X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena oglądam to samo :-)

    Karola:), Mandalena lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Nie zgadzam się z wieloma przytoczonymi radami na tym blogu. Po 6 . miesiącu mleko matki nie jest w stanie zapewnić dostateczną podaż np. żelaza. Niemowlęciu 6 miesięcznemu kończą się zapasy Fe zgromadzone w życiu prenatalnym. Czas na smakowanie był w 5 i 6 miesiącu życia. Owszem podstawą diety jest pierś, ale dziecko powinno dostawać pierś po posiłku, jeśli nie najadło się np. obiadkiem.
    Zresztą po raz kolejny napiszę...nigdy nie wzoruję się na jakiś blogach, tylko na evidence based medicine.
    Choć karmię piersią, uwielbiam to, to nie znoszę fanatyczek kp ;)
    Miłego wieczoru dziewczęta :)

    Każda z nas może mieć inne zdanie, fanatyczką kp nie jestem wierzę jednak w naturę która tak inteligentnie to poukladala żeby mleko matki dostarczalo wszytkiego czego dziecku trzeba.Dlatego też nigdy nie podaje i nie będę podawać np synetycznych wit k czy d. Ale to tylko moje zdanie ja nikogo nie namawiam i nie przekonuje.
    Tort odebrany, świeczki 05 kupione, balony nadmuchane jutro pierwszy tak ważny dzień Frania ( chrzcin jeszcze nie robiliśmy i nie wiem czy wogóle zrobimy).
    Przespanych nocek życzymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2015, 23:02

    Karola:), Iwo lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez pół roczku obchodzimy. Ciasto właśnie upieklam, czekamy na gosci po poludniu ;)

    lolka83, Karola:), marta&hania, am, Mandalena lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka, Iwo wszystkiego dobrego dla Maluszków

    Iwo, Aniulka, Mandalena lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie sto lat i buziaki dla kolejnych półroczniaków :*
    My też za tydzień w poniedziałek pół roczku obchodzimy...chyba jesteśmy najmłodsze? :)

    Nasza nocka super - Wiki spała od 21 do 7.30 :) Wchodzę do pokoju o 7.30, a ona bawi się metką od kocyka, ale jak mnie zobaczyła, to taaaka szczesliwa :)
    Dobrze, że już zluzowałam z tymi stałymi porami karmien i drzemek bo jak widac, ona wstaje roznie. Oczywiscie z 5 razy w nocy wstawalam bo zapiszczala za smoczkiem, ale nie jest zle, mimo iz maz mnie rozbudzil o 3 bo pił z kuzynem i wrocil, pozapalał wszytskie swiatla i tak głośno był, że myslalam ze mu patelnia przyloze :P

    Lolka, jak w ogole u Ciebie laktacja? Jak przeszlas odstawienie? Nic nie pisalas, wiec pewnie wiekszych problemow nie mialas, to tylko ze mnie taka "pipa" :P


    Jak weekend mija? My jednych gosci pozegnalismy, a drudzy odeszli o 23.30...ciekawe jak dzisiejszy dzień :P

    am, Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Mamusie,
    Frankowi, Radkowi, Dawidkowi buziaki z okazji półroczku:)

    Nie miałam siły pisać, czytała pobieżnie...
    OD kilku dni dołka mam z powodu nocnych pobudek Jasia i jestem wściekła na siebie z tej bezsilności.
    Totalnie bezradna jestem...wszystko mu się poprzestawiało.
    Zasypiać w łóżeczku nie chce, tylko ręce, mimo zagęszczania mleka budzi się ok 23 północy 3 5 lub jak dzis prawie co godzine i godzinę usypianie(totalne zombi), przy tym płacze aż mu łzy leca....ząbki>> nei wiem,nic nei czuje, smaruje żelem,jakis proszek homeopatyczny podaje i zero poprawy...uspokaja się tylko ze mna w łózku przy cycusiu( a już chce odstawić go).
    Jak wstaje o 5 to dopiero po wielkich bojach zasypia o 10!! na 40 min.

    Smoka nie zawsze chce, jak płacze to macha rączkami i nie pozwala go sobie podać, jak podaje to płacze bardziej, próbowałam też butle podac i tez nie zawsze chce.

    Chciałam powalczyć o te karmienie(aby tylko w nocy była jedna pobudka ok 3) to pobudki mam 2 do tej godziny 3 i zawsze muszę go ponosić aby zasnął, a po odłożeniu do łóżeczka budzi się i od nowa...

    Pewnie chaotycznie napisałam...myślicie, ze jest jakaś szansa na ,,lepsze dni{ i cudowne rozwiązanie>>>

    dodam, ze żadne głaskanie w łóżeczku nie pomaga i MUSZĘ go wziąć na ręce,bo az zanosi się płaczem...

    podanie wody go bardziej rozwściecza




    Aniulka, Mandalena lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia nie wiem jak Ci pomóc, nie mam już pomysłu, bo wszystkie możliwości już chyba wykorzystałaś...Myślę, że nie poddawaj się z tym karmieniem o 23 i walcz ze smokiem. Z czasem się ułoży, tylko wiem, że juz nie masz sily czekac, bo ciezko tak funkcjonowac. A przypomniej mi czy Jasiek w dzien spi? Może wtedy sie kładz, aby zregenerowac sily. Popros meza aby posprzatal, zrobil zakupy, moze jakis obiad? Bo sie wykonczysz dziewczyno :( Wiem po sobie, ze nic nie trwa wiecznie,. takze jedynie cierpliwosc nas uratuje....

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula a u Ciebie jak??

    Camilia 3 pobudki to super:):)

    Am mam nadzieję, że u Ciebie dzisiejsza nocka ok.

    Karola jak udało Ci się zakończyć kp?W dzień staram się już go nie przystawiać ale piersi mam mega twarde od pokarmu...odciągałaś w dzień??

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Misia nie wiem jak Ci pomóc, nie mam już pomysłu, bo wszystkie możliwości już chyba wykorzystałaś...Myślę, że nie poddawaj się z tym karmieniem o 23 i walcz ze smokiem. Z czasem się ułoży, tylko wiem, że juz nie masz sily czekac, bo ciezko tak funkcjonowac. A przypomniej mi czy Jasiek w dzien spi? Może wtedy sie kładz, aby zregenerowac sily. Popros meza aby posprzatal, zrobil zakupy, moze jakis obiad? Bo sie wykonczysz dziewczyno :( Wiem po sobie, ze nic nie trwa wiecznie,. takze jedynie cierpliwosc nas uratuje....
    Spi w dzien 40 min i potem na spacerku z 2 h,no ale na tym spacerku to ja z nim jestem wiec sie regeneruje:P
    Na M nie mam co liczyć,bo wraca ok 17.30 to wtedy się pobawi chwile,a w nocy robi tylko butle a ja go nosze, bo u M na rekach jest jeszcze gorzej.

    Wiesz KArola, najgorsze jest to ,że ja nie wiem o które karmienie powalczyć czy te o 23-24 czy te o 3 bo on budzi się i tak i tak

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karm go 23-24, ja bym tak robiła. Ja najpierw kilka dni karmiłam Wiki mniej, omijałam 1, później dwa karmienia, chyba ostatecznie 3. I było tak, że w niedzielę nakarmiłam ja po południu, na noc butla, w nocy ja karmiłam - nie amietam czy raz czy dwa i ostatni raz rano - wtedy jechalam do szpitala na ten zabieg i dostała cały dzien butle, piła bez problemu. Takze ona przeszła na mm bez zadnego problemu, gorzej ze mna było. Kolezanka odstawiła swoja corke bez zmiejszania liczby karmien, z dnia na dzien - taki byl taki efekt, że Gabrysia była obrazona caly dzien i przez 24 h wypiła tylko 60 ml mm, ale nastpnego dnia piła juz normalnie. U mnie zanim laktacja sie zatrzymałą minal jakis tydzien. Najgorsze byly 4 dni, odciagałam tylko odrobine, dla ulgi. Ale cycki byly jak kamienie i samopoczucie tragedia.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wspolczuje:-(
    Ja wczoraj miałam wychodne, wiec poszłam na ploty do przyjaciółki (5 min drogi), o 18:30 mleko z kleikiem ok 110ml, 19 kąpiel 19:30 sen, 20:30 pobudka dałam smoka trochę musiałam ululać i poszłam.
    Mąż koleżanki przyszedł do mojego męża i tak we dwójkę mieli się mała zająć. 22:30 tel ze Hania się obudzila, nie chciała butelki i spać, przyjedziesz? No więc w auto i do domu. Wchodzę a oni we 3 na podłodze mój m, Hania w bujaku, i mąż koleżanki, wpatrzeni w tv, i słuchali piosenek dla dzieci akurat leciały kaczuchy wiec chłopcy na siedząco prawie tanczyli. Z jednej strony ok dziecko nie płacze i JAKOŚ się zajeli;) ale z drugiej strony zła byłam ze nie śpi i jeszcze ja rozbudzili.
    Wzięłam Hanie do karmienia, nie chciala jeść, wiec zaniosłam ją do łóżeczka i zasnęła. Ehh spała do 1 wiec ja wtedy nakarmiłam, o 3 smoczek, o 5 karmienie, i chyba spała do 9 bo wtedy słyszałam jak marudziała.

    Ostatnio zaczęłam zawsze podawać smokiem i powoli widzę ze troszeczkę wydłuża jej się nocny sen, pewnie ta kaszka pomogła a obudziła się z rutyny.

    Musimy być cierpline i mieć nadzieję że dołączymy do mamus dzieci śpiących 8-12 h ciągiem.

    Polroczniakom słodkiego, miłego życia! Buuuuuziale:*

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka udanej imprezy na pół roczku :)

    Iwo gratulacje dla Dawidka, Mikulka gratulacje dla Julki na to pół roczku :)

    Karola super Wiki zaczęła sypiać, oby tak dalej :) jednak mm bardziej syte i pozwala tak długo bez jedzenia wytrzymać.

    Misia dzięki że pytasz, u nas nocka ok, 8 godzin Mały przespał. Oczywiście zaraz po zaśnięciu kilka razy budził się z płaczem, ale nawet nie musiałam go brać z łóżeczka. Strasznie Ci współczuję, poza tym żebyś była dzielna nie wiem co Ci napisać. Walcz dalej, a sytuacja w końcu musi się unormować. Piszesz że musisz usypiać Jasia na rękach, a na kolana jakbyś go wzięła to nie da się tak oszukać, bo nosić jest Ci na pewno bardzo ciężko. U nas po takich największych świrowaniach Dawidowi pękło to dziąsło na dole, więc może u Was też to wkrótce nastąpi.
    Ja właśnie pod palcem wyczuwam jedynkę, ciekawe ile jeszcze zejdzie żeby wyszła tyle żeby ją było widać.

    Paula Ty też zamilkłaś, co tam u Was? Jak Zuzia?

    A na koniec pytanie kulinarne. Przeczytałam wczoraj ten poradnik i tam są przepisy na zupki z mięskiem, ale tego mięska mikroskopijne ilości. Dziewczyny ile Wy tego mięska dajecie do takiej porcji na dwa dni. I jeszcze kiedy gotujecie, np. rano i jest na dziś i na jutro, czy wieczór i jest na jutro i na pojutrze? ;)

    Aniulka, mikulka lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Aniulka udanej imprezy na pół roczku :)

    Iwo gratulacje dla Dawidka, Mikulka gratulacje dla Julki na to pół roczku :)

    Karola super Wiki zaczęła sypiać, oby tak dalej :) jednak mm bardziej syte i pozwala tak długo bez jedzenia wytrzymać.

    Misia dzięki że pytasz, u nas nocka ok, 8 godzin Mały przespał. Oczywiście zaraz po zaśnięciu kilka razy budził się z płaczem, ale nawet nie musiałam go brać z łóżeczka. Strasznie Ci współczuję, poza tym żebyś była dzielna nie wiem co Ci napisać. Walcz dalej, a sytuacja w końcu musi się unormować. Piszesz że musisz usypiać Jasia na rękach, a na kolana jakbyś go wzięła to nie da się tak oszukać, bo nosić jest Ci na pewno bardzo ciężko. U nas po takich największych świrowaniach Dawidowi pękło to dziąsło na dole, więc może u Was też to wkrótce nastąpi.
    Ja właśnie pod palcem wyczuwam jedynkę, ciekawe ile jeszcze zejdzie żeby wyszła tyle żeby ją było widać.

    Paula Ty też zamilkłaś, co tam u Was? Jak Zuzia?

    A na koniec pytanie kulinarne. Przeczytałam wczoraj ten poradnik i tam są przepisy na zupki z mięskiem, ale tego mięska mikroskopijne ilości. Dziewczyny ile Wy tego mięska dajecie do takiej porcji na dwa dni. I jeszcze kiedy gotujecie, np. rano i jest na dziś i na jutro, czy wieczór i jest na jutro i na pojutrze? ;)
    Staram się robić rano i jest na dziś i jutro, ja jeszcze mieska nie wprowadzałam. Na razie robię mieszanki uparowany ziemniaczek i marchewka i to jest baza a do tego dodaję kalafiora, brokuly, dynie lub pasternak to już ze sloiczka. Będę podawać niedługo buraczki, soczewice i kaszę jaglana i potem dopiero miesko.

    am lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • ciążomania Koleżanka
    Postów: 38 73

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko wreszcie Was nadrobiłam:) Wszystkim 6 miesięczniakom życzymy wszystkiego dobrego! U nas też dziś pół roczku. Ale to szybko zleciało, czasami myślę, ze za szybko. Fajnie, że dzieciaki ciągle uczą się czegoś nowego i robią takie postępy, a z drugiej strony szkoda, że to tak szybko przemija..
    Franek z dnia na dzień jest coraz słodszy, gada, śmieje się , a zjada wszystko z takim apetytem, ze tylko myślę, co dobrego mu ugotować następnym razem;) no i przesypia nam całe noce i śpi od 23 do 9 rano :)

    Mandalena, misia_k1, Camilia, marta&hania, Aniulka lubią tę wiadomość

    7u22tv73atjkfp18.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto latek dla Franusia:)
    Fakt czas tak szybko leci,jeszcze niedawno były nasze Maleństwa takie malutkie a dziś...S Z O K

    Camilia, marta&hania lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo zdrówka dla wszystkich naszych półroczniaczków !

    Biedna Misia-Misiaczka, współczuję CI baaardzo. Przyłączam się do rad koleżanek- śpij jak najwięcej. Mój Ancymon też podobnie się budzi. OD 21 jak zaśnie to- 23, ok.3-4, za to w staje później ok.8 , nawet 9. Pierwsza drzemka należy do nas. ok. 10-11 (czyli zaraz) idziemy spać razem. Później wstajemy, ja jem śniadanie, kąpię si, a Radzisław je obiad i lecimy na dwór. Podobnie jak Ty relaksuję się na tym spacerze. Już się chyba uzależniłam od tego. Nawet włączam sobie ENDOMONDO i wiem ile codziennie kilometrów robię

    misia_k1, Camilia, marta&hania lubią tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja za bardzo nie lubie spacerow, wracam jeszcze bardziej zmeczona, nie wiem dlaczego, chyba mozg sie dotlenia i nie ogarnia tematu juz :P
    Poza tym musimy kupic spacerowke - Wiktoria tak urosla i sie rozwinela z dnia na dzien, ze az to nie prawdopodobne :) dopiero co zaczela siedziec a juz chce wstaeac, non stop sie cieszy i chce wszystkiego dotknac, teraz juz lezaczek to nuuuda, generalnie wszystko to nuuda, trzeba sie przemieszczac i zwiedzac :)
    Wasze dzieci tez spia na boku?
    Wiki spala - 21-5.30 i 6.15-9, wiec wyyyyspana :] zaraz na spacer.....

    misia_k1, Camilia, marta&hania lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego dobrego dla wczorajszych i dzisiejszych półroczniaków!

    Karola, Szymek śpi na boku lub na brzuszku od dłuższego czasu. Nie lubi spać na pleckach.

    My musieliśmy przenieść się do spacerówki już w zeszłym tygodniu, bo w gondoli Szymuś strasznie kopał nogami i przy tym płakał. Ewidentnie było mu już ciasno..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :-)
    My już dzisiaj po szczepieniu. Jula waży 8430g także duża z niej dziewczyna ;-) Teraz pozostaje mi ją obserwować i mierzyć temperaturę. Mam nadzieję, że będzie dobrze chociaż zawsze po szczepieniu się stresuje. Poprosiliśmy pediatre o wypisanie recepty na bebilon i dostaliśmy ją bez problemu także od dzisiaj będą dwie butle mm na dobę zamiast jednej jak do tej pory.
    Karola właśnie miałam się Ciebie pytać jak zakończyłas laktacje. Ale już napisałaś, że udało Ci się to w ciągu tygodnia tak stopniowo.
    Usłyszałam również, że przejście na wyłączne mm nie musi oznaczać, że zmiany skórne znikną gdyż nie musi mieć to podłoża alergicznego. Już kiedyś o tym pisałam, że przeważnie mają takie zmiany podłoże alergiczne ale skora atopowa może też wystąpić tak po prostu. Zobaczymy jak będzie.
    Misia kurcze nie wiem co Ci doradzić. Głodny raczej nie jest, może to faktycznie zęby tylko na razie ich nie widać? Wspieram bardzo mocno :-*

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)
    u Nas Jaś śpi na pleckach, na boku tylko wtedy kiedy dostaje cycusia u nas w łózku.

    Camili, mam nadzieję, ze Julcia dzielnei zniosła i zniesie uroki szczepienia( my jutro wzw)

    Dzięki dziewczyny za wsparcie...mam nadzieje, że to przez zęby, skok rozwojowy i zaburzenia snu.

    Am na kolankach nie ma szans aby zasnął.

    Bib a jak nocki u Ciebie?

    Czy Wasze pociechy jadly już brzoskwinie? Nadal walcze z owocami i dziś czas na brzoskwinie-ale powiem szczerze, ze mnie ono nie podchodzą a Jaś idealnie dzięki owocom nauczył się zaciskać usteczka i odwracać głowę jak czegos nie chce:)

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 617 618 619 620 621 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ