X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewuszku! Maja zazdroszcze Ci Twojego malego huraganu :)
    Bib, Aniulka, dolaczam do Was, ja tyz bym chciala ok czerwca zajsc w ciaze :) ziewczyny a czy orientujecie sie jak to jest z wychowawczym? Jest tu jakis specjalista w tej dziedzinie? Czy pracodawca ma prawo zwolnic na wychowawaczym?

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Czesc dziewuszku! Maja zazdroszcze Ci Twojego malego huraganu :)
    Bib, Aniulka, dolaczam do Was, ja tyz bym chciala ok czerwca zajsc w ciaze :) ziewczyny a czy orientujecie sie jak to jest z wychowawczym? Jest tu jakis specjalista w tej dziedzinie? Czy pracodawca ma prawo zwolnic na wychowawaczym?
    Karusia, o ile mi wiadomo to na wychowawczy musi się zgodzić pracodawca.

    Aniulka, trzymamy kciuki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 08:46

    Aniulka, karusia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka powodzenia na egz:)

    Aniulka lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola mnie bardziej podoba się quinny widziałam kilka tych wózków na ulicy i fajnie wyglądają
    Dziewczyny jak Wasze dzieci zareagowały na zamienienie jednego posiłku z mleka na obiadek?
    Czy dokarmiałyście piersią czy nie było już takiej potrzeby?

    Ma któraś z Was niekapek Lovi?
    Mi ciągle wypada ta guma ze środka i wtedy się z niego leje

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, BiB, Aniulka, karusia moge zapytać co Was skłania do tak szybkiego zajścia w ciąże?

    Nocka ok - sen od 21 do 7 rano, ale do 12stej walczyłam z nią bo non stop na brzuch sie przekrecala i cos tam wtedy mruczała :( Niestety do 9tej nie dospala i dzisiaj inny plan dnia niz zazwyczaj.

    Pamiętajcie - dzisiaj dzień babci :)

    Aniulka, karusia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula u mnie nie bylo potrzeby dokarmiania po obiadku,no ale my na mm jestesmy.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena nie wiem czy to są aktualne info z tego artykułu. A co z testowaniem warzyw? Wg WHO po skończeniu 6 m-ca powinno się przynajmniej jeden posiłek mleczny zastępować dziecku obiadkiem, a obiad to warzywa i mięso
    I co z wprowadzaniem warzyw, jak tam podają, że większość warzyw i mięso w jednym miesiącu? Nie wiem nie jestem przekonana ale może się mylę

    Misia jak Jaś ze spaniem w dzień? Nadal łóżeczko parzy?
    U nas trochę lepiej, przynajmniej raz dziennie udaje mi się od 3 dni uśpić Zuzię w łóżeczku

    am, Iwo, Mandalena lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziaki dla Zuzi z okazji 6 m-cy :*

    U nas włóżeczku ona dostaje nagle mega energii, śmieje się, wierzga nogami, jakby broniłą się przed snem i przekreca sie na boki, brzuch non stop, najlepiej zasypia w wozku, nawet w domu, ale tak jej nie usypiam

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula gratulacje dla Zuzi, Camilia gratulacje dla Julki na pół roczku :) Buziaki :)

    Aniulka powodzenia na egzaminie.

    Paula jak w sumie nie zastąpiłam jednego mlecznego posiłku, bo Dawid i tak chce cycka, więc po spacerze daję obiad, a potem ok 40-60 min później mleczko.

    Misia jak nocka po szczepieniu?

    Ja jestem mega nie wyspana, nie mogłam wczoraj zasnąć :/ a dziś szaro i ponuro, ble.

    Camilia, Paula_29, Aniulka lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula dziekuje,że pytasz. W ciagu dnia usypiam go w wozku i potem do lozeczka.a w nocy nadal meczymy sie.nieraz zasnie a nieraz musze go wziac na rece...loteria

    Mamusie ile butli na dobe dajecie i czy sniadanie to tez butla?
    Pytam sie bo ja dawalam sama manne rano ok 9 ale teraz daje mu na noc do butli wiec rano zaczelam dawac mm,ok 12 mm, 15.30-16 obiadek, ok 17.30 kleik lub butla z kleikiem, 19.30 mm i w nocy mm....wychodzi mi 4-5butli to o butle za duzo.macie jakies sugestie??dodam,ze owoce odstawilam bo sa beee

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, ja daje 5 butli na dobę, no ale ja jeszcze nie daje kaszy ani owoców, a warzywka w małej ilosci, takze moj plan dnia nie jest taki jaki powinien byc na tym etapie.

    Dziewczyny, sorki za moja skłdnie czasami, ale czesto mam Wiki na kolanach albo do niej biegam co chwile jak na macie lezy i szybko pisze, a jak pozniej przeczytam co napisalam, to az wstyd :)

    Buziaki równiez dla Juleczki od Camilii :*

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola mi bardziej podoba się x-lander bo jakoś te trzy kołowe wózki mnie nie urzekają ;-)
    Aniulka trzymam kciuki za zdany egzamin.
    Mandalena u nas Jula już próbowała banana i bardzo jej smakował.
    Paula my mamy kubek niekapek lovi 150ml i jak narazie ten gumowy zaworek jest na swoim miejscu. Póki co kilka razy Mała włożyła go sobie do buzi, nie wiem czy coś wypiła ale uczy się ;-)
    Am dziękuję w imieniu Julki :-)
    Misia może o godzinie 12 dawaj Jasiowi kaszkę robioną na wodzie? Może uda się do niej przemycić owoce? A próbowałaś dodać owoce do kleiku?

    Ale ten czas leci... Jula kończy dzisiaj pół roku <3

    Karola:), Aniulka, am, Iwo, Mandalena lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, Camilia buziaczki dla księżniczek ;-)

    Jula wypija 7 butli mm, ale po 150 ml :-)

    A owoce np. jabluszko to tak poprostu trzecie na tarce i wrzucacie do kleika/kaszki? Czy jakoś specjalnie przygotowujecie?

    Karola, ja też większość piszę z Julą na kolanach ;-) A jeszcze z trzy miesiące temu karmiłam piersią i z łatwością pisałam heh, teraz mała wyrywa mi telefon :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 10:49

    Karola:), Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzi i Julusi 100 latek z okazji pół roczku:):)

    Karola, ja też przeważnie pisze z telefonu jak z Jasiem jestem i dlatego też nie używam pl znaków...wybaczcie.

    Camilia próbowałam wszelkich kombinacji z owocami..kleik,kasza manna, na zmianę z kaszką i nic nie pomaga.
    Banana też nie chciał.

    No właśnie,wydaje mi się, ze za dużo mu butli daje eh niby max 180ml zje no ale kurczaki juz prawie 9 kg wazy i odkąd są obiadki to mi 1 kg w miesiąc przytył,a poprzednio tylko 250 gram.

    Am dziekuje, ze pytasz. nocka standardowa aczkolwiek nie było pobudki o 22:) tylko o 23.30(wtedy butla) 1.30-2.30 nosiłam bo wył w łóżeczku(próbowałam go zostawić ale zanosił się), od 4.15 nie spał wiec do łózka i cycuś i tak do 6 rano.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 11:09

    Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia, powiedz mi jak Ty funkcjonujesz? ja Cie podziwiam, u nas wystarczy ze mała cos tam pomarudzi, ze musze wstawac i walczyc i np. z brzucha na plecy ja przekladac i tak z 5 razy, i juz jestem wykonczona, dzisiaj od 7 nie spala i ja juz wory pod oczami, glowa mnie boli...nie wiem czy jestem jakos mało wytrzymała, czy jak, ale ja Cie podziwiam normalnie!! Wiem, ze do wszytskiego idzie sie przyzwyczaic, ale jakie to wycienczenie dla organizmu, matki powinny dostawac jakies medale zasługi...

    Wiki spi juz ponad godzine na brzuchu...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena wrote:
    Hej Dziewczynki!

    Wklejam tabelkę dot. wprowadzania pokarmów w zależności od rodzaju podawanego mleka. Pewnie większość ją zna...
    Ja chciałam dzisiaj banana podać, a tu się okazuje, że można dopiero w 8 m-cu życia i to przy karmieniu mm. Okazuje się, że jak początkowo podawałam Radziowi słoiczki, to bezmyślnie narażałam go na przedwczesne jedzenie owoców, których nie powinien, a na słoiku było, że po 4 i 5 m-cu. Dzisiaj czytam te 1000dni, też dużo informacji można przyswoić. Muszę to sobie wydrukować, nienawidzę czytać na kompie

    http://www.mamazone.pl/artykuly/male-dziecko/karmienie-i-dieta/2011/tabela-rozszerzania-diety-niemowlaka.aspx

    Dziwna ta tabela. Zgodnie z nią, jak Szymek skończy pół roku to mogę mu dawać kapustę, brukselkę i fasolę szparagową, a z owoców tylko jabłko i czarną jagodę... No nie wiem, dla mnie to jakies takie nielogiczne. No i z tym jajkiem to też zupełnie inaczej niż Iwo pisała..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 11:41

    Paula_29, Iwo lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Dziewczyny, BiB, Aniulka, karusia moge zapytać co Was skłania do tak szybkiego zajścia w ciąże?
    Głównie to, ze nie chcę, alby między dziećmi była duża różnica wieku. Ja z siostrami jesteśmy co 2 lata i dla mnie to jest optimum. Poza tym chcę te pieluchy i nocne wstawanie ogarnąć za jednym razem. No i z pracą też lepiej, bez sensu wracać znów na ok rok po to, żeby później znów na L4. No ale ja muszę zaznaczyć, że mój Szymek jest z tych grzecznych dzieci, nie miałam z nim praktycznie żadnych większych problemów, więc wiadomo. Poza tym strasznie tęsknię za tym ciążowym stanem, to był taki piękny czas!
    Jeśli nie uda mi się zaciążyć będąc na macierzyńskim, to prawdopodobnie wezmę wychowawczy i potem ew L4, gdy się już uda.

    Oczywiście buziaki dla półrocznych ślicznotek Zuzi i Julki :)

    Paula, ja ok godz po obiadku daję Szymkowi pierś. Jeśli zje bardzo dużo, to czasami zamiast piersi daję mu wodę lub coś innego do picia.

    Misia, my wciąż kp, więc nie umiem powiedzieć ile butli. Wogóle to Szymek tak dziwnie je, że lubi często a mało :P Ja to chyba co 2h muszę mu dać pierś, bo głodny jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 11:40

    Karola:), Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też bardziej pasuje xlander, w sumie mam podobną spacerowke mamas& papas sola city, jestem z niej bardzo zadowolona. Przy zakupie zwróc uwagę na rozstaw pasów, tam na ramionkach, żeby nie byl za szeroki (nasz ma 10-12 cm) ssiostra męża ma wózek tako city i wysyłala spacerowke do poprawy bo pasy za szerokie i dziecko 8 mcy pasy zsuwaly się do łokci.
    Dzięki dziewczyny egz o 14.
    Ciąży nie planuje już zaraz, ale najwcześniej co dopuszczam że może się przytrafić to pod koniec urlopu macierzynskiego :) w tej kwestii sytuacja na razie bez zmian
    Mam spiworek od tego xlandera i jest bardzo fajny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 11:43

    Karola:), misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.

    Misia kochana, juz Cie podziwialam za to sciaganie laktatorem, a teraz tez, eh, Jasiu ma dzielna mamę :)

    U nas nocka od 21-3.30, jak wczoraj, mega glodna sie budzi o tej 3.30, musze poszukac jakiejs kaszki dla niej, bo tej bobovity nie chce, a na razie chce ryzowa wprowadzić.
    Ewidentnie nie wystarcza jej mleko...pozniej 8.30 znow butla i wstalysmy o 10.30.

    Zupelnie nie przekonuje mnie ta tabela, ja mam ksiazeczke z Bobovity, przyslali mi i jestem zadowlona, czasem z niej korzystam. Banana ostatnio tydzien temu jadlysmy i bylo ok.
    TU tez link:
    https://www.bobovita.pl/assets/Uploads/bobovitaschematzywieniadzieckaw1rokuzycia3.pdf

    Co do wozków, chyba bardziej mi sie podoba na 3 kolkach...sama bede musiala szukac niedlugo tez czegos dla nas, bo ta spacerowka z zestawu nie wiem jak sie sprawdzi...

    Co do drugiej ciazy, jesli mi się nie wyjasni sytuacja z praca tez bedziemy sie starali...mi chodzi o wiek mam 31 lat,a wczesniejsze starania byly dlugie, ale tez ze chce miec drugie dziecko i tyle...jak sie babrac w pieluchach to na raz :)

    Buziaki dla polroczniaków :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 12:23

    Paula_29, misia_k1, karusia, BiB, am, Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez chodzi o jak najmniejsza roznice wieku miedzy maluchami... a planujemy 3 dzieci, wiec nie ma co czekac! ;)

    my juz 3 babcie od rana odwiedzilysmy, prezenty wreczone wiec jeszze tylko dziadkowie jutro:)

    Kurcze ja jednak planowalam zostac jeszcze pol roku na wychowawczym i wtedy zajsc (jak by to bylo takie proste:p) pozniej L4 i kolejny macierzynski roczny a po powrocie wtwalaja mnie z roboty za wszystkie 3 ciaze :D

    U nas Zosia po zjedzeniu ryby/miesa/owocow po 20 minutach domaga sie poersi wiec u nas zaden posilek mleczny nie zostal wyeliminowany! Wazylam ja dzisiaj na wadze lazienkowej i wyszlo 8700 :o

    ja tez sie juz rozgladam za spacerowka lzejsza i chyba sie zdecyduje na maclarrna xlr ale ze spacerowek w sklepie zrobil na mnie wozek joie litetrax czterokolowy... zwykla spacerowka, ale lekka, skladana jednym ruchem, zwinna ale jest baaaardzo stabilna... bo te wszystkie parasolki strasznie klekocza
    .. wiadomo sam plastik elastik ;)

    Tez Was przepraszam za skladnie, literowki i ppmieszanie z poplataniem ;)))

    misia_k1, Paula_29, am, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
‹‹ 622 623 624 625 626 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ