X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 marca 2015, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Karola, BiB tylko, że my nie wychodzimy z pokoju, siedzimy przy Zuzi tylko nie bierzemy na ręce przez ten czas. Zuzia też siada w łóżeczku i staje na jednym kolanku i jednej stopie i gryzie górna krawędź łóżeczka:) Na nogi w łóżeczku jeszcze sama nie stanie ale myślę, że niewiele jej brakuje

    Ale u mnie wygląda to tak, że ja daje jej mleczko, ona już ledwo patrzy, biorę na ręce do odbicia, ona już zasypia na ramieniu prawie, całuje, odkładam do łóżeczka, wtula się w ochraniacz, ma zamkniete oczy, ssie smoczka, wygląda na to, że śpi. Ja robie swoje, slysze piski, wchodzę a ona cała happy stoi i się cieszy. Wtedy biorę na chwilę na rączki, ona się wtula, całuję, odkładam, tak max z 3 razy. Dodam, że ani razu nie płacze i dodam, że dopóki nie wstawała, tylko siadała i tam się kręciła, to było łatwiej a teraz podejrzewam, że otworzy oczy, dostanie dawkę energii i sobie mysli "a co tam, wstaje, mama zaraz pewnie przyjdzie i mnie przytuli, więc działam" :P

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 19 marca 2015, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobilam; )
    Ale padam na ryjka więc nic nie wyskrobie.

    PS tez stosowałam metodę usypianie Pauli; ) w nocy ładnie zasypia, w ciągu dnia czasem musze na rękach, ale i tak nie narzekam;)
    nocnikowanie tez nam jakoś idzie zawsze jak ja posadzę coś tam zostawi^^
    Karola Wiki gada jak opetana, super, u nas to słabo idzie albo ja jestem glucha;)
    i dodam że cudowne jest jak hania ciągnie mnie za spodnie i się przytula.
    uwielbiam przytulanki:)
    Buziaki dla Franka:*

    Przespanych nocek:*

    Karola:), Paula_29, ciążomania, Camilia lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 20 marca 2015, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień "dobry" rozpoczęty o 5:30, hmmmm.......... no super, co to się stało mojemu dziecku to nie wiem. Wiem natomiast że chce mi się spać :/ Oby to był jednorazowy epizod bo się rozlecę z takimi pobudkami.

    A na dodatek mnie coś wczoraj podkusiło i zamiast położyć się o 24, to siedziałam do 1, a to była taka cenna godzina spania.

    Karola i jak tam, Wiki Ci dospała do 6?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 06:17

    Karola:) lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 marca 2015, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, ja nie mogę z Was dziewczyny, no dzieciaki tak się budzą - między 5 a 7 średnio, więc nic tylko szybciej się kłaść :)
    Am, Lolka ale współczuję Wam, bo widze po moim mężeu jaki on z rana nieprzytomny, więc u Was pewnie podobnie przez nawyki chodzenia późno spać.
    Tak, Wiki dzisiaj 6.10, więc nie jest źle. Zobaczymy jak dzisiaj będzie ze mną współpracować. Lecę zrobić sobi4 kawkę.

    Buziaki :*

    am, marta&hania, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 20 marca 2015, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Ale u mnie wygląda to tak, że ja daje jej mleczko, ona już ledwo patrzy, biorę na ręce do odbicia, ona już zasypia na ramieniu prawie, całuje, odkładam do łóżeczka, wtula się w ochraniacz, ma zamkniete oczy, ssie smoczka, wygląda na to, że śpi. Ja robie swoje, slysze piski, wchodzę a ona cała happy stoi i się cieszy. Wtedy biorę na chwilę na rączki, ona się wtula, całuję, odkładam, tak max z 3 razy. Dodam, że ani razu nie płacze i dodam, że dopóki nie wstawała, tylko siadała i tam się kręciła, to było łatwiej a teraz podejrzewam, że otworzy oczy, dostanie dawkę energii i sobie mysli "a co tam, wstaje, mama zaraz pewnie przyjdzie i mnie przytuli, więc działam" :P

    Zupełnie jakbym czytała o Szymku. Najlepszy jest ten uśmiech od ucha do ucha, który mi serwuje gdy wchodzę do pokoju. Mam wrażenie, zed myśli sobie 'matka,znowu zrobiłam Cię na szaro :P"

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 20 marca 2015, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm czyżby Lipcowe Koleżanki i Koledzy zaczęli towarzyszyć Jasiowi w tych wczesnych pobudkach;-)
    Ja to już prawie 8 m chodzę spać od razu po ,,serialach" max 21.45;) i zawsze Was podziwiałam, ze potraficie kłaść się spać tak późno( akurat w tych godzinach mamy zazwyczaj pierwszą pobudkę).

    Ale teraz odkąd robi się widniej coraz wcześniej, łatwiej się wstaje aniżeli w zimę,kiedy za oknem o 5 ciemno;-)

    Dziewczyny,wiem, ze już pytałam...ale kiedy zmieniacie foteliki??? Mój niby do 13 kg,ale Jasio jak siedzi w nim, to nóżki ma na oparciu siedzenia hm tak w górze bardziej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 09:02

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 20 marca 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, Misia, ja to zawet zadowolona jestem z tych wczesnych pobudek. Kładę się spać ok 23 i jestem wyspana, wszystko mam ogarnięte, obiad ugotowany i z Szymkiem 5h na polu...

    Tylko mój M się wkurza, bo wstaje do pracy o 5.30, więc wcześniej było, że ja śpię długo, a on wstaje wczas, więc ja mam lepiej, bo się wysypiam i nie powinnam narzekać. Teraz my wstajemy wcześniej, więc też narzeka, że Szymek gada i go tym budzi, a mógłby pospać jeszcze z 15 min :P Takiemu to niedogodzi ;)

    Co do fotelika, to my kupimy za miesiąc max 2. Początkiem maja jadę nad morze i chciałabym wtedy już mieć nowy fotelik, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Puki co nie mogę się zdecydowac jaki chcemy, nie mówiąc o tym że powinno się dziecko do fotelika przymierzyć, a puki co unikałam galerii i większych sklepów. Nasz też jest do 13 kg, nogi wystają od dawna, jedynie trzeba patrzeć, żeby głowa nie wystawała.

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 20 marca 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Hehe, Misia, ja to zawet zadowolona jestem z tych wczesnych pobudek. Kładę się spać ok 23 i jestem wyspana, wszystko mam ogarnięte, obiad ugotowany i z Szymkiem 5h na polu...

    Tylko mój M się wkurza, bo wstaje do pracy o 5.30, więc wcześniej było, że ja śpię długo, a on wstaje wczas, więc ja mam lepiej, bo się wysypiam i nie powinnam narzekać. Teraz my wstajemy wcześniej, więc też narzeka, że Szymek gada i go tym budzi, a mógłby pospać jeszcze z 15 min :P Takiemu to niedogodzi ;)

    Co do fotelika, to my kupimy za miesiąc max 2. Początkiem maja jadę nad morze i chciałabym wtedy już mieć nowy fotelik, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Puki co nie mogę się zdecydowac jaki chcemy, nie mówiąc o tym że powinno się dziecko do fotelika przymierzyć, a puki co unikałam galerii i większych sklepów. Nasz też jest do 13 kg, nogi wystają od dawna, jedynie trzeba patrzeć, żeby głowa nie wystawała.

    5h na dworze????? Wowww jak to robisz??? Rozumiem, że to dwa spacery??

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 20 marca 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie BiB jak Ty to robisz? Napisz swój plan dnia :)
    Nasz od jakiegoś czasu wygląda tak :
    6 - pobudka - mleko
    6-9 - zabawa
    9 - kaszka
    9-10 sen
    10.30 soczek + spacer
    11.30 powrót
    12 obiad
    12-14 - zabawa - tutaj będę chciała wychodzić na jeszcze jeden spacer.
    14 mleko
    14-16 - sen
    17 - deser
    17-19 - zabawa
    19.30 kapiel
    20 mleko - sen

    Nasz fotelik jest tez do 13 kg i planowałąm wymienic w maju na ten drugi, tym bardziej ze obiecałam ludiom którzyu odkupili wózek od nas, ze wysle im w maju, bo ta babka rodzi w maju, ale nie wiem czy Wiki osiągnie 9 kg, jakos słabo przybiera ostatnmio ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 09:42

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 marca 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heheh, tak Karola dla mnie i AM to katorga, nie mowiac, ze w ciazy po 2 chodzilam spac :p Od zawsze tak mialam, do pracy na 9 wiec wtedy mzoe wczesniej chodzilam spac po 12-1 :P
    Mnie wczoraj tak bolal brzuch na okres, ze wzielam 3 ketonale...no i chyba rozwalilam sobie zoladek..oczywiscie 3 w sporych odstepach czasu, ale to wystarczylo...zoladek mnie na noc tak bolal, jakies skurcze dostalam, na wieczor zapisalam się do lekarza, niech mi powie co teraz robic...mialam w Rzymie taka sama sytuacje, bol mega zoladka nie wiedzialam od czego, teraz skojarzylam ze wtedy dostalam okres i wzielam ketonal...to od niego, tylko czemu raz jest ok,a teraz hmm..moze nie bralam go od czasu ciazy, zoladek podrazniony...hm, aby sie tylko nie nabawic zapalenia blony sluzowej zoladka...
    Polozylam sie przed 24, zasnelam po. Pierwsza pobudka o 7.15!! MAla przespala od 21 tyle czasu,a ja jestem wreszcie wyspana, tak to rozumiem, nie 6.30 a ja wczensiej sie polozylam i jest ok :P Zaraz kliek z owocami, licze ze zasnie po 10, pozniej spacer a ja pojade dzis wymienic do Smyka plaszczyk od tesciowej, znaczy oddac, bo ta kurtka z C&A mi bardzo pasuje, mietowa, a na teraz m,a ta z 5-10-15 :P TAkze zobacze te Wasze czapeczki jak beda :)

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 20 marca 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na razie nie zmieniamy fotelika, nóżki też wystają, ale obawiam się, że jak następny będzie na siedząco to Zuzia nie będzie tak chętnie spała w samochodzie, więc zostawiamy jak długo się da

    misia_k1, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 20 marca 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć, ze nie tylko moja Lila wstaje ostatnio przed 6... I to niezależnie kiedy zaśnie.. Ehh no chyba tak to juz będzie wyglądać. Tyle dobrze ze ostatnio przesypia całe nocki, czasami jedna pobudka jak kiedyś, wiec nie mogę narzekać :) z drugiej strony, wiecej mogę zrobić bo rano jest w miarę do ogarnięcia, ładnie sie bawi w kojcu i mogę ogarnąć troche dom.

    U nas masakra od tygodnia.... Robią nam ogrodzenie i non stop hałas, a to koparka, gruszka z betonem albo pila spalinowa... Lila spi mi po pol godziny bo ja budzą, jedynie spacer by nas uratował ale mamy wykopany rów na fundamenty i nawet nie mam jak wyjsć z wózkiem... Wczoraj jeden robotnik pomógł mi przenieść wózek oczywiscie z wielkim fochem. Nie ma to jak dzentelmen Haha :) no nic zostaje nam poczekać az zaleją wszystko betonem. Moze wyjdę z nosidłem to tez jakiś pomysł.

    Wczoraj mój M miał 35 urodzinki a Lilce wyszla w końcu lewa jedynka górna :) z tymi dwojkami wygladala jak wampirek :). Nie robiliśmy dużej imprezy. Zrobiłam torcik czekoladowy, nawet dobry wyszedł. Lila dmuchała z tata świeczki , dostał prezent od Nas i wypiliśmy winko. Teść pilnuje robot przy ogrodzeniu, wiec tez sie załapał.

    Karola u Nas dzień w zasadzie taki sam jak u Was tylko nie daje małej soczku a wodę i o 15 je podwieczorek a o 18 kaszkę i dopiero wtedy sie kapiemy albo idziemy spać. Ale poranek identyczny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 10:33

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 20 marca 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10:52 kulminacja zaśmienia słońca nad Warszawa będzie :)

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 marca 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    10:52 kulminacja zaśmienia słońca nad Warszawa będzie :)

    hah 10.58 :P Widzialam :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 marca 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja mamy chyba takie same kapcio-buciki :P Z rossmann?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 marca 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej :-)
    Ja do końca nigdy nie wiem kiedy budzi się moje Dziecko bo jak rano do niej wchodzę do pokoju to zawsze nie śpi i się bawi ;-) Najczęściej słyszę ją około 6 ale nie idę tak wcześnie (jeśli nie płacze) i chyba jeszcze na trochę zasypia. Ze spaniem ostatnio u nas nieźle (oby nie zapeszyc), gorzej natomiast z jedzeniem no ale nie może być przecież za dobrze :-P

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 marca 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, Karola kupilam ta czapke w Smyk, pieknie lezy i sie trzyma, takiej szukalam :) !

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 20 marca 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka o jakiej czapce piszesz? Bo ja też jakiejś szukam ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 20 marca 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Maja mamy chyba takie same kapcio-buciki :P Z rossmann?

    Tak babydream. Z polecenia, podobno miały nie spadać, jednak przy mojej córce chyba nie ma skarpet, które nie spadają :) trzymają sie rzeczywiście najlepiej ze wszystkich :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 20:46

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 20 marca 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    5h na dworze????? Wowww jak to robisz??? Rozumiem, że to dwa spacery??

    Tak, 2 spacery i to pod warunkiem, ze jest ładna pogoda. Z reguły wychodzę o 9.30, jadę na zakupy i załatwiam różne spr na mieście. W międzyczasie Szymek usypia, wracam do domu i gotuję sobie i Szymkowi obiad (on w tym czasie śpi na polu, mieszkamy w domu jedorodzinnym więc mogę sobie na to pozwolić). Potem się budzi, biorę go do domu, bryka z 15 min dla rozprostowania kości, je obiadek i znów idziemy na spacer.

    Karola, u nas plan dnia ostatnio się zmienia, więc napiszę jak to średnio wyglądało w tym tyg.
    5 - pobudka - mleko 210 ml
    5.40- 7.30 - zabawa
    7.30-8.10 sen
    8.30 owoce (z manną, kleikiem lub jogurtem) 150 ml
    9.30 spacer
    10.40-12.10 sen (na polu/na dworze ;))
    12.30 obiadek 180 ml + woda/soczek
    13.30 spacer
    14.30- 15.40 drzemka (na spacerze)
    16 - 180 ml MM
    18.30 kaszka na MM 150 ml
    19.15 kąpiel
    20 pierś - sen
    ok 2 210 ml MM

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 21:14

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
‹‹ 694 695 696 697 698 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ