X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Lolka chodzi o dzień, że przed świętami, bo się nie spotkałam z tym wcześniej, myślałam, że kolęda zawsze po świętach:)

    lolka83, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja jutro mam dawać ziemniaka i też dam z marchewką bo samego nie mam. Marchew smakuje Dawidowi to i z ziemniaczkiem będzie wchodzić :) Boję się tylko że od tej marchwi go zatka, bo wczoraj kupy nie było, a dziś rano taka mała jak na taką ilość jedzenia.

    Dziś Dawid zjadł pół słoiczka marchwi i kaszki z mleczkiem też sporo.
    Byliśmy godzinkę na spacerze, a poza tym dzień jak co dzień.

    Mnie też zdziwiła ta kolęda przed świętami, jeszcze się nie spotkałam z taką praktyką :) u nas zawsze po :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2014, 20:41

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny macie już wszystkie prezenty na swięta? Brakuje mi prezentu dla babci i dziadka i mam zupełną pustkę, myślałam o ramce cyfrowej ale nie wiem czy sobie poradzą z obsługą :) A Wy co kupujecie dziadką?

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • ciążomania Koleżanka
    Postów: 38 73

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to kolęda jest raz na 3 lata, co nas bardzo zaskoczyło jak się dowiedzieliśmy wprowadzając.
    Paula ja ziemniaczka normalnie gotuję na parze , później ugniatam na papkę i rozcieńczam trochę wodą albo mlekiem. Małemu smakuje:)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    7u22tv73atjkfp18.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Wawie od 1 grudnia jak pamietam zaczynają :) a nie czasem od 30 listopada :P

    U nas wlasnie po marchwii te kupy byly, ale po ziemniaku i marchwii sie zaczely zaparcia...od dawna byly kupy co dwa dni, a teraz stopniowo, raz co 3 raz 4 ...

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    Hej dziewczyny macie już wszystkie prezenty na swięta? Brakuje mi prezentu dla babci i dziadka i mam zupełną pustkę, myślałam o ramce cyfrowej ale nie wiem czy sobie poradzą z obsługą :) A Wy co kupujecie dziadką?


    Dla dziadka mam zawsze jakąś naleweczkę, cieple skarpety, dziadek uwielbia perfumy pani Walewska...haha od lat mu dostarczam male opakowanie :P moj ma 89 lat, wiec coraz mniejszy z nim kontakt :(
    Babcie 87 i 83 lata...Jednego dziadka brak, umarł jak miał 82 lata,10 lat temu.

    Dla babci, roznosci: biezniki, serwetki, perfumiki, figurki do domu, piekny szal lub chusta, lampion, w tym roku wielka bombka malowana recznie na stojaku oraz ramka ze zdjeciem ( babcia z moja Wikusia z chrzcin:) :)

    Dla rodzciów oprocz prezentów jak co roku fotoksiążka, tym razem z chrztu :)

    ja mam jedną babcię w Wawie a dziadka i babcie 30 km pod Wawą, ale nie wiem czy w te swieta wybierzemy sie jeszcze tam z Wikusią...Na razie widzieli ja na chrzcie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2014, 21:31

    am, Aniulka, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    Hej dziewczyny macie już wszystkie prezenty na swięta? Brakuje mi prezentu dla babci i dziadka i mam zupełną pustkę, myślałam o ramce cyfrowej ale nie wiem czy sobie poradzą z obsługą :) A Wy co kupujecie dziadką?


    Ja dla swoich dziadków mam tą fotoksiążkę ze zdjęciami Małego :) . W sumie to widzieli go tylko raz, w sierpniu, a tak przynajmniej będą mogli zobaczyć jak rósł i się rozwijał. Moi dziadkowie już po 90, dziadek po udarze i często nie ma z nim wcale kontaktu. Ja już nie mogę się doczekać aż pojedziemy do nich w Boże Narodzenie, tak dawno się nie widzieliśmy.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co,weszlam na fb do grupy wsparcia kp,chcialam zapytac o te kupki...powiem Wam,ze mnie tak dziewczyny mega zdolowaly i chcialam sie Wam wyzalic.
    Spotkalam sie z taką nieprzychylnoscia, że karmie mieszanie, ze masakra. Tak mi sie przykro zrobila...doslownie z 20 odp i w każdej zle slowo, ze karmie mm, ze to wywoluje zatwardzenia,ze to watek tylko dla kp i usuna post, ze rozszerzenie diety TYLKO po 6m, że powinnam odstawic wszystkie warzywa,ktore wprowadzam i mieszanke.podawac tylko piers...normalnie mnie zatkało i lezka sie zakrecila....
    kurcze, nie zdawalam sobie sprawy,że jestem ,, takim odludkiem"i tak szkodze Jasiowi. Dla nich nie ma innej opcji niz kp,i nie potrafią mnie zrozumiec,że naprawde sie staralam. Wpedzily mnie w jeszcze wieksze poczucie winy,niż do tej pory,ze jednak niewystarczajaco sie starałam, a najlepiej co potrafilam,to tylko tlumaczenie samej siebie....

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Wiecie co,weszlam na fb do grupy wsparcia kp,chcialam zapytac o te kupki...powiem Wam,ze mnie tak dziewczyny mega zdolowaly i chcialam sie Wam wyzalic.
    Spotkalam sie z taką nieprzychylnoscia, że karmie mieszanie, ze masakra. Tak mi sie przykro zrobila...doslownie z 20 odp i w każdej zle slowo, ze karmie mm, ze to wywoluje zatwardzenia,ze to watek tylko dla kp i usuna post, ze rozszerzenie diety TYLKO po 6m, że powinnam odstawic wszystkie warzywa,ktore wprowadzam i mieszanke.podawac tylko piers...normalnie mnie zatkało i lezka sie zakrecila....
    kurcze, nie zdawalam sobie sprawy,że jestem ,, takim odludkiem"i tak szkodze Jasiowi. Dla nich nie ma innej opcji niz kp,i nie potrafią mnie zrozumiec,że naprawde sie staralam. Wpedzily mnie w jeszcze wieksze poczucie winy,niż do tej pory,ze jednak niewystarczajaco sie starałam, a najlepiej co potrafilam,to tylko tlumaczenie samej siebie....


    Misa, a co Cie obchodzi zdanie innych!!!>??? Obcych bab, ktore Ci cos napisaly i w zyciu z nimi nie zamienilas slowa!!!
    Wiesz ile przeszłas, aby nadal utrzymac KP i to Cie powinno interesować :)
    Tak jakbym miala się przejmowac,ze karmie butla mm na noc, karmie bo mam pewnosc, ze mala najedzona, a zreszta się przyzyczaila..Gdybym miala sie przejmowac takimi rzeczami to bym chyba w wariatkowie wylądowała!!!

    Olej i tyle :) Sciskam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2014, 21:32

    am, marta&hania, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Wiecie co,weszlam na fb do grupy wsparcia kp,chcialam zapytac o te kupki...powiem Wam,ze mnie tak dziewczyny mega zdolowaly i chcialam sie Wam wyzalic.
    Spotkalam sie z taką nieprzychylnoscia, że karmie mieszanie, ze masakra. Tak mi sie przykro zrobila...doslownie z 20 odp i w każdej zle slowo, ze karmie mm, ze to wywoluje zatwardzenia,ze to watek tylko dla kp i usuna post, ze rozszerzenie diety TYLKO po 6m, że powinnam odstawic wszystkie warzywa,ktore wprowadzam i mieszanke.podawac tylko piers...normalnie mnie zatkało i lezka sie zakrecila....
    kurcze, nie zdawalam sobie sprawy,że jestem ,, takim odludkiem"i tak szkodze Jasiowi. Dla nich nie ma innej opcji niz kp,i nie potrafią mnie zrozumiec,że naprawde sie staralam. Wpedzily mnie w jeszcze wieksze poczucie winy,niż do tej pory,ze jednak niewystarczajaco sie starałam, a najlepiej co potrafilam,to tylko tlumaczenie samej siebie....


    Aż muszę skomentować - Misia, w ogóle się nie przejmuj. Te dziewczyny są chore psychicznie, ja kiedyś tez polubiłam stronę z kp i widziałam ich wpisy. One się czują nad-matkami dosłownie. Widzisz, ja też planowałam inaczej, a życie wybrało inaczej, koleżanka o której już wspominałam tez mnie zjechała, że jestem mało silna, że mogłabym wprowadzać produkty melkozastępcze i nie walczę. Jej zdaniem jestem mało kreaktywna i za szybko się poddałam. Też mnie to zdołowało i pewnie wiele osób mnie zdołuje, jak się dowiedzą że już nie karmię. I wcale się nie dziwię, że Ci łezka poleciała, ja też tak reaguje :( Ale olej baby, które nie znają sytuacji i bądź z siebie dumna, że podajesz nadal pierś, bo inna już by dawno to olała. Ja jestem dumna z siebie że karmiłam prawie 5 m-cy. Dzisiaj ostatnia noc z kp u nas...
    Dziewczyny- trzymajcie kciuki za jutro!!! Misia, głowa do góry!

    am, misia_k1, Camilia, Summerka lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, Misia głowa do góry, ja Ci po raz "setny" powtórzę, Jesteś Wielka i naprawdę tak myślę. Piszę Ci o tym przy każdej okazji, kiedy coś mi przypomina o tym jak walczyłaś w ogóle o pokarm (ostatnio jak ściągałam laktatorem mleczko).

    Każda z dziewczyn które karmią lub karmiły wiedzą, że wymaga to wiele wysiłku, wyrzeczeń itd. dlatego powinnyśmy być z siebie dumne a nie dołować się zdaniem innych, zwłaszcza takim krzywdzącym. Te dziewczyny nie znają Cię wcale, nie znają Twojej historii więc się nimi nie przejmuj.

    Karola kciuki zaciśnięte, trzymaj się.

    Karola:), misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, święta racja !!! A co mają powiedzieć matki, które z przeróżnych powodów w ogóle nie mogły karmić piersią? ?? Mają się powiesić? ? One tak samo jak mamy kp kochają swoje dzieci i pragną dla nich wszystkiego co najlepsze. Ja pier.... !! Wstrętne babska.
    Misia, w ogóle olej je i nie wchodź więcej na ich stronę, bo nie warto ;-) My wiemy ile wysiłku i miłości wkładasz w to, by Jasiu dostawał od Ciebie to co najlepsze :-)
    Dziewczyny, moja Jula jak juz kilka dni temu pisałam coraz mniej pije z piersi. Od kilku dni tylko w nocy, w dzień nie chciała w ogóle. Czuję, że pokarmu coraz mniej ... Wczoraj w nocy mała nie chciała piersi, dałam mm. Dzisiaj tez ani razu nie chwyciła. Myślę, że ona już przyzwyczaiła się do butelki i pomału kończymy tą cudowną przygodę z cycusiem... Ale powiem Wam, że podchodzę do tego z lekkim dystansem, żeby nie wkręcić sobie w głowę, że nie karmiąc robię małej krzywdę lub coś tego rodzaju. JESTEM DUMNA Z SIEBIE I Z MOJEJ CÓRECZKI, ŻE PRAWIE PIĘĆ MIESIĘCY "KARMILYSMY". BBędę wspominać karmienie jako coś najpiękniejszego na świecie i wiem, że dałam małej dobry start w przyszłość! Czy nie karmiąc będę gorszą mamą? Nie, kocham moją córeczkę nad życie i zawsze będę się starała dawać jej to co najlepsze. Karmienie strasznie mnie wykonczylo fizycznie i czas pomyśleć o swoim zdrowiu. Moje dzieci mnie potrzebują, wiec teraz musze wziąć się za siebie! Ale sie rozpisalam heh, ale to chyba z emocji

    Karola:), am, marta&hania, misia_k1, Camilia, Plumb80 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, trzymaj się dzielnie! Buziakiiiii

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2685

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, szczepilyscie dzieciaczki na pneumokoki, czy wszystko było okej, jaka szczepionka?

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepiłam na pneumokoki prevenarem.

    Misia, nie przejmuj się opinią jakiś wrednych babsztyli, które nic o tobie nie wiedzą!

    Paula, ja ziemniaka gotowałam sama- smakował :)

    Dla mnie również dziwna jest kolęda przed Świętami, u nas nie ma takiej praktyki.

    Karola, trzymam kciuki. Silna babka jesteś!

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepislimy na pnemok prenevarem, 1 dawka ok, drugą mamy 3 stycznia...

    Co do koledy, w wogole sie nad tym nie zastanawialam, od malego w Wawie tak bylo, więc to dla mnie norma :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Kochane, wiedziałam, że moge się Wam wyżalić, tak mnie dobiło te forum, teksty typu odstaw mm przemecz Małego 2 dni i wrócisz do kp!!!Czujecie 2 dni mam głodzic dziecko-niby przystawiac co godzine, ale kurde ze stresu to chyba bym nie naprodukowała.

    Mikulka, Karola, 5 miesiecy to REWELACJAAA, zresztą ja uważam że nawet 3M na samej piersi to sukces-z mojej perspektywy.

    Jeszcze raz Kochane DZIĘKUJE!!!!,bo powiem szczerze, że ze schiz-owałam i juz miałam próbować znowu wrócić do kp...a tak już od tygodnia prawie nie odciągam, bo Jasiowi daje na bieżąco...i nie mam co odciągać.

    Co do zatwardzeń, to widze, ze prawie u każdej z Nas sie one pojawiły po rozszerzeniu diety.

    Karola trzymam kciuki. Wiem, ze wszystko będzie w porządku i szybciutko wrócisz do Nas na forum:):):)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do prezentów dla dziadków, to pizdzamy, szlafroki, lampki nocne,babci zastawe kompletujemy bo święta u niej są zawsze, jakieś książki dla dziadka o przyrodzie, koszula nowa, portfel, komplet pościeli:)

    Aniulka lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2685

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ja właśnie mam 1 dawkę 14 stycznia i tez prevenar , ale sie trochę boje.

    Misia k1 co do kp to w ogóle sie tym nie martw, takie radykalne opinie piszą nawiedzone histwryczki, to tak, jak mówienie kobietom, ze nie sa prawdziwymi matkami, bo rodziły przez cc i nie wiedza co to bol porodowy- paranoja. Znam wiele mam, ktore z rożnych przyczyn nie mogły kp i co? Nic, sa wspaniałymi matkami i maja niesamowite relacje z dziećmi.

    Głowa do góry !

    Camilia lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa Am pytałas o żłobek, ja już podanie złożyłam tydzień temu bo fakt dłuuuugoo sie czeka, ale to zależy od ,,miejscówki". Te w centrum miast są bardzo obłożone a te na poboczu mniej.
    W Kato jest tak, ze wybierasz 3 żłobki i nie decyduje ,,data złożenie wniosku" tylko liczba pkt.Może być tak,że ktoś złoży dziś i przyjmą Jego a mój spadnie na pozycje niżej bo ma mnie pkt.A pierwszeństwo zawsze mają dzieci z rodzin wielodzietnych, lub jak mają papiery o niepełnosprawności, lub korzystają z MOPSu.

    am lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 574 575 576 577 578 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ