X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 17 marca 2015, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć, że są ludzie którym los innych nie jest obojętny :-*

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 marca 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Gdyby każdy mógł pomóc i nawet tą symboliczną złotówkę ludzie by dali to naprawdę mogłoby się dużo uzbierać

    W takich chwilach mysle sobie, jak działa to nasze Panstwo?! eh, poryczałm się jak bóbr...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 17 marca 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje hormony ewidentnie się nie unormowaly, porusza mnie wszystko, zawsze byłam placzka ale od momentu zrobienia testu i zobaczenia dwóch kresek, płacze ze szczęścia, smutku, wzruszenia, żalu, ...
    ile cierpienia i przykrych momentów musi spotkać ludzi żeby inny człowiek się zatrzymał i pomyślał?

    Wczoraj w wiadomościach pokazywali niewidomego rocznego chłopca, prosili o znalezienie rodziny zastępczej dla niego, modliłam się żeby jakąś dobra rodzina zadzwoniła i zechciala poświęcić swoje życie i miłość temu chłopcu.

    nie mogę zrozumieć tego świata, tych chorób, biedy, nienawiści, wojen, im bardziej się w to zagłębiam tym bardziej jestem zła na cały świat.

    Mam mokre oczy!

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 marca 2015, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny i ja Was rozumiem w emocjach i uczuciach które wzbudzają takie historie.

    Ja też od zawsze jestem wrażliwą osobą, ale teraz się to strasznie spotęgowało.
    Wiadomo tego typu historie powodują że odbieramy je przez pryzmat naszych dzieci i serce się ściska patrząc na biedę, choroby i nieszczęścia ludzi. A swoją droga to bardzo fajna inicjatywa na fb - Niesiemy Pomoc Rodzinom Ubogim (zdjęcia rodziny która dostała pralkę - mega !!!).

    Mój M dziś po powrocie do domu powiedział mi, że jego kolega z pracy miał w mieszkaniu w nocy pożar. On leży w szpitalu, ogólnie cudem się obudził i wyprowadził rodzinę z mieszkania, a ma maleńką córeczkę (urodziła się jakoś trzy tygodnie temu), właśnie pożyczaliśmy im fotelik do samochodu dla malutkiej, bo mamy dwa od kiedy dokupiłam Dawidowi ten maxicosi. Im chyba nic się nie stało, nic więcej nie wiem i jakoś cały czas nie mogę przestać o nich myśleć...

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 marca 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też strasznie się wzruszam widząc takie sytuacje. W mojej miejscowości jest mnóstwo biednych ludzi, matek...w pracy zajmuję się przyzwaniem zasiłków szkolnych, więc mam do czynienia z takimi osobami, nie raz dokładałam cos z własnej kieszeni. Jak się ogarnę po tym pogrzebie, to spróbuje pomoc dzieciom, z tej strony, którą Paula wstawiła.

    U nas wszytsko ok z Wiktorią, teraz drzemie, jak się zaraz obudzi, to wyjdziemy na spacer przed obiadkiem a jak troszke pośpi, to dopiero po :) Bawimy się od 5.45 :P

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 18 marca 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mogę patrzeć na to i zawsze jak coś takiego czytam to płacze i potem nie mogę dojść do siebie. Od grudnia postanowiłam, że co miesiąc będę wpłacała na jakiś cel, nawet jakieś niewielkie pieniądze i tak do tej pory udaje mi się to robić. Albo z fundacji się pomaga na chore dzieci albo jakieś paczki. Wtedy jak Karusia wstawiała wysłaliśmy paczkę trojaczkom, teraz wyślemy tutaj i powiem Wam dziewczyny, że naprawdę o wiele lepiej się czuje i cieszę się, że choć trochę mogę pomóc. Czasem tylko mi żal że nie mogę pomóc wszystkim tym dzieciom. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego wielu ludzi, którzy mogliby pomóc tego nie robią?

    Camilia, Karola:), am, marta&hania lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 18 marca 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odbiegając trochę od tematu czy nie macie wrażenia że jak Wasze maluchy mówią mama to wiedzą o co chodzi i robią to świadomie?
    Zuzia np jak mówi baba czy lala to robi to ciągiem sylab, ale mama mówi jakby pojedynczo. Powtarza mama, pauza mama. i Zawsze wtedy jak chce na ręce, albo jej źle. Ostatnio zaczęłam się nad tym, zastanawiać, bo jak mąż ją usypiał i płakała, zaczęła wołać mama. Ja przyszłam, wzięłam na ręce i Zuzia się uspokoiła. Dwa dni temu obudziła się w nocy, M do niej poszedł, a ona popatrzyła na niego i zawołała tak głośno Mama i to jeden raz, tak, że czasem mam wrażenie, że wie co mówi, myślicie , że to możliwe?

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 marca 2015, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wczesniejszych wpisów o zachowaniu przy jedzneiu itd...U nas jest to samo, az jak Was porzeczytalam to mi sie lepiej zrobilo :) Bo Wiki tez karmie na szybko bo inaczej odwala, czesto musze ja zabawiac, spiewac, cuda, bo sie z tych szelek wyrywa...eh :) Nie mowiac o pamersach, ktore na stojąco trzeba zakladac :p Wogole widze, ze sa jakies majtko-pampersy nowosc, mzoe dzis kupie dla Wiki, chcoiaz na noc, bo wtedy odwala na ostro...

    U nas dziwna noc, mala zasnela o 21.30, myslalam, ze jak dluzej przetrzymam to dluzej bedzie spala, ale skad! kaszke chyba podalam ok 20 wiec za wczesnie, mala obudzila sie o 3 na butle a pozniej 6.40 byla zwarta do dzaialania! JA polozylam sie jak na mnie wczesnie bo o 12 i myslalam, ze zejde. Maz sie poswiecil i po 7 poszedl spac do niej w kojcu. Oczyiwscie o 9.30 mega zjazd i zasnela teraz. Ciekawe kiedy pospi. Jestem zalamana czyzby do 8 nie miala zamiaru juz spac :( Eh...ja ze pospalam do 9 oczywiscie lekkim snem to czuje sie mega niewsypana, mzoe przez ta pobudke w nocy. WIedzialam,z e to nastapi, ale liczylam,ze do 8 bedzie spala...ostanio tak miala i znow taka wczesna pora :( Eh...

    Co do rodziny, mysle, czy nie zapisac adresu i nie wyslac im np. za miesiac-dwa bo wtedy pewnie bedzie mniejsze natezenie paczek. Aha w ogole wrzucilam na mamozobacz to i jedna dziewczyna skomentowala, dla mnie dosć dziwnie z jakas pretensja i zrobilo mi sie przykro.Jakies wywody wypisala, nawet mialam jej cos odpisac ale olaklam, idiotka! Uwazam,ze jak ktos chce to pomoze, nie to nie, nie nam to oceniac!!! Moze sie myle.

    Milego dnia, my znow na spacer dzis bo slonce jak bania :P Dzis mi chyba nie pospi na spacerze wiec znow bedzie hustanie :P

    Paula ja tez czesto wplacam na rózne dzieciaczki, jednak to chyba rola jest panstwa, dlatego to takie przykre. Jednak to debata, która nie ma sensu :(

    Dołujecie mnie z tym mama, mala nie powiedziala ani razu jeszcze. EH.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2015, 11:50

    Paula_29, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 marca 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki spała niecałą godzinkę, wiec spacer był godzinny o 10.30, niestety przeszłam całą wiochę i znalazłam jedną huśtawkę, trochę za wielką jak dla Wiki, ale mimo wszytsko ją wsadziłam, ale nie czaiła za bardzo, myslała, lukała i niepewnie się uśmiechałą :P

    Co do słowa mama, to Paula, myślę, że Zuzia robi to świadomie, u nas typowego "mama" nie ma, ale tak jak piszesz, oddziela sylaby - jest "ma" i czasami drugie ma i wyciąga ręce do mnie, w gole sie zrobiłą przylepa i chce tylko do mnie - czekałąm na to <3 ale teraz gorzej jest ją zostawić, tak jak pisałyśmy....

    Lolka, no tez tak jak pisalysmy, nie liczyłabym na cud, ze bedzie Wam spac do 8-9, 7 juz jest dla mnie normalna pora, ciesz sie ze i tak prawie 9 mcy długo spałą, moja miesiac mlodsza i od 2 tygodni od 6 gotowa, dzisiaj 5.45 :P, ale polozylam sie na godzinke o 7.30 bo mąż przejął :P

    Lece jesc obiad :)

    Paula_29, am lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 18 marca 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja marzę o tym by pospać do 7-8, ostatnio Zuzia budzi się miedzy 4,30 a 5,30 gotowa do zabawy. Jak jej dam cycka by dospała (tak jak kiedyś to robiła) to po zjedzeniu siada koło mnie i zaczyna się wspinać na mnie. Zaczęła też wstawać na nogi. Na razie w łóżeczku staje na kolankach i raz za czas uda jej się podnieść na nogi, albo jak się na mnie wspina. A raczkowanie nadal w martwym punkcie

    Co do komentarza pod mamo zobacz to rzeczywiście laska ma tupet. Odpisałam jej bo mnie wkurzyła. Nie rozumiem jak można jeszcze takim biednym ludziom takie złośliwości pisać

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 18 marca 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka ja usuwam swoje komentarze bo nie chcę Ci zaśmiecać bloga a z idiotami szkoda polemizować

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 marca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Lolka ja usuwam swoje komentarze bo nie chcę Ci zaśmiecać bloga a z idiotami szkoda polemizować

    PAula to jakaś debilka, zaraz ja zablokuje bo to jest zenada.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 18 marca 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki, właśnie miałam się zabrać za usuwanie ale widzę, że już nie muszę
    Ja nie wiem jaką przyjemność maja ludzie w rzucaniu błotem w innych w internecie?
    Przecież to nawet nie jest kontrowersyjny temat albo ktoś chce pomóc albo nie

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 marca 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ciekawie. Mala chyba nie mogla dzis się odnalezc po staaniu o takiej porze.
    Pierwsza drzemka 9.30-11.00, na spacer wyszla o 12.30 z moja mama. Prosilam aby do 15 ja przetrzymala ze snem jak cos. Ja ja zabawiam, na husatwce itd,bo ona w wozku nie mzoe dlugo wysiedziec. Znów moja mama nie umiala chyba tak ja zabawić, zaczela jej marudzić i w koncu ja uspala po 14. No i pospala jej 40min i wystarczylo. OD 16.30 4 podejscie usypiania, tarla oczy, jeczala, poplakiwala, ale odlozona do lozeczka wstawala na rowne nogi i heja. BYlysmy wycienczone, ale moja mama ciagle chce ja nosic, biega z nia, moze ona miala juz tego dosc...W koncu o 18 przyszedl maz, wzial na rece, polozyla i mala od razu padla...a od dawna juz nie chciala mu zasypiac...spala do 19, ciekawe o ktorej zechce isc spac, bo caly czas trze oczy :P Ciagle wklada wszystko do buzi, mzoe zeby sie odezwaly, eh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2015, 19:27

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 18 marca 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy problem ostatnie dni z usypianiem. Zuzia w ogóle od 3 dni nie chce spać na rękach, kolanach, w łóżeczku, nawet w wózku, usypia tylko przy cycku i na spacerze. Normalnie coraz gorzej, nie wiem co robić. oczywiście to nie to, że nie potrzebuje snu bo trze oczy, marudzi ale krzyczy jakby ją ze skóry obdzierali jak chcemy ją uśpić.
    Ja od poniedziałku rękę mam w stabilizatorze więc nią nie ruszam, głównie M ja usypia, ale jak dziś próbowałam ją wziąć też nic nie dało

    Karusia widziałam, że polubiłaś ta książkę searsów?czytałaś już ich coś?
    Lolka byłaś w smyku po czapeczki?
    Karola co postanowiłaś w związku z kuzynką?
    Misia jak nocki?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 18 marca 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko podczas choroby było noszone na rękach i się przyzwyczaila. Na spacerze nie chce aby spała, bo sie pozniej spinam, ze spi 30 minut i ją ktos wybudza, z reszta ubieranie jej na taki spacer, kiedy jest zmeczona, strasznie mnie męczy :( do tego jestem uwiazana co do godziny drzemki, a tak to wychodze kiedy jest szczesliwa i sobie zwiedza, usmiecha sie do ludzi, ktorzy nas zagaduja itp . :)
    Dlatego zasypia...przy jedzeniu lub bezposrednio po nim, rano po kaszce, po poludniu po mleku, jesli nie zasnie to zasypia po godzinie przy soczku. Pewnie tak sie nie powinno robic, ale to moj patent, ssanie uspokaja, wiec dzidzia pada :P
    Co do pogrzebu, to dzisiaj robiłam probe dnia, jesli Wiki wybudzi sie o 10 z pierwszej drzemki, wtedy o 14 powinna zasnac na druga drzemke, o 15 bym ja obudzila i zwiozla, bylaby wtedy najedzona i wyspana. Jesli mi nie zasnie do 14.30, to beda ja wozic w samochodzie aby zasnela na 30 minut chociaz i ja zawioze do kuzynki. Dzisiaj na probe Wiktoria zostala z moja kolezanka, bo bylismy na rozancu, nie bylo nas 50 minut, do tego byl to czas przed spaniem, czyli marudy i kolezanka dała rade, Wiki nie plakala, byla taka zaciekawiona jak wrocilam. Oby w piatek chciala ze mna wspolpracowac!



    Lece spac dziewczyny, bo padam ;/

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 18 marca 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Z tymi pobudkami widzę że jakaś masakra, Dawid dziś obudził się przed 6 i też nie miał już ochoty na sen, w przeciwieństwie do mnie.....

    Ciekawe jak to będzie po zmianie czasu, tak mi to dziś przyszło do głowy i nie powiem że mnie to nie przeraziło :/

    Karola Ty jesz obiad w porze mojego śniadania ;)

    Paula myślę że Zuzia już świadomie używa słowa "mama", Dawid też tak robi :)
    Czasem mam wrażenie że Dawid prędzej zacznie mówić całymi zdaniami niż wstawać, chodzić i siadać ;)
    Oby Ci pomógł ten stabilizator, długo masz go nosić?
    A co do usypiania, to znam to o czym piszesz, bo ja nie miewam problemów na spacerze, przy cycku wieczór też jest ok. Natomiast każda inna próba wiąże się z płaczem i wyginaniem. Ja ostatnio "wprowadziłam" Dawidowi przymusowe spanie po południu koło 17, to nie raz usypiam go 40 minut dla drzemki 30 minutowej, taka rewelacja :/ ale dzięki temu jakoś idzie z nim wytrzymać do 20 do kąpania.

    Lolka Wiki już śpi?

    A Karola co do spacerów, to ja wychodzę z Małym po ok 40-60 minutach po jedzeniu. Idziemy zrobić zakupy i sobie spacerujemy, w zależności od zmęczenia, czy zaciekawienia światem Mały zasypia po 30 minutach, czasem po godzinie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2015, 22:49

    lolka83, Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 marca 2015, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry :) Godzina 5.20, moje dziecko stoi już w łóżeczku...

    Am przeraziłas mnie z ta zmiana czasu!!! Zapomniałam kompletnie, ale zegarki do przodu przesuwamy? Czyli jesli budzi się o 5.20, to bedzie juz 6.20, czyli jest opcja ze moje dziecko pospi nawet do 7 czasami (czyli obecnej 6tej). Dobrze się to bedzie slyszało, gorzej z nami, ja zawsze tragicznie ta zmiane czasowa przechodzilam, z miesiac sie do niej przyzwyczajałam, ciekawe jak bedzie teraz :(
    Am o 13 jesz sniadanie?
    Jak Dawidek zacznie wtawac 6-7 to uwierz, ze wszytsko bedzie znacznie szybciej :P A przede wszystkim jak zacznie siadac, raczkowac itp, to swiat go zaciekawi, nie bedzie lezenia przy mamie :D ja juz doslownie zapomnialam jak to bylo :P

    PAula, wlasnie jak długo bedziesz miala reke w tym stabilizorze?

    Misia, jak nocki? jak babcia?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 19 marca 2015, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Dzień Dobry :) Godzina 5.20, moje dziecko stoi już w łóżeczku...

    Am przeraziłas mnie z ta zmiana czasu!!! Zapomniałam kompletnie, ale zegarki do przodu przesuwamy? Czyli jesli budzi się o 5.20, to bedzie juz 6.20, czyli jest opcja ze moje dziecko pospi nawet do 7 czasami (czyli obecnej 6tej). Dobrze się to bedzie slyszało, gorzej z nami, ja zawsze tragicznie ta zmiane czasowa przechodzilam, z miesiac sie do niej przyzwyczajałam, ciekawe jak bedzie teraz :(
    Am o 13 jesz sniadanie?
    Jak Dawidek zacznie wtawac 6-7 to uwierz, ze wszytsko bedzie znacznie szybciej :P A przede wszystkim jak zacznie siadac, raczkowac itp, to swiat go zaciekawi, nie bedzie lezenia przy mamie :D ja juz doslownie zapomnialam jak to bylo :P

    PAula, wlasnie jak długo bedziesz miala reke w tym stabilizorze?

    Misia, jak nocki? jak babcia?


    Karola niestety zmiana czasu jest ze skróceniem naszego spania i ja też to długo tak odbieram :(
    No a śniadanie to koło 11-12 jem ;) wczoraj właśnie dość późno.

    Dawid dziś obudził mi się koło 1:30 i gdzieś do 2 miałam włączoną suszarkę żeby zasnął, a potem pobudka 6:50. Za chwilę biorę go do jedzenia, to może na jakąś drzemkę się załapię ;)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 19 marca 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochane,
    Karola,moje kondolencje....zaniemówiłam jak przeczytałam o pogrzebie...

    Dziekuję, ze pytacie o nocki. Rożnie-jak w loterii, raz jedna pobudka ok 3 a raz 3 pobudki o 22 północy 3 i od ok 5 nie śpimy mama bawimy się i gaworzymy:)

    Am,ja też zawsze na spacer wychodzę ok 12 ( 40-60 min po jedzeniu:):))-tak jak u Ciebie.
    Walczyłam o drzemkę ok 16-17 ale nieraz nawet godzinne noszenie,lulanie nie pomagało aby zasnął więc odpuściłam i od ok 16 jak staje się marudny zabawiam go czym popadnie,byle do kąpieli ok 18.30.

    Teraz robi się coraz później ciemno i chyba będę musiała już niedługo przesunąć kąpiel na godz 19.30.

    Paula, współczuje tego usypiania...u nas od kilku dni podobnie jest...tylko przedwczoraj zasnął ładnie przy butli,a wczoraj już nosiłam,śpiewałam...

    Ale śliczna pogoda, gdyby nie ten wiatr,ale i tak super jest....w ogóle w belly coś się pogmatwało bo dostaje cotygodniowe maile z info o tyg ciąży!

    He obecnie jestem w 24 tyg ciąży!!:) hihi /edit-. wg belly/

    My dziś na obiadek rybka ze szpinakiem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2015, 09:46

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 692 693 694 695 696 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ