X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Iwo dzięki za wskazówki :) a podzielisz się jeszcze jak dokładnie robisz te deserki?

    Misia ja dawałam brzoskwinie Dawidowi, z Hippa miałam :) A ogólnie owoce też mu mniej smakują niż obiadki, ale przy pierwszych łyżeczkach, potem jak się przyzwyczai do smaku to już wsuwa i zawsze jest płacz jak się skończy.

    Dziś musieliśmy wracać ze spaceru z powodu niezidentyfikowanego płaczu, który w domu już przy obiedzie przerodził się w ryk i szloch :/ nie wiem co było tego przyczyną, ale się ładnie zeschizowałam. Być może te wychodzące zęby, albo ja nie wiem co :/ teraz na szczęście Mały zachowuje się normalnie, mam nadzieję że dziś w nocy pośpi bo w dzień nie miał żadnej drzemki.

    Iwo lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pół godziny temu podałam Julce paracetamol bo ma 38 stopni po dzisiejszym szczepieniu :-(

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, mam nadzieję, że paracetamol pomógł.

    Iwo, jakie ryby będziesz dawała Dawidkowi?Bo też rozkminiam, żeby sama robić zupę z rybą..

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ile napisałyscie :)


    Co do pepti my nadal na 1, lekarka stwierdziła, że dopóki wprowadzam nowe produkty to mam zostać przy 1.
    MAm juz kupione bebilon HA2, więc za 1-2 tyg jak skoncze te nowości to probuje to mleko juz wprowadzać.

    U nas owoce na poczatku byly gorzej niż warzywka przyjmowane, ale zjadala wszystko, teraz jade na klieku ryzowym, ok 100 ml i sloiczek owoców.
    Dzis bylo jablko i brzoskiwnia, no i chyba brzoskiwnia nie podpasowala. Po godzinie mala tak zaczela plakac, krztusila sie przy butli, jakby ewidentnie ja cos bolalo, napinała brzuszek, po 20 min placzu mocno zeschizowalam, bo mala zazwyczaj mi nie placze...pozniej byl gigant bek, i jakos sie uspokoilo...eh, takze brzoskiwnia odchodzi na razie...w zapomnienie :)
    Am ale podobnie u Ciebie bylo, taki placz :( Normalnie łkanie, oczy rozowe, buzia cala wykrzywiona, masakra :(

    U nas na pewno cos sie dzieje z zebami, czuje na gorze nierownosc, mala wklada juz wszystko, trze, lekarka mowila, ze powinny byc niedlugo, zobaczymy...ale ma czasme takie napady marudzenia, jakby wszystko ja denerwowalo, kiedys tak nie miala...
    Siedzi sama w bujaku i w ogole rzuca zabawkami wszedzie...
    takze nie specjalnie wyprzeda wasze dzieciaki, wiec mysle, ze jest na etapie tym swoim z brzucha :)

    NAm zostały juz tylko owoce mieszane, czyli z owocami lesnymi czy winogronem, wszystkie inne przerobilysmy.
    Gluten zaczelam dawac po wprowadzeniu dan z misem. Została ryba.
    kaszki na razie ryzowe probowalam bobovita bananowe ale nie chce jej jesc, takze kaszki na razie nie daje..czekam az bede mogla dawac te z glutenem, gluten daje ok tydzien-dwa, wiec w sob zapytam na szczepieniu kiedy go wprowadzac w wiekszych ilosciach.


    camilia spokojnej nocy po szczepieniu, ja w sobote ostatbnia dawka 5w1, nie lubie bardzo :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 20:00

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, wiem, co przeżywasz, miałam to tydzień temu... przytulam.

    Am- deserki robię tak: 1 banan plus 1 jabłko, kroję w kostkę, dolewam wody mineralnej, żeby tylko przykryła owoce, gotuję ok. 5 min, na koniec daję kleik kukurydziany albo ryżowy, zdejmuję z ognia, mieszam jeszcze kilka chwil i gotowe.Na koniec miksuję blenderem. Wychodzi tego na ok. 3 porcje, więc zamykam też w słoiczkach. Do tek pory dawałam samo jabłko, samego banana, brzoskwinie, ale pewnie można wszystko wymieszać ;)
    mam też maliny...wiecie od kiedy można je podać dziecku?

    BiB- ryby jeszcze nie dawałam, ale zamierzam dać dorsza i łososia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 20:13

    BiB, am, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia współczuje :( oby na gorączce się skończyło.

    A co mieszania mleka, no to już prędzej o tym wiedziałam - jeszcze jak Wiki na świecie nie było, koleżanki tak mówiły, ale lekarka też coś tam mruczała o tym, jak byliśmy na szczepieniu i nie chciała wypisać recepty na 1, tylko na 2 od razu.

    Zazdroszczę tych obiadków, u nas jeszcze troszkę...

    Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola co do laktacji.
    OStatni raz karmilam mala w wigilie, pozniej sciagalam codziennie mleko, 2-4 razy dziennie, ostatni raz sciagalam je, ok tydzien temu. Widze, ze mleko jest ale jakies resztki, z ciekawosci chyba dzis sciagne zobacze czy cos zostalo..na poczatku piersi byly mega, sciagalam po 200 ml takze woow, z lewej to i tak wczesniej laktacja prawie wygasla, ale prawa szalała.
    Jednak ginia miala racje co do asymetrii piersi, jak przestalam karmić, praktycznie prawa wyrownala sie juz do lewej :)
    Myslalam, ze bedzie gorzej, ale psychicznie i fizycznie bardzo dobrze to znioslam :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    mam też maliny...wiecie od kiedy można je podać dziecku?

    Właśnie ja też i się zastanawiam. Soczek domowej roboty z malin już daję, ale to co innego.. No i mam też truskawki, ale z nimi to chyba muszę jeszcze poczekać.

    Iwo lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Karola co do laktacji.
    OStatni raz karmilam mala w wigilie, pozniej sciagalam codziennie mleko, 2-4 razy dziennie, ostatni raz sciagalam je, ok tydzien temu. Widze, ze mleko jest ale jakies resztki, z ciekawosci chyba dzis sciagne zobacze czy cos zostalo..na poczatku piersi byly mega, sciagalam po 200 ml takze woow, z lewej to i tak wczesniej laktacja prawie wygasla, ale prawa szalała.
    Jednak ginia miala racje co do asymetrii piersi, jak przestalam karmić, praktycznie prawa wyrownala sie juz do lewej :)
    Myslalam, ze bedzie gorzej, ale psychicznie i fizycznie bardzo dobrze to znioslam :)


    Super, że tak to sie u Ciebie potoczylo, no i z ta asymetria :) Mój biust poziom nizej, chociaz zle nie jest, ale zawsze mialam takie streczace, twarde piersi, mam nadzieje ze troche nadrobią :)

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaaplikowałam Julce jeszcze czopek z paracetamolem bo gorączka wzrastała. Teraz spadła nieco. Po tym szczepieniu mamy najwięcej efektów ubocznych bo oprócz gorączki, która zawsze występowała Mała ma jeszcze rozwolnienie i raz zwymiotowała oraz ogólnie taka osłabiona mi się wydaje choć ma dobry humor. Bidulka moja :-/ Przed chwilą poszłam jej zmierzyć temperaturę i się rozbudziła ale dzięki temu poczułam, że trzeba zmienić pieluszkę. I dobrze, że to zrobiłam bo by kilka godzin leżała w brudnej.
    Wrrr nie lubię szczepień...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 22:01

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo skąd czerpiesz inspiracje na te obiadki, deserki? Z tego poradnika żywienia niemowląt o którym kiedyś pisałyśmy? Czy jeszcze z innych źródeł?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 22:13

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, biedna Juleczka, oby jak najszybciej wszytskie złe efekty uboczne minęły :( To Wasze ostatnie szczepienie?



    Muszę zmienić mój suwaczek, bo ja na moja gwiazde w ogole nie mowie - Wikusia...Lolka, jak zdrabniasz imie? Bo ja Wiki, Wikula, Wikulek, Wikuś, Wikunia <3

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Camilia, biedna Juleczka, oby jak najszybciej wszytskie złe efekty uboczne minęły :( To Wasze ostatnie szczepienie?



    Muszę zmienić mój suwaczek, bo ja na moja gwiazde w ogole nie mowie - Wikusia...Lolka, jak zdrabniasz imie? Bo ja Wiki, Wikula, Wikulek, Wikuś, Wikunia <3



    Heheh :) ja znów mówię :) Wikusia, Wikulka, Wikus, Wikulencja :P Wiktoria, Wiki, Wikusienka :P Wikunia :P hehe

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Camilia, biedna Juleczka, oby jak najszybciej wszytskie złe efekty uboczne minęły :( To Wasze ostatnie szczepienie?

    To nasze trzecie szczepienie więc na jakiś czas mamy teraz spokój. Dziecko mi się rozbudziło i teraz spać nie chce :-/

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mówię Jula, Julusia, Lujusia, Julka ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega nie lubie szczepien, Camilia mam nadzieje, ze bedzie juz coraz lepiej z malutką...biedastwo :/
    Myslalam, ze im dzieci będą starsze tym bedzie coraz lepiej,a teraz widze, ze niektore dzieciaczki coraz gorzej znosza te szczepienia :/

    Ja na razie daje ze sloików, ok roku pewnie zaczne dawac juz swoje, przy okazji ostatnich zakupów zamówiłam książę z przepisami w Smyku...zobaczymy czy warta uwagi :)

    https://www.facebook.com/pages/MamoZobacz/779014708843959?ref=hl

    U nas dzis dzien ok, ale ostatnio mala sie maruda zaczyna robic, mysle, że zeby sie zaczynaja eh :(
    Ale w dzien spala, na spacerze ponad godzinke, pozniej jak zwykle 16-18, po 20 kapanie i od 21.15 spi...mam nadzieję, że przynajmniej do 5 zasnie...

    Karola nasze dziewcvzynki maja bardzo podobne godziny snu i pobudek w nocy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 22:34

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, daj rano znać jak Julcia i ucaluj ją koniecznie ;-) To było szczepienie na WZW?
    Co do mleczka i jego mieszania to nam to powiedziała pediatra jak jeszcze synuś był malutki i teraz przy Julce stosuje się do jej rad.

    Spokojnej nocki mamuśki :-D

    P.S. Moje dziecko pierwszy raz dzisiaj zasnelo na brzuszku, ale jakoś udało mi się ją bez obudzenia przekręcić na boczek ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 22:38

    Camilia lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Camilia, daj rano znać jak Julcia i ucaluj ją koniecznie ;-) To było szczepienie na WZW?
    Co do mleczka i jego mieszania to nam to powiedziała pediatra jak jeszcze synuś był malutki i teraz przy Julce stosuje się do jej rad.

    Spokojnej nocki mamuśki :-D

    P.S. Moje dziecko pierwszy raz dzisiaj zasnelo na brzuszku, ale jakoś udało mi się ją bez obudzenia przekręcić na boczek ;-)


    hmm, raczej po wzw nie ma takich akcji, pewnie jakaś 5w1 lub 6w1...?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6w1, pnumokoki, rotawirusy czyli to co zawsze u nas

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, tyle napisałyście, że ledwo co Was nadrobiłam, a już połowy nie pamiętam co miałam napisać, weekend mieliśmy bardzo intensywny, nie było jak wejść.
    Dziewczyny spóźnione życzenia dla kochanych półroczniaczków
    Misia współczuje nocek, u nas się poprawiło, u Was też będzie lepiej
    Karola piękna Wiki w avatarku, u Ciebie też Lolka

    U nas idą zęby, jeszcze nie widać, ale wpadła koleżanka pediatra i wymacała Zuzi mocno rozpulchnione dziąsła (tak na marginesie ja nadal tego nie rozpoznaje:)
    Zuzia od dwóch dni płacze bardzo dużo od rana do wieczora więc chyba rzeczywiście coś na rzeczy

    Zazdroszczę turlania, Zuzia jeszcze na to nie wpadła:(

    lolka83 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 619 620 621 622 623 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ