X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 marca 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    No nie tragedia, problem powrotu do pracy sam by się rozwiązał.. no ale mimo wszystko to by było trochę szybko.

    Z testem planuję poczekać jeszcze z tydzień, choć mam nadzieję, że przez ten czas wszystko samo się wyjaśni czyli dostanę @. Najgorsze jest to, że jak byłam u gin 24 lutego to powiedziała, że owulacja wtedy lub na drugi dzień, więc @ już dawno powinna być..

    To ja już bym test robiła. Mi jak gin na USG powiedziała, że owulacja lada dzień to za 2 tyg dostałam pierwszą @ po porodzie

    Karola:), lolka83 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 22 marca 2015, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dostalam drugi okres po 38 dniach, takze cos tam jeszcze swiruje. Mi ginia powiedziala, ze niektore kobiety jak karmia nawet raz dziennie, to nie maja w ogole okresu, wiec dokladnie prolaktyna swiruje.

    My bylismy na kolacji w tej naszej zaprzyjaznionej chorwackiej restauracji, fajnie bylo :) Poznalam Ambasador Chorwacji, swietna babka. W tym czasie mama siedziala z mala, ale bylo ok.
    Zaraz lece spac, bo nie wiem kiedy gwiazda wstanie :P

    Karola:), Paula_29, Camilia, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 23 marca 2015, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    A ja dostalam drugi okres po 38 dniach, takze cos tam jeszcze swiruje. Mi ginia powiedziala, ze niektore kobiety jak karmia nawet raz dziennie, to nie maja w ogole okresu, wiec dokladnie prolaktyna swiruje.

    No ja drugą dostałam po 37 dniach, teraz waśnie czekam na 3cią @ :/

    Lolka, fajnie, ze udaje Wam się czasem gdzieś wyjść. U nas lipa, nawet jak mama chciała zostać z małym w niedzielę, to musieliśmy się pokłócić z samego rana i lipa z wyjścia...

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 marca 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB to mocne masz nerwy ;-) Ja już bym zrobiła test bo nie mogłabym myśleć o niczym innym :-P
    Lolka zazdroszczę takich wypadów. Ja z moim mężem to chyba gdzies wyjdziemy razem jak Jula pójdzie do przedszkola :-P

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 23 marca 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bib to masz nerwy ;) ja też bym leciała po test jak piszą dziewczyny.

    A ja dziś właśnie dostałam pierwszą @ po porodzie :/ a było tak fajnie, tak długo miałam spokój, trochę boli mnie brzuch, zobaczymy co dalej.

    Dawid dziś spał do 7 więc fajnie, bo wczoraj obudził się pierwszy raz o 5:15, nie wiem czy cokolwiek ma na to wpływ, to takie losowe pobudki ;)

    Za oknem piękne słońce, ale raczej zimno, bo tylko 4 stopnie. A teściowa dzwoniła czy ma do mnie przyjechać popilnować Małego, żebym mogła umyć okna, hmmmmm Ja nie mam ciśnienia, oczywiście po zimie trzeba to zrobić ale jak będzie na to pogoda, ja nie mam zamiaru w zimnym urywającym głowę wietrze myć okien, bo święta za dwa tygodnie... Poza tym ostatnio stwierdziłam, że spokojnie umyję je przy Dawidzie, ale warunkiem jest ładnie i ciepło :)

    A jeszcze na dodatek mam awarię pralki, bo leje się woda spod niej, oby to tylko uszkodzenie węża do wody było... muszę dziś kogoś poszukać, kto to naprawi, podejrzewam, że za taką usługę zapłacę tutaj jak za zboże :(

    Camilia pisałaś kiedyś, że zamawiasz taką kaszę jaglaną błyskawiczną, co nie trzeba jej gotować, skąd to było, bo w życiu tego nie znajdę we wpisach :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2015, 13:42

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 23 marca 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am ja znalazłam błyskawiczna w internetowym sklepie a.pl

    am lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 marca 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB no faktycznie masz nerwy ze stali :D W ogóle mam wrazenie, że konkretna z Ciebie babka, twarda i że nie dasz sobie w kaszę dmuchać :) Lubię to :)

    Ja byłam rano w Centrum Onokologii w Bydgoszczy z moimi gruczolakowłókniakami w piersiach - niestety nie zrobili mi usg, bo na usg trzeba czekać pół roku, ale w badaniu lekarz stwierdził, że prawdopodbnie się wchłonęły lub bardzo zmiejszyły, tak też mysalałam bo sama nic nie wyczuwam. Koljena wizyta + usg pod koniec września.

    Wiki była z tesciowka, prawie nic obiadku nie zjadła, wiec dzisiaj zamiast owoców, musze dac jej obiadek na podwieczorek, eh...moj niejadek, tylko mama ma na nią sposoby...

    Lecę, mam nadzieje ze zaśnie a ja zrobie obiad i chwilę odpoczne.

    Eh...te porządki...nie wiem tez kiedy okna umyję ;/

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 23 marca 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bib daj znać jak testowanie. My z M rozważamy temat drugiego dziecka ale chyba jeszcze chwile poczekamy.

    Moje dziecko wczoraj przeszło samo siebie... Zasnęła jak zwykle koło 10 i spała 1,5 h i to wszystko! Po południu moje wysiłki związane z położeniem jej spać poszły na marne... Zasnęła dopiero po 20 ! Jeszcze nigdy tak długo nie spała... Za to dziś drzemka od 9:40 do 11:10 i pózniej od 12:30 do 14:20... Chyba nadrabia wczorajszy dzień.

    Z oknami tez nie wiem co zrobię ;( chyba będę musiała wziąć jakas pomoc bo sama nie dam rady na bank. Tym bardziej, ze teraz mi kurza i brudzą na działce...

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 marca 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja, dzisiaj mi się śniło, że Lilka chodzi :P

    maja89waw lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 23 marca 2015, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha dobre :D do chodzenia jeszcze nam daleko :P ale już zaczyna stać sama bez trzymanki przez kilka sekund

    Karola:) lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 marca 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    haha dobre :D do chodzenia jeszcze nam daleko :P ale już zaczyna stać sama bez trzymanki przez kilka sekund


    W sensie sama wstaje, nie przy czymś? Czy wstaje przy czymś i puszcza rączkę i wtedy stoi bez trzymanki?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 marca 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am ja ostatnio kupiłam tą kaszkę na allegro.

    http://allegro.pl/kaszka-instant-jaglana-kukurydziana-300-g-nominal-i4993432439.html

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 23 marca 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dzisiaj z Julą u kardiologa bo mieliśmy w wypisie ze szpitala żeby po pierwszym półroczu życia iść na kontrolę ze względu na dziurkę w serduszku. Moje dziecko nie cierpi wizyt u lekarza, jak tylko zaczynam ją rozbierać to płacze aż się zanosi i nie przestaje przez całą wizytę więc zrobienie jej ekg było bardzo trudne. Doktor stwierdziła na podstawie wyniku, że jeszcze nie wszystko jest w porządku więc za trzy miesiące kontrola i trzeba by było zrobić echo serca. Tylko to badanie trwa około 20-30 minut i dziecko musi być spokojne co u nas graniczy z cudem. Mam nadzieję (choć minimalną), że za trzy miesiące Jula będzie spokojniejsza na wizycie bo jak nie to lekarka stwierdziła, że będzie trzeba uśpić dziecko w szpitalu i wykonać badanie a tego nie chcę :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2015, 18:54

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 marca 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Byliśmy dzisiaj z Julą u kardiologa bo mieliśmy w wypisie ze szpitala żeby po pierwszym półroczu życia iść na kontrolę ze względu na dziurkę w serduszku. Moje dziecko nie cierpi wizyt u lekarza, jak tylko zaczynam ją rozbierać to płacze aż się zanosi i nie przestaje przez całą wizytę więc zrobienie jej ekg było bardzo trudne. Doktor stwierdziła na podstawie wyniku, że jeszcze nie wszystko jest w porządku więc za trzy miesiące kontrola i trzeba by było zrobić echo serca. Tylko to badanie trwa około 20-30 minut i dziecko musi być spokojne co u nas graniczy z cudem. Mam nadzieję (choć minimalną), że za trzy miesiące Jula będzie spokojniejsza na wizycie bo jak nie to lekarka stwierdziła, że będzie trzeba uśpić dziecko w szpitalu i wykonać badanie a tego nie chcę :-/


    O jeny to faktycznie :( no ale nie mamy wpływu na to, że dziecko się boi, bo pewnie tak jest, że Jula boi się obcych, a tym bardziej lekarza :( z tym uśpieniem nieciekawie ;/ no ale jak trzeba bedzie, to trudno - pewnie takie rzeczy robią. Życzę Wam, aby przy kolejnym badaniu Juleczka byłą spokojna i oby wszytsko się wyleczyło, dziurki z tego co wiem, szybko zanikaja.

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 23 marca 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    W sensie sama wstaje, nie przy czymś? Czy wstaje przy czymś i puszcza rączkę i wtedy stoi bez trzymanki?

    Sama wstaje i po chwili klap na dupke :) czasami tez puszcza sie przy meblach i tez zazwyczaj na dupke sie przewraca.

    Ojej Camilia mam nadzieje, ze na kolejnej wizycie Julcia będzie spokojniejsza. Ja osobiście myśle, ze to zależy od lekarki. Moja płacze jak tylko zobaczy jedna z pediatrów w naszej przychodni. Dwie inne tak ja zagadują ze ani piśnie. To samo z osobami obcymi na codzień. Sa takie, ze jak tylko na nią spojrzą to jest płacz a do innych idzie na ręce bez problemu. Ostatnio byłyśmy z Lilka odwiedzić tatusia w pracy i jego koleżanka z pracy do niej zagadala. Pokazała jej sznureczki od sweterka i dziecko sprzedane :) po całej firmie dała jej sie nosic, nas nie widziała i w ogóle nie płakała... Myśle, ze po prostu albo ktoś ma podejście do dzieci albo nie. Lekarze dziecięcy powinni potrafić zagadać dziecko i przyjaźnie do nich podchodzić...

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 23 marca 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja na szczęście nie płacze ani u lekarza ani wśród obcych, aczkowleiek na jednych reaguje uśmiechem a inncyh tylko bacznie obserwuje, ale jest śmiała i towarzyska generalnie. Ale to prawda, wszytsko zależy od podejścia danej osoby.

    Dzisiaj się tak fajnie bawiłyśmy, dosłownie się z Wiką goniłam, na kolankach po całym mieszkaniu, śmiała się w głos dobre 40 minut - jak ją dogoniłam to ją gilałam, jeeeny jaka była szczęśliwa. Teraz smacznie śpiula od 40 minut, a ja zaczynam ogarniac salon - daje sobie na to 3 dni wieczorami.
    Jutro z rana na pobranie krwi z Wiksi :/

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 marca 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Am ja ostatnio kupiłam tą kaszkę na allegro.

    http://allegro.pl/kaszka-instant-jaglana-kukurydziana-300-g-nominal-i4993432439.html

    Camilia kupiłaś coś jeszcze?
    Robiłaś już ją?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 marca 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Byliśmy dzisiaj z Julą u kardiologa bo mieliśmy w wypisie ze szpitala żeby po pierwszym półroczu życia iść na kontrolę ze względu na dziurkę w serduszku. Moje dziecko nie cierpi wizyt u lekarza, jak tylko zaczynam ją rozbierać to płacze aż się zanosi i nie przestaje przez całą wizytę więc zrobienie jej ekg było bardzo trudne. Doktor stwierdziła na podstawie wyniku, że jeszcze nie wszystko jest w porządku więc za trzy miesiące kontrola i trzeba by było zrobić echo serca. Tylko to badanie trwa około 20-30 minut i dziecko musi być spokojne co u nas graniczy z cudem. Mam nadzieję (choć minimalną), że za trzy miesiące Jula będzie spokojniejsza na wizycie bo jak nie to lekarka stwierdziła, że będzie trzeba uśpić dziecko w szpitalu i wykonać badanie a tego nie chcę :-/

    Camilia Zuzia też płacze u lekarzy i generalnie nie jest spokojna, u neurologa i pediatry krzyczała jakby ją ze skóry obdzierali natomiast jak robiliśmy EEG 2 m-ce temu to kazali nam ją uśpić na 30 min na czas badania, na kozetce. Byłam przekonana, że to nierealne i nie zrobimy tego badania, bo Zuzia zasypiała wtedy tylko na rekach albo przy cycu, ale udało się. Głaskałam ją, dałam jej butle i zasnęła ( a jeszcze na głowie miała te wszystkie przewody)także może Ci się uda Julę uspokoić

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 marca 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w dzień też fajnie, Zuzia sobie raczkuje i sama sobie bije brawo jak jej się uda gdzieś dalej przejść:) Coraz częściej wstaje na nóżki.
    Zaczyna też zaczepiać nas śmiechem. Zaczyna się śmiać z niczego, taki trochę wymuszony śmiech, my zaczynamy śmiać się z tego więc ona już zadowolona śmieje się naprawdę i tyle radochy.
    Niestety od wczoraj wróciły gorsze noce, znowu co chwilę się wybudza
    Na szczęście rano udaje mi się ją uśpić w łóżeczku, problem tylko z drzemką popołudniową

    Co do obcych jeszcze miesiąc temu szła do wszystkich na ręce, teraz zaczyna się bać i wdrapuje mi się na kolana i popłakuje

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 marca 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Camilia kupiłaś coś jeszcze?
    Robiłaś już ją?

    Tak, kupiłam kaszkę jaglaną, ryżowo- kukurydzianą, gryczaną i owsianą. Pierwsze trzy są bezglutenowe. Jula odkąd zaczęła jeść kaszkę je tylko tej firmy (nie licząc sinlac do butli). Zawsze robię ją na mm i dodaję owoce ze słoiczka i to bardzo smakuje mojej Gwieździe :-) Także już jakieś trzy miesiące jemy te kaszki, polecam :-)

    am, misia_k1, Paula_29, Karola:) lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 697 698 699 700 701 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ