X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    6w1, pnumokoki, rotawirusy czyli to co zawsze u nas


    woow, podziwiam, ja po samym 5w1 trzese sie jak galareta..nawet wlasnie nasza pediatra rozdziela to wszystko co 2-4 tyg...
    moze zalezy jakie dziecko jak reaguje, bo nasza srednio to znosi samo 5w1, nie wiem co by bylo gdyby dostala calosc.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo dzięki raz jeszcze :)

    Lolka właśnie ciekawa jestem jak ta książka? Widziałam ją już na fb i się zastanawiałam nad nią, no przydałoby się coś takiego :)

    Camilia oby Julka noc dobrze zniosła po tej szczepionce.

    Dziewczyny ja to się wciąż nie mogę na dziwić jak piszecie o tych drzemkach dzieci w dzień .... ja też tak chcę ....

    Lolka z tego co piszesz to rzeczywiście mogą być ząbki. Ja prawą dolną jedynkę u Małego pod palcami już czuję, jeszcze chwila i będzie widoczna całkiem. Ale myślę że go to boli cały czas, bo robi ciągle takie kwaśne miny, nawet jak się uśmiecha to taki skwaszony :/ biedne te nasze dzieci przez to ząbkowanie.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    U nas idą zęby, jeszcze nie widać, ale wpadła koleżanka pediatra i wymacała Zuzi mocno rozpulchnione dziąsła (tak na marginesie ja nadal tego nie rozpoznaje:)
    Zuzia od dwóch dni płacze bardzo dużo od rana do wieczora więc chyba rzeczywiście coś na rzeczy

    Paula ja też nie widziałam tych rozpulchnionych dziąseł, dopiero jak pękło dziąsło to wiedziałam że na pewno to zęby idą ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 22:56

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moje Dziecko jeszcze nie śpi...

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    A moje Dziecko jeszcze nie śpi...


    Wiesz dostała taka dawkę tego wszystkiego, eh, że na pewno jest pobudzona...miejmy nadzieję, że biedastwo usnie niedługo...
    ja zaraz się kładę, obiecałam sobie, że będę sie kładła w okolicach 1.

    Am jak Twoje postanowienie? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 00:22

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Wiesz dostała taka dawkę tego wszystkiego, eh, że na pewno jest pobudzona...miejmy nadzieję, że biedastwo usnie niedługo...
    ja zaraz się kładę, obiecałam sobie, że będę sie kładła w okolicach 1.

    Am jak Twoje postanowienie? :)


    Odnośnie spania? He he he jak widać ;) wczoraj położyłam się spać o 2, więc ładnie mi znów idzie, a przez trzy dni było tak pięknie - koło północy :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 00:28

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Odnośnie spania? He he he jak widać ;) wczoraj położyłam się spać o 2, więc ładnie mi znów idzie, a przez trzy dni było tak pięknie - koło północy :P


    u mnie tgo samo, ale o 1 wypadam z kompa i heja do lozka :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kochane, wyspane? Nasza Jula o 2 w nocy obudziła nas swoim słodkim i mega głośnym śmiechem i ani w głowie jej było spanie. Szalała tak około godziny. Była noc, a my z M smialismy się razem z nią. To było takie słodkie :-)

    Camilia jak Julcia? Wszystko git? :-*

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jula zasnęła około 00.30 i powiem Wam, że mam dwie teorie dlaczego tak późno. Pierwsza to oczywiście efekt szczepienia a druga bardziej wiarygodna według mnie to to, że odpuściłam jej kąpiel o godz. 19.30 więc gdy ją położyłam do łóżeczka po 20 to zasnęła ale tylko na godzinę jakby ten sen potraktowałą jako drzemkę. I do około północy nie chciała zasnąć więc mąż wpadł na pomysł by przeprowadzić wszystkie wieczorne rytuały więc kąpaliśmy dziecko o północy, butla, bajka na dobranoc i to był strzał w dziesiątkę bo Jula po tym wszystkim zasnęła w mgnieniu oka. Wcześniejszą kąiel opuściłam bo pomyślałam, że nie będę już jej męczyć a ona chyba po prostu na to czekała :-)
    Aaa i moje dziecko ma budzik w dupce bo późniejsza pora snu nie przełożyła się na późniejsze wstanie haaa :-P Teraz bawi się na macie i mam nadzieję, że wróćimy do dawnego rytmu dnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 09:42

    Iwo lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Wiesz dostała taka dawkę tego wszystkiego, eh, że na pewno jest pobudzona...miejmy nadzieję, że biedastwo usnie niedługo...

    Wiem, że nie miałaś niczego złego na myśli ale jak to przeczytałam to poczułam się jakbym świadomie naraziła moje dziecko na krzywdę... A przecież chcę dla niej jak najlepiej!

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Jula zasnęła około 00.30 i powiem Wam, że mam dwie teorie dlaczego tak późno. Pierwsza to oczywiście efekt szczepienia a druga bardziej wiarygodna według mnie to to, że odpuściłam jej kąpiel o godz. 19.30 więc gdy ją położyłam do łóżeczka po 20 to zasnęła ale tylko na godzinę jakby ten sen potraktowałą jako drzemkę około północy nie chciała zasnąć więc mąż wpadł na pomysł by przeprowadzić wszystkie wieczorne rytuały więc kąpaliśmy dziecko o północy, butla, bajka na dobranoc i to był strzał w dziesiątkę bo Jula po tym wszystkim zasnęła w mgnieniu oka. Wcześniejszą kąiel opuściłam bo pomyślałam, że nie będę już jej męczyć a ona chyba po prostu na to czekała :-)
    Aaa i moje dziecko ma budzik w dupce bo późniejsza pora snu nie przełożyła się na późniejsze wstanie haaa :-P Teraz bawi się na macie i mam nadzieję, że wróćimy do dawnego rytmu dnia.
    Camilia, nasza mała również ma już stały rytm dnia i kąpiel jest w nim z pewnością sygnałem, że niedługo pora spania. Cieszę się, że z Juleczką juz wszystko dobrze.

    Myslalyscie juz o obniżeniu łóżeczka? U mojej koleżanki była pielęgniarka środowiskowa gdy jej synuś skończył pół roku i ja wyzwala, że jeszcze nie opuściła. Mówiła, że dziecko teraz się tak szybko rozwija, że lepiej nie rryzykować. Ja myślę, że za jakieś 2 tyg, góra miesiąc trzeba będzie to zrobic, bo faktycznie z dnia na dzien widze duże postępy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 10:40

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedna Jula :( mi sie wydaje ze to przez szczepienie jednak, no ale nie wazne - dobrze ze juz wszystko ok :)
    My nigdy nie kapiemy po szczepieniu i nie wychodzimy na spacer.

    W nocy dyzur miał M. - spaliśmy do 9tej, az mnie kregoslup boli od lezenia - ciagiem 9 h :) tzn wybudziłam się o 5tej na karmienie, bo wzial do nas do lozka i nie mogla zasnac z godzine, az w koncu przytulila sie do niego i padła - jaki byl dumny :D

    Zaraz lece do pracy, dopisac Wiki do mojego ubezpieczenia - ciagle mi w przychodni o tyum przypominaja, tez tak macie ? bo nie wiem o co kaman ... przy okazji dowiem sie jak ta laska na moje zastepstwo, co jest w ciazy...

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. Jaś 8.860!
    Pani dr na pytanie co mam robić,bo Jaś od ok 2 m ma nocki tragiczne ,,najlepiej wziąć do siebie do łózka-bo tam czuje się bezpiecznie!!" w szoku byłam hehe myślałam, ze żartuje, a ona poważnie o tym mówiła eh.
    Zerknęła na ząbki i mówi,że na dole tuż tuż.
    No i szczepili Euvaxem, jak u Am....bez komentarza, pomarudziłam Am:)

    Camilia dobrze, że nocka minęła ok i Julusia:) od rana się bawi:)

    Paula, fajnie, ze się odezwałaś:)i ja też nie potrafię wyczuć czy idą ząbki, czy nie...fakt faktem więcej wkłada do buzi różnych rzeczy....poza tym przestał się tak ślinić...;/
    U Nas w dzień Jaś nie płacze za często-za to od północy może to robić całą nocke i nawet noszenie nie pomaga.

    Damy rade dziewczyny, kto jak nie MY!!!

    am, Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, jak pomyślę, ze trzeba będzie obniżyć łóżeczko a to wiąże się z dodatkowa gimnastyką pt. schyl się niżej i podnieść swoje ukochane kilogramki- to mnie już boli w krzyżu:P

    KArola, ja od razu po porodzie dopisałam Małego do swojego ubezp.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Wiem, że nie miałaś niczego złego na myśli ale jak to przeczytałam to poczułam się jakbym świadomie naraziła moje dziecko na krzywdę... A przecież chcę dla niej jak najlepiej!

    ...no własnie, sama napisałaś, że nie miałam niczego złego na myśli...nie miałam, także przykro mi, że tak to odczułaś...

    Camilia lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka ok!
    MAla zasnela po 21, spała ciągiem do 3.30, dalam jej smoczka i nie wiem czy spala czy nie, ale ok 4 musialam ja nakarmic, dosć wczesnie...drugie karmienie o 8.30. Obudzilismy sie o 10.30 :)
    Dzis sie wyspalam :)
    Am mi o 1 pomoglo jednak pojscie do lozeczka :P hihi
    mala sie bawi na macie a ja ide sniadanie robic :)

    Nie wiem co ze spacerem, bo co chwilka snieg pada...ale przydaloby sie , taki piekny krajobraz w Wawie i nie jest zimno...

    Pytalyscie jak wasze dzieci spią, moja od miesiąca, może dluzej spi na boku, w nocy czesto przewala sie na plecki, ale zasypia na boku i od dluzszego czasu bardzo lubi ta pozycje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 11:18

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    ...no własnie, sama napisałaś, że nie miałam niczego złego na myśli...nie miałam, także przykro mi, że tak to odczułaś...

    Polubiłam bo jeszcze raz to napiszę "wiem że nie miałaś niczego złego na myśli". Chodzi o to, że ja sama zaczęłam się nad tym zastanawiać czy aby podjęłam słuszną decyzję jeżeli chodzi o łączenie szczepień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 11:39

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Polubiłam bo jeszcze raz to napiszę "wiem że nie miałaś niczego złego na myśli". Chodzi o to, że ja sama zaczęłam się nad tym zastanawiać czy aby podjęłam słuszną decyzję jeżeli chodzi o łączenie szczepień.


    Kochana, teraz nic nie zmnienisz, podjęłas taka jaka uwazalas za słuszna.
    Jest ok i tego sie trzymaj...

    Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, niczym się nie przejmuj, takie sa wytyczne, zeby szczepic razem. Tez tak ostatnio zrobilam...mialam do siebie trochę żal, ale szybko odpuscilam. To bylo zalecenie pediatry, a ja chcialam dla Dawiska jak najlepiej.

    Ja mam książkę kucharska " Bobas lubi wybór".

    Wczoraj Dawisko obudzil sie o 24, zostawilam go w łóżeczku i zasnal po 20 min sam i dospal do 10 :) widać błędem bylo moje wyciaganie z lozeczka i proba usypiania.... :)

    Camilia lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka też ok, nawet nie było pobudki koło północy na płacz, Mały wstał o 6:50. Ja oczywiście nieprzytomna i przez tą ponuracką pogodę znów nie zmusiłam się do wstania rano i wypełzliśmy z wyrka koło 10:40 dopiero ;)

    Iwo jak Mały mi się tak budzi z płaczem to właśnie staram się go nie wyciągać, bo potem ciężko go uśpić. Włączam mu suszarkę, pogłaskam i odchodzę, ale nie raz płakał dalej to nie miałam wyjścia jak go zabrać z łóżeczka.

    Karola ja też zaraz jak tylko odebrałam Pesel dopisałam Małego do mojego ubezpieczenia.

    A łóżeczka jeszcze nie obniżam, ale zrobię to zapewne jak Dawid zacznie siadać i kombinować. Póki co grzecznie śpi, jak śpi i nam łóżeczko służy tylko do spania a nie do zabawy, więc póki co zagrożenia że będzie się wychylał nie odczuwam.

    Maja, czyżby raczkująca Lilka zajmowała Ci cały czas? Odezwij się co u Was.

    Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
‹‹ 620 621 622 623 624 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ