X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 14 lutego 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my właśnie przed chwilą wróciliśmy do domu. Byliśmy na imprezie z okazji 50lecia ślubu moich dziadków. Było bardzo fajnie, Szymuś był grzeczny, mimo iż było bardzo głośno (grał zespół). Niestety na koniec strasznie się spłakał, bo pojechałam po siostrę do pracy, żeby i ona się chwilę pobawiła na imprezie, a on przez ten czas się obudził i ryczał w niebogłosy, dawno nie miałam takich wyrzutów sumienia, niepotrzebnie go zostawiłam z mamą i M :/

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 lutego 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Kochane :-)
    Moje Dziecko dzisiaj w nocy pierwszy raz odmówiło cycka i musiałam jej zrobić butlę. Ciekawe...
    Jak Wasze nocki?
    Udanej niedzieli życzę ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 lutego 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :)
    Kilka refleksji o filmie - wcale mnie nie rozczarował, bo nie oczekiwałam czegoś oszałamiającego...wręcz się pozytywnie zaskoczyłam :) Dakota jako Ana wypadła cudownie, idealnie nadaje się do tej roli, świetnie grała, aktor na Greya średnio mi pasował od początku i jego mimika mnie drażniła, nie był pociągający wg mnie. Generalnie cieszę się, że poszliśmy, M. o dziwo się film tez podobał :)
    Późnie poszlo\iśmy na driny ze znajomymi, wylądowaliśmy o 3ciej w domu, ledwo zyje dzisiaj :(
    Wiki spałą od 20stej do 7mje, mleko i z tesciowa do 10 drzemała - mega :) Ale przez to późne wstanie, pewnie późno ją bedziemy kłasc, bo wszystko sie przesunelo, a ja ledwo zipie :D
    Miłej niedzieli :*

    marta&hania, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 15 lutego 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady;) dziś tez najpierw będę zmieniać pozycję i smoczek, dopiero później jak to nie pomoże to polulam:)

    Zazdroszczę udanych walentynek ja je spędziłam samotnie przed tv, obejrzałam pamiętnik, cudowny film zawsze mnie wzrusza. M spędził walentynki w pokoju obok. Poklucilismy sie; ( szkoda ze akurat wczoraj, ale cóż małżeństwo to nie zawsze prosta droga, zakręty tez trzeba przejechać. Oby ciche dni nie trwały długo.

    Udanej niedzieli.

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 15 lutego 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja w piękną, słoneczną niedzielę :)

    Camilia a jak to się stało że Julcia nie chciała cyca? Wolała pójść na łatwiznę i najeść się z butli?

    Bib piękna uroczystość dziadków :) moi w 2012 obchodzili 60 lecie ślubu, no rocznica praktycznie nie do osiągnięcia.
    A Szymek może na etapie lęku separacyjnego że nawet M go nie uspokoił, zresztą wiadomo że nie ma jak mamusia ;)

    Nasza nocka ok, pomijając płacz o 2 w nocy. Ja to byłam nieprzytomna, bo pół godziny wcześniej zasnęłam, ale na szczęście powstrzymałam się od zabrania Dawida do siebie, pół godziny nad nim stałam i głaskałam plus suszarka i zasnął. Pobudka potem na jedzenie była o 6 i z przerwami na czuwanie i jedzenie dospaliśmy do 11 :) a co tam w końcu niedziela :)

    Zaraz idziemy na spacer :)

    Karola:), BiB lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 lutego 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am no właśnie ciekawa sprawa... Jula obudziła się o 2, wzięłam ją jak zwykle do cycka a ona nawet nie chciała się do niego odwrócić i płakała. Ponosiłam ją chwilę bo pomyślałąm, że może chce odbić ale nie. Odłożyłam do łóżeczka, torchę płakała, trochę gadała ale po pół godzinie zaczęła mocniej płakać, jeszcze raz spróbowałam dać cyca i nie chciała. Zrobiłam 120ml mm i wypiła od razu. Odbiła i zasnęła. Choć zanim zasnęła to słyszałam jak przez parę minut kopała łóżeczko :-P

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 15 lutego 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No proszę czyżby Jula się znudziła cycem? Może z lenistwa nie chce jej się ciągnąć? Cwaniara; )

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 15 lutego 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, może to jednorazowy wybryk z tą butlą. Szymek ma czasami takie dni, że chce tylko butle z mlekiem, albo tylko cyc i nic innego nie chce jeść

    Marta, współczuję kłótni z mężem i doskonale Cię rozumiem, bo my z M jesteśmy pokłóceni od piątku. Wczoraj sobie wypił troszkę, wiec dziś ma już lepszy humor ;)

    Karola, fajnie, że film się podobał. Ja czekam aż będzie w necie. Nie mam szans na wyciągnięcie M na to do kina.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2015, 16:15

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 15 lutego 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB nie nawidze sie z nim klocic, ale wricil z silki przeprosil przyniosl kwiatki dla mnie i tulipanika dla haneczki;)
    Ja jednak pojechalam zrobic cos dla siebie i czekam wlasnie na zabiegi upiekszajace, wroce wieczorem z lepszym humorem;)
    Ciekawe czy m sam wykapie coreczke.

    Ja 50 twarzy tez obejrze w tv jak juz bedzie w necie;)

    misia_k1, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 16 lutego 2015, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cisza ;-)

    Dziewczyny, jak nocki? U nas standardowo jedna pobudka :-) z tym że Jula budzi się o różnych godzinach. Raz obudzi się o 1:30, a raz o 5, dziwne!!! Też tak macie?

    Camilia, a co u Julci? Piła w nocy normalnie z cycka? Czasem jak w nocy trzymam butelkę z mm i mało nie zasypiam, to tęsknię za kp :-)

    BiB, mam nadzieję, że z M juz git. Ci mężczyźni ...

    Marta, ja też nie lubię się kłócić, ale za to godzić owszem ;-)

    Na Greya wybieram się dzisiaj, także swoją relację zdam wieczorem. Oczywiście idę z koleżankami, bo M uważa to za meeeeega kicz. Wkurza mnie to, bo ani nie czytał książki, ani filmu nie oglądał a wydaje sądy !!!

    Miałam jeszcze zapytać, czy podajecie bobofruty? A jak tak to w jakich ilościach? Jula nimi gardzi, w ogole nie toleruje slodkiego smaku, dziwoląg moj maly heh.

    Miłego dnia kochane :-) kurcze ta godzina, a ja już po kawie! ! Chyba strzele sobie drugą. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 16 lutego 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie mamusie.
    Mikulka ja podałam może ze 3 razy taki soczek, napisane bez cukru, mała piła chyba jej smakowalo, ogólnie nie jestem za soczkami, ale wtedy nie chciała wody i nie piła z butelki, to wtedy moczylam smoczek i ona ciągnęła w ten sposób teraz trochę umie pić i podaje wode. Kładę jej nawet przy macie i teraz sama sobie bierze i ciumka;)
    Wczoraj wróciłam po 21 mąż pięknie wykapal, nakarmił. Hania spała jak przyszłam. Pierwszy raz został na nocny rytuał, wiec super;)
    Hania wstała na 1 karmienie o 23:30, później obudziła się po 2 i chciała cyca a cyc ki flaki i nic chyba nie było więc szybko mm, nie chciala z butelki:/ Chwile podnosiłam poklepałam po pleckach i odłożyłam włączyła kołysanki i zasnęła, później obudził mnie już mąż z mala na rękach po 7, bo wychodził do pracy, wiec nawet się wyspał am.
    Mikulka u mnie każda noc inna, pobudki różne.
    Dziewczyny które karmią mm lub mieszanie jak wygląda wasz schemat i co podajecie o konkretnej porze?

    idę na kawę bo mi zapachniało od mikulki;*

    mikulka lubi tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 16 lutego 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z M niby git, ale nie git :/ wkurza mnie i dopóki nie zmieni swojego zachowania to nic się nie poprawi.

    U nas nocki są dziwna, żadna do siebie nie podobna. Z reguły Szymek budzi się na cyca 2 razy, dziś przy pierwszej pobudce dałam smoczek i usnął na 3 h, obudził się dopiero po 5..

    Ja daję bobofruty, Szymek je uwielbia. Co do ilości to daję z reguły 100 ml i do tego wlewam ciepłej wody żeby było ciepłe. Czasami Szymek wypije całość na jeden raz, czasami sączy cały dzień, a czasem prawie wcale nie wypije bo woli mleczko. Takie to moje dziecko dziwne, nigdy nie wiadomo co będzie akurat chciał :P

    Ja też już po kawie jestem. Szymek budzi się teraz 6.30-7, a ja nie mogę do tego przywyknąć :/

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 16 lutego 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas kolejna noc bez zmian, przedwczoraj o 2 tak zaczęła płakać że wzięłam ją na cyca, niestety nic się nie zmieniło, bo do 4 nie chciała usnąć, a jak już usnęła to budziła się co pół godziny
    Dziś to samo, już jej nie brałam na karmienie bo wiedziałam, że to nie z głodu i od 2 znowu pobudki co godzinę, od 5,30 już nie spała
    Ja już nie wiem co robić
    Co do ząbków, już nawet mąż zauważył , że coś tam prześwituje ale ile to już czasu i na wierzchu nic nie widać
    Nurofen słabo pomaga:(

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 16 lutego 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju Paula, Niech te zęby już wyjdą bo się wykończysz. Może eva wyśle Ci dziś tule to Ci będzie łatwiej. Ja właśnie swoją dostałam, super dziecko w niej siedzi, nóżki na żabkę, jest stabilne,wygodne i nie obciąża kręgosłupa (przynajmniej takie moje odczucie po pierwszej próbie). Wiele rzeczy można zrobić z dzieckiem w tuli.

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 16 lutego 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Mamusie,
    U mmnie tak jak u Pauli.co do pobudek to jeszcze nigdy nie mialam dwoch nocek takich samych,co noc to loteria. Zachowany jest tylko placz przy pobudkach i koniec spania o 5 rano.kurczr nie macie jakiejs rady aby wydluzyc sen chociaz do 6 rano?? W dzien spi max 3 h,wiec to nie jest jakos dlugo.

    Bib,faceciiii same problemy z nimi.Ale dzieki nim,mamy cel,wychowac Nasxych Synow na mega mezczyzn:)

    Marta ja juz karmie tylko mm,rano o 7 butla, 11 daje kaszke, 14.30 obiad, 17 butla Lub deserek, po kapieli butla i w srodku nocy 1-2 oszukanych butli z 1 miarka na 150 ml.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2015, 11:30

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 lutego 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza nocka dobra, poszłam spac o 21 aby wypoczac po poprzedniej nieprzespanej nocy, Wiki obudziła się po 3ciej - na kolanka jak zwykle i mruczała, ale po kilku przełożeniach na plecy - padła, spała do koło 6tej, mleko, pampers (mamy mega odparzenia, wczoraj darła się w wannie jak nigdy, pewnie ją szczypało!), dospałyśmy do 8.20, teraz śpi...
    Paula - jak coś prześwituje, to zęby schodzą!
    Mikulka - Wiki też roznie się budzi, ale butli nie daje predzej jak o 4tej, wczesniej daje smoczka, bobofrutow nie daje - ale to przez alergie - Wiktoria zadnych owoców nie jadła, dostanie za około tydzien, jak je zaakcetuje, to zamierzam rozcienczac z woda soki bez cukru, jak BiB.
    Misia, a o której kapiesz, karmisz na noc i kładziesz spac?

    Nasz wyjazd zawisł na włosku...babcia mojego M. trafiła do szpitala, jest w takim stanie na chwilę obecną, że wymaga całodziennej opieki, bo jest leżąca, a tesciowa jest jedynym dzieckiem, takze nie wiem - jesli sie nie poprawi, no to nie da rady zajmowac sie chora i małym dzieckim...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 16 lutego 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia dziękuję Ci bardzo bo jakoś tak ja nie bylam pewna czy dobrze ja karmie;/
    o 7:30 kaszka 11 deser 15 obiadek 17 czasem cyc 18:30 kaszka 23 cyc i czasem o 3 cyc. Ale już raczej mleko mi zanika i to nie jest wartościowy posiłek wg mnie, dlatego go tak Nie liczę jako posiłek.

    ona i tak nie zawsze zje całą porcje; (
    może mi się tylko tak wydaje ze mało jje;/

    Karola oby babcia wyzdrowiala, a wy mogli pojechać na wypoczynek.
    tez chce wymyślić jakiś wypad, musze poszukać jakiego hotelu gdzie jest basen dla niemowlaków i pojechać z haneczką, znacie jakieś fajne miejsce?

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 16 lutego 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, czyli Ty pomiędzy 7.30, a 17 nie dajesz Hani mleczka?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 16 lutego 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Marta, czyli Ty pomiędzy 7.30, a 17 nie dajesz Hani mleczka?
    no właśnie??
    Wg mnie powinnaś dać jej chociaż 1 butle mm na noc lub częściej cyca??
    ja jak na mieszanym byłam to były 2-3 butle mm.
    U mnie o 17 przewaznie deser był,ale widze, ze jaś po nim jest głodny...

    Lolka jak sie czujecie???Jak to u Ciebie wyglada z karmieniami w ciagu dnia???Jak Wiki po szczepieniu

    Karola,o 19 kąpiel, 19.15-20 butla. Próbowałam np kąpać później ale to nie przekłada się na dłuzszy sen. Brałam też go do łózka jak się wybudza o 5 ale rozrabia w łóżku,kapie mnie i marudzi...jak podniosę się nad nim i zacznę rozmawiać to rogal na całego, jak położę głowę na poduszkę to już marudzi he.

    CO do Twojego wyjazdu, mam nadzieję, ze jednak wszystko się poukłada i babcia odzyska siły.

    Marta jak znajdziesz jakis fajny hotel daj znac:)
    A fotki z Hania superrr:):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2015, 12:47

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 16 lutego 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jestem, wzw + pneumok i na zsczescie koniec na razie tych szczepien, po szczepieniu ok!
    Nastomiast moj M w sob wieczorem się ostro rozlozyl,. mocne przeziebienie, mnie tez wczoraj bralo, co prawda nafaszerowalam się lekami, amolami i innymi, ale dzis srednio sie czuje, taki zmul...dobrze, ze mama wrocila od dziadkow i wyszla z Wiki na spacer, bo w Wawie piekna pogoda!
    Byle tylko ona się nie zarazila...mam nadzieje, ze u mnie się to nie rozwinie...
    u nas nocki ok. Poszla spac o 21, pierwsza pobudka ok 5! Pozniej ok.9.00 i juz nie spala...
    Co do zebow, u nas ja nic nie widze! Co prawda juz nie wiem ile czasu temu mowili, ze juz beda, ale ja nie czuje, dlatego mnie to przeraza co np. Paula pisze, bo ja mega starsznie te zeby przechodzilam, wiec nie wiem albo ona jakos to przechodzi dziwnie, alobo dopiero nas hardcore czeka :(

    teraz ulubiona pozycja siadanie, ciagle siada! Super to wyglada..a dzis zlapala sie szczebelkow u kojca, ukleknela i chciala wstac, ale mnie zobaczyla chyba sie przestarszyla i bach, placz i guz...eh :( Teraz to sie zacznie...

    Do tego znow cos ja na karku caly czas drapie, nie wiem juz co to jest, jak sie drapie to ma mega czerowne, cos jakby pod wloskami i lekko na szyji, ale krostek jako tako nie widze, byly kilka dni temu malutkie i sie schowaly...
    Ja nie wiem czy do od ubrania, od metki, no juz nie wiem...bo wyskakuje i znika...moze od naszego polarowego kubraczka...hmm..w zeszla niedziele, az podrapala sie do krwi przy uchu, wczoraj tez drapanie mega...
    jajka nie dawalam od kilku dni, owoce i warzywa te same raczej...nie wiem.
    Ostatnio daje soczek marchew-jablko, ale niemozliwe, ze od tego, bo przeciez te owoce jedla i jej nic nie bylo.Soczek rozcienczam duza iloscia przegotowanej wody. Bo wczesniej wody w wogole nie pila.
    Dawalam na razie, jablko, gruszka i marchew-jablko.

    U mnie to zazwyczaj wyglada tak:
    Pobudka ok. 9.00 mleko
    ok 11 kleik ryzowy z owocami
    czasem przed 12 troche mm
    ok 12-14 drzemka
    ok 14.30 obiad + soczek
    ok 16-18 drzemka
    18 troche mleka czasem soczek
    po 20 kapanie
    20.30 mm
    21 spi
    ok. 3-5 mm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2015, 13:13

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 661 662 663 664 665 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ