X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, 35 to nie tak dużo ;) jeszcze nie trzeba się odmładzać ;)

    Oj dziewczyny te klimaty w pracy, brak zrozumienia - masakra, też to znam. Ja chyba jako jedyna z nas tak się ciągle jeszcze zastanawiam nad drugim dzieckiem, póki co nie zdecydowałabym się, ale jeszcze może zmienię zdanie ;)

    A ja dziś byłam w szoku, bo Dawid spał mi na spacerze prawie 1,5 godziny. Zdążyłam wszystkie zaległości w rozmowach telefonicznych nadgonić :)

    Widzę że ładnie pozycji poleciłyście - muszę skorzystać :)

    Karusia a ja z sentymentem wspominam zawsze taką trylogię Paulliny Simons "Jeździec miedziany", "Tatiana i Aleksander" i "Ogród letni", nie mogłam się oderwać :)

    Paula_29, Karola:), karusia, lolka83 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale macie plany ciążowe, sportowe, książkowe. .. :) super trzymam za Was kciuki.

    Buziaki dla półrocznych bobasów.

    Ja wymiekam! ;( hania osiąga maximum swojego marudzenia, nie mam siły juz jej na rękach nosić. Jedynki dolne juz prawie w całości wyszły, stukają w łyżeczkę przy karmieniu;)
    Hania nie chce jeść obiadków, słoiczki blee, wczoraj jej sama ugotowałam, tez blee. Lubi owoce i kleik. Ja nie wiem jak ja przekonać; ( zazdroszczę wam ze nie macie problemu i wasze dzieciaczki otwierają wam szeroko buziaka. Moja zaciska usteczka lub trzyma język między ustami żebym przypadkiem się łyżeczka nie przedostala.

    Nie wiem może ja ją za często karmię, ale próbowałam dać jej obiadek o 13 i nie chciała wiec nie jadła do 16 i o 16 obiadku tez nie chciala;/ próbowałam podać pierś tez nie, ok 17 dałam cyca zjadła, o 18:30 kleik na mleku. Nie wiem czy ja ją dobrze karmię.
    Karmienie u nas nie zawsze ale często tak wyglada:
    6:30 cyc
    10:00 cyc
    13:00 obiadek
    16:00 owoc
    18:30 kleik/ manna z mm
    23 cyc
    3 cyc
    5 cyc
    W środku dnia nie chce piersi czasami uda się ją jeszcze dokarmiać ale żadko, dodatkowo picie z butelki nie znane, woda blee, czasami po podaniu owocu zaleje woda i ma posmak to wtedy pije, kupy gęste. Moim zdaniem jest drobniutka i mało je ale może przesadzam ale jak czytam ze Wasze tak jedzą to mam stresa; (
    może to spadek apetytu przez zeby. Sama już nie wiem. Powoli chyba będę będę od 21do8 karmic piersią a o ok 9 tez jakaś kaszka ale nie wiem czy to nie za wcześnie. Ona chyba powinna jeszcze bazować na mleku to może nie potrzebuje tyle dodatkowych dan. Co mówili wam lekarze. Jejku byłoby ok gdyby zjadała obiadek.

    Przepraszam ze wam nudzę ale tak mnie dołuje sprawa tego karmienia, nie wiem jak ja mam to robic; ( jestem zmęczona. Jakoś ostatnio nie mogę się zorganizować. Może dlatego że jestem sama, mąż ciągle w pracy, a mała marudzi ze szok nigdy taka nie była, nie jestem przyzwyczajona, ona sama się wieksz ość czasu zajmowała wystarczyło dać jej zabawkę. A teraz zabawki wszystkie blee fajne są kontakty, firanki telefony piloty tv, wszystkiego chce dotknąć a nie może dosięgnąć.

    Może powinnam sobie też bilety do spa kupić Karola gdzie jedziecie? Byłaś już w tym miejscu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 20:26

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    My też chcielibyśmy się starać jak Zuzia będzie miała 2 latka, też nie wyobrażam sobie zajmowania się Zuzią w ciąży, po pierwsze dlatego, że Zuzia wymaga ciągłej uwagi, po drugie, że źle zniosłam ciąże. Nie wiem jak miałabym wytłumaczyć rocznej Zuzi że mame głowa boli tak że wstać nie może i na oczy nie widzi, albo że jej niedobrze, bądź wisi nad toaletą, tym bardziej, że męża często nie ma a rodzice i teściowie daleko.

    Dziewczyny polećcie mi jakieś kubki niekapki bo jak czytam na bangli to większość ma kiepskie opinie a ten Lovi chętnie wyrzuciłabym do kosza:(

    paula mamy ten:
    https://www.facebook.com/779014708843959/photos/pb.779014708843959.-2207520000.1421868919./779717898773640/?type=3&theater

    Od pierwszego razu mala z niego pije sama, rzuca nim, lata po pokoju ten kubek, ale ani razu nic sie nie wyalalo...jestem zadowlona :)
    Mąz go kupił w mothercare kiedyś i okazuje się, że super trafił :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    Dziewczyny ale macie plany ciążowe, sportowe, książkowe. .. :) super trzymam za Was kciuki.

    Buziaki dla półrocznych bobasów.

    Ja wymiekam! ;( hania osiąga maximum swojego marudzenia, nie mam siły juz jej na rękach nosić. Jedynki dolne juz prawie w całości wyszły, stukają w łyżeczkę przy karmieniu;)
    Hania nie chce jeść obiadków, słoiczki blee, wczoraj jej sama ugotowałam, tez blee. Lubi owoce i kleik. Ja nie wiem jak ja przekonać; ( zazdroszczę wam ze nie macie problemu i wasze dzieciaczki otwierają wam szeroko buziaka. Moja zaciska usteczka lub trzyma język między ustami żebym przypadkiem się łyżeczka nie przedostala.

    Nie wiem może ja ją za często karmię, ale próbowałam dać jej obiadek o 13 i nie chciała wiec nie jadła do 16 i o 16 obiadku tez nie chciala;/ próbowałam podać pierś tez nie, ok 17 dałam cyca zjadła, o 18:30 kleik na mleku. Nie wiem czy ja ją dobrze karmię.
    Karmienie u nas nie zawsze ale często tak wyglada:
    6:30 cyc
    10:00 cyc
    13:00 obiadek
    16:00 owoc
    18:30 kleik/ manna z mm
    23 cyc
    3 cyc
    5 cyc
    W środku dnia nie chce piersi czasami uda się ją jeszcze dokarmiać ale żadko, dodatkowo picie z butelki nie znane, woda blee, czasami po podaniu owocu zaleje woda i ma posmak to wtedy pije, kupy gęste. Moim zdaniem jest drobniutka i mało je ale może przesadzam ale jak czytam ze Wasze tak jedzą to mam stresa; (
    może to spadek apetytu przez zeby. Sama już nie wiem. Powoli chyba będę będę od 21do8 karmic piersią a o ok 9 tez jakaś kaszka ale nie wiem czy to nie za wcześnie. Ona chyba powinna jeszcze bazować na mleku to może nie potrzebuje tyle dodatkowych dan. Co mówili wam lekarze. Jejku byłoby ok gdyby zjadała obiadek.

    Przepraszam ze wam nudzę ale tak mnie dołuje sprawa tego karmienia, nie wiem jak ja mam to robic; ( jestem zmęczona. Jakoś ostatnio nie mogę się zorganizować. Może dlatego że jestem sama, mąż ciągle w pracy, a mała marudzi ze szok nigdy taka nie była, nie jestem przyzwyczajona, ona sama się wieksz ość czasu zajmowała wystarczyło dać jej zabawkę. A teraz zabawki wszystkie blee fajne są kontakty, firanki telefony piloty tv, wszystkiego chce dotknąć a nie może dosięgnąć.

    Może powinnam sobie też bilety do spa kupić Karola gdzie jedziecie? Byłaś już w tym miejscu?


    Hej, kochana, ja teraz Ci nie pomoge, bo przeszlam na butle, wiec nie wiem jak to z kp wyglada...Polecałam Ci dobrą pediatre - neonatolog, ja na Twoim miejscu bym sie przeszla i zapytala o wszystko, bo jednak na forum to my mozemy sobie na pewno pomoć, ale kazde dziecko jest inne, dla jednego bedzie tak dobrze, dla innego znow inaczej...Dla spokoju psychicznego ja wole zawsze takie rzeczy konsultować.
    mam nadzieje, że malutka marudzi przez zeby i niedlugo to przejdzie!

    marta&hania lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    paula mamy ten:
    https://www.facebook.com/779014708843959/photos/pb.779014708843959.-2207520000.1421868919./779717898773640/?type=3&theater

    Od pierwszego razu mala z niego pije sama, rzuca nim, lata po pokoju ten kubek, ale ani razu nic sie nie wyalalo...jestem zadowlona :)
    Mąz go kupił w mothercare kiedyś i okazuje się, że super trafił :)

    Moja koleżanka go ma i jej dziecko jak z niego pije to jest całe mokre.. Słyszałam kiedyś, że tych niekapków trzeba wypróbowac kilka aż się znajdzie ten, który dziecku pasuje :P Ja jeszcze nie mam żadnego, ale przymierzam się właśnie to aventu albo tomme tippee

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Lolka, może powinnam się z kimś skonsultować, za tydzień mamy badania, szczepienie to popytam jejeżeli mi nie pomoże nowy lekarz to będę szukać dalej.
    tez myślę juz o mm i to całkiem poważnie. Zależało mi na karmieniu 6 miesięcy i to osiągnęłam wiec moze czas i na mnie. Albo karmienie piersią tylko rano i w nocy bo chyba będę musiała wrócić do pracy.

    PAULA:
    Niekapek który dostała hania od babci: http://www.justbaby.pl/product/image/2111/01.jpg
    Hania się nim bawi nie rozumie ze jest coś do picia; (

    Teraz kupiłam taki bidon ale hania zaciąga tylko do połowy wiec chyba za mala na niego ale się nim bawi.http://image.ceneo.pl/data/products/26129322/f-akuku-kubek-bidon-niekapek-z-zamykana-slomka-360ml-6m-0135.jpg

    Napoje podaje łyżeczką oczywiście hania jest cała zalana ale chociaż trochę wypije. Bo butla jest do gryzienia. Czasem jak wleje wodę rozcieńczoną z owocem to wypije. Wybredna córa mi rośnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 21:02

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z takich lekkich lektur to polecam igrzyska śmierci szczególnie pierwsze 2 części i harrego pottera całą sage dla relaxu :). Ja od porodu NIC oprócz poradników i ew.podręcznika nie czytałam niestety. Kiedyś bardzo lubiłam czytać cobena i browna teraz wolę fantasy, s-fi takie lekko magiczne klimaty, polecicie coś?
    a egz do przodu :) został jeszcze 1 za tydzień w środę.
    Kubek mamy z Ikei ale on nie jest niekapek, mały cały mokry jest a niewiele się napije.

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Moja koleżanka go ma i jej dziecko jak z niego pije to jest całe mokre.. Słyszałam kiedyś, że tych niekapków trzeba wypróbowac kilka aż się znajdzie ten, który dziecku pasuje :P Ja jeszcze nie mam żadnego, ale przymierzam się właśnie to aventu albo tomme tippee

    Może tak być, może niektórzy mają wadliwe modele, bo Camilia pisała, że jej zaworek z Lovi nie wypada
    A ktoś pisał kiedyś o niekapku z Canpola
    Jak czytałam na bangli to i avent i tt ma średnie opinie i sama nie wiem

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za tytuły :) na pewno zaraz pozamawiam książki, o których piszecie :)
    Ja mam 27 lat :)
    Od zawsze miałam listę priorytetów poukładaną w głowie i 3/4 planu zrealizowane ;) jak Bóg pozwoli to i resztę ogarnę :)
    jak Zosia będzie miała 1,5 roku wtedy zaczniemy się starać, bo na razie jak sobie pomyślę, że miałabym tą miłość dzielić na dwoje, to robi mi się smutno, że zaniedbam Zosieńkę... Hop Hop, mamusie, które macie dwoje dzieci powiedzcie jak to jest, gdy drugie dziecko przychodzi na świat? :)

    Zosia śpi, chałupka ogarnięta.. więc idę czytać :) :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 21:04

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    paula mamy ten:
    https://www.facebook.com/779014708843959/photos/pb.779014708843959.-2207520000.1421868919./779717898773640/?type=3&theater

    Od pierwszego razu mala z niego pije sama, rzuca nim, lata po pokoju ten kubek, ale ani razu nic sie nie wyalalo...jestem zadowlona :)
    Mąz go kupił w mothercare kiedyś i okazuje się, że super trafił :)

    Lolka a ten kubeczek ma jedną dziurkę czy trzy?

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka podaj mi proszę namiar na tą pediatre, bo pamiętam ze komuś pisałaś i wtedy nie zapisałam, będę wdzięczna. Jak wyniki krwi będą jakieś nie halo to od razu pojadę żeby być pewnym ze wszystko ok przed szczepienie.

    Teraz mi dałaś do myślenia ze może marudzenie, brak apetytu tto może sprawka jakiegoś chorobska; ( oby nie! Oby to były tylko zeby!

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta&Hania co do karmienia to w sumie często karmisz, ale szczególnie w nocy, więc nie wiem jak się do tego odnieść
    U nas wygląda to tak. Zuzia je o
    7.30 ; 11.00 ; 14.30; 18.30 i 23,00

    Dziś pierwszy raz zamieniłam pierś na obiadek o 14,30 i jakoś nie domagała się cyca

    Ale za to mam problem z owocami. Misia chyba możemy sobie podać rękę
    Zuzia nie chciała jabłka ale stwierdziłam, że to może dlatego, że za kwaśne dla niej. Zaciska usta i koniec. Ale dziś podałam jej gruszkę z hippa i sytuacja ta sama, mimo że gruszka słodka i dobra, więc nie wiem o co jej chodzi. Obiadek wtrąciła w kilka minut, nakładałam na łyżeczkę, a Ona już buzię miała otwartą a tu taki zonk przy owocach...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 21:07

    marta&hania lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta - Mera Hotel&Spa Sopot - nie byliśmy jeszcze.
    Rozumiem Cie doskonale, Wiki jest taką marudą, że jak to ostatnio napisałam zrozumiałam co to marudzenie dopiero, ja obstawiam te zęby, bo ręce w buzi ma non stop, az po łokcie i slina kapie i do tego nerw jak nie moze czegos dotknac i jak nie moze stac - tak dokładnie - siedzenie juz sie znudziło haha, teraz musi stać!

    Am, a co Ty masz 35 lat? Nie chciałam Cie urazić!

    Iwo, Lolka, masakra z tymi babami w pracy, ja pracuje ze straszymi też, tak w wieku naszych mam, ale powiem Wam, że są spoko - a szefowa jak to szefowa, ale zła nie jest! I ciągle się pyta, kiedy drugie dziecko planuje, bo Wikunia taka piękna, że musimy zrobić jeszcze jedno ;D

    Paula, dokłądnie tak samo uważam co do drugiej ciaży - mimo iż ta ciąża przebiegała idealnie i Wiki też aż tak w kość nie daje, ale nie wiadomo jak to będzie w drugiej ciąży i jaka Wiki będzie jak "dorośnie".

    Co do niekapka, kupiłam ten co Lolka ma wczoraj, dzisiaj pierwszy raz, ale ona taka nerwowa była, że w ogóle nie chciała pociągnąć.

    marta&hania lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    Lolka podaj mi proszę namiar na tą pediatre, bo pamiętam ze komuś pisałaś i wtedy nie zapisałam, będę wdzięczna. Jak wyniki krwi będą jakieś nie halo to od razu pojadę żeby być pewnym ze wszystko ok przed szczepienie.

    Teraz mi dałaś do myślenia ze może marudzenie, brak apetytu tto może sprawka jakiegoś chorobska; ( oby nie! Oby to były tylko zeby!


    Marta&Hania przez zęby może być brak apetytu, natomiast co do marudzenia to ja miałam tak dwa miesiące i też wynikało to z chęci dotykania wszystkiego. Myślę, że denerwowało ją to, że sama się nie może poruszać. Jak zaczęła się przekręcać i zmieniać pozycję to marudzenie zmniejszyło się o jakieś 80%
    ale zęby też na pewno

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 21:10

    marta&hania lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta&Hania a ile Twoja córcia waży i jaką miała wagę przy urodzeniu?

    Jeśli chodzi o to karmienie, to ja mam w zasadzie tak jak Bib dziś pisała, karmię w dzień co 2 godziny, czasem jak Mały śpi to się coś poprzesuwa, i nieraz przez obiad kp opóźniam o godzinę. Tyle że ja w nocy nie karmię, Ostatni raz koło 21, a potem przeważnie koło 5-6, choć wiadomo są wyjątki ;)

    Ja wodę podaję raz z niekapka, raz łyżeczką, raz butelką. Niestety ostatnio problem z zatwardzeniem, kupa była w niedzielę, a dziś po tylu dniach wygnieciona z płaczem ociupinka :( Ile tej wody powinno dziecko wypić?

    marta&hania lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola nie uraziłaś :) a ja w tym roku we wrześniu tyle właśnie skończę :)

    Paula_29, Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Dzięki dziewczyny za tytuły :) na pewno zaraz pozamawiam książki, o których piszecie :)
    Ja mam 27 lat :)

    Właśnie mi uświadomiłaś, że rocznikowo to ja też mam 27 :P Ale z listopada jestem to wolno mi mieć jeszcze 26 :P

    Co do karmienia, to ja karmię chyba nawet częściej niż marta&hania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2015, 21:26

    karusia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am a Ty jaki masz niekapek?
    Ja wodę robię w buteleczce i co jakiś czas podaje ale nie wiem w sumie ile ona wypija jej, natomiast przed snem po lub przed kaszką daje jej herbatkę humany i wypija ok 50 ml

    Dziewczyny dziś podałam Zuzi kleik ryżowy po raz pierwszy ale jakiś taki rzadki był, czy on zawsze taki czy coś źle zrobiłam?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Moja koleżanka go ma i jej dziecko jak z niego pije to jest całe mokre.. Słyszałam kiedyś, że tych niekapków trzeba wypróbowac kilka aż się znajdzie ten, który dziecku pasuje :P Ja jeszcze nie mam żadnego, ale przymierzam się właśnie to aventu albo tomme tippee


    Tylko, ze vent ma kilka typów, my mamyy jakis taki co tylko w mothercare teraz jest...wiem, ze wlasnie inne sa jakies cieknące...więc ciekawa jestem, czy kolezanka ma ten...
    Ale moze faktycznie kazdemu dziecku musi cos dopasowac, zamowilam tez drugi Tomme Tippe.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Lolka a ten kubeczek ma jedną dziurkę czy trzy?


    Kotek jedną...ale dzis widzilam, że ona jak pije to czasem robi tak, ze nabiera w usta napooj, i jakby nie polyka tylko sie nim bawi i wtedy jej leci na szyje...a jak pije tak jak jest chyba glodna to nie ma problemu...na pewno nic nie cieknie jej przez te gumki i inne.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 624 625 626 627 628 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ