X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am kochana TAK !!! Właśnie wróciłyśmy ze spaceru i ku mojemu zdziwieniu nie obudziła sie po przekroczeniu progu domu :) istny tajfun z tej mojej córeczki !!! Wyobrażacie sobie, ze ona wstaje w tym kojcu przy szczebelkach !!!! Na minutę nie mogę jej z oka spuścić.... Biega po domu, tarmosi mnie za spodnie, a ostatnio tak sie wycwanila, ze jak chce na ręce to siada mi na stopach i patrzy takim błagalnym wzrokiem :) wstaje przy krzesłach, stoliku kawowym, wszędzie gdzie tylko może. Po wczorajszej rozmowie z moja mama okazało sie, ze ja byłam taka sama... Ehhh te geny...

    Dziewczyny ZAZDROSZCZĘ Wam, na serio....

    Camilia niestety szczepienia nasza tez słabo przechodzi, ale ważne, ze juz lepiej. Przytulam Was obie !

    My łóżeczko mamy obniżone juz od miesiąca, tym bardziej, ze Lila juz wstaje w nim.

    Czy wasze dzieciaki, tez przez to ząbkowanie mniej jedzą ? Naszej juz widać prawa dolna jedynkę i od dwoch dni bardzo słabo je, tylko cyc jej wchodzi dobrze. Za to zupki najgorzej, owoce jeszcze ok i kaszka wieczorem tez.

    Przestałam ćwiczyć z Lila i znowu krzywi glowke ;(((

    Camilia, am, lolka83, marta&hania lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Maja, masz co robić z taką żywą córunią. Ale poczekaj kilka tygodni i podzielimy Twój los ;-) Swoją drogą chciałabym być juz na tym etapie.

    Dziewczyny, czy Wasze dzieci też się tak krztusza ślinką ? Moja robi tak kilka razy dziennie :-( Jak będę na szczepieniu to zapytam o to lekarke.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka Wiki tez sie krztusi slina od jakiegos czasu.

    Łozeczko chcemy obnizyc jakos niedlugo bo Wiki juz na kolankach po malu probuje utrzymywac cialko, tak jak Maja kiedys wtawila zdjecie Lilki, takze pewnie niedlugo raczkowanie.
    Najgorzej ze sie baaaardzo denerwuje jak nie jest po jej mysli, doslowenie terror :( wymusza piskiem i udawanytm placzem!!!

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka u nas to krztuszenie na szczęście się zmniejszyło, ogólnie zauważyłam że Mały już się tak nie ślini, tzn. ślina nie cieknie strumieniami, choć przez to że ręce ma cały czas w buzi to i tak cały jest ośliniony ;)

    Maja no to pięknie, ja właśnie staram się sobie wyobrazić co mnie czeka jak Mały zacznie buszować po domu i choć z jednej strony nie mogę się tego doczekać to z drugiej trochę mnie to przeraża :)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, widze , że mamy podobne podejście i nasze dzieciaki na tym samym etapie :P

    IWo, ja tez sie staram nie wyjmowac. Jak mala sie obudzi, pobawi sie i zasypia sama, no chyba ze bylyby placz...ale ogolnie zawsze tak sie udaje...
    Co do krztuszenia ten etap mamy za sobą...
    teraz musze wylukac te zeby, bo niemilosiernie wszystko wsadza bardzo gleboko, nie chce mi poakzac tych dziasel, bo jak probuje wsadzic palec to zaciska i chce ssac...
    MAla miala faze w zeszlym tyg, ze juz kombinowala z tym raczkowaniem,a w tym cisza...malo probuje...takze ciekawe kiedy to nastapi..teraz ma faze siadania, mam problem z karmieniem, bo tak sie podniecila,ze sama umie siedziec juz bez zadnych podporek, ze glowa jej lata na lewo i prawo, wszystko ja interesuje, karmienie to masakra..musze lyzeczka za nia biegac a raczej za jej glowa...i pol jedzenia laduje na sliniaku :(
    Zaczyna sie bardzo denerwoac jak czegos nie dostanie...eh cos czuje, ze moja slodka Wikusia zaczyna sie przeobrażać w małą kombinatorkę :P

    Bylam z moja przyjaciolka na spacerze, teraz na plotkach to spacer zlatuje w mig...ale to mile :) JAk patrze na jej synka dzis skonczyl 2 miesiace i taki spokojny, tylko spi, je i cos tam jeczy...a 5 miesiecy roznicy i taka roznica miedzy dziecmi :)
    Mala wlasnie spi, a ja ogladam paczke ze smyka, przyszly ubranka na rozmiar 80/86 i garnuszek :)

    am, misia_k1, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka Maruda dzisiaj z mojego dziecka. Spać w nocy nie, spać w dzień nie, bawić sie nie, ukochany smoczek nie- wszystko na NIE :-( A ja sama z Małą :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 17:45

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    .
    teraz musze wylukac te zeby, bo niemilosiernie wszystko wsadza bardzo gleboko, nie chce mi poakzac tych dziasel, bo jak probuje wsadzic palec to zaciska i chce ssac...
    )

    Spróbuj, gdy mała będzie ziewać ;)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • sylwia85 Autorytet
    Postów: 451 431

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Jestem marcową mamusią 2015

    jakby któraś z was była zainteresowana ciuszkami dziecięcymi zapraszam na allegro

    http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=25692612

    ubranka polskiego producenta, bawełna 100 % polecam z czystym sumieniem o czym świadczą tez pozytywne komentarze

    http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=25692612

    w4sqlhb88iua1y7r.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja a co z tymi filmikami, udało Ci się nagrać coś jak ćwiczycie?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja jutro mam kolejny egzamin na szczęście już przedostatni, ma trwać 2, 5 h plus dojazd w obie strony czyli nie będzie mnie ponad 3 h. Dobrze że M wziął wolne bo z moją mamą byłabym się zostawić Frania na tak długo, za rzadko ją widzi i nie jest do niej przyzwyczajony. Mam nadzieję że sesja jest też powodem mojego spozniajacego się okresu, ostatnia @ 11.12 poczekam jeszcze parę dni, jak nadal będzie cisza to będę musiała testować.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka, powodzenia na egzaminie :) a chciałabyś być w ciazy?


    U nas nieciekawy dzień, jakos tak brak humoru generalnie...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Aniulka, powodzenia na egzaminie :) a chciałabyś być w ciazy?


    U nas nieciekawy dzień, jakos tak brak humoru generalnie...

    Dzięki Karola :) chciałabym ale jeszcze nie teraz, najwcześniej koło czerwca.

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    Dzięki Karola :) chciałabym ale jeszcze nie teraz, najwcześniej koło czerwca.


    Oooo, czyli jednak ktoś ma plany podobne do moich :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybieram wózek właśnie spacerowy - moze jakby ktos mial ochote zerknac - co byście wybrały ?:
    Quinny Zapp Xtra 2 czy X-lander cite?
    http://allegro.pl/quinny-zapp-xtra2-black-violet-syrup-bydgoszcz-i4984022072.html
    http://allegro.pl/x-lander-x-cite-kompaktowa-spacerowka-2014-0zl-i4923943480.html

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Wybieram wózek właśnie spacerowy - moze jakby ktos mial ochote zerknac - co byście wybrały ?:
    Quinny Zapp Xtra 2 czy X-lander cite?
    http://allegro.pl/quinny-zapp-xtra2-black-violet-syrup-bydgoszcz-i4984022072.html
    http://allegro.pl/x-lander-x-cite-kompaktowa-spacerowka-2014-0zl-i4923943480.html

    Karola mi bardziej podoba się xlander :) ale on chyba nie ma możliwości położenia dziecka - rozłożenia oparcia, chyba że przeoczyłam w opisie :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W obu wózkach jest opcja położenia dziecka i mozna zamontowac siedzisko przodek i tyłem - na to zwracałam uwage. No i tez na to aby byl lekki i łatwo składany.


    Am dzięki za opinie :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 22:28

    am lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    W obu wózkach jest opcja położenia dziecka i mozna zamontowac siedzisko przodek i tyłem - na to zwracałam uwage. No i tez na to aby byl lekki i łatwo składany.


    Am dzięki za opinie :*


    No to musiałam właśnie przeoczyć :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Wybieram wózek właśnie spacerowy - moze jakby ktos mial ochote zerknac - co byście wybrały ?:
    Quinny Zapp Xtra 2 czy X-lander cite?
    http://allegro.pl/quinny-zapp-xtra2-black-violet-syrup-bydgoszcz-i4984022072.html
    http://allegro.pl/x-lander-x-cite-kompaktowa-spacerowka-2014-0zl-i4923943480.html

    Z tych dwóch to xlander, mnie jakoś nie podobają się wózki 3kołowe. Ale może zapytaj w wątku wózkowym, lub w "po narodzinach", może ktoś ma i Ci coś podpowie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 22:33

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki!

    Wklejam tabelkę dot. wprowadzania pokarmów w zależności od rodzaju podawanego mleka. Pewnie większość ją zna...
    Ja chciałam dzisiaj banana podać, a tu się okazuje, że można dopiero w 8 m-cu życia i to przy karmieniu mm. Okazuje się, że jak początkowo podawałam Radziowi słoiczki, to bezmyślnie narażałam go na przedwczesne jedzenie owoców, których nie powinien, a na słoiku było, że po 4 i 5 m-cu. Dzisiaj czytam te 1000dni, też dużo informacji można przyswoić. Muszę to sobie wydrukować, nienawidzę czytać na kompie

    http://www.mamazone.pl/artykuly/male-dziecko/karmienie-i-dieta/2011/tabela-rozszerzania-diety-niemowlaka.aspx

    Karola:) lubi tę wiadomość

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena, ja też jeszcze nie podałam banana. Chciałam, ale pediatra mnie skwitowala, że za wcześnie eh.

    Karola, mnie przekonuje bardziej x - lander, jest naprawdę mega (moim skromnym zdaniem) ;-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
‹‹ 621 622 623 624 625 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ