X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 marca 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze Wam powiem, że kupiłam wczoraj chrupki kukurydziane hippa bez soli i konserwantów. Z obawą dałam małej, ale na szczęście poradziła sobie. Fajne te chrupki. Twarde więc ciężko je odgryźć, ale szybko rozpuszczają się w buzi, także Zuzia zajada. Mam nadzieję, że tym sposobem nauczy się połykać kawałki bo mamy z tym duży problem

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 22 marca 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja też daje hukiem z hippa, kilka razy dostała biszkopty, super sobie radzi popije woda, smiechowa, szaleje za nim ale kurde słodki jest;/ musze poszukać jakiś bardziej naturalnych.
    raz na jakiś czas nic się nie stanie, wszystko jest dla ludzi tylko trzeba rozsadku;) Ja tak myśle;)

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 marca 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biszkoptów jeszcze nie dawałam, ale widziałam, że są też takie wafle ryżowe z hippa. Natomiast nie czytałam składu, więc nie wiem

    Ja na razie nie podaje w ogóle cukru. Czytam dokładnie etykiety bo nawet w kaszkach jest cukier i herbatkach więc na razie kupuje tylko kaszki bobovity z tym zielonym znaczkiem bez dodatku cukru, herbatkę owocową z hippa bez cukru i z humany, bo reszta niestety dosładzana. Póki Zuzia nie zna tego smaku to za nim nie tęskni, więc staram się jej nie przyzwyczajać
    Jak po mnie odziedziczy zamiłowanie do słodyczy to lepiej by dostała jak najpóźniej:)

    Camilia lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 22 marca 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie lubiłam słodyczy do momentu zajścia w ciążę, kurcze i mi zostalo; ( może się znowu odzwyczaje;) wiem ze to dziwne ale u mnie słodycze zawsze mogły leżeć w szafce aż się przeterminowaly; ) teraz to co innego.
    Są biszkopty bez cukru, herbatniki z hippa, gdzieś widziałam ale nie kupowalam jeszcze najczęściej idzie u nas skórka od chleba żeby Hania zdobywała umiejętność żucia i gryzienia.
    najgorsze jest to ze w niektórych produktach nie ma cukru a same w sobie są taaaaakie slodkie;/

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 marca 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tym chyba nie ma się co przejmować, owoce też są słodkie.
    Ja skórkę od chleba daję rzadko bo Zuzia już się kilka razy krztusiła nią i strasznie się boję, może jak będzie miała dwa górne ząbki to już połapie jak się rozgryza

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 22 marca 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie kupujecie te herbatki, wafle, biszkopty z hippa?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 22 marca 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, ja z tymi kawałkami to uczyłam Szymka w ten sposób, ze na deser tarłam lub kroiłam w drobną kostkę jabłko, do tego banan w kostke (plasterek na 4 częsci) i to prażyłam. Kawałki były spore, ale mięciuteńkie i to Szymek zaakceptował, potem zaczął jeść suchą bułkę, a teraz normalnie obiadki ze sporymi kawałkami połyka.

    A ja właśnie dziś będę robiła Szymkowi takie biszkopciki/petitki. Ciekawe czy mi wyjdą ;)

    Kojarzycie może gdzie mogę kupić płatki jaglane, albo mleko roślinne inne niż kokosowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2015, 12:22

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 22 marca 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola wszystkie te produkty są w rossmanie. Jula czasami je wafle jagodowe hipp.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 marca 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja kupuje w Kauflandzie
    BiB tyle,że ona nawet nie chce jeść takich małych kawałków jak są w tych zupkach po 6 m-cu a one są dużo mniejsze niż plasterki banana, więc nie wiem. Ale spróbować mogę
    BiB kaszę jaglaną kupiłam w Gemini. Dużo takich rzeczy w tym różne mleka są w Auchanie

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 22 marca 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Paula.

    A tą herbatkę to dajesz zamiast wody, czy soku?

    I jeszcze pytanie do mam, które dostały już @ po porodzie: czy macie w miarę regularny okres?Bo u mnie kosmos, dziś 42 dc.. Karmię tylko raz na dobę, więc nie powinno to mieć wpływu. Nie wiem, czy powinnam jeszcze poczekać, czy iść teraz i porobić hormony..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 marca 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak herbatkę zamiast soków. Daję głównie herbatkę albo wodę.
    Za sokami Zuzia nie przepada, a ja nie czuje potrzeby jej dawać, bo przecież je owoce
    Ja mam okres co 29-31 dni

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 22 marca 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam te chrupki hipp, ale Maly nie chce ich jeść. Dziś mu też próbowałam dać to chwilę potrzymał przy buzi i zaraz się krzywił i odpychał rękami, tak samo reaguje na skórkę od chleba.

    Bib to jak dajesz zupki Szymkowi to już ich nie blendujesz, rozgniatasz jakoś czy jak? Duże te kawałki tam masz? Bo tak myślę może łatwiej będzie Dawidowi zaakceptować kawałki mięciutkich warzyw niż np. chrupki.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 22 marca 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki je chrupki i twarde i miękkie, brokułą jadła sama nie blendowanego, ale generalnie jej blenduje. Na deser daje często banana rogniecionego widelcem + jabłuszko mojej roboty i je chetniej niż tą papkę. Powoli chyba zacznę stosować BLW, chociaż mam obawy, gdyż Wiktoria jest drobna - dlatego wolę kontrolowac ile zjadła. Gdyby byłą jak Julka Camili, Zusia, Wiki Lolki, to bym próbowała, a tu się boje że nie zje i dupa.

    A okres przed ciąża średnio co 31 dni, a teraz raz po 28 dniach, drugi raz po 35, ale po porodzie to normalne BiB - te zachwiania, tym bardziej że jeszcze troche karmisz, to ta prolaktyna Ci szaleje, na Twoim miejscu nie robiłabym hormonów, dopóki kp. A w ciąży nie jestes?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 22 marca 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuje w tesco, ale w auchan jest baaaardzo duży wybor;)

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 22 marca 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, blenduje wciąż zupki, ale nie na gładki krem. Kawałki różne się trafiają, raz mniejsze, raz większe, na oko to robię. Ale myślę, że średnio takie jak zielony groszek.


    Karola, ja w tym tyg mam zamiar częściowo przechodzić na BLW, tzn będę dawała Szymkowi jedzenie w kawałkach, ale bardziej dla poznania produktów z innej str. Oprócz tego będę dawała mu zupki, do momentu aż uznam, ze zjada odpowiednio dużo.. Szymek też nie waży za wiele, mało przybiera mimo, że zjada naprawdę sporo ostatnio, więc tak jak ty mam obawy, że będzie za mało zjadał.No chyba, że Szymek nie będzie chciał wcale jeść kawałków, to wtedy pozostane przy papkach.

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 22 marca 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    A w ciąży nie jestes?

    Weźźźźź, od rana mam mega stresa w związku z tym, ale postanowiłam być twarda i poczekam jeszcze. Przed ciążą zdarzały się cykle prawie po 50 dni (przez wysoką prolaktynę), więc ten, może jednak nie jestem..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 22 marca 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a gdybyś była, to nie tragedia, to szczęście :) kiedy chcesz zrobić test?

    BiB lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 22 marca 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    No a gdybyś była, to nie tragedia, to szczęście :) kiedy chcesz zrobić test?

    No nie tragedia, problem powrotu do pracy sam by się rozwiązał.. no ale mimo wszystko to by było trochę szybko.

    Z testem planuję poczekać jeszcze z tydzień, choć mam nadzieję, że przez ten czas wszystko samo się wyjaśni czyli dostanę @. Najgorsze jest to, że jak byłam u gin 24 lutego to powiedziała, że owulacja wtedy lub na drugi dzień, więc @ już dawno powinna być..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 22 marca 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    No nie tragedia, problem powrotu do pracy sam by się rozwiązał.. no ale mimo wszystko to by było trochę szybko.

    Z testem planuję poczekać jeszcze z tydzień, choć mam nadzieję, że przez ten czas wszystko samo się wyjaśni czyli dostanę @. Najgorsze jest to, że jak byłam u gin 24 lutego to powiedziała, że owulacja wtedy lub na drugi dzień, więc @ już dawno powinna być..


    A przytulanki były wtedy :P ? Jest szansa na dzidzke?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 22 marca 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    A przytulanki były wtedy :P ? Jest szansa na dzidzke?

    No raczej :P

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
‹‹ 696 697 698 699 700 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ