ha, dobre, ale coś w tym stękaniu jest. Dawid też tak często robi i bynajmniej nie ma to związku z robieniem kupy, taka maniera po prostu.
    Teraz też wrócił do gadania "mamama" bo na chwilę przestał, co M przyjdzie z pracy, to stoi nad Małym i z uporem powtarza mu "tatata", Dawid się śmieje i gada dalej "mamama", a ja pękam ze śmiechu :D

    lolka83, misia_k1, Camilia, marta&hania lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia też często tak stęka, ale ja myślę, że to nie zabawa, tylko maluchom tak ciężko jest zrobić kupę. Ja mam wrażenie że Zuzia musi stękać i pchać kilka razy dziennie aż wyjdzie, bo ewidentnie widzę wysiłek na jej twarzy przy tym stękaniu

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam doczytać o Galanei ale Ona usunęła większość swoich postów.
    Misia ty też czytałaś czerwcówki, nie kojarzysz czegoś więcej niż BiB?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 00:27

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe, co tu nie zerknę, to te same problemy co u nas ;) rozszerzamy dietę i nie było kupki dziś, za to marudzenie, a już wydawało mi się, że życie z dzidzią może być takie piękne ;)

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Chciałam doczytać o Galanei ale Ona usunęła większość swoich postów.
    Misia ty też czytałaś czerwcówki, nie kojarzysz czegoś więcej niż BiB?
    Przykromi,ale nie pamietam...moze poprostu napisz do Niej na forum to sie odezwie.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ul nas od dłuższego czasu Mała ulewa, czasami mocniej, czasami mniej ale zawsze coś. Śliniak i pieluszka to nasi nieodłączni przyjaciele :-P
    Moje dziecko chyba się w nocy zbuntowalo i od 4 do 8 budziła się z płaczem około 6 razy :|wcześniej jeszcze ze dwa. Ssspać chceee :-P

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie najlepsza noc od 26 lipca :) Wiktoria zasnela o 20.30. Na karmienie obudziła sie o 6stej. Maz zrobil mleko i nakarmil. Troszkę pogadala ale zasnela i śpi do teraz. Cuuudownie się wyspac :)

    misia_k1, Camilia, am, marta&hania, Plumb80 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z kupką też problemy odkąd smakujemy nowe produkty...

    Wczoraj wieczorem od 15 nie spała i była jakaś taka ciepła, wiec sprawdziłam jej temperaturę w pupie i kupa wyskoczyła jak z armaty... A temperatura była ok, wiec może rzeczywiście te kupy teraz ją męczą.

    U nas druga nocka usypiania małej w jej pokoiku. Trochę krócej trwało niż wczoraj ale wiecej płakała. Noszenie, głaskanie, cyc az w końcu usnęła przed 21. Obudziła sie o 1:30 a potem dopiero o 8 !!! Zdążyłam nawet zjeść śniadanie z M :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 10:07

    misia_k1, Camilia, Karola:), am lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
‹‹ 577 578 579 580 581 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ