X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia w ogóle nie przejmuj się tym co przeczytałaś na tamtym forum! Według mnie kobiety, które tak twardo narzucają innym swoje racje odnośnie kp a mm uważają jako zło najgorsze są nawiedzone :-P Sytuacja każdej z nas jest indywidualna i nie można generalizować, że jak nie karmisz piersią to na pewno się nie starałaś itp. Bzdura! Wszystkie chcemy jak najlepiej dla naszego Dziecka i tego się trzymajmy Kochana :-)
    Ja tak jak Lolka wieczorem daję Julce mm a pewnie nie musiałabym tego robić ale robię bo jestem spokojniejsza i co? I nic :-P Nie czuję, że robię dziecku krzywdę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 10:06

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka u nas po 1 dawce nic sie nie dzialo.
    Po tej 5w1 zawsze mala jest bardzo pobudzona...a tu bylo ok. Mam nadzieje, ze przy drugiej tez tak bedzie...

    U nas dzis chyba najgorsza nocka od dawna...mala zasnela po 21.30 z przerwami na pojekiwanie, zasnela chyba mocno po 22.30. JA sie polozylam ok.1,a mala 1.40, pierwsza pobudka, suszarka i grajaca jej maskotka przetrzymalam ja do ok 3, ale sen juz byl do dupy, pozniej budzila sie czesto...ostatecznie od 8 nie chciala spac...do cycka tez nie za bardzo...zjadla i albo jeczala albo gadala, wstalysmy ok 10, ale nie wiem czy to efekt brokula, niby 2 dzien byl...ale gazy miala mocne...albo dziasla bo ciagle wczoraj tam grzebala, albo nie wiem co...grrr
    Ciekawe jaki bedzie dzien :)

    Co do KP uwazam, ze nikt nie powinien nikogo oceniac. MOja kuzynka starala sie karmic malego do 3 miesiaca, po pierwsze miala malo pokarmu a po drugie po prostu tego nie lubila...ja to kocham, ale co mam ja oceniac z tego powodu :) Skoro ona jest szczesliwa, to dziecko tez...maly od 3 miecha byl na butli, zreszta on mial na wszystko alergie wiec ja tez dieta wykanczala...dziecko rowija się super, oboje sa radosni, maly zaraz skonczy roczek...kazda mama robi jak uwaza, nikomu nic do tego! :)

    karusia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka, my już jesteśmy po 2 dawkach i też wszystko było ok. Na pewno mały był bardziej marudny po 6w1.

    Poza tym mieliśmy teraz szczepić 3cią dawkę 6w1, ale Szymek ma znów katar, więc mi się to wszystko przesunie :/

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie dzisiaj po prawie 5 miesiącach przerwy zawitała @ :-P
    Aż się zdziwiłam bo już zapomniałam jak to jest ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka my jesteśmy już po 3 dawkach prevenaru i wszystko ok

    Camilia ja już miałam dwie @ i masakra bo strasznie długie i obfite w stosunku do tych sprzed ciąży

    Am my do żłobka nie składamy bo nie ma szans by mała się dostała. Tak jak Misia mówi pierwszeństwo mają samotne matki, rodziny wielodzietne, dzieci niepełnosprawne, niskie zarobki a miejsc bardzo mało, u nas jeden żłobek chyba na 2 czy 3 dzielnice. Ja nie wiem czy pytałam w jakim rejonie Krakowa mieszkasz?

    Misia nie przejmuj się głupimi babami, każdy ma prawo karmić jak chce lub może a te głupie .... tylko wyładowują na innych swoje kompleksy. Poza tym to co powiedziały o zatwardzeniu to kompletna bzdura bo z forum chyba Zuzia na początku miała największe problemy z kupkami a karmiona tylko KP

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka Zuzia też płakała całą pierwszą część nocy przez sen. Ja popołudniu pojechałam do rossmana a Zuzia dostała wścieklizny dosłownie płakała cały czas i chciała zjeść mojego męża:) Jak wróciłam daliśmy jej nurofen, ona non stop pcha wszystko do buźki a wczoraj wyczytałam że pierwsze zęby mogą "iść" nawet 3 miesiące. Już sama nie wiem może to jednak zęby. Jedne mamy piszą, że dzieci łagodnie przechodzą, a inne że marudzą i płaczą całymi dniami
    Dziś idziemy do neurologa, zobaczymy co powie...

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka my rowniez jestesmy juz po dwoch dawkach 5w1 i tak po pierwszej nic sie nie dzialo a po drugiej miala spuchnieta nozke bardzo w miejscu szczepienie,lekarz kazala nam caly czas przez 3 dni smarowac altacetem i zeszło;)mala byla bardzo dzielna i tylko raz zapiszczala.Przy pierwszej wpadla w szal i baardzo plakala,ale wiem dlaczego:otóz przy pierwszej lezala na lezance a pod czas drugiej mialam ja na raczkach wtulona wsiebie a tata zabawial ja z drugiej strony.polecam;)
    Misia ja jestem zapisana do tej grupy kp na fb ale powiem szczerze ze spodziewalam sie czegos innego...nigdy sie tam nie udzielilam,bo widze podejscie nie do przyjecia.Lepiej sie nie odzywac bo jak tam ktos zada pytanie to 20 procent to szczera odpowiedz a reszta to jakies pretensje nie wiadomo po co...

    Summerka lubi tę wiadomość

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2685

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, uspokoilyscis mnie. Niby Zuzia dobrze zniosła wszystkie dawki 6w1 i rotawirusa (chociaz zauwazylam u niej powiekszone wezly chlonne i nie wiem czy to od tego, wyniki badan ma dobre, lekarz twierdzi, ze dzieci tak po prostu maja, moze to zblizaja sie zeby),ale to nigdy nie wiadomo. Ja die cholernie boje szczepionek, ale nie szczepic boje sie bardziej, jak sobie pomyśle, ze za 7 miesiecy szczepionka na Odrę, świnke i rozyczka, to mi słabo;(

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, miałam się pytac jak kupki u Zuzi:)
    Ja zaczelam te kaszke manne podawać..juz 5 dni ale jakoś to nie wpłyneło na ,,czestotliwośc " w wypróżnianiu się;/

    Iwo, kasija, mandalena,mona, ewelina??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 14:05

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się rozpisałyście:) fajnie mam co czytac;)
    U mnie w rodzinnych stronach zawsze kolęda była po świętach i jak zobaczyłam kartkę ze wizyta duszpasterska jest teraz to trochę byłam w szoku, ale dowiedziałam się że w wawie to normalka, dla mnie trochę dziwnie ale to ja się musze dostosowac:)

    Jeśli chodzi o różne grupy wsparcia typu to kp to tak właśnie jest że dziewczyny trochę patrzą w jednym kierunku i nie zwazaja na to jak ktoś robi tylko musisz się dostosować do nich i robić tak jak one bo inaczej cie zlinczuja. Więc nie przejmuj się to jest Twój bejbe i to Ty decydujesz jak go karmić. Misia jesteś najlepszą mama dla swojego dziecka, i nawet nie myśl że mogłoby być inaczej:)

    Co do szczepionek uważam ze trzeba być dobrej myśli i że będzie wszystko dobrze;) ostatnio na szczepieniu był ze mną mąż i ja trzymałam a on zabawiał, Hania zniosła ukłuckiej dużo lepiej niż wcześniejsze szczepionki wiec polecam iść z osobą towarzyszącą; ) mimo wszystko nienawidzę szczepionek, boje się ich tak jak Ty Summerka, ale nie szczepiąc balabym się jeszcze bardziej.

    Ale macie fajne pomysły na prezenty; ) bardzo mi pomagacie.

    Odłożyłam Hanie do łóżeczka na drzemke, i piszę do Was, ale słyszę ze jakaś zabawka szelesci i poszłam zobaczyc co kaman? I co Hanna robi? Hanna leży w poprzek z nogami zwisajacymi między szczebelki. Pytam, co robisz? A ona w śmiech, chyba chciała mi powiedzieć ze się świetnie bawi;)

    Camilia, misia_k1, Paula_29, am, Summerka, Aniulka, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    A u mnie dzisiaj po prawie 5 miesiącach przerwy zawitała @ :-P
    Aż się zdziwiłam bo już zapomniałam jak to jest ;-)
    Ja dostałam też niedawno 11 grudnia , wcześniej miałam plamienie 2 dni a teraz okres masakra, obfity i zaraz mi się poród przypomniał :)

    Dzięki za pomysły na prezenty!
    My nie szczepimy teraz na pneumo, dopiero po 2 r.ż.
    Czy któraś z Was jeździ już spacerowką? U nas od tygodnia mmarudzenie na spacerze , mały jak się obudzi zaczyna się krecic i płakać, kończy się to tak że wracamy do domu na rękach a w drugiej wózek prowadzę. Albo mu ciasno albo nudzi mu się bo ile można patrzeć w niebo. Trochę się boję w spacerowke bo pogoda średnia ale w sumie nie ma szans żeby do końca zimy w gondoli jeździł.
    Zamówiłam taki spiworek mam nadzieję że będzie ok.
    http://www.tomi.pl/x-lander-spiwor-do-wozka-kolekcja-terenowa-2014.html?utm_source=gshopping&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link&gclid=CjwKEAiAqrqkBRCep-rKnt_r_lkSJAArVUBcW4TIXIU9wha8vG8MjHQK2qrfgCSJoiid84dH-oaxNBoCZkXw_wcB

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka buziaki i zdrowka dla Franka, 5 cio miesięcznego dżentelmen a:-)

    Aniulka lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo uśmiechów dla Frania z okazji 5 miesięcy :-)

    Aniulka lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cisza tu dzisiaj...
    Ja właśnie oglądam homeland :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Ja właśnie oglądam homeland :-)

    Mi tu :) Dziewczyny mnie zainspirowały, więc siedzę i marnuję czas :P

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Mi tu :) Dziewczyny mnie zainspirowały, więc siedzę i marnuję czas :P


    hahah :)
    ogladacie od poczatku?
    JA wlasnie dzis ogladam 4 sezon za tydzien finalowy odcinek :P
    Usypiam mala w lozeczku i jak juz padnie idziemy zM ogladac :P

    POlecam wam the Fall z Gillian :P
    http://chomikuj.pl/robson8080/The+Fall+TV+Series+2013/Sezon+2+*5bWgrane+Napisy*5d
    Swietny serial, 5 odcinkow 1 sezon i 5 odcinkow 2!
    Uwielbiam Befast, serial jeden z lepszych.
    A Breaking Bad, nauczyciel chemii, ktory zaczyna produkowac mete :P To chyba serial jeden z lepszych w ogole, ten zmolestowalam jak mala sie urodzila i na cycku ciagle siedziala :)

    marta&hania, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja oglądam pierwszy sezon :)

    A jak Szymek był malutki to nadrabiałam Prawo Agaty, Przyjaciółki, Grę o tron itp

    No i w międzyczasie robię sobie jeszcze szydełkowe ozdoby na choinkę :) ale chyba nie zdążę i będę miała tylko kilka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 22:16

    marta&hania, Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście dziś pustki u nas :/

    Aniulka gratulacje dla Franka na 5 miesięcy :)

    Ja dziś w końcu zgładziłam moje odrosty, normalnie jestem szczęśliwa :) włosów mało, ale przynajmniej nie mam odrostów i mogę na siebie patrzeć w lustrze.

    U nas pierwszy dzień marchewka z ziemniakiem, jak się skończyła porcja na dziś oczywiście Mały się popłakał :/
    A poza tym całe do południa przemarudził i nie miał ochoty na towarzystwo ani babci, ani cioci, tylko mama. Goście poszli a Dawidek wrócił do normalności, przestał płakać i był cały szczęśliwy że ma mamę dla siebie - o taki mamy teraz etap.

    marta&hania, Aniulka, Camilia, maja89waw, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka dużo uśmiechu dla synka;*
    te śpiworki, podobno są bardzo dobre, koleżankę spotkałam kilka dni temu, miła taki sam, koloru zgniło zielonego, baaaardzo zachwalała. ;-)
    my jeszcze wozimy się gondolą, ale robi się mała, na pewno nie przetrwamy zimy i wypakujemy spacerowke.

    A ja byłam na zakupach i wreszcie kupiłam coś sobie, ale od razu jestem radosniejsza; ) ostatnio zawsze jadąc na zakupy z myślą żeby coś sobie kupić wchodziłam na działy dziecięce bo tam zawsze było coś ładnego, a sobie nic. Dziś było inaczej! :-)

    Czy u Was też bobasy podnoszą dupkę do góry i pełzną do przodu? Moja Hania od wczoraj robi to cały czas, to chyba początki do raczkowania^^

    Dziewczyny nie piszcie mi tu o nowych serialach bo ja wtedy nic nie robie cały dzień tylko ogladam, a tu tyle obowiązków. Tak jak BiB Lubie przyjaciółki, prawo agaty w ciąży były zaliczone wszystkie odcinki, teraz oglądam nabierząco. Ale przyjaciółki chyba się skonczyly; (

    Paula_29 jak było u neurologa, co powiedział?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 00:37

    am, Aniulka, maja89waw, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem, wczoraj już wieczorem mnie wypisali, teraz czekanie na wynik - oby było wszytsko dobrze. Generalnie jakoś mnie nie boli, myslałam, że będzie gorzej, większy problem mam z piersiami. Co zrobić na zatrzymanie laktacji? Nawał, który miałam w drugiej dobie to przy tym pestka. Czuje się tragicznie, cycki są jak kamienie, mimo iż co jakiś czas odciągam troszkę, obudziłam się w nocy zlana mlekiem. Jaki to paradoks - całkiem niedawno walczyłam o każdą kroplę, a teraz tyle się marnuje...no ale po nakrkozie nie mogłam i tak karmić 12 h, a wczoraj zjadłam po szpitalu naleśnika, czyli tego czego mi nie wolno, dlatego już nie chcę przystawiać, chociaż tak bardzo mnie kusi :P
    Później postaram się Was nadrobić.

    lolka83, maja89waw, Paula_29, am, Iwo, karusia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 575 576 577 578 579 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ