X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    to u mnie była noc masakra, nie pamiętam kiedy ostatnio taka, mała budziła się z płaczem o 23, 1, 3 a potem o 7. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałyśmy taką noc, także współczuje dziewczyny tym z Was którym maluchy budzą się co 2, 3 h

    Paula moze to jeszcze objawy po szczepieniu...
    mala teraz drzemke robi,a ja lece po swieze buleczki :P
    Wroce to idziemy na spacer bo w Wawie 10 st :P byle nie padało :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2014, 12:04

    Paula_29, am, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    to u mnie była noc masakra, nie pamiętam kiedy ostatnio taka, mała budziła się z płaczem o 23, 1, 3 a potem o 7. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałyśmy taką noc, także współczuje dziewczyny tym z Was którym maluchy budzą się co 2, 3 h
    Paula u nas b.podobnie.pobudki z placzem eh o 23,2,4,6...nie mam pojecia o co kaman.czy to brak kupki tak wplywana zaburzenie snu?za kazdym razem uspokaja sie tylko przy cycusiu i potem butle mm eh. A Zuzia za kazdym razem tez domaga sie cycusia??

    Lolka u Nas tez ladnie ale wieeejeeee mocno.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, Misia nie tylko dorośli reagują złym snem na zmianę pogody. Może Wasze Maluszki również.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też piękna pogoda, ciepło 12 stopni i słońce, aż dziwnie ;) Powiedziałabym, że idealna pogoda na mycie okien, ale przy Małym raczej się nie da otworzyć okna na oścież, no trudno.

    My zwlekliśmy się koło 11, Mały spał do 5:45 plus dwie około godzinne drzemki.

    A przez tą pogodę mnie np. boli głowa.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a może to jednak u Waszych maluszków na ząbki? Victor też od 1,5 tyg. zaczął gorzej sypiać, budził się rozdrażniony i przedwczoraj pojawił się koniuszek ząbka. Jutro kończy 5 miesięcy. I żeby było śmieszniej - wybija mu jako pierwszy ząbek górna prawa jedynka :)

    Dzisiejsza noc też ciężka. Budził się,popłakiwał,rzucał w łóżeczku. Męczył go zapchany nos. Dałam mu na poduszkę kropelki OlbasOil i pomogło,po chwili oddychał już lepiej. Z rana spojrzałam na dziąsła i widać,że ten ząb jest juz bardziej widoczny,także w nocy musiał mu wybijać i stąd ten niespokojny sen i katar. Teraz jest wesoły, kataru nie ma. Bawi się i nie ma zamiaru spać, od rana od 9:00 spał pół godziny tylko.

  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    Maja nasze córy są w podobnym wieku, Hania urodziła się z wagą 2900, 27 listopada ważyła 6200 i 63 długa. Wg mnie jest bardzo drobniutka i martwiłam się że za mało waży, karmię tylko piersią, tzn zaczęłam juz wprowadzać warzywka i na noc 2-3 łyżeczki kaszy manny. Lekarz stwierdził że jest w normie i kazał powolutku wprowadzać warzywka itd. Nie zmieniam jeszcze kp na posiłek.
    Nie powinno się porównywać ale wszystkie dzidzie są większe od mojej i trochę o tym mysle; ( tak jak Ty też nie chce na sile jej tuczyć, może ma moje geny czyli niska chuda.
    Maja jak będziesz konsultować wagę z innym lekarzem daj znać co on uważa. Jestem ciekawa jego opini.

    hania tez nie chce pić nic innego jak mleko, wiec np dziś podałam jej herbatke z kopru ze strzykawki, chciałam żeby jej się w brzuszku lepiej układało i nie zauważyła ze jej przy piersi strzykawkę wsunelam; ).

    Słoiczki kupuje gerberki, dynie, marchew, ziemniak miałam z ogródka.

    Mam nadzieje ze te epizody poszczepienne już minęły, i dzieciaczki pięknie jedzą i nie marudza.

    O to widzę, ze bardzo podobnie przybierają nasze córy. Ja tez podaje warzywka w południe razem z manna ale chyba zacznę tak jak ty wieczorem z moim mlekiem. Tez czasami sie martwię, ze Lilka jest drobna. Na szczepieniu było kilka niemowlakow w kolejce i rzeczywiście kompleksów sie można nabawić... Ale uważam, ze za to Lila jest sprytniejsza. Fizycznie bardzo sprawna. Było u nas juz kilka dzieciaczków znajomych w tym kuzynki męża córka która jest tylko tydzień starsza od Lilki. Było to jakiś miesiac temu i ona na brzuszku w ogóle od razu płacz, nie potrafiła sie podeprzeć na przedramionach. Oczywiście większa i cięższa od Lilki. Z kolei sąsiadki córka ma 1 rok i 2 miesiace. Była dużym dzieckiem i raczkować jej zaczęła dopiero jak miała 9 miesięcy. Teraz jeszcze nie chodzi sama, tylko przy meblach.

    Oczywiście dam znać co powie inny lekarz.

    U nas nocka spokojnie. Mimo, ze zasnęła pierwszy raz tak wcześnie,bo o 19 to spała standardowo do 1 a potem nad ranem koło 5 postanowiła chwile sobie pogadać, nie zwracaliśmy na nią uwagi i po chwili zasnęła. Obudziliśmy sie wszyscy przed 8.

    marta&hania lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas cieplo, ale co chwila deszcz popaduje...bylismy godzinke na spacerze, ale mala zasnela pod koniec,wczesniej lukala na drzewa i do nich gadala :)

    U nas rano poszla na szczescie mega kupa...kiedys byla co 2 dni, teraz wyszla dopiero 4 dnia...hmmm, ale jakos z tego powodu nie cierpiala, mnie to bardziej martwilo, moze lepiej trawi te warzywa nie wiem, ale po dynii, jakos nie smierdziało mocno :)

    marta&hania lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2685

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, mozna sie dolaczyc? Moja corcia ma 5 miesiecy, urodzilam 14 lipca 2014.

    Camilia, Karola:), misia_k1, Aniulka, marta&hania, ciążomania, Paula_29 lubią tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O proszę :) grono lipcówek rośnie w oczach :)

    Pewnie witamy serdecznie !

    Śliczna córcia, jak ma na imię ?

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka wrote:
    Czesc dziewczyny, mozna sie dolaczyc? Moja corcia ma 5 miesiecy, urodzilam 14 lipca 2014.

    ojej gdzie wy wszystkie się chowalyscie w czasie ciazy :)
    Witamy :)
    Skąd jestes :) ?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia Zuzia w sumie jak budzi się w nocy to tylko do cycusia, innej potrzeby nie ma, ostatnio spała ciągiem po 7-8 h dlatego zdziwiona jestem że teraz tak się budziła. Albo szczepienie jak mówi Lolka albo pogoda jak Camilia
    A może rzeczywiście te zęby
    Anitko ale jaja z tym ząbkiem, nam pediatra mówiła, jak czułam jakieś zgrubienie na górnym dziąśle, że to niemożliwe bo zawsze idą dolne, a tu jednak nie:)
    My byłyśmy dziś 1,5 na spacerze, mała spała

    Witamy Summerka:)

    dziewczyny jeszcze mam pytanie o obiadki, bo przejrzałam ofertę i widzę, że z jednoskładnikowych słoiczków są tylko marchewka, brokuł, kalafior, groszek i dynia. A co z innymi warzywkami, nie podaje się, można znaleźć gdzie indziej?
    Sprawdzałam gerber, bobovita, holle

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Misia Zuzia w sumie jak budzi się w nocy to tylko do cycusia, innej potrzeby nie ma, ostatnio spała ciągiem po 7-8 h dlatego zdziwiona jestem że teraz tak się budziła. Albo szczepienie jak mówi Lolka albo pogoda jak Camilia
    A może rzeczywiście te zęby
    Anitko ale jaja z tym ząbkiem, nam pediatra mówiła, jak czułam jakieś zgrubienie na górnym dziąśle, że to niemożliwe bo zawsze idą dolne, a tu jednak nie:)
    My byłyśmy dziś 1,5 na spacerze, mała spała

    Witamy Summerka:)

    dziewczyny jeszcze mam pytanie o obiadki, bo przejrzałam ofertę i widzę, że z jednoskładnikowych słoiczków są tylko marchewka, brokuł, kalafior, groszek i dynia. A co z innymi warzywkami, nie podaje się, można znaleźć gdzie indziej?
    Sprawdzałam gerber, bobovita, holle

    Paula
    w babydream pasternak kupiłam, chyba też jest ziemniak, ale ja nigdzie nie znalazłam.
    Dziś były brokuły 4 lyzeczki, ja posmakowalam to mi się srednio smakowały, ale mala wszamała bez zastanowienia :P
    Pozniej dam kalafiora, groszek, pasternak i zaczne zupki warzywne.
    W tym casie moze te owoce, jablko i banan :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2014, 17:30

    Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też drugi dzień z brokułem i bardzo smakowało a przy tym buzia cała zielona :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dziś marchewka, podejście nr 3- na szczęście zjadł trochę, ale szału nie ma

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2685

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny;) jestem z okolic Warszawy. Moja corcia miała wczoraj debiut, gdyż pierwszy raz dałam jej sloiczek ( marchewka plus młode ziemniaki), ale nie w celu poszerzenia diety tylko wprowadzania glutenu. Smakowalo jej bardzo, ale cysia i tak nic nie przebije. To jest cycofan, cys jest dobry na wszystkie bolączki. Tez budzi sie w nocy na cysia, ale czasem dwa, a czasem nawet trzy razy. Zastanawiam sie czy to nie za czesto jak na pieciomiesieczniaka...

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2685

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    U nas też drugi dzień z brokułem i bardzo smakowało a przy tym buzia cała zielona :-)

    U nas pomarańczowa od marchewki;) a corcia na na imie Zuzia;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2014, 19:25

    Camilia, marta&hania, Paula_29 lubią tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka tragedia, 4 pobudki .... eh.
    Co do rozszerzenia diety to dziś jadlysmy młodą marchewkę z ziemniakami z Hipp. Mała zjadła pół sloiczka ;-) Widocznie bardzo jej smakowało :-D
    Właśnie wróciliśmy z Roczku mojego chrzesniaka. Było bardzo sympatycznie, Julka była mega spokojna. Dziewczyny, czy Wasze dzieci też tak mają, że jak idziecie gdzieś w gości to są bardzo ciche, a po powrocie w łóżeczku gadają?? Moja mała ma tak za każdym razem jak wychodzimy heh

    lolka83 lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2685

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    U nas nocka tragedia, 4 pobudki .... eh.
    Co do rozszerzenia diety to dziś jadlysmy młodą marchewkę z ziemniakami z Hipp. Mała zjadła pół sloiczka ;-) Widocznie bardzo jej smakowało :-D
    Właśnie wróciliśmy z Roczku mojego chrzesniaka. Było bardzo sympatycznie, Julka była mega spokojna. Dziewczyny, czy Wasze dzieci też tak mają, że jak idziecie gdzieś w gości to są bardzo ciche, a po powrocie w łóżeczku gadają?? Moja mała ma tak za każdym razem jak wychodzimy heh
    Tez jemy marchew i ziemniaki z Hippa. Tak, Zuzia tez tak ma, na zakupach, w gosciach trusia, w domu gadula, a czasem beksa;)

    mikulka lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka wrote:
    Dzięki dziewczyny;) jestem z okolic Warszawy. Moja corcia miała wczoraj debiut, gdyż pierwszy raz dałam jej sloiczek ( marchewka plus młode ziemniaki), ale nie w celu poszerzenia diety tylko wprowadzania glutenu. Smakowalo jej bardzo, ale cysia i tak nic nie przebije. To jest cycofan, cys jest dobry na wszystkie bolączki. Tez budzi sie w nocy na cysia, ale czasem dwa, a czasem nawet trzy razy. Zastanawiam sie czy to nie za czesto jak na pieciomiesieczniaka...


    Witaj, coraz wiecej dziewczyn z Wawy i okolic... :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My roznie, raz gerber, raz bobovita, raz hipp, zalezy co sie trafi :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 572 573 574 575 576 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ